Kelet-Magyarország, 2002. július (62. évfolyam, 151-177. szám)

2002-07-29 / 175. szám

2002. július 29., hétfő lelett» hihmmtmäg SPORT LABDARÚGÓ NB I. Az 1. forduló eredményei Klspest-Zalaegerszeg ________________3-3 (2-2) Bozsik-stadion, 3 ezer néző, v.: Megyebíró. Gól: Sasu (6.), Thorgelle (33.), Thorgelle (50.), ill. Kenesei (41.), Urbán (11-esből, 44.), Kenesei (56.). Dunaferr-ÚJpest 3-1 (0-1) Dunaújváros, 3,5 ezer néző, v.: Kassai. Gól: Bagoly (51.), Bagoly (72.), Jaki (93.), ill. Tamási (39.). Sopron-Debrecen 1-2 (0-1) Sopron, 3 ezer néző, v.: Juhos. Gől: ' illetve Szekeres (1.), Kerekes (53.) Tóth M. (51.), Békéscsaba-Győr 2-4 (1-1) Békéscsaba, 7 ezer néző, v.: Szilveszter (3.), Megye- si (61.), ill. Herczeg (43.), Nagy (55.), Herczeg (68.), Nicsenko (91.). Siófok-Ferencváros 0-2 (0-0) Siófok, 12 ezer néző, Gera (68.) v.: Szabó Zs. Gól: Tököli (56.), MTK-VIdeoton 3-1 (2-0) Hidegkúti-stadion, ezer néző, v: Ábrahám. Gól: Czvitkovics (29.), Ferenczi (37.), Illés (79.), illetve Hamar (78.) Az állás: 1. Győr 1 1 - ­4-2 3 2. Dunaferr 1 1 - ­3-1 3 MTK 1 1 - ­3-1 3 4. Ferencváros 1 1 - ­2-0 3 5. Debrecen 1 1 - ­2-1 3 6. Zalaegerszeg 1 - 1 ­3-3 1 Kispest 1 - 1 ­3-3 1 8. Sopron 1 - - 1 1-2 0 9. Békéscsaba 1 - - 1 2-4 0 10 Újpest 1 - - 1 1-3 0 Videoton 1 - - 1 1-3 0 12. Siófok 1 - - 1 0-2 0 VIZES SPORTAGAK EB-JE Hajnal (hátul) és Lengyel szinkronban Hajnal és Lengyel ezüstugrása Berlin (KM) - Ezüstérmet nyert Haj­nal András és Lengyel Imre szinkron to­ronyugrásban a vizes sportok németorszá­gi Európa-bajnokságának harmadik nap­ján. A Floridában tanuló Lengyelt és a vá­logatott apja nyomdokain haladó Hajnalt csak az ukrán Szaharov, Volodkov duó előzte meg. LABDARÚGÓ NB I/B Az 1. forduló további eredményei: Vasas-Diősgyőr 2-4, Balassagyarmat-BKV Előre 2-0, Pécs-Szolnok 3-1, Celldömölk-Kaposvár 3-2, REAC— Pápa 4-0, Hévíz-Kecskemét 2-0, Fót-Százhalombatta 7-3, Bük-Tatabánya 3-0. Az állás 1. Fót 1 1­­7-3 3 2. REAC 1 1­­4-0 3 3. Demecser 1 1­­3-0 3 Bük 1 1­­3-0 3 5. Diósgyőr 1 1­­4-2 3 6. Pécs 1 1­­3-1 3 7. Balassagyarmat 1 1­­2-0 3 Hévíz 1 1­­2-0 3 9. Celldömölk 1 1­­3-2 3 10. Nyírség-Spartacus 1 1­­1-0 3 11. Kaposvár 1­­1 2-3 0 12. Haladás 1­­1 0-1 0 13. Vasas 1­­1 2-4 0 14. Szolnok 1­­1 1-3 0 15. BKV Előre 1­­1 0-2 0 Kecskemét 1­­1 0-2 0 17. Monor 1­­1 0-3 0 18. Tatabánya 1­­1 0-3 0 19. Százhalombatta 1­­1 3-7 0 20. Pápa 1­­1 0-4 0 Az új igazolások hozták össze a hárompontos találatot a tíz emberrel játszó Haladás ellen Nyíregyháza (KM - M. L.) - Szombaton igazi strandidő­ben Csernijenko indította út­jára a labdát. A Szpari nagy halat fogott ki a labdarúgó NB I/B nyitányára, hiszen a tavasszal még élvonalbeli Haladás vizitált a Városi Stadionban. 7. perc: Csernijenkót akasztották a vendégek tizenhatosán belül ám Sápi játékvezető nem ítélt bün­tetőt ________________________ 35. perc: Farkas Attila kézzel tet­te maga elé a labdát, amiért sár­gát kapott. Mivél ilyen színű kár- tyája már volt egy, kiállították. 68. perc: Főszerepben az új igazo- lások! Egy hazai akció végén Kis­kapusi jobbról a kapu elé lőtte a labdát, amelyet Győri mintegy öt méterről a hosszúba perdített, 1-0. Az első nagy fólhördülést egy vitatható büntető elmaradása Jegyzőkönyv Nyírség-Spartacus-Haladás 1-0 (0-0). Városi Stadion, 2 ezer néző, v.: Sápi (Némethi, Vékony). _____ Nyírség-Spartacus: Boros - Kis­kapusi, Szatke, Rubint, Göncz - Turőczi, Kádár (Laskai 57.), Bábik, Karkusz - Győri (Szabó 78.), Csernijenko (Farkas 81.). Edző: Kis Károly. __________ Haladás: Táncsics - Farkas V., Lőricz, Nagy - Kaj (Safranek 59.), Farkas A., Árki, Németh (Kincses 78.), Tóth - Japa (Nagy 41.), Preisinger. Edző: Glázer Ró­bert. Gól: Győri (68.) __________ Sárga lap: Rubint (30.) Laskai (82.), illetve Farkas A (23., 35.), Tóth (36.), Árki (47.) _______ Kiállítva: Farkas A. (35.). Karkusz (6) akár gólt Is szerezhetett volna a bajnokság szombati nyitányán Fotó: Racskő Tibor okozta, majd Győri és Perisinger lövése jelezte, hogy itt gólokért megy a harc. A Haladás éretteb­ben focizott, a hazaiak lelkesen próbálták ezt kompenzálni. Az­tán egy buta szabálytalanság mi­att megfogyatkoztak a vendégek. Ez persze nagy előnyt jelentett a Szparinak, ám jó ideig nem tud­tak ezzel élni a miienk. Szünet után a visszaállt Hala­dás, mégis a vasiaknak voltak helyzeteik. Aztán jött a válasz, egy szép akció végén vezetéshez jutott a Szpari. A gól után ter­mészetesen változott a vendégek taktikája, nagyobb elánnal tá­madtak, akadt is lehetőségük. Persze közben fellazult a hátsó alakzatuk is, így a nyírségi együttesnek is több esélye volt a gólszerzésre. A csereként beállt Farkas és Szabó is a hálóba ta­lálhatott volna, ám nem így tör­tént és maradt az eredmény. A nyitány amolyan idényeleji játékot hozott. A hazaiak sokáig nem tudtak igazán veszélyes ak­ciókat vezetni érettebb Haladás ellen, végül csak sikerült meg­szerezni a vezetést. A gól után nyíltabb lett a játék, mindkét ka­pu veszélyben forgott, ám az előny megmaradt és ezzel a ha­zaiak értékes három ponttal startoltak. Mesterszemmel Kis Károly: - Vérbeli ranga­dón, hatalmas csatában ha nem is látványos játékkal, de megérdemelten nyertünk. Kö­szönöm szurkolóink lelkes biz­tatását ________________ Glázer Róbert: - Többször nyilatkoztam már Sápi játék­vezető furcsa felfogásáról, ami most is befolyásolta a mérkőzés sorsát. Gratulálok a nyíregyháziaknak, ám úgy vélem tíz emberrel is jól ját­szottunk és helyzeteink is akadtak. Nyíregyházi győzelem Győri góljával ** ■ . * Jegyzőkönyv Demecser-Monor 3-0 (2-0) Demecser, 600 néző, v.: Kormos (Hrabovszky, Ortó) _________ Demecser: Petranics - Varga, Földvári, Frida, Nagy - Gombkötő S. (Minyin 80.), Kovács, Seres (Dudnyik 74.) Gégény - Szavas (Berecz 76.), Lehoczki. Edző: Rozsnyai János. ___________ Monor: Kisnémeth - Csőke, Zila, Tejnőra, Mihalik - Matheisz (Var­ró 73.), Kerepeszki, László, Sik­lósi (Bokros S. 88.) - Lengyel, Füle (Balatoni 66.). Edző: Varga Károly _________________ Gól: Lehoczki (27.), Lehoczki (29.), Mihalik (öngól, 68.). Sárga lap: Földvári (19.), Varga (60.), illetve Zila (42.) Magabiztos demecseri kezdés *2*02 .VII. «9 Eső után Lehoczki kétszer köszönt be a monori kapuba Demecser (KM- B. T.) - Va­sárnap Demecserben is bekö­szöntött a fociősz, a kisvárosi alakulat a bajnokság második vonalában a Monor ellen kedzet a pontvadászatot. 24. perc: Nagy keresztlabdája után Gombkötő Sándor 12 méterről lőtt, ám Kisnémeth hárított.__________ 27. perc: Gombkötő S. nyargalt el a jobb szélen, az ötösről középre gurított Lehoczki pedig 4 méterről a kap bal oldalába pofozta a labdát, 1-0. _______________________ 29. perc: Gégény bal oldali beadá- sánál a magasra ugró Lehoczki 7 méterről a jobb sarokba fejelte a labdát, 2-0. __________________ 68. perc: Gégény robogott el a bal oldalon beadását a középen men­teni igyekvő Mihalik saját kapujába rúgta, 3-0. _____________ 81. perc: Siklósi bal oldali beadását Lengyel 8 méterről a jobb sarok mel­lé fejelte. A vasárnap délutáni kánikulát eső váltotta fel, a demecseri pá­lyát a kezdés után még jó húsz percig áztatta az égi áldás, még­pedig erős szél kíséretében. Sze­rencsére ez nem zavarta meg a hazai gárdát és az első játékrész­ben fölényben játszottak. Aho­gyan az eső elállt, jöttek a gó­lok is. Mindkét találat szélről in­dult és jő beadásssal, majd pon­tos lövéssel és fejessel végződött. A biztos előny tudatában sem állt vissza a demecseri gárda, ha­nem egyre másra szövögette tá­madásait. Szünet után sem változott a já­ték kép, illetve annyival módo­Lehoczki (fehérben) második gólját fejjel szerezte Fotó: Racskó Tibor sült, hogy a hazaikban már nem volt olyan átütőerő mint az el­ső félidőben. Rozsnyai-mester cserékkel frissített csapatát, a hajrában pedig feltámadtak a monoriak és párszor helyzetbe is kerültek. Egy szögletet követően a demecseri kapuba is találtak, ám a játékvezető még a beíve­léskor fújt, és kifelé ítélt szabad­rúgást. A nyitányon jó napot fogtak ki a hazaiak, biztosan és megér­demelten szerezték meg a győ­zelmet. Mssterszemmel ' J J J j-j' j-j-v■'vvV'U'-j ' JJ­Rozsnyal Béla: - Azt amit el­vártam teljesítettük. Nem kap­tunk gólt, ellenben nekünk szép támadások után sikerült az ellenfél kapujába találni. Varga Károly: - Meglepően összefogott Demecserrel talál­tuk magunkat szemben. Hiá­ba szereltünk ugyanannyi sza­bályos „gólt" mint ellenfelünk, ez az eredményben nem mu­tatkozott meg Gólzáporos Tiszaszalka (KM) - Va­lósággal gólzáport hozott a hétvégi, Tiszaszalkán rendezett labdarúgó Sul- ler-só Bajnokok Tornája. Eredmények, szombat: Vásáros- namény-Csenger 5-1 (3-1). Gól: Toldi 2, Batka, Balogh P., Rengő, il­letve Katona. Tiszaszalka-Tiszavas- vári 6-0 (5-0). Gól: Balog D. 2, Danku, Deák, Orosz, Rózsa. ______ Vasárnap, 3. helyért: Csenger-Ti- szavasvári 4-3 (1-1). Gól: Juhász 2, Katona, Szilágyi, illetve Nagy, Laka­tos, Nyisztor.____________________ Döntő: Tiszaszalka-Vásárosnamény 5-3 (2-1). Gól: Balogh D., Deák, Si­mon, Szőke, Rózsa, illetve Majoros, Tivadar, Tanyi, __________________ Gólkirály: Balog Dezső (Tiszaszalka) Leg|obb Játékos: Szőke István (Tiszaszalka) ____________________ Legjobb kapus: Ambrus Krisztián (Ti szavasvári)