Kelet-Magyarország, 2002. április (62. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-02 / 76. szám

2002. április 2., kedd Kelet** Magyarország SPORT /II LABDARÚGÓ NB II. Szabolcs Gabona-csoport, 17. forduló további eredményei Tisza újváros-Szeged 4-1, Orosháza-Gyula 5-0. A Kazincbarcika szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Demecser 16 10 3 3 30-24 33 2. Tiszaújváros 16 8 6 2 32-17 30 3. Makó 16 8 3 5 27-24 27 4. Orosháza 16 7 4 5 31-19 25 5.Jászberény 16 7 4 5 22-18 25 6. Bocs 16 6 6 4 30-25 24 7. Kazincbarcika 15 6 5 4 26-16 23 8. Mátészalka 16 6 5 5 23-24 23 9. Nyírbátor 16 5 3 8 25-31 18 10. Karcag 16 4 5 6 17-24 17 11. Szeged 15 3 6 6 15-22 15 12. Gyula 16 4 1 11 15-31 13 13. Bl.háza 15 1 3 11 18-36 6 Schumacherék: Michael (balra) és Ralf Schumacherék ünnepeltek Sao Paolo (MTI) - A négyszeres vi­lágbajnok német Michael Schuma­cher (Ferrari) nyerte a Forma-l-es Brazil Nagydíjat öccse, Ralf (BMW- Williams) és a skót David Coulthard (McLaren-Mercedes) előtt. Michael Schumacher: - Szerencsére a rajtot követően nem sérült meg az autóm, és szinte végig tökéletesen működött. Iz­galmas volt az első és a második kanyar. Montoya sportszerűen viselkedett, de ki­sebb hibát vétett, így meg tudtam előzni. Később öcsémmel csatáztam. Tudtam, csak egy helyen tudna megelőzni, s rend­kívül vigyáztam arra, hogy ez ne történ­jen meg. Örülök annak, hogy ismét futa­mot nyertem. Brazil Nagydi] (71 kör, 305.909 km),: 1. M. Schu­macher (német, Ferrari) 1:31:43.663 ő (átlag: 200.098 km/ó), 2. R. Schumacher (német, BMW- Williams) 1:31:44.839, 3. Coulthard (skét, McLa­ren-Mercedes) 1:32:42.772, 4. Button (angol, Re­nault), 5. Montoya (kolumbiai, BMW-Williams), 6. Salo (finn, Toyota) 1 kör h., 7. Irvine (ír, Jaguar) 1 kör h., 8. De la Rosa (spanyol, Jaguar) 1 kör h., 9. Szato (japán, Jordan-Honda) 2 kör h., 10. Ville- neuve (kanadai, BAR-Honda) 3 kör h. 11. Webber (ausztrál, Minardi) 3 kör h., 12. Ráikkönen (finn, McLaren-Mercedes) 4 kör h. 13. Yoong (malajziai, Minardi) 4 kör h.._______________________________ Az állás a 3 futam után: 1. M. Schumacher 24, 2. R. Schumacher 16, 3. Montoya 14, 4. Button 6, 5. Coulthard és Ráikkönen 4-4, 7. Irvine 3, 8. Heidfeld, Salo és Webber 2-2, 11. Massa 1 pont. KÉZILABDA NB I. B A Csaposcsapat megvillant Férfiak: Gyöngyös-Fehérgyarmat 35-35 (18-19) Gyöngyös, 300 néző, v.: Dudás, Medovárszki. Fehérgyarmati VSE-Fevill: Lencsés - Jakab 9/6, Csonka 1, Szűcs, Varga T. 6, Tóth Zs 7, Sipos 10. Csere: Leskó (kapus), Csapos 2, Varga Z. Megbízott edző: Csapos János. ___________ Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6. A második félidőben már négy gól­lal vezetett a Gyöngyös, de az újszellemű gyar­mati csapat fordítani tudott, a hajrában pedig ki­csikarta a bravúrnak számító döntetlent. Nők: Hajdúnás-Mátószalkal MTK 31-22 (16-10) Hajdúnánás, 150 néző, v.: Hargitai, Sirály. Má­tészalka: Sütő - Balázs 1, Huszák 2, Igna- tyenko 9/4, László 4, Bánszegi 1/1, Béres. Csere: Kun (kapus), Tóth T. 4, Nagy I. 1, Tóth A. Edző: Kosztyúné Huszák Erika. ______________ Kiállítások: 10, ill 10 perc. Hétméteresek: 6/6, ill 6/5. A hazai csapatnál „csak" négy debre­ceni játékos vendégeskedett: habár jobb volt a Nánás, a különbség mégis túlzott - 10 perc­cel a találkozó befejezés előtt döntetlen volt az állás... LABDARDGO NB II., SZABOLCS GABONA-CSOPORT Emberhátrányban sem bukott a Szalka és a Bátor Demecserben Czlpf (fehérben) büntetője döntött Racskő Tibor felvétele Demecser-Makó 1-0 (0-0) Demecser, 400 néző, v.: Mohácsi. De- mecser: Petranics - Lajkovics, Balogh Z., Homann - Herczeg (Tanyi, a szünet­ben), Kovács I., Seres (Székely, 86. perc), Dudnyik, Cipf- Minyin, Szabó R. (Gégény, 65.). Edző: Kiss Miklós. Ma­kó: Kovács K. - Görög, Dálnaki, Ma­gyar - Szegedi (Papp R., 81.), Bagi, Varga R., Kondacs, Kiss K., Krucső (Gyenes, a szünetben) - Mádi. Edző: Kolozsvári János. ___________________ 80. perc: Lajkovics előreküldött labdá­ját Kovács kapus kényelmesen várta, Tanyi lecsapott a játékszerre, és a ka­pus szorításában elesett. A játékveze­tő tizenegyest ítélt, melyet Cipf a ka­pu bal oldalába küldött, 1-0. ________ Az első félidő után még azt hihettük, hogy ennél rosszabb már nem jöhet, ám a csapatok szünet után is helye­zésükhöz méltatlan teljesítményt nyúj­tottak. Az egyetlen komoly lehetőség a tizenegyes volt a mérkőzésen, ezt a vendégek „városlakói" (Kolozsvári edző, Szegedi, Mádi, Bagi...) egytől egyig vi­tatták, így paprikás hangulatban feje­ződött be a rangadó, melyen fontos há­rom ponthoz jutott a Demecser. Jó: Lajkovics, Balogh Z., Kovács I., illetve Dálnaki, Magyar, Kondacs. (Tudósító: Bodnár Tibor) _______________________ Kiss Miklós: Borzasztóan szervezetten és lelkesen védekező Makó ellen csak nagyon nehezen tudtuk megszerezni a három pontot, érzésem szerint egy tel­jesen jogos tizenegyessel. ___________ Kolozsvári János: Nem érdemeltünk ve­reséget, a mérkőzést a játékvezető döntötte el. Bőcs-Mátészalka 0-3 (0-3) Bocs, 200 néző, v.: Farkas Gy. Bocs: Pallai - Farkas J., Farkas A., Pozder (Dobos, a szünetben), Szaniszlő - Sipos (Vass, 62.), Simkő, Pachinger (Kulcsár, 52.), Mogyoródi - Szakszón, Lehoczki. Játékos-edző: Kulcsár Sán­dor. Mátészalka: Nagy K. - Esik, Bar­na, Balogh Gy., Gerliczki - Szilágyi (Tősér, 66.), Kígyősi, Balogh J. (Popan, 70.), Bessenyei, Illés Gy. - Ádámszki. Megbízott edző: Nagy István. 7. perc: Bessenyei indítását Ádámszki átvette, 12 méteres lövését a kapus még védte, a kipattanót Illés 7 méter­ről a hálóba továbbította, 0-1._______ 35. perc: Balogh Gyula jobb oldali beadását Ádámszki lekezelte, első lö­vését Pallai még védte, az ismétlés­ből azonban Ádámszki 4 méterről a bal felső sarokba lőtt, 0-2. _____________ 37. perc: Illés jobb oldali beadásából Ádámszki az ötösről a bal alsó sarok- ba továbbított, 0-3. _________________ 83. perc: Balogh Gy. megkapta máso- dik sárgáját és a vele járó pirosat is. 84. perc: Bessenyei is „druszája" sor­sára jutott, így kilenc főre fogyatkozott a vendégcsapat. ____________________ Végig a vendégek akarata érvényesült, az első félidő kitűnő játékának köszön­hetően tekintélyes előnyre tett szert a Szalka, a játékvezető „jóvoltából” el­maradt a folytatás, de így is magabiz­tos vendégsiker született. Jó: az egész vendégcsapat. (Tudósító: Plesu Ádám) Kulcsár Sándor: Gratulálok az ellen­félnek, kölcsönkenyér visszajár alapon meglakoltunk az őszi győzelmünkért. Nagy István: Ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Köszönöm a csapatnak, hogy megvalósította, ami­ről a héten beszéltünk. Nyírbátor-Karcag 3-3 (0-2) Nyírbátor, 400 néző, v.: Némethi. Nyír­bátor: Pók - Erdei László, Lengyel, Unchiás - Szegedi, Szécsi (Minczér, a szünetben), Csapos, Balázscsik, Sza­bó Zs. (Erdei Lénárd, 88.) - Lőrincz, Tóth A. (Gubacsi, 61.). Edző: Németh Károly. Karcag: Szabó L. - Orosz, Szá­lai, Varga L., Kelemen (Herczeg, 72.) - Balogh J., Trencsényi (Fehér, 65.), Bálint, Békési - Keserű, Bujdosó. Edző: L. Kiss Lajos._______________________ 8. perc: Balogh 22 méteres szabadrú- gásból a jobb felsőbe csavart, 0-1. 11. perc: Keserű és Unchiás elesett, a vendégek szabadrúgást, Unchiás pe- dig nagy meglepetésre pirosat kapott. 40. perc: Balogh 18 méteres lövése Szegedi lábán megpattanva hullott a kapu bal oldalába, 0-2. _____________ 48. perc: Szabó mintaszerű beadását Lőrincz 14 méterről a léc alá lőtte, 1-2. 56. perc: Lőrincz 25 méteres szabad­rúgása a bal felső saroknál a kapufán csattant, majd a hálóba vágódott, 2-2. 65. perc: szöglet után Fehér 3 méter- ről a hálóba sodorta a labdát, 2-3. 77. perc: Szabó visszagurftását Lőrincz 12 méterről a bal alsóba lőtte, 3-3. Óriási mérkőzés volt. A tartalékos bá- toriakat tovább sújtotta, hogy 80 per­cen keresztül emberhátrányban ját­szottak, de Lőrincz vezérletével így is pontot szereztek a játékvezetővel „megerősített” Karcaggal szemben. Jó: Lőrincz (a mezőny legjobbja), Len­gyel, Csapos, Balázscsik, illetve Sza­bó L., Balogh J., Békési. (Tudósító: Bállá István) ________________________ Németh Károly: Hatalmas lelki erőről tett tanúbizonyságot a csapat, hiszen nyolcvan percen keresztül tíz emberrel játszott, mégis kétszer fel tudott állni a padlóról, és ez még a pontszerzés- nél is többet jelent a számomra. L. Kiss Lajos: Gratulálok a hazaiaknak, megérdemelték volna a győzelmet. Jászberény-Baktalórántháza __________________1-0 (1-0) Jászberény, 350 néző, v.: Hadnagy. Jászberény: Bak - Oláh (Beszteri, a szünetben), Szabó, Kónya, Boros - Nagy A., Vígh, Nagy R., Sárkány - Kon- ka, Kádár. Edző: Vígh Tibor. Baktaló- rántháza: Mónus - Geda, Benkő, Illés P., Bodnár (Maries, 67.) - Szolomka, Jávor, Illés L., Matyi - Széplaki (Rákóczi, 62.), Török. Edző: Jávor Pál. 23. perc: jobb oldali beadást követően Kádár 12 méterről a kapu jobb oldalá­ba lőtt, 1-0. ________________________ A vendégek újra úgy szenvedtek vere­séget, hogy azt nem érdemelték meg, hiszen sokkal több helyzetet dolgoz­tak ki, mint vendéglátóik. Az is nyilván­való, hogy ekkora sorozatos egyéni hi­bákra csak a baktaiak képesek. Jó: Bak (a mezőny legjobbja), Szabó, Bo­ros, Vígh, illetve Szolomka, Benkő. (Tu­dósftó: Kozma Attila) ________________ Vígh Tibor: Küzdelmes mérkőzésen, a labdát többet birtokló és több helyze- tet kidolgozó ellenfelet győztünk le. Jávor Pál: Bár végigtámadtuk a mér­kőzést, annak sorsa egy óriási kapus­hibával a hazaiak javára dőlt el. KÉZILABDA Döntőbe jutottak a veszprémiek Pamplona (MTI) - A Veszp­rém bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe, miután a hazai nyolcgólos siker után 27-21-re kikapott a címvédő spanyol Portland San Antonio otthonában. A magyar együttes a fináléban a Magdeburggal találkozik. Portland San Antonio (spanyol)- Veszprém 27-21 (11-8). Góldobók: Richardson 7, Jakimovics, Garralda 6-6, Juancho 4, Ortigosa 3, Urdiales 1, illetve Dzomba 6, Saracevic 4, Zsigmond 3, Perez, Diaz, Gál 2-2, Jovic, Pásztor 1-1. Továbbjutott: a Veszprém, 48-46-os összesítéssel. A másik elődöntőben: Kolding (dán)— Magdeburg (német) 25-28 (12-11). TJ: Magdeburg, kettős győzelemmel. A finálé első mérkőzését április 20-án vagy 21-én, a visz- szavágót pedig egy héttel később rendezik. Kedden Bécsben kisor­solják, hogy melyik gárda játsz­hat először otthon. A két csapat a csoportmérkőzések során már találkozott. November 25-én a Veszprém 24-20-ra győzte le a vendég Magdeburgot, mig a né­metországi összecsapáson a haz­aiak nyertek 25-22-re. RÖPLABDA Finalista a Barcika Budapest (MTI) - A Kazinc­barcika bejutott a férfi röplabda Extraliga döntőjébe, miután meg­lepetésre búcsúztatta a címvédő Kaposvárt. Elődöntő 4. mérkőzések: Kazincbar- cika-Kaposvár 3-1 (17, 17, -24, 21). Továbbjutót a Kazincbarcika 3-1-es összesítéssel. _______________ Kecskemét-Dunaferr 3-1 (23, -22, 21, 20). A három győzelemig tartó párharc állása: 2-2. Az ötödik meccs szerdán (17) lesz Dunaújvárosban. POUTIKAI HIRDETÉS íme 5 vélemény azok közül, amelyeket 4 millió példányban szétosztott kérdőívünkre válaszként kaptunk: „Elegem van a pártérdekekből, jöjjön a szakértelem! Ezért szavazok Önökre.” „Végre valaki kíváncsi volt a kisemberek véleményére, mert nekünk is van mondanivalónk! Vigyék be a Parlamentbe!” „Önökkel erősödik a demokrácia! Nagyon bízom abban a Napban!” „Eljött az emberléptékű politika ideje. Hajrá Centrum!” „Már felfedeztük a végleteket, most a középútra van szükségünk. Önökre szavazok!” Önök, akik a kérdőív kitöltésével egyszer bizalmat szavaztak nekünk, tiszteljenek meg vele április 7-én is. Mi ezt visszük a Parlamentbe. 06303030176 Dr. Kupa Mihály a Centrum Párt elnöke Centrum A KÖZÉPÉN HALADÓK VÁLASZTÁSA Tudják, mi a tét?