Kelet-Magyarország, 2002. március (62. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-18 / 64. szám

EPA-felvétel 2002. március 18., hétfő SPORT /II LABDARÚGÓ NB II. A Szabolcs Gabona-csoport 15. forduló­jának további eredményei Tiszaújváros-Gyula 1-0, Makó-Jászberény 4-0, Karcag-Kazincbarcika 0-2. A Szeged szabadnapos volt. ___________________ A bajnokság állása: 1. Makó 14 8 3 3 25-19 27 2. Demecser 14 8 3 3 27-23 27 3. Tisza újváros 14 6 6 2 27-16 24 4. Bocs 14 6 5 3 29-21 23 5. Kazincbarcika 14 6 4 4 25-15 22 6. Jászberény 14 6 4 4 20-15 22 7. Mátészalka 14 5 5 4 19-22 20 8. Orosháza 14 5 4 5 22-17 19 9. Karcag 14 4 4 6 14-21 16 10. Szeged 13 3 6 4 13-16 15 11. Nyírbátor 14 4 2 8 20-27 14 12. Gyula 14 3 1 10 12-25 10 13. B.lőrántháza 13 1 3 9 18-34 6 KÉZILABDA NB I. B Férfiak: Kecskemét-Fehérgyarmati VSE- Fevill 21-20 (12-8). Kecskemét, 100 né­ző, v.: Fábri, Kovács. Fehérgyarmat: Len­csés - Jakab 11/3, Varga Z. 1, Varga T., Csapos, Tóth Zs. 4, Sipos 3. Csere: Cson­ka, Szűcs 1. Edző: Peterman István. Kiállí­tások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/0, ill. 5/3. Ezen, a bentmaradás szem­pontjából a nagyon fontos mérkőzésen bal- szerencsés vereséget szenvedett a Gyar­mat. Nők: Derecske-Mátészalka 33-30 (19-14). Derecske, 300 néző, v.: Sziklai, Solymosi. Mátészalka: Sütő - Béres 4, Huszák 3, Ignatyenko 8/3, László 7, Bán­szegi 4, Nagy 1. Csere: Kun (kapus), Feketéné 2, Tóth T. 1. Edző: Kosztyúné Huszák Erika. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 5/3. LABDARÚGÓ NB III. A Tisza-csoport 15. fordulójának további eredményei Hajdúnánás-Szirmabesenyő 3-2, Mezőkö- vesd-Hajdúdorog 6-1. ________________ A bajnokság állása: 1. B.újváros 15 11 2 2 40-15 35 2. Ibrány 15 10 3 2 38-18 33 3. Nyh. Kertváros 15 9 4 2 34-15 31 4. Tuzsér 15 8 4 3 23-15 28 5. Mezőkövesd 15 7 5 3 27-20 26 6. Rakamaz 15 8 1 6 34-27 25 7. Záhony 15 5 5 5 23-19 20 8. Szirmab. 15 4 4 7 19-20 16 9. Létavértes 15 4 4 7 29-44 16 10. Mád 15 3 5 7 22-28 14 11. Hajdúnánás 15 2 8 5 15-21 14 12. S.újhely 15 3 3 9 29-36 12 13. Hajdúdorog 15 3 2 10 25-43 11 14. V.namény 15 2 2 11 14-48 8 Kiütés Vladimir Klicsko (jobbról) a nyol­cadik menetben kiütötte az amerikai Bothát, ezzel megvédte világbajnoki címét. Ugyancsak a stuttgarti gálán lépett szorí- tóba Erdei Zsolt, aki a mérkőzés elején földre küldte az amerikai Stephenst, így idő előtt fejeződött be a csata LABDARÚGÓ NB II., SZABOLGS GABONA CSOPORT Háromszor egyenlített a bocsi „Ludas Matyi” A bátor! Unchiás (jobbról) sanyargatja Krasznalt Nyírbátor-Baktalórántháza 3-2 (1-0) Nyírbátor, 500 néző, v.: Sápi. Nyír­bátor: Boros - Erdei László, Czeru- la, Balázscsik (Erdei Lénárd, 82.), Unchiás - Szécsi, Csapos, Guba­csi, Szabó Zs. - Lőrincz, Tóth A. (Szegedi, 90.). Edző: Németh Ká­roly. Baktalórántháza: Mónus - Rákóczi, Maries, Illés P., Bodnár - Széplaki, Jávor, Matyi - Krasz- nai, Gdovin (Geda, 10.), Török. Edző: Jávor Pál. _____________ 43. perc: Szécsi jobbról középre lőtt labdáját, Lőrincz futtából, 16 méterről a bal felső sarokba bom­bázta, 1-0. _________________ 64. perc: Szécsi szabálytalanko­dott a tizenhatoson belül, a bak- taiak büntetőjét Maries végezte el, ám balra tartó labdáját Boros gyors vetődéssel hárította. _____ 76. perc: Krasznai bal oldali sza­badrúgását a berobbanó Matyi 4 méterről a léc alá vágta, 1-1. 77. perc: Gubacsi 25 méteres sza­badrúgását Mónus még védte, a ki­pattanót azonban Szabó 5 méter­ről a bal alsó sarokba passzolta, 2-1. 78. perc: az iménti gólszerző, Sza­bó törlesztett Törökkel szemben, így piros lapot kapott. ________ 5 79. perc: Gubacsi mintaszerű $ átívelését Szécsi 14 méterről a | jobb felső sarokba bombázta, 3-1. s 91. perc: Jávor jobb oldali cente- p rezését Matyi 8 méterről a kapu 9 közepébe vágta, 3-2. ______ A sok gól ellenére meglehetően alacsony színvonalú csatát vívtak a felek, a döcögős, akadozó játék közepette a Nyírbátor azzal nyerte meg a megyei rangadót, hogy job­ban használta ki helyzeteit. Jó: Bo­ros, Gubacsi, Lőrincz, illetve Jávor, Matyi. (Tudósító: Bállá István) Németh Károly: Küzdelmes, fordu­latokkal teletűzdelt mérkőzésen na­gyon akartunk, és úgy érzem, hely­zeteink alapján megérdemelten nyertünk.______________________ Jávor Pál: Megérdemelt hazai győ- zelem született. Demecser-Bőcs 3-3 (1-0) Demecser, 300 néző, v.: Némethi. Demecser: Petranics - Deák, Ba­logh Z., Homann - Kozma A. (Gombkötő, 72.), Kovács I. (Szé­kely, 83.), Seres, Cipf (Tanyi, 66.), Dudnyik - Minyin, Szabó R. Edző: Kiss Miklós. Bocs: Pallai - Farkas J., Pozder, Farkas A. (Kulcsár, 60.), Szaniszló - Szakszón, Pachinger, Dobos, Sinkó (Vass, 83.) - Mogyo­ródi, Lehoczki. Játékos-edző: Kul­csár Sándor. ________________ 37. perc: Seres hozta játékba Sza­bót, aki 6 méterről a kapu jobb ol­dalába továbbított, 1-0. _______ 46. perc: jobb oldali beadás után Szakszón 4 méterről lőtt a kapuba, 1-1. _______________________ 56. perc: Minyin nagy szóló végén a kapust is kicselezte, majd 5 méterről az üres kapuba gurított, 2-1. ______________________.. 70. perc: jobb oldali beívelést kö- vetően Lehoczki 2 méterről bólin­tott a léc alá, 2-2. ___________ 80. perc: Szabót buktatták a tizen­hatoson belül, a tizenegyest Minyin értékesítette, 3-2. ___________ 92. perc: megint jobbról érkezett a bocsi beadás, Lehoczki pedig kö­zelről fejelhetett a hálóba, 3-3. Az első félidőben eldönthette vol­na a mérkőzés sorsát a Demecser, ehelyett a Bocs rendre kiegyenlí­tett. Úgy tűnt, így is a házigazda birtokában marad a három pont, ám a hosszabbításban egalizált a Bocs, letaszítva ezzel az élről a szabolcsiakat. Jó: Minyin, Dudnyik, Homann, illetve Lehoczki, Mogyo­ródi, Szakszón, Dobos. (Tudósító: Fekete Zoltán) __________ Kiss Miklós: Az első tizenöt perc- ben eldönthettük volna a mérkő­zést, ehelyett a hosszabbításban megbüntetett bennünket a sors. Kulcsár Sándor: Győzni jöttünk ugyan, de a listavezető otthonában elfogadható eredmény a döntetlen. Oroshára-Métésaallca 0-2 (0-1) Orosháza, 300 néző, v.: Harsányi. Orosháza: Such - Ferenczi (Sze- verényi, a szünetben), Kiss L., Raducu, Kovács T. - Dávid, Lévai (Dobi, 55.), Brlázs (Stef, a szünet­ben), Pozsár - Kovács P., Bara­nyai. Edző: Fodor Sándor. Máté­szalka: Nagy K. - Ésik, Barna, Ba­logh Gy., Kígyósi - Varga Sz., Bes­senyei, Balogh J., Illés Gy. (Tősér, 62.) - Pitács, Ádámszki (Gerlicz- ki, 88.). Edző: Szécsi Zoltán. 29. perc: Varga jobb oldali beadá­sát Pitács 5 méterről a bal alsó sa­rokba lőtte, 0-1._____________ 68. perc: Balogh József jobb olda­li beadását Tősér vette át, elfek­tette a kapust, majd passzából Ádámszki 11 méterről az üres ka­puba gurított, 0-2. ___________ Már a kezdés előtt is történtek fur- csaságok: hazai oldalon a csak sé­rültek közé nevezett Moga megsér­tődött és hazament. A szalkaiaknál ellenben hiába nevezték a kezdők közé Gerliczkit, a bemelegítés alatt megsérült, így Kígyósi ugrott a he­lyére, egyre csökkentve Szécsi Zol­tán egészségesen bevethető cse­rejátékosainak a számát... _____ A mérkőzésen is volt látnivaló, a szalkaiak végig kézben tartották az irányítást, több helyzetetet kidol­gozva, akár nagyobb különbséggel is legyőzhették volna riválisukat. Jó: Dávid, illetve Ésik, Barna, Kí­gyósi, Bessenyei, Pitács. (Tudósí­tó: Plesu Ádám) _____________ Fodor Sándor: Gratulálok a ven­dégeknek, __________________ Szécsi Zoltán: Kicsit dühös va­gyok, mert több volt ebben a mér­kőzésben... LABDARÚGÚ NB III., TISZA-CSOPORT A Tuzsér és a Rakamaz is a Kertváros kezére játszott Sátoraljaújhely-Vásárosnamény 3-0 (3-0) Sátoraljaújhely, 300 néző, v.: Orosz. Vásárosnamény: Papp - Szécsi, Geszti, Illés N., Bíró, Hornyák, Orosz Zs., Toldi Sz., Pon- ezók (Tóth G.), Fodor (Farkas), Ko­vács G. (Batka). Edző: Szilágyi Ber­talan. Az első harminc percben inkább a naményiak előtt adódott gőlszerzé- si lehetőség, ezért hatott megle­petésként a hazaiak vezető talá­lata, amelytől számított tíz percen belül el is döntötték az összecsa­pást. A folytatásra már egy másik Naményjött ki a pályára, ám a se­reghajtó erejéből már csak két ka­pufára futotta. Gól: Ablonczi (30. és 36. perc), Tóth J. (40.). Kiállít­va: Szécsi (utolsó emberként sza­bálytalankodott, 88.). Jó: Geszti, Bíró, Orosz Zs. (Tudósító: Kiss Pál) Szilágyi Bertalan: Sajnos, még na­gyon sok mindent meg kell tanul­nunk ebből a játékból, ha ered- ményesek akarunk lenni. ______ Tuzsér-lbrány 4-2 (2-2) Tuzsér, 500 néző, v.: Bacsó. Tu­zsér: Szőr - Kosztyú, Tóth Á., La­katos, Lupcsa, Szabó I., Iván, Cseke (Danes A.), Spekker (Simái), Barabás (Pokol), Petró. Edző: Ré­vész Tamás. Ibrány: Simon - Ignácz, Pap K., Herman L., Imre, Papp T., Gergely (Hegedűs), Bab- ják, Bohács, Dobránszki, Erdei. Edző: Kató István. Jót tett a mérkőzésnek az első ne- gyedőra gólpárbaja, amelyből még az Ibrány jött ki jobban. A második félidőben aztán egyértelmű fölény­ben futballozott a Tuzsér, és tel­jesen megérdemelt sikert aratott. Gól: Barabás (6.), Cseke (41.), Iván (60.), Spekker (70.), Illetve Gergely (1.), Bohács (16.). Jó: az egész hazai csapat. (Tudósító: La­katos Tibor) ________________ Révész Csaba: Gyorsan bekapott gólok után sikerült nyernünk úgy, hogy kétszer tudtunk egyenlíteni, majd a második félidei fölényünket gólokra váltani. ______________ Kató István: Kétszer is vezettünk, ám nem tudtunk élni ezzel a lehető­séggel. A második félidőben kapott korai gól eldöntötte a mérkőzést. Nyh. Kertváros-Mád 3-1 (2-0) Tiszavasvári út, 400 néző, v.: Kiss J. Kertváros: Vránszki - Paulik Z. (Balk), Márton, Ambrusz, Ignácz Z., Hegedűs, Spisák (Nagy Cs.), Kon­dora, Ignácz J., Majchrovics, Paulik I. (Dobos). Edző: Mirgai László. Az első félidőben tetszetősen és fölényben játszottak a kertvárosiak, ami a gólok számában is megmu­tatkozott. Szünet után visszaesett a teljesítményük, ám a hajrában si­került bebiztosítani a győzelmüket. Gól: Ignácz Z. (10.), Majchrovics (25.), Nagy Cs. (90.), illetve Demkovics (74.). Jó: Vránszki, Ignácz Z., Kondora. (Tudósító: Mán László) ____________ Mlrgal László: Jól sikerült első fél- idő után kicsit visszavettünk a tem­póból, de még így is nagyobb kü- lönbséggel nyerhettünk volna. Balmazújváros-Rakamaz 1-2 (0-0) Balmazújváros, 400 néző, v.: Jakkel. Rakamaz: Vadon - Lukács, Torda, Pámer, Galambosi, Boldog (Lelt), Riczu, Kozák, Gáspár, Szek­rényes (Csikai), Hengsperger (Kákóczki). Edző: Veigli Géza. Nagyon jó iramú, változatos mér­kőzést produkáltak a felek. A Bal­mazújváros védelme jobban kinyit a szokásosnál, az így adódott le­hetőségeket szünet előtt még nem, később már ki tudta használ­ni a vendégcsapat, így meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott. Gól: Kovács I. (11-esből, 81.), il­letve Kozák (56.), Szekrényes (60.). Jó: Torda, Pámer, Kozák, Gáspár, Szekrényes. (Tudósító: Ka­posvári Ferenc) ______________ Veigli Géza: Nagyon taktikusan, okosan játszottunk, sok gólhely­zetet alakítottunk ki és megérde- melten nyertünk. _____________ Létavértes-Záhony 3-0 (2-0) Létavértes, 300 néző, v.: Kónya. Záhony: Czene - Krizán, Kántor Zs., Lipták, Molnár, Vincze, Kozlcs (Sére), Karasz, Vedres, Balázsi (Czvik), Vilmán (Bérezik). Edző: Ko­vács János. _____________ Ugyan a mezőnyben nem sok kü- lönbség mutatkozott a csapatok között, a kapu előtt határozottá fa- bak voltak a hazaiak, és ennek kö­szönhetően ilyen különbséggel is megérdemelten nyerték a mérkő­zést. Gól: Nagy Zs. (10.), Plőkai (43.), Nagy Cs. (65.). (Tudósító: Er­dei Árpád)__________________ Kovács János: Kiegyenlített mér­kőzésen a helyzeteit jobban kihasz­náló csapat nyert. Politikai hirdetés ■ ■ I ■ ■ ■ W Magyarorszag többet erdemel! ■MSZP Velünk az ország! Támogatjuk a 45 év felettiek újrafoglalkoztatását. Bevezetjük a 13. havi nyugdíjat. Közel egymillió vállalkozó életét tesszük könnyebbé az Egyszerűsített Vállalkozási Adóval.