Kelet-Magyarország, 2002. november (62. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-18 / 268. szám

2002. november 18., hétfő SPORT /II LABDARÚGÓ NB III. Tlsza-csoport, 15. forduló Sátoraljaújhely-Szakoly 2-0 (2-0) Sátoraljaújhely, 100 néző, v.: Kegyes. ____________ Szakoly: Cizotka - Mőnus, Burik, Fiumei, Vass, Palaga, Sándor, Boros, Mányák (Hurcsik), Ember (Bartha), Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula. A vendégek végigtámadták a mérkőzést, két bal- szerencsés mozdulat miatt azonban pont nélkül maradtak. Akárcsak az elmúlt héten, ismét öngől(ok) okozták a szakolyiak vesztét, pedig Cziotkáék többet érdemeltek volna... Gól: Burik (öngól, 8. p.), Rumei (ögól, 35.). Jó: Cziotka, Vass, Boros. (Tudósító: Tamás Csaba) __________________ Boros Gyula: - Két gólt rúgtunk, mégis kikaptunk. Sajnos, korán kezdtük a téli szünetet... __________ Rakamaz-Hajdúböszörmény 1-0 (0-0) Rakamaz, 200 néző, v.: Boros. ___________________ Rakamaz: Kanócz - Cséke, Galambosi, Asszony, Gráf (Gáspár), Csikai, Spisák, Káköczki (Lukács), Szilágyi, Kozák, Szekrényes. Edző: Kiss Miklós. Az első húsz percben nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujára, a hazaik azonban kivétel nélkül elszúrták helyzeteiket. A második félidő elején hamar vezetést szerzett a Rakamaz, ez mégsem nyugtatta meg a Kiss-csapatot, amely azért kihar­colta a régen várt hazai győzelmet. Gól: Szekrényes (52.). Jó: Spisák, Szilágyi, Kozák. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)______________ ____________________ Kiss Miklós: - Ha a vége jó, miden jó!___________ Ibrany-Putnok 2-2 (0-1) Ibrány, 400 néző, v.: Buczkó. _____________________ Ibrány: Karászi - Bárdi, Bíró, Herman A., Pámer, Kertész (Ignácz), Balogh (Balázscsík), Ónodi, Papp, Hegedűs (Dobránszki), Imre. Megbízott edző: Vígh Sándor. _____________________________________________ Izgalmas, nagy iramú mérkőzésen bár a hazaiak csak az utolsó pillanatban egyenlítettek, az össz­kép alapján mégis közelebb áltak a győzelemhez. Gól: Papp (78.), Ignácz (90.) ill. (Gáli (32.), Nagy (59.). Jó: Imre (a mezőny legjobbja), Pámer, Papp, Ónodi. _________________________________ Vígh Sándor: - Nagyon sajnálom, hogy nem si­került nyerni. Ettől függetlenül gratulálok a játé­kosoknak, mert a helyzetek alapján nekünk állt a zászló. Vásárocnamány-Hajdúnánás 2-4 (1-2) Nagyvarsány, 200 néző, v.: Kónya. _______________ Vásárosnamény: Papp - Szécsi (Bíró), Geszti, Fejes, Hornyák (Szervánszki), Tivadar, Batka, Majoros, Tóth Zs., Kovács (Marci), Balogh. Játékos-edző: Majoros Imre._______________________ A naményi pálya játékra alkalmatlan állapota miatt - villámtanácskozást követően - a mérkőzést a közeli Nagyvarsányban rendezték. Az első negyedórában három óriási helyzetet puskázott el a házigazda, a vendégcsapat már nem tette meg ezt a szívességet, kíméletlenül kihasználta lehetőségeit, így három ponttl gazdagabban távozhatott. Gól: Balogh (12.) illetve Tar (28.), Oborzil (29.), Kulcsár (57.), (Lengyel (60.). (Tudósító: Kiss Pál) ________________________________ Majoros Imre: - Köszönetét a játékosoknak, hogy a nehéz körülmények között végig játszották az őszi szezont és hogy a mai, kritikán aluli játékvezetés mellett is megőrizték tartásukat. Záhony-Mezökövesd 1-3 (1-2) Záhony, 300 néző, v.: Orosz. Záhony: Czene - Kántor Zs. (Bagin), Vedres, Lipták, Sére, Jakab (Vincze), Krizán, Molnár, Vilmán, Karasz A., Petrő (Tóth). Edző: Karasz Lajos. ________________________ Záhonyi szemszögből a mérkőzés hasonmása volt a korábbi sikertelen hazai fellépéseknek, a vasu­tas csapat mélyen tüdása alatt játszott az egész őszi idényben. A határmentiek nagyon nehéz tavasz elé néznek, ahhoz, hogy a bentmaradást kihar­colják komoly változásokra lesz szükség... Gól: Vedres (38.) illetve Varga Z. (19., 45.), Ragó (78.). Jó: Czene, Vedres, Karasz A. (Tudósító: Erdei Árpád)_______________________________________________ Karasz Lajos: - Köszönetét mondok kitartó szurkolóinknak a biztatásért, a csapat jeleneg nem képes többre. A lehetőségeinket elhibáztuk, így a vereség törvényszerű volt. _________________________ Mád-Tuzsér 0-3 (0-1) Mád, 400 néző, v.: Berettyón. Tuzsér: Szőr - Kosz- tyú, Danes B., Herczku, Lakatos, Iván, Lupcsa, Szabó, Cseke (Tóth), Petró (Pokol L.), Spekker (Kovács). Edző: Révész Attila. _____________________ A keményen játszó hazaiak ellen mindvégig tak­tikusan futballozott, a helyzetek sokaságát kidol­gozó Tuzsér, amely ilyen arányban is rászolgált a győzelemre. Gól: Kosztyú (27., 89.), Lupcsa (69.). Kiállítva: Toplenszki (30.). Jó: az egész vendég­csapat. (Tudósító: Lakatos Tibor) _________________ Révész Attila: - A srácok átérezték a mérkőzés utáni este fontosságát és küzdelmes, jő meccsen teljesen megérdemelten nyertek. _________________ További orodmányok: Szirmabesenyő-Létavér- tes 0-2, Hajdúdorog-Balmazújváros 3-0. A csoport őszi végeredménye: 1. Putnok 15 9 3 3 31-24 30 2. Sátoraljaújhely 15 8 4 3 28-11 28 3. Mezőkövesd 15 8 3 4 20-13 27 4. Tuzsér 15 7 5 3 22-13 26 5. Rakamaz 15 7 5 3 28-17 26 6. Balmazújváros 15 7 3 5 37-28 24 7. H.böszörmény 15 7 2 6 28-25 23 8. Ibrány 15 5 6 4 24-22 21 9. Mád 15 6 3 6 21-21 21 10. Hajdúdorog 15 6 3 6 23-26 21 11. Szakoly 15 5 3 7 27-25 18 12. Létavértes 15 4 6 5 20-21 18 13. Hajdúnánás 15 4 4 7 15-27 16 14. Sz.besenyő 15 3 4 8 19-26 13 15. V.namény 15 2 4 9 11-38 10 16. Záhony 15 2 2 11 14-30 8 Grillmayer Gábor volt a teremsztár Mindkét napon telt ház a bujtosi csarnokban, Kamrás kesernyés visszatérése, Tóth pechje Nyíregyháza (KM - M. L.)- A hét végén ismét motoro­sok költöztek a bujtosi csar­nokban, hiszen szombaton és vasárnap rendezték a V. Gold FM Nemzetközi Terem- Cross versenyt. Mindkét napon telt ház előtt (összesen mintegy öt ezer néző) rendezték a küzdelmeket és a szakkértő publikum a tavalyi menők mellett egy régi ismerőst is láthatott. Jimmie betlizett Visszatért egykori sikerei színhelyére Kamrás Károly, aki már visszavonult, de az idén 32 évesen újra kedvet kapott a mo­torozásra és megnyerte a 25Ö- esek Magyar Kupát. A bujtosi visszatérése nem sikerült ilyen fényesre, hiszen szombaton a csak az utolsó esélyig jutott, a fi­náléba már nem került be. Ta­lán emiatt is, vasárnap már nem indult. Miként az a Tóth Ádám, aki a viadal előtt az egyik esélye volt. Szombaton a középdöntőig nem is volt gond, ám akkor a motorral gond támadt, a finálé­ba bukott is és vasárnap már őt sem láthattuk. Persze igy is volt kikért szurkolni, például a svéd Jimmie Whernerért. A skandináv motoros volt már jobb formában, szombaton még eljutott a dön­tőig, ám vasárnap már elvérzett az utolsó esélyben. Izgalmas rajtok És akkor szóljunk a két nap hőséről, a címvédő Grillmayer Gáborról. A szimpatikus moto­ros mindkét nap parádésan mo­torozott. Érdekesség, hogy mind­két döntőben a lett Litvinovs raj­tolt jobban ám szombaton és va­sárnap egyaránt a harmadik körben robbantott Grillmayer, megelőzte riválisát és utána ma­gabiztos motorozással, fél kömyi előnnyel ért célba. A lett szom­baton második lett, ám vasárnap egyszer elesett, így meg kellett elégednie a negyedik hellyel. Szombaton és vasárnap egyaránt Borka János állhatott a dobogó harmadik fokára, a második napon Soóky Zsolt végzett a má­sodik helyen. A két nap összesí­tését természetesen Grillmayer nyerte Borka és Litvinovs előtt. Eredmények Szombat: 1. Grillmayer Gábor (Ka­wasaki 250), Litvinovs Agris (Hon­da 450), 3. Borka János (Kawasaki 125), 4. Radek Bohuslav (Honda 250), 5. Jimmie Wherner (svéd, Yamaha 125), 6. Sooky Zsolt (Ka­wasaki 125), 7. Andreas Schmidin- ger (osztrák, Honda 125), 8. Paitz Miklós (Yamaha 250), 9. Lánczi Sándor (Yamaha 426). Vasárnap: 1. Grillmayer Gábor, 2. Soóky Zsolt (Kawasaki 250), 3. Borka János (Kawasaki 125), 4. Litvinovs Agris, 5. Adamek Imre (Yamaha 250), 6. Tadej Korosak (szlován, TM 125), 7. Andreas Schmidinger, 8. Paitz Miklós, 9. Radek Bohuslav (szlovák, Yama­ha 426).. Kát nap összesítése: 1. Grill­mayer Gábor, 2. Borka János, 3. Agris Litvinovs Grillmayer kimagaslott a mezőnyből Fotó: Racskó Tibor ES3 www..szon.hu LABDARÚGÓ NB II., SZABOLCS-GABONA-CSOPORT, 16. FORDULÓ Kertvárosi kesergő, szálkái szomorúság, bátori bravúr Tlszaújváros-Baktalórántháza 0-1 (0-1) Tisza újváros, 150 néző, v.: Vad. Ti- szaújváros: Juhász - Lénárt, Ko­vács (Vicickő, 59. perc), Gulácsi - Járai, Boros, Gasko, Bene (Osváth, 71.), Szűcs - Orosz, Czer- va N. (Kukta, 82.). Edző: Czerva Zoltán. Baktalórántháza: Tuza - Geda, Benkő, Bodnár, Illés P. - Deák, Maries, Illés L, Rákóczi - Török (Nagy H., 78.), Komi. Játé­kos-edző: Gdovin János.____________ 8. perc: Illés L. beadását Komi 8 méterről a kapu közepébe fejelte, 0-1. 92. perc: a sérülésből felépült Benkő visszatérése sajnos kiállí­tással zárult, a védő egy kemény belépő után kapott piros lapot. A két alsóházi csapat úgymond kiesési rangadóján végig a vendé­gek irányították a játékot, és ha ki­használják valamennyi helyzetüket, úgy kétszámjegyű győzelmet is arathattak volna. így viszont meg kellett izzadni a sikerért. Jó: Ju­hász, Boros, illetve Tuza, Benkő, Bodnár. (Tudósító: Kozma Attila) Czerva Zoltán: Gratulálok a ven­dégcsapatnak, hiszen minden te­kintetben felülmúlta az én gárdá­mat ____________________________________ Gdovin János: Ahelyett, hogy gól- különbséget javítottunk volna, vé­gig izgulhattunk a sok kihagyott helyzet miatt, hiszen egy gólt bár- mikor lehet kapni. ___________________ Szeged-Mátészalka 1-0 (0-0) Szeged, 150 néző, v.: Némethi. Szeged: Halász - Kulacsik, Mőrocz, Krausz - Dóra, Babos, Csűri, Bány, Puskás - Kurucsai, Báli. Edző: Szalai István. Mátészal­ka: Nagy K. - Unchiás,_ Ricsei (Szender, a szünetben), Ésik, Kí- gyósi - Balogh Gy., Balogh J., Orosz (Sipos, 72.), Illés Gy. - Popan (Pitács, 89.), Ádámszki. Edző: Kozma László. ________________ 94. perc: Esik szabálytalankodott, amiért megkapta második sárga lapját. A 25 méteres szabadrúgás­ból Dóra védhetetlenül a jobb fel­ső sarokba csavart, 1-0. Tóth Attila két gólt szerzett Orosházán Fotó: Racskő Tibor Az első félidőben egyértelműen a vendégek irányították a játékot, a szegediek elsősorban kontrákból veszélyeztettek. A második játék­részben a Szeged lépett fel táma­dólag, de a szálkái ellentámadá­sok is veszélyeseknek bizonyultak. Úgy tűnt, igazságos döntetlen szü­letik, amikor a hosszabbításban egy jól eltalált lövés eldöntötte a mérkőzést. Jó: Halász, Krausz, Dó­ra, Csúri, illetve Nagy K., Unchiás, Balogh J., Illés Gy. (Tudósító: Em­ber László) ____________________________ Szalai István: Fölényben játszot­tunk, de a győzelmet csak az utol­só percben egy csodálatos szabad- rúgásgőllal sikerült legalizálni egy jó csapat ellen. ______________________ Kozma László: A játék képe alap- ján nem érdemeltünk vereséget. Orosháza-Nyírbátor 0-2 (0-2) Orosháza, 300 néző, v.: Kőródi. Orosháza: Such - Serban, Szabó, Molnár, Kovács T. - Kiss, Dobi, Raducu, Belvon - Pozsár, Bara­nyai. Edző: Fodor Sándor. Nyírbá­tor: Szalma - Csapos, Kovács M., Czerula, Tóth T. - Huszti, Erdei Z., Minczér, Erdei L. - Szabó Zs., Tóth A. Edző: Tóth János. ________________ 6. p.: Huszti balról keresztbe ívelt labdáját Tóth Attila lekezelte, majd egy csel után 18 méterről hatal­mas gólt lőtt. 0-1 ___________________ 8. p.: Serban hátulról kíméletle­nül felrúgta Tóth Attilát, amiért a bíró kiállította az orosházi játékost. 42. p.: Erdei Zoltán előre ívelt lab- dájával Tóth Attila megugrott és a kifutó kapus melett a hálóba helyzett. 0-2 76. p.: Dobi büntetőjét Szalma ki­védte. __________________________________ A rendkívül tartalékos Nyírbátor meglepte esélyesebb ellenfelét. A vendégek gyorsan vezetést szerez­tek, majd a tíz főre fogyatkozó ha­zaiakat újabb góllal döntötték rom­lásba. A fordulást követően rákap­csolt az Orosháza, a Tóth-legény- ség azonban szervezetten véde­kezett és bár a hajrára elfáradt, Szalma a hárított büntetővel tartot­ta a lelket társaiban. A látogatók nem várt sikert arattak, köszön­hetően lelkes, taktikus játékuknak. Jó: az egész bátori csapat. ________ Tóth János: - A csapat okosan, taktikusan, nagyon lekesen ját­szott. Ezek a srácok ma alaposan megdolgoztak a győzelemért. Makó-Nyh. Kertváros 1-0 (1-0) Makó, 600 néző, v.: Erdős. Makó: Kovács K. - Varga R., Dálnoki, Ma­gyar, Kazán - Görög, Maróthi, Sü­megi, Mádi (Brakszatórisz, 70.) - Kiss K., Bagi. Edző: Kolozsvári Já­nos. Nyíregyházi Kertváros: Balogh - Hegedűs, Ambrusz, Márton, Paulik Z. - Bessenyei, Kondora (Gergely, 75.), Vadicska, Ignácz Z. (Dobos, 50.) - Ignácz J.(Paulik I., 46.), Cipf. Edző: Huszák Géza. 42.p.: Jobb oldali támadás végén Maróthi 3 méterről a bal alsó sa­rokba passzolt. 1-0. ________________ (Tudósító: Karakó Ferenc)__________ A csoport csúcstalálkozóján az el­ső félidő kiegyenlített játékkal telt. Mindkét kapu előtt adódtak lehe­tőségek, a hazaiak egy korszerű tá­madás végén szereztek vezetést. Miként az várható volt, a hátrány­ba került Kertváros nagy erőfeszí­téseket tett az egyenlítés érdeké­ben, a házigazdák azonban rend­re meghiúsították próbálkozásaikat és megérdemelten nyerték a rang­adót. Jó: Paulik Z, Balogh, Kondo- ra. (Tudósító: Karakó Ferenc) Huszák Géza: - Az első félidőben egyenrangú ellenfelek küzdöttek, sajnos, a kapott gól után kockáz­tatnunk kellett, ekkor már több le­hetősége volt a Makónak. Hirdetés Hősök tere 15. A bajnokság állása További eredmények: Kazincbarclka-Ozd 9-0, Gyula-Bőcs 4-0. 1. Makó 16 12 1 3 34-14 37 2. Kertváros 16 10 3 3 39-14 33 3. Kazincbarcika 16 9 3 4 46-19 30 4. Bocs 16 9 1 6 35-34 28 5. Szeged 16 7 5 4 24-19 26 6. Orosháza 16 7 4 5 29-25 25 7. Ózd 16 7 3 6 45-32 24 8. Gyula 16 6 1 9 19-27 19 9. Nyírbátor 16 5 2 9 21-29 17 10. Mátészalka 16 5 1 10 22-36 16 11. Baktalórántháza 16 2 7 6 15-30 13 12. Tiszaújváros 16 1 1 14 9-58 4