Kelet-Magyarország, 2002. április (62. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

2002. április 22., hétfő SPORT /II LABDARÚGÓ NB III. Szabolcs Gabona-csoport, 20. forduló További eredmények: Karcag-Orosháza 1-0, Makó-Kazincbarcika 2-2. A Jászberény szabad­napos volt. A bajnokság állása: 1. Demecser 19 12 3 4 37-26 39 2. Tiszaújváros 18 9 6 3 35-20 33 3. Orosháza 19 9 4 6 33-20 31 4. Kazincbarcika 18 8 6 4 32-20 30 5. Makó 19 8 6 5 31-28 30 6. Bőcs 19 7 8 4 36-28 29 7. Jászberény 18 8 4 6 23-19 28 8. Mátészalka 19 7 6 6 27-28 27 9. Nyírbátor 18 6 3 9 27-33 21 10. Szeged 18 5 6 7 17-23 21 11. Karcag 18 5 5 8 19-27 20 12. Gyula 19 4 2 13 17-37 14 13. Blháza 18 1 3 14 19-44 6 KÉZILABDA NB 1. B Átkígyóztak az Újkígyóson Férfiak: Szabolcs KSE-ÚJkígyós 25-18 (16-7) Nyíregyháza, 300 néző, v.: Csorba, Dobos. Szabolcs KSE: Pereverzia - Kemény 1, Kálmán 1, Tarnavölgyi 5, Ifj Bartha D. 5, Kiss N. 5, Nagy Z. 6/5. Csere: Nagy Cs. 2, Csa­ba, Katona. Edző: Bartha Dénes. Kiállítások: 14, illetve 14 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 6/4. Az erőszakos vendégek ellen lát- bányos győzelmet arattak a hazaiak. _______ Hajdúböszörmóny-FVSE-Fevill 29-25 (13-9) Hajdúböszörmény, 250 néző, v.: Herczeg, Sápi. Fehérgyarmat: Lencsés - Jakab 5/1, Csapos 3, Csonka 2, Sipos 5, Tóth 6, Pász­tor. Csere: Szűcs, Varga T. 4, Varga Z. Edző: Varga József. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1. A tompán feltűnően idegesen játszó gyarmatiak nagyon fontos meccset vesztettek. Nők: Mátészalkai MTK-Szeged 29-22 (13-11) Mátészalka, 250 néző, v.: Koralovszky, Szabó. Mátészalka: Sütő -Huszák 2, Balázs 3, Ignatyenko 9/5, László 4, Bánszegi 3/1, Béres 6/2. Csere: Kun (kapus), Tóth T. 2, Tóth A., Nagy I. Edző: Kosztyúné Huszák Eri­ka. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hét­méteresek: 8/8, illetve 7/5. A vendégek már öt góllal is vezettek, de a remeklő Ignatyenko vezérletével fordítottak a nagy szívvel játszó szalkaiak. A fehér mezes nyíregyháziak a Bem csar­nokában is otthon voltak Sipeki Péter felvétele Kokó K.0.-S búcsúja Gdanskban Gdansk (MTI) - Győzelemmel búcsúzott aktív sportpályafutásától Kovács István. A visszavonulását március 1-jén bejelentő bokszoló az amerikai Steve Trumble-t a harmadik menetben kétszer is a padlóra küldte a gdanski profi gálán, ezért a mér­kőzésvezető beszüntette az összecsapást. Az amatőrként olimpiai-, világ- és Euró- pa-bajnok, hivatásosként pehelysúlyban vi­lágbajnok Kovács 1987-ben éppen Gdansk­ban érte el első komoly nemzetközi sike­rét, megnyerte a junior EB-t. Összeverték Simon Tibort Budapest (MTI) - Súlyos, életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba vasár­nap Simon Tibort, a Sopron labdarúgó- csapatának vezetőedzőjét, akit Budapesten, egy II. kerületi szórakozóhelyen össze­vertek. A Szent János Kórház traumatoló­giai osztályán már megműtötték, de sérü­lései maradandó károsodást is okozhatnak. SZABOLCS-GABONA CSOPORT Kulcsár volt a bocsi siker kulcsa, a Bátor bravúrja Baktalórántháza-Bőc* 1-4(1-0) Baktalórántháza, 300 néző, v.: Nagy L. Baktalórántháza: Mónus- Szolomka, Benkő, Illés P., Bod­nár - Szenes, Jávor (Maries, 77. perc), Illés L., Matyi (Török I., 84.)- Gdovin (Széplaki, 20.), Török S. Edző: Jávor Pál. Bocs: Balázs - Far­kas J., Pozder, Simon, Szaniszlő - Dobos, Pachinger, Szakszón, Sinkó- Mogyoródi (Kulcsár, 55.), Lehocz- ki. Játékos-edző: Kulcsár Sándor. 40. perc: Törökkel szemben sza­bálytalankodtak a vendégek a ti­zenhatoson belül, a 11-esből Illés L a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 67. perc: Kulcsár 20 méteres sza­badrúgásból a kapu jobb oldalába lőtt, 1-1.___________________________ 72. perc: a csereként beállt játé­kos-edző, Kulcsár ezúttal 22 mé­teres szabadrúgásból talált a ka­pu bal oldalába, 1-2. _____________ 83. perc: Kulcsár beadása után Lehoczki fejelhetett 2 méterről ka­pura, a labdát ugyan rosszul talál­ta el, de az Mónus mellett a háló­ba csörgött, 1-3. __________________ 90. perc: Illés P. szabálytalanko­dott a tizenhatoson belül, a vendé­gek 11-eseét Kulcsár a kapu köze­pébe lőtte, 1-4. _________________ Küzdelmes mérkőzésen egy-nullás előnye után a hazai csapat nem tudta kihasználni újabb kínálkozó lehetőségeit, és ez megbosszulta magát, hiszen pályára lépett a 37 esztendős Kulcsár Sándor, aki há­rom góljával és egy gólpasszával szinte egymaga verte meg a sereg­hajtó csapatot. Jó: Kulcsár (a me­zőny legjobbja), Lehoszki, Farkas J. (Tudósító: Kozma Attila)________ Jávor Pál: Sajnos, Kulcsár nem az én játékosom... _______ Kulcsár Sándor: Az első félidőt átaludtuk, szünet után pedig, ha egy kis szerencsével is, de megér­demelten kerekedtünk a hazaiak fölé. Nyírbátor-TIszaújváros 2-1 (1-0) Nyírbátor, 500 néző, v.: Medovársz- ki I. Nyírbátor: Szakács - Erdei László, Kocsis M., Lengyel, Balázs­Léglcsata a nyírbátori meccsen esik - Szegedi, Csapos, Minczér, Szabó Zs. (Szécsi, 85.) - Lőrincz (Czerula, 88.), Tóth A. (Gubacsi, 58.) Edző: Németh Károly. Tlszaúj- város: Sinescu - Ternován, Kun- drák, Millinkhoffer, Gligorovics - Kovács P. (Balogh B., 71.), Kovács R. (Bene, 55.), Komi, Boros (Szűcs, 73.) - Bernáth, Dobi. Edző: Toperczer Tibor._____________ 30. perc: Szabó Zs. egy lövőcsel- lel több embert is becsapott, visszagurított Tóth A. elé, aki 12 méterről a jobb alsóba lőtt, 1-0. 70. perc: Lőrincz fejjel megcsúsz­tatott labdájával Gubacsi kilépett a védők közül, és 14 méterről a jobb felsőbe bombázott, 2-0. 75. perc: egy lepattanó labdával Balogh B. lógott meg, és 12 mé- terról a bal alsó sarokba lőtt, 2-1. Élvezetes, jő iramú mérkőzésen, korrekt játékvezetés mellett, a ki­váló játékerőt felvonutató vendég­csapat ellen a taktikusan, harco­san játszó bátoriak a kidolgozott helyzetek alapján megérdemelt bra­vúrgyőzelmet arattak. A Nyírbátor idei legjobb játékot nyújtotta. Jó: Kocsis M., Lengyel, Minczér, Sza­bó Zs., illetve Sinescu, Kundrák, Ternován, Gligorovics. (Tudósító: Bállá István)_______________________ Németh Károly: Ellenfelünk nagyon Sipeki Péter felvétele jól játszott, viszont a helyzetek ki­dolgozásában és kihasználásában pontosabbak voltunk, és bravúrgyő­zelmet arattunk. __________________ Toperczer Tibor: Nem érdemeltünk vereséget. _________________________ Szeged-Demecser 1-0 (1-0) Szeged, 100 néző, v.: Török. Sze­ged: Balázsy - Rácz, Mőrocz, Gelb- man, Kulacsik - Babos, Mile (Kiss, 70.), Puskás, Fábián - Kurucsai (Gyimesi, 90.), Bány. Edző: Szalai István. Demecser: Petranics - Lajkovics, Balogh Z., Homann - Minyin (Gégény, 69.), Kovács I., Seres, Dudnyik (Kozma A., 80.), Cipf - Szabó R., Tanyi. Edző: Kiss Miklós. ____________________________ 15. perc: Bány leste le Balogh passzát, a védő ugyan utolérte a támadót, de Bány ki is cselezte, majd a kapu bal oldalába gurított, 1-0. _______________________ 82. perc: Babos megkapta máso­dik sárga lapját is, így a Demecser az utolsó perceket emberelőnyben játszhatta. Mindhiába... ___________ A mérkőzés pikantériáját az adta, hogy a demecseri származású Balázsy Zoltán kettős játékenge­déllyel rendelkezve egykori csapa­ta ellen védhetett. Sok dolga nem volt, mert az első játékrészben hal­vány teljesítményt nyújtott a Deme­cser. Szünet után már eggyel ma­gasabb fokozatba kapcsolt a láto­gató, de mindez az eredményben már nem mutatkozott meg. Jó: Mórocz, Mile, Bány, illetve Homann, Kovács I. (Tudósító: Fe­kete Zoltán) _______________________ Szalai István: Harcosságunk ered­ménye a mai győzelem.___________ Kiss Miklós: Nagyon bosszant, hogy egy ilyen mérkőzést el tud­tunk veszíteni, mert minimum a döntetlent megérdemeltük volna. Gyula-Mátészalka 0-1 (0-1) Gyula, 400 néző, v.: Horváth G. Gyula: Steigerwald - Futaki, Tamá­si, Lábos - Géczi, Czifrák (Csúz, szünetben), Fehérvári (Számszira, 82.), Gajdács, Nagy Sz. (Tóth A., 69.) - Lapsánszki, Boruzs. Edző: Szabó Attila. Mátészalka: Nagy K. - Ricsei, Barna, Kígyósi (Pitács, a szünetben), Gerliczki - Balogh Gy., Balogh J., Bessenyei, Illés Gy. (Sipos, a szünetben) - Ádámszki, Popan (Tősér, 74.). Edző: Nagy Ist­ván.________________________________ 32. perc: Balogh J. szögletét Popan megcsúsztatta, Ádámszki érkezett a túloldalon, és 3 méterről a bal alsó sarokba helyezett, 0-1. A szalkaiak az első félidőben akár négy gólt is szerezhettek volna, de mivel a helyzetek többségét kihagy­ták maradt izgulnivalő a folytatás­ra is. Ekkor már feljavult a Gyula, amely igazi helyzet nélkül is két ka­pufát szerzett, de a vendégek megőrizték egy gólos előnyüket, így zsinórban harmadik idegenbeli meccsüket is megnyerték. Jó: Futa­ki, Tamási, Gajdács, illetve Nagy K., Ricsei, Bessenyei. (Tudósító: Plesu Ádám)______________________ Szabó Attila: A második félidő alapján véleményem szerint pontot érdemeltünk volna. ______________ Nagy István: Az első játékrészben eldönthettük volna a mérkőzést. Szomorú vagyok, hogy az ekkor nyújtott jó játékunkat nem tudtunk állandósítani, de a lényeg az, hogy nyertünk. LABDARUGÓ NB III. TISZA-CSOPORT Az ibrányi alakulat ismét régi fényében csillogott * +1 Vásárosnamény-Mád 1-1 (1-0) Vásárosnamény, 200 néző, v.: Ke­gyes. Vásárosnamény: Papp - Ti­vadar, Illés N., Bíró, Szilágyi, Hor­váth, Szécsi (Toldi Sz.), Bagin, Fo­dor, Orosz, Kovács G. (Batka). Edző: Szilágyi Bertalan. ___________ Ugyan a mezőnyben egyanrangú félnek bizonyult a vendégcsapat, a Vásárosnamény több helyzetet dol­gozott ki, ám ezeket rendre el is hibázta. A legnagyobbat Fodor hagyta ki, már 1-1-es állásnál az üres kaput nem tudta bevenni a hazaiak játékosa. Gól: Bagin (40. perc), illetve Buri (60). Jó: Tivadar, Horváth. (Tudósító: Kiss Pál) Szilágyi Bertalan: A helyzetek alap­ján közelebb álltunk a győzelem­hez. Ibrány-Balmazújváros 4-0 (0-0) Ibrány, 500 néző, v.: Kurmai. Ib- rány: Simon - Ignácz, Pap K. (Im­re), Herman L. (Papp T.), Bárdi, Dobránszki (Hegedűs), Herman A., Babják, Bohács, Ónodi, Erdei. Edző: Kató István. Ahogy az első félidőben semmi sem sikerült az ibrányi alakulatnak, úgy szünet után szinte minden „sült” nekik. A hazaiak vezetőgól­ja lelkileg összetörte a tavasszal gyengélkedő vendégeket, akik ráadásul az erejükkel is elkészül­tek a hajrára - megkönnyítve ezzel Erdeiék gólját. Gól: Imre (61.), Bár­di (65.), Erdei (74. és 89.). Jó: Er­dei, Dobránszki, Bárdi, Simon. (Tu­dósftó: Vígh Sándor) ______________ Kató István: A második félidei já­tékunk alapján megérdemelten tar­tottuk itthon a három pontot. Tuzsór-Hajdúnánás 2-2 (2-1) Tuzsér, 600 néző, v.: Nagy V. Tu- zsér: Szőr - Kosztyú, Simái (Spekker), Lupcsa, Szabó I., La­katos, Iván, Cseke, Danes B., Po­kol (Petrő), Barabás. Edző: Révész Csaba._____________________________ Nehezen indult be mindkét csapat, aztán az első félidő végi gyors gól- váltásból a hazaiak térhettek előn­nyel a szünetre. A második játék­rész kezdése után azonnal egali­zált a Nánás, ez görcsössé tette a Tuzsért, így a döntetlen reálisnak mondható. Gól: Barabás (39.), Cseke (43.), ill.Lengyel (30.), Var­ga (46.). Jó: Lupcsa, Iván, Petrő. (Tudósító: Lakatos Tibor) Révész Csaba: Az első félidő vé- gére jöttünk lendületbe, és sikerült fordítanunk. Hiába támadtuk végig a második játékrészt, nem sikerült a győztes gólt megszerezni. ______ Hajdúdorog-Rakamaz 0-0 Hajdúdorog, 200 néző, v.: Bacsó. Rakamaz: Vadon - Kertész, Torda, Galambosi, Pámer, Suskó (Bol­dog), Lelt, Kozák, Kákóczki (Filetóth), Szekrényes (Csikal), Riczu. Edző: Veigli Géza. _________ Mindkét csapat sok hibával játszott, ettől függetlenül még akadtak helyzetek a kapuk előtt. A rakamaziak közül Kozák hibáz­ta el a meccslabdát, nagy helyzet­ben fejesével nem tudta bevenni a hazai hálót, így maradt a gól nélküli döntetlen. Jó: Torda, Ga­lambosi, Lelt. (Tudósító: Kaposvá­ri Ferenc) ___________ _______ Veigli Géza: Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkő­zés sorsát. Létavértes-Nyh. Kertváros 1-4 (0-3) Létavértes, 300 néző, v.: Nyitrai. Kertváros: Vránszki - Paulik Z., Ambrusz, Márton, Kiss G., Ignácz J. (Spisák), Hegedűs, Kondora (Né­meth Cs.), Dobos, Majchrovics, Paulik I. (Nagy Cs.). Edző: Mirgai László._____________________________ A két korai gól meghatározta a meccs menetét, vagyis az első já­tékrészben végig kiválóan játszott a listavezető. Szünet után aztán visszavett a tempóból a Kertváros, és ha 1-3-nál Vránszki nem véd ti­zenegyest, bajba is kerülhetett vol­na. Majchrovics második találata viszont végérvényesen szállította a nyíregyháziak tavaszi hetedik si­kerét. A Mirgai-csapat a Létavér- tesnek két mérkőzésen összesen tizenhat gólt lőtt... Gól: Nagy Zs. (59.), illetve Majchrovics (2. és 72.), Paulik I. (5.), Ignácz J. (27.). Jó: Majchrovics, Márton, Hegedűs. (Tudósító: Karakó Ferenc) ________ Mirgai László: A győzelemnek örü­lök, de a játékunk lehetett volna jobb is. ____________________________ Szirmabesenyő-Záhony 3-1 (2-0) Szirmabesenyő, 200 néző, v.: Kiss J. Záhony: Czene - Krizán, Kán­tor Zs., Molnár, Lipták, Jakab (Kán­tor T.), Vincze, Czvik, Karasz, Vil­mán (Balázsi), Vedres (Bérezik). Edző: Kovács János. Mindkét játékrészben kiegyenlített volt a játék. Az elsőben a záho­nyiak nemhogy nem tudták meg­szerezni a vezetést, de jelentős hátrányba kerültek. A szépítés után felcsillant a remény, a helyzetek azonban kimaradtak, az ellenfél pe­dig egy kontra végén eldöntötte a három pont sorsát. Gól: Szabó (18.), Egry (42. és 79.), ill.Karasz (61.). Jó: Karasz, Krizán, Lipták. Kovács János: A helyzeteit jobban kihasználó csapat szerezte meg a győzelmet. További eredmény: Mezőkövesd Sátoraljaújhely 0-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. j jj jj j j jj j j j j j j j j j Nyh. Kertváros 20 14 4 2 51-23 46 2. Ibrány 20 12 3 5 45-24 39 3. Balmazújváros 20 12 2 6 43-28 38 4. Tuzsér 20 11 4 5 43-26 37 5. Mezőkövesd 20 10 6 4 36-24 36 6. Rakamaz 20 9 3 8 39-33 30 7. Mád 20 7 6 7 34-32 27 8. Hajdúnánás 20 5 9 6 25-28 24 9. Szirmabesenyő 20 6 4 10 24-28 22 10. Záhony 20 5 5 10 26-38 20 11. Sátoraljaújhely 20 5 4 11 38-43 19 12. Létavértes 20 5 4 11 36-60 19 13. Hajdúdorog 20 5 3 12 32-52 18 14. Vásárosnamény 20 3 4 13 20-55 12