Kelet-Magyarország, 2002. augusztus (62. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-23 / 196. szám

2002. augusztus 23., péntek Kelet* Magyarország SPORT /II LABDARÚGÁS Barátságos márkázások arodmányal Öroszország-Svédország 1-1 (0-0) Gól: Kerzsakov (55.), illetve Ibrahimovic (90.) ________ Azerbajdzsán-Uzbeglsztán 2-0 (1-0) Gól: Alijev (40,), Gulijev (80.) ______________________ Lettország-Fehéroroszország 2-4 (2-2) Gól: Verkapovskis (17.), Laizans (29.), illetve Kutuzov (16.), Kulcsij (27.), Romascsenko (64., 85.) _________ Ukrajna-lrán 0-1 (0-0) Gél: Ali Daei (58.) _______________________________ Észtország-Moldova 1-0 (0-0) Gél: Alias (54.)__________________________________ Norvégia-Holiandia 0-1 (0-0) Gél: Davids (70.) ________________________________ Finnország-lrország 0-3 (0-1) Gól. Robbie Keane (12.), Healy (75.), Barrett (82.) Bulgárla-Németország 2-2 (1-1) Gól: Berbatov (21.), Balakov (50.), illetve Ballack 23., ll-esból), Jancker (57.) __________________________ Lltvánia-lzrael 2-4 (2-1) Gól: Fomenka (10.), Poskus (32.), illetve Afek (20., 64.), Zandbetg (48.), Tál (73.) _____________________ Törókország-Grúzia 3-0 (1-0) Gól: Arit Érdem (8.), Cihán Haspolatli (51.), Nihat Kahveci (61.) ___________________________________ Horvátország-Wales 1-1 (0-1) Gól.: Petric (79.), il. Davies (11.)_________________ Románia-Górögország 0-1 (0-1) Gól: Dzsannakopulosz (16.)________________________ Feróer-szlgetek - Liechtenstein _________3-1 (0-1) Lengyelország-Belglum 1-1 (1-1) Gól: Zurawski (5.), illetve Sonck (42.) _______________ Macedónla-Málta 5-0 (2-0) Gól: Sztojkov (37.), Szakin (40., 60.), Hrisztov (54.), Pandev (86.)____________________________________ Bosznia Hercegovina-Jugoszlávia 0-2 (0-2) Gól: Krstajic (34.), Kovacevic (42.) _________________ Olaszország-Szlovénia 0-1 (0-1). Gól: Cimirotic (32.) ______________________________ Csehország-Szlovákla 4-1 (1-1) Gól: Koller (21., 65.), Rosicky (70, 75.), ill. Nemeth (15.) Svájc-Ausztrla 3-2 (2-1) Gól: Hakan Yakin (19.), Frei (41.), Murat Yakin (76., 11-esből), illetve Wallner (11,, 81) ________________ Luxemburg-Marokkő 0-2 (0-0) Gól: Jabrane (72.), Kacimi (84.)____________________ Brazílla-Paraguay 0-1 (0-1) Gól: Cuevas (27.)________________________________ Tunézia-Franciaország 1-1 (1-1) Gól: Zitouni (39.), illetve SilveStre (19.) ____________ Skócia-Dánla 0-1 (0-1) Gól: Sand (9.)___________________________________ Észak-lrország-CIprus 0-0 Izland-Andorra 3-0 (3-0) Gól: Gudjohnsen (19.), Dadason (26., 43.) __________ Venezuela-Bolívla 2-0 (2-0) Gól: Noriega (18.), González (19.) Zidanék (kék) Ikszeltek Tunéziában Fotó: epa ÁHT-sportnap a stadionban Nyíregyháza (KM) - Pénteken reggel kilenctől vasárnap délután kettőig a sportolnivágyók előtt zárva lesz a nyír­egyházi Városi Stadion. Az intézmény vezetői a sportolni vágyó nyíregyháziak megértését kérik, mert ez idő alatt rendezik az államháztartási (ÁHT) dolgozók országos sporttalálkozóját. Három napon át tart az Államháztartá­si Kupa, péntektől vasárnapig több sport­ágban, így váló futásban, lövészetben, tá­volugrásban, súlylökésben, labdarúgásban, röplabdában, teniszben, sakkban, tekében, asztaliteniszben és tollaslabdában mérik össze erejüket az indulók. Emellett kosárgála, darts, valamint streetball szerepel a programban. Az ese­mény fővédnökei: dr. László Csaba pén­zügyminiszter, valamint dr. Lamperth Mó­nika belügyminiszter. TOTÓTIPPELÖ 34. HÉT 1. Békéscsaba-Kispest ________1_________ 2. Dunaferr-Ferencváros _______1______2^ 3. Sopron-Siófok________________1 ________ 4. Videoton-Debrecen ___________2______ 5. Bielefeld-Wolfsburg _______jL^_____ 6. Cottbus-Rostock _____________2________ 7. Dortmund-Stuttgart __________1________ 8. Hamburg-Bayern München 2 _________ 9. Leverkusen-Bochum__________1 ________ 10. M-gladbach-Kaiserslautern x_________ 11.1860 München-Bremen x _________ 12. Nürnberg-Hannover __________1________ 13. Schalke 04-Hertha _______ 1 14. West Ham-Arsenal x Döntetlen a Puskás Ferenostadion avatóján A névadót többen is kitüntették, Miriuta nagy lövéssel vette be a spanyolok hálóját Budapest (MTI) - A magyar labdarúgó-válogatott döntet­lent játszott a világbajnoksá­gon negyeddöntős spanyolok­kal a 75 éves Puskás Ferenc tiszteletére rendezett barátsá­gos mérkőzésen. Szerdán délután magas spa­nyol állami kitüntetést kapott az idén 75 éves Puskás Ferenc. A Real Madrid egykori klasszis labdarúgója Carlos Blancótól, a Legfelsőbb Sporttanács főigazga­tójától vette át a Sport Érdem- éremaranyfokozatát. A mérkőzés előtt került sor a Puskás Ferenc- stadion hivatalos névadó ünnep­ségére. Miközben a kivetítőn az egy­kori csatárklasszis pályafutásá­nak fontosabb állomásait bemu­tató film pergett, Puskás Ferenc, Jánosi György sportminiszter, valamint a spanyol és a magyar szövetség elnöke, Angel Maria Villar és Bozóky Imre leleplezte a játékoskijáró felett elhelyezett feliratot: Puskás Ferenc Stadion. Ezt követően az Aranycsapat be­tegeskedő kapitánya - akit a mérkőzés alkalmából engedtek ki a kórházból - egy nyitott sportkocsiban körbeautózott a pályán. 55. perc: Joaquin futott el a jobb szélen, az alapvonaltól középre adott, s az érkező Raúl Tamudo 4 m-ről a hálóba fejelt (0-1). 64. perc: Lőw iramodott meg a bal szélen, s miután a csereként beállt Ricardo López rossz ütemben ki­futott a kapujából, átemelte felet­te a labdát, amely azonban a bal kapufáról kipattant, s így a védők. könnyedén felszabadíthattak. 72. perc: egyenlített a magyar csa­pat: Kenesei átadása után Miriu­ta lépett ki a védők közül, s 14 m-es ballábas lövése védhetetle- nül vágódott a léc alá (1-1). Az első félidőben a vendégek ját­szottak mezőnyfölényben, ezt azon­ban nem sikerült gólra váltaniuk. A fordulás után megélénkült az iram, mindkét oldalon adódtak ve­A tények Magyarország-Spanyolország 1-1 (0-0) Puskás-stadion, 14 000 néző, V: Helmut Fleischer (német) ________________ Magyarország: Király - Urbán (Korolovszky, a szünetben), Dragóner, Gyepes - Bodnár, Sebők (Fehér Cs. 63.), Miriuta, Lisztes (Böőr, a szünetben), Lőw (Halmosi, 78.) - Gera (Fehér, a szünetben), Tököli (Kenesei, 63.). Szövetsé­gl kapitány: Gellei Imre. _______________________________________________ Spanyolország: Casillas (López, a szünetben) - Puyol, Jósé Calvo, Marchena (Gutiérrez, a szünetben), Bravo (Aranzábal 61.) - Hernández, Orbaiz (Gonza­lez, 61.) - Mendieta (Sánchez, a szünetben), González (Valérén, a szünet- ben), Rodriguez - Morientes (Tamudo, a szünetben). Sz. kap.: Inaki Saez. Gól: Miriuta (72.), illetve Tamudo (55.) Sárga lap: Puyol (71.), Calvo (88.) szélyes helyzetek, a döntetlen igaz- ságos eredménynek mondható. Gellei Imre - Az első félidőben minden energiánkat felemésztet­te a védekezés. A második játék­részben már jóval nyíltabban ját­szott a csapat, és azt hiszem, a Puskás Ferenc tiszteletére rende­zett találkozón végül jő futballt lát­hatott a közönség. Maradéktalanul elégedett vagyok a védelemmel, s remélem, sikerül megtalálnom azt a csapatot, amely eredményesen veheti fel a küzdelmet a svédek el- leni EB-selejtezőn, Stockholmban. Morientes mögött Gyepes (balról) és Dragoner Fotó: mti Inaki Saez: - Összességében elé­gedett vagyok csapatom teljesítmé­nyével. Az első félidőben több gól­helyzetet sikerült kidolgoznunk, majd szünet után a vezetést is megszereztük és ekkor már bátrab­ban játszottunk. Labdarúgóim azon­ban még csak a felkészülés köze­pén tartanak, így a magyarok a haj­rában fölénk kerekedtek és sike­rült egyenlíteniük. LABDARÚGÓ NB III. TISZA-CSOPORT, 3. FORDULÓ Revesz feledne a sántítást, Kiss a fonalat gombolyítaná Nyíregyháza (KM - K. T.) - Nem tucatmeccset tudnak le Tuzséron: a megyei derbi mellett a táblázat tetején trónoló Mád záhonyi, no meg az élvonalban edződött futballistákat harcba dobó Létavértes szakolyi fellépése ígér izgalmakat. Vasárnap. Tuzsér (11. helye- zett)-Rakamaz (2.). Révész Csa­ba, tuzsérl edző: - Most már nincs más hátra, mint előre! A futball- szleng szerint, idegenben mindig jó az iksz, Ibrányban a sok elpus­kázott helyzeti láttán úgy éreztem, ez a mondás sántít. A lábujjaimat is igénybe kellett vennem, hogy számba vegyem a kimaradt lehe­tőségeket.... Ezen mindenképpen változtatnunk kell, ugyanis amíg nem rúgunk gólt nagyon kevés esé­lyünk van a győzelemre, márpedig a Rakamaz ellen nyerni szeret­nénk. Akkor is, ha a kiállított Kosz­tyúra nem számíthatok. _______ Kiss Miklós, rakamazi edző: - Foly- tatni szeretnék remek sorozatun­kat, hisz két zsinórban megnyert mérkőzés után talán már kimond­ható, elkaptuk a fonalat. Tisztában vagyok vele, hogy a kifejezetten jő erőkből álló, tavalyi meglepetés­csapathoz utazunk, amely hazai pályán nyilván elszánt lesz. Ettől függetlenül, nem titkolom, a győ­zelem reményében készülünk, per­sze, pontszerzés esetén sem len­nék szomorú. Záhony (13.)-Mád (1.). Kovács János, záhonyi edző: - Sajnos, a sérült Bérezik és Balogh hosszabb időre „kiesett”, ami azért bosszan­tó, mert két fiatal tehetségről van szó. Figyelem, türelem a mottónk a vasárnapi meccs előtt, emellett a helyzetkihasználás javítása a leg­fontosabb teendőnk. Nem szabad rágódni a legutóbbi kudarc miatt sem, abból ugyanis nem sok jó származhat, ha még mindig a Lé­tavértes elleni vereségen morfon­dírozunk. Ráadásul azonnal itt a bi­zonyítási lehetőség, a listavezetőt fogadjuk, mi pedig szeretnénk fe­ledtetni a történteket. Ehhez vi­szont a csapat valamennyi tagjá- nak a maximumot kell nyújtania! Szakoly (6)-Létavértes (7.). Bo­ros Gyula, szakoly! Játékos-edző:- Azt hiszem, Mezőkövesden az eredménnyel nem, a mutatott já­tékkal elégedettek lehettek a ben­nünket elkísérő emberek. Bár meg­jegyezném: az elmúlt szezon vé­gén, az idegenbeli mérkőzéseken megszokottá vált „szurkolóink" most hiányoztak, így hiányzott a kü­lönös doppingszer, amit jelenlétük biztosított nekünk, valamint az el­lenfél számára... Tudjuk, nehéz feladat következik, mivel a Létavér­tes több, magasabb osztályt meg­járt futballistával rendelkezik, ugyanakkor szeretnénk drukkereink kedvében járni ezen a találkozón. Vásárosnamény (9.)-Hajdúdorog (5.). Szilágyi Bertalan, vásárosna- ményi edző: - Érzésem szerint, amennyiben meg tudjuk ismételni a múlt heti teljesítményünket, lesz esélyünk a győzelemre. Mádon ugyanis több, mint balszerencsés vereséget szenvedtünk, a csapat tartását azonban jelzi: az eddigi le­játszott két mérkőzésén benne volt a siker lehetősége. Remélem, Tanyi Attila felépül és tudja vállal­ni a szereplést, mert nagy hátrányt jelentene, ha Szervánszki Csabán kívül újabb meghatározó labdarú- góról kellene lemondanunk. ______ Hajdúnánás (15.)-lbrány (8.). Ka­tó István, Ibrányi edző: - Az eddi­gi mérlegünk két döntetlen és meg­vallom őszintén, ha ez a szám a soros mérkőzés után hármasra vál­tozna, én egy percig sem bánkód­nék. Annál is inkább, mert erősen tartalékos csapattal lépünk pályá­ra Nánáson: különböző okok miatt Bíró Csaba, Imre Győző, illetve Óno­di Sándor nem tarthat velünk. Hirdetés ■■ Bankkártya és SMS akció 2002. július 26-tól október 31-ig. Információ: 06 40 44 22 00 Félkarú focista Brasil (MTI) - A brazil szö­vetség különleges bizottsága vizsgálja annak a bírónak az esetét, aki rendszeresen lefúj­ta, amikor egy félkarú játé­kos végezte el a partdobást. A 15 éves Raphael Araujo, aki gyermekkorában veszítette el az egyik karját, egy kézzel végezte el a taccsdobást a Botafogo-Co- mercial ifjúsági mérkőzésen, no­ha a FIFA előírásai szerint ezt csak kettővel szabad. A játékve­zető rendszeresen szabálytalan­nak minősítette az ily módon történő játékbahozását és az el­lenfél javára ítélt. A szülők az emberi jogok megsértése miatt feljelentették a bírót. LABDARÚGÓ MEGYEI II. OSZTÁLY, 2. FORDULÓ A Dombrád a Dobos ellen domborítana, csemege Csekén Kutyké Sport-csoport _____________ Tippel: Terbócs László, a Levelek el­nöke. Szombat (kezdés: 17.00). Tlsza- lők-Nyírtelek: - Országos egyes. Apagy-Kemecse: - Az Apagy beka­szírozza a három pontot. __________ Nyírgyulaj-Nyírbogát: - Biztos hazai győzelem. ________________________ Vasárnap (kezdés: 17.00). Kó- taj-Kállósemjén: - Egyelőre nehéz megfejteni az erőviszonyokat, a Kő­tajt esélyesebbnek érzem. ________ Ofehértó-Nyírmihálydl: - Nekem úgy tűnik, a Nyírmihálydi nem Ófehér- tón fogja megszerezni első pontjait... Petri SC-Balkány: - Az újonc aligha tudja megszorítani a Balkányt. Ujfehértó-Oros: - Az Ujfehértó a baj­nokság egyik favoritja, ennek alap­ján az Oros nem sok jóra számíthat. Nyírvasvárl-Levelek: - Mindig küz­delmes meccset játszunk Nyírvasvá­riban, nem szeretnénk üres kézzel hazajönni. __________________ Kuruc-Pálma Panzió csoport ______ Tippel: Kun Miklós, a Vaja edzője. Szombat (kezdés: 17.00). Ro- hod-VaJa: - Mindig érdekes meccs... Úgy érzem, szoros eredményben bíz­hatunk, sportszerű keretek között re- mélem pontot tudunk szerezni. Vasárnap (kezdés: 17.00). Domb- rád-Pusztadobos: - A Dombrádot tartom esélyesebbnek, a kéki vere­séget ezúttal feledtetik. ___________ Anarcs-Újdombrád: - Érzésem szerint az Anarcs hazai pályán nem hibáz. Mándok-Fényeslitke: - A Mándok nyerhet, de meg fog izzadni. ______ Pap-Komoró: - A Pap erősített a nyáron, minket is meglephetett vol­na a nyitányon, a Komoró ellen itt a lehetőség a javításra. ___________ Tlszabezdéd-Ajak: - Nem lesz kön­nyű dolga a vendégeknek, ettől füg­getlenül az ajakiak győzelme nem lenne szenzáció. __________________ Nyírmada-Tiszakanyár: - Nálunk ját­szanak... Tudomásom szerint a Mada „beerősített” a nyáron, ugyanakkor nem ismerem a kanyári csapatot, így maradjunk annyiban, hogy hazai sikert várok. ___________ Jéke-Kék: - Nehéz tippelni... Az el­ső forduló eredményeiből kiindulva, ráadásul ismerve magasabb osztá­lyú futballistátit, a Kék egy pontra jó lehet. Szl-Zo Sportszer csoport _________ Tippel: Nagy László, a Tiszakóród el­nöke. Szombat (kezdés: 17.00). Ökörltó- fülpös-TIszakóród: - Döntetlenre számítok._________________________ Nábrád-Penylge: - A Penyige meg­szerzi a három pontot. ____________ Vasárnap (kezdés: 17.00). Nagydo­bos-Porcsalma: - Fix egyes. ______ Jármi-Tarpa: - Meglepetést sejtek, a Jármi képes lehet megizzasztani a látogatót._______________________ Nyírcsaholy-Vámosoroszl: - A Csa- holyt nem tudja megszorítani a ven­dégcsapat _______________________ Tyukod-Őpályi: - A Tyúkod jobb csa­pat annál, minthogy hibázzon az el­ső hazai meccsén.________________ Szatmárcseke-Tiszabecs: - A fordu- ló slágermeccse, a Tiszabecs nyer. Kocsord-Tunyogmatolcs: - A Kocsord a becsei vereség után összekapja magát, ezt a Matolcs bánja...