Kelet-Magyarország, 2002. május (62. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-21 / 116. szám

Kelet «»Magyarország 2002. május 21., kedd SPORT A 36. forduló erodmónyoi, felsőhöz Zalaegerszeg-Dunaferr 3-1 (1-0) _______ Zalaegerszeg, 14 500 néző, v.: Kiss G. Gól: Urbán (19., 11-esből), Szamosi (51.), Kené­sei (56., 11-esből), illetve Balaskő (61.). Kiál­lítva (Egressy (48.). Űjpest-Ferencváros 3-2 (0-0) _____ Megyeri út, 5000 néző, v.: Szabó Zs. Gól: Erős (55.), Lőw (59.), Herczeg (92.), illetve Jovic (61., 64.). MTK-VIdeoton 2-1 (1-1) _______________ Hungária körút, 300 néző, v.: Drucskó. Góí: Ferenczi (15.), Czvitkovics 69.), illetve Sora- to (36. 11-esből). Az állás: _____________________________ 1. Zalaegerszeg 36 21 7 8 74-44 70 2. MTK 36 21 4 11 60-40 67 3. Ferencváros 36 20 5 11 63-38 65 4. Dunaferr ___36 16 8 12 66-44 56 5. Videoton 36 13 10 13 49-52 49 6. Újpest 36 13 8 15 63-63 47 Alsóház Kispest-Haladás 1-1 (1-1) Bozsik-stadion, 500 néző, V: Bukovics. Góí: Torghelle (23.) illetve Leandro (12.) Sopron-Debrecen 1-1 (0-0) ____________ Sopron, 3500 néző, v.: Juhos. Gól: Tóth I. (50.), illetve Sketiani (81.). Vasas-Győr 1-1 (1-0) ___ lllovszky-stadion, 1000 néző, v.: Hajdó. Gól: Bükszegi (45.), illetve Szanyó (57.). Az állás: 7. Sopron ____36 10 13 13 53-57 43 8. Debrecen 36 8 17 11 43-51 41 9. Győr 36 9 14 13 48-60 41 10. Kispest 36 10 11 15 46-69 41 11. Haladás 36 8 14 14 44-65 38 12. Vasas 36 6 11 19 48-74 29 LABDARÚGÓ NB I. B A 31. forduló srsdmóuysl, felsőház REAC-Diósgyőr 2-1 (0-0), Békéscsaba-Cse- pel 1-1 (1-1), Szolnok-BKV Előre 5-2 (3-2). Az állás: _______________________ 1. Békéscsaba 31 18 6 7 64-39 60 2. Diósgyőr 31 16 5 IÖ 56-36 53" 3. Szolnok 31JU_9 8 59-38 51 4. Csepel 31 15 6 10 63-51 51 5. REAC 31 12 8 11 51-39 44 6. BKV Előre 31 10 8 13 50-63 38 Alsóház Eger-Monor 2-3 (2-1), ESMTK-Fót 1-3. Az állás: __________________________ 7. Nyíregyháza 31 14 6 11 58-49 48 8. Főt 31 10 12 9 53-47 42 9. Eger _______31 11 8 12 52-54 41 10. Kecskemét 31 9 9 13 48-58 36 11. Monor 31 9 5 17 39-72 32 12. ESMTK 31 2 10 19 40-87 16 Csata Farkas Ágnest (szemben) alaposan meggyötörték Skopjéban, ahol a Ferenc­város 26-22-re elbukta a visszavágót, igy összesítésben (51-49) jobbnak bizonyuló macedón együttes nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját EPA-felvétel A rájátszás hazai mutatója makulátlan maradt Ismét betalált az első percben a Szpari, Lakatos pedig hatalmas góllal biztosította be a sikert Nyíregyháza (KM - B. T.) - Utolsó hazai fellépését győze­lemmel próbálta emlékeze­tessé tenni a Nyírség-Sparta- cus másodosztályban szerep­lő futballcsapata. 1. perc: Turóczi jobbról ke­resztbe lőtt labdájára Karkusz csapott rá az ötös túlsó sarkán, és becsúszva a bal alsó sarok­ba lőtt, vagyis negyvenhat má­sodperc elteltével máris az el­lenfél kapujában pihent a lab­da, 1-0. 34. perc: Bábik jobb oldali centerezését Karkusz 6 méterről fejelte kapura, a földről felpat­tanó labdát Nagy kapus szöglet­re ütötte. 48. perc: Forgó iveit szabad­rúgásból Kocsis I. elé, aki 10 mé­terről a felső lécet döngette meg, a levágódó labda a gólvonalon porzott. Lakatos (szemben, fehérben) bombagólja döntötte el a meccset További képek: www.szon.hu 71. perc: Forgó bal oldali beadása Bábikot találta ziccer­ben, ám a középpályás könnyed emelését Nagy hatástalanította. 73. perc: Czéh 25 méteres lö­vését Boros kiütötte, az érkező Vass pedig 12 méterről az oldal­hálóba ágyúzott. 76. perc: Bárdi 25 méteres sza­badrúgásból a sorfalból kirepülő embert találta el, a kipattanót La­katos szerezte meg, aki 30 méter­ről kapura tüzelt: a labda a felső lécről a jobb kapufa tövére, onnan pedig a sarokba vágódott, 2-0. Még el sem pakolták az oldal­vonal mellől Farkas György ajándékait (a búcsúzó játékve­zetőt az MLSZ Játékvezetői Tes­tületének nevében Divinyi Béla elnöksége tag, Dajka László, a Nyírség-Spartacus, Vancsa Mik­lós, a Kecskemét ügyvezető igazgatója, valamint Varga Sán­dor, a Szolnok megyei bírók fő­nöke köszöntötte), máris a kecs­keméti hálóba került a labda. Megjegyzendő, Karkusz találata cirka tizenhat másodpercet „ké­sett”, hiszen két hete fél perc kellett a vezető gólhoz. Sajnos, abban is hasonlított a Szpari utolsó hazai meccse az ESMTK ellenihez, hogy leült a játék, így ismét elmaradt a gólszüret. Nem sok hiányzott a második játékrész elején sem a korai gól­hoz, Kocsis azonban újra meg­döngette azt a lécet, amit a múltkor kétszer is eltalált. To­vábbi hasonlóság, hogy Lakatos egyébként semmihez sem ha­sonlítható találata a csapat múltkori, második találatával egyetemben az utolsó negyedóra első percében érkezett. Megjegy­zendő, a fiatal bekk első Szpari- találata igazán emlékezetesre si­keredett. Ez nagyjából minden pozi­tívum, ami a meccs kapcsán még említhető, no meg némi gyógyír az egész évi sebekre, hogy a csapat bebiztosította he­tedik helyét, és az alsóházban valamennyi hazai meccsét meg­nyerte. KOSÁRLABDA Férfi NB I., alsóház, rájátszás, 1. mérkőzés Marso-lsobau NYKK-MAFC 81-76 (28-29, 19-15, 20-13, 14-19) ____ Bujtosi csarnok, 600 néző, v.: Kóthay, Hegedűs. NYKK: Ricks 13/6, Mérész 3, Halimics 38/18, Kriva- csevics 17, Ecseri 4. Cse­re: Senánszky 6, Hutás. Edző: Rezák László. MAFC: Ehlers 24/6, Kangyal 9/6, Horváth Á. 10/3, Kecs­kés 6, Horváth Cs. 12/3. Csere: Csányi 13, Cseszlai 2, Bakonyi. Edző: Kangyal Ti­bor ____________________ Kipontozódott: Kecskés (40. perc). __________________ Az eredmény alakulása, 3. perc: 9-6, 8.: 23-17, 12.: 34-34, 19.: 43-44, 24.: 59-51, 32.: 68-61, 36.: 77-66. _____________ A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-0 a Nyíregyháza javára. Ha Halimics nincs, akkor most nagy baj van Az NYKK győzelemmel kezdte a bentmaradásért kiírt párharcot Nyíregyháza (KM - B. T.) - A csapat sorsát eldöntő, há­rom nyert meccsig tartó pároscsatát vasárnap este kezdte meg a Marso-lsobau NB I-es férfi kosárlabda-csa­pata. És a nyitány úgy sikerült, amilyennek szerettük volna: Halimics villogott, és vezérleté­vel hat perc alatt hét egységgel (17-10) lépett meg a Nyíregyhá­za. Nagy kár, hogy néhány eladott labda, a hézagos védeke­zés és a MAFC kiváló dobófor­mája révén ez az előny a negyed végére elolvadt. A második já­tékrészben sem lett egyszerűbb az NYKK feladata, pedig Hali­mics továbbra is ellenállhatatlan volt, a nagyszünetig huszonhét pontig jutott. A nagyobb baj az volt, hogy a társak többsége eb­ben az időszakban a gyűrűre sem nagyon nézett, nemhogy be­talált volna. Sikerült a fordítás, de igazán megnyugtató produkciót csak a harmadik felvonásban mutatott a kiújult sérülése miatt Ecseri nélkül pattogtató hazai legény­ség. Feljavult a védekezés, sok volt a megszerzett labda, így tíz pontnál is nagyobb lett a különb­ség (64-51). Mit sem törődött hát­rányával a láthatóan feltüzelt MAFC, amely az utolsó játék­részben egyre közelebb araszolt ellenfeléhez. Halimics nyakán olykor három ember csüngött, nem véletlen, hogy a bosnyák-tö- rök bedobó ebben a tíz percben mindössze egy pontot termelt. Krivacsevics viszont biztos kéz­zel dobta be a kiharcolt bünte­tőket, és Senánszky mezőnykosa­rai is a legjobbkor jöttek. Ehlers, majd Horváth Ákos triplájával került látótávolságon belülre a MAFC (77-72), sőt az utolsó perc mindössze hárompontos hazai Hallmicset (fehérben) nem tudták megállítani a vendégek előnnyel kezdődött. Szerencsére, ekkor a fővárosiak is hibáztak, a hazaiak pedig négy büntetőjük­ből kettőt bedobtak. A várt nagy csatában jutott te­hát előnyhöz az NYKK, és bele­gondolni is rossz, mi lehetett vol­na a meccs vége, ha nincs az el­ső három negyedben remeklő Halimics. A műegyetemisták a palánk alatt így is meggyőzőbb teljesítményt nyújtottak, így a következő meccsekre talán meg­fontolandó Jeremenko-Kestner harcba dobása. Különösen, ha Ecseri ismét kidől a sorból. Rezák László: Az első félidő­ben gyengén védekeztünk és jól támadtunk, a nagyszünet után azonban megfordult minden. Kangyal Tibor: A történet hosszabb annál, hogy két sorban nyilatkozzak. Szeretnék találni egy újságírót, aki meghallgatna... Törtek-zúztak Budapest (MTI) - Az Új- pest-Ferencváros mérkőzés lefújását követően a vendég­csapat szurkolóinak egy ré­sze a 3-2-es vereség miatti dühében tört-zúzott a Megye­ri úti stadionban. A ferenc­városiakat az is felbőszítet­te, hogy az újpesti nézők kö­zül sokan a játéktérre bero­hanva ünnepeltek. Egyelőre nem tudni, mekkora az oko­zott kár. A rendőrség két személyt őrizetbe vett, de Práger Ferenc újpesti rend­őrkapitány szerint a video­felvételek alapján további előállítások várhatók. i 5 SS § V) : N 'ü? CD CD >Ö SS < ko ro m ö Kis Károly: Örülök, hogy közönségünktől szé­pen búcsúztunk és zsinór­ban ötödik hazai meccsün­ket is megnyertük. Bízom benne, hogy a következő szezonban ettől nemesebb célokért küzdhetünk. Kiprich József: Sajnos nem tudtuk megismételni az elmúlt meccsek jó játé­kát. Gratulálok a Nyíregy­házának. Nyírsótf-Spartacus- Kecskemót 2-0 (l-O) Városi Stadion, 800 néző, v.: Far­kas Gy. (Kormos, Gyenge). ______ Spartacus: Boros - Lakatos, Szat- ke, Rubint, Göncz-Turóczi, Bábik, Forgó (Fórián, 79. perc), Karkusz - Bárdi (Farkas, 84.), Kocsis I. (Laskai, 89.) Edző: Kis Károly. Kecskemét: Nagy Zs. - Vass, Ka­sza, Barna Zs. (Tóth Sz., 77.), Kovrig- Barna Cs., Kislőrincz, Czéh, Sallai - Zsolnai, Kalina (Gyurováth, 77.). Edző: Kiprich József. Gól: Karkusz (1.), Lakatos (76.). Sárga lap: Forgó (26.), Vass (50.), Sallai (75.).