Kelet-Magyarország, 2002. március (62. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-04 / 53. szám

2002. március 4., hétfő KeletmMagyarország SPORT ISOBAU MAGYAR NAGYDÍ1 55 kg: 1. Dariusz Jabkowski (lengyel), 2. lm Dae-Won (koreai), 3. Igor Kurilo (ukrán), 4. Oláh Tibor._______________________________________ 60 kg: 1. Sasamoto Makoto (japán), 3. Peter Svehla (cseh), 3. Kang Kyung-ll (koreai), 6. Béna László. ________________________________ 66 kg: 1. Sergei Kuntarev (orosz), 2. Metitar Manykyan ( kazah), 3. Füredy Levente, 4. Nagy Balázs... 16. Dreschler Attila. _________________ 74 kg: 1. Kim Jin-Soo (koreai), 2. Daniel Khal- imov (orosz), 3. Sergy Krapyvkin (ukrán), 4. Hor­váth András, 5. Berzicza Tamás, 6. Hirbik Csa­ba, 21. Palásti Tibor. ________________________ 84 kg: 1. Batky Attila (szlovák), 2. Oleksandr Daragan (ukrán), 3. Viachaslav Makarenka (fe­hérorosz)... 12. Szabó Péter, 25. Szabó István, 26. Bárdosi Sándor. _________________________ 96 kg: 1. David Soldadse (ukrán), 2. Sergei Lishtvan (fehérorosz), 3. Marek Sitnik (lengyel), 4. Káló Béla...9. Farkas Zoltán, 10. Virág Lajos, 20. Aubéli Ottó, 21. Ball András. ______________ 120 kg: 1. Deák Bárdos Mihály, 2. Jurij Patrike- jev (orosz), 3. Dzimitry Dziabelkaj (fehérorosz). Csapatverseny: 1. Magyarország 21 pont, 2. Korea 19, 3. Fehéroroszország 16. KAPITÁNYI SZEMMEL Miként tavaly, vasárnap is Komáro­mi Tibor, a magyar válogatott kapitá­nya emelte magasba a csapatverseny elsőségéért járó serleget.- Azt szerettem volna, hogy ismét meg­nyerjük a csapatversenyt, így boldog va­gyok, hogy ez sikerült - kezdte villámér­tékelését Komáromi Tibor. - Azért nem vagyok maradéktalanul elégedett, van hiányérzetem. Sajnos voltak taktikai hi­bák, olyanok, amelyekre a felkészülés so­rán felhívtam a figyelmet. Ráadásul egy­két versenyző nem tette oda szívét a mér­kőzéseken, márpedig csak maximális aka­rással lehet eredményt elérni. Akivel egyértelműen elégedett vagyok, az Deák Bárdos Mihály, ő kimagaslót nyújtott. LABDARÚGÓ NB I. B Keleti csoport, 20. forduló További eredmények: Diősgyőr-REAC 2-1 (1-0), Szolnok-ESMTK 4-1 (2-0), Fót-Kecskemét 2-2 (1-0), BKV Elóre-Monor 0-0, Csepel-Békéscsa- ba 3-1 (2-1). A bajnokság állása: 1. Békéscsaba 20 12 5 3 45-23 41 2. REAC 20 10 5 5 40-22 35 3. Szolnok 20 10 5 5 38-23 35 4. Diósgyőr 20 10 3 7 32-23 33 5. Csepel 20 9 4 7 43-36 31 6. BKV Előre 20 8 5 7 35-32 29 7. Nyírség-Sp. 20 8 3 9 38-36 27 8. Eger 20 7 6 7 30-35 27 9. Fót 20 5 8 7 28-37 23 10. Kecskemét 20 5 6 9 33-42 21 11. Monor 20 5 3 12 27-55 18 12. ESMTK " 20 2 5 13 28-53 11 Elbúcsúztatták Öt évnyi szolgálat után búcsúzott a Nyírség-Spartacustól Kondora József, aki a szombati meccs kezdése előtt egy, az egykori játékostársak aláírásával díszített serleget vehetett át Dajka László ! ügyvezetőtől Balázs Attila felvétele Nyíregyháza (KM- M. L.) - A végén csattant az ostor, a Isobau magyar nagydíj nem­zetközi A-kategóriás kötöttfo­gású birkózóviadalon! A va­sárnapi finálék utolsóján Deák Bárdos Mihály révén magyar aranyérem született. Szombaton reggeltől estig mér­kőztek a huszonhárom nemzet birkózói a bujtosi csarnokban. Világbajnoki színvonalú volt a mezőny, a sportág számos klasz- szisa lépett szőnyegre. Komáro­mi Tibor kapitány három arany­ban reménykedett, sajnos szom­baton két esélyes is elszállt. Bár­dosi Sándor (84 kg), első mécs­esén fájdalmas arccal mozgott, mivel a háta megfájdult, vissza­lépett. Berzicza Tamás (74 kg) szépen menetelt csoportjában az­tán a zárómeccsén nagy küzde­lemben kikapott, így nem jutott a vasárnap délelőtti elődöntőkbe. A második napra hatan ma­radtak állva a mieink közül. Saj­nos Oláh Tibor (55 kg) az elődön­tőben technikai tussal kikapott a későbbi győztes lengyel Jab- kowskitől és a bronzmeccsen is elvérzett. Biztos volt az érem a 66 kilóban, hiszen az elődöntő­be két magyar is bejutott. Fü­redy Levente és Nagy Balázs is kikapott, aztán kettejük bronz­meccsét végül Füredy nyerte. Szintén nem sikerült a vasárnap­ja Horváth Andrásnak, aki az elődöntőben és a harmadik he­lyért is kikapott. Ugyanígy járt Káló Béla (96 kg), így ő is az ér­tékes negyedik helyen zárt. Deák Bárdos (alul) végül ellenfele föle kerekedett Jó ezren várták a döntőket, amelyek izgalmas csatákat hoz­tak. A szlovák Batky Attila ellen az utolsó másodpercig 1-0-ra ve­zetett az ukrán Daragan, ám ek­kor a szlovák egy szép dobásért három pontot kapott és nyert. Az utolsó meccsen Deák Bárdos Mi­hály lépett szőnyegre, az ara­nyért az orosz Patrikejev ellen meccseit. Az első három percben a re­mek orosz kapott két pontot, a másodikban Deák Bárdos egyet. Jött a hosszabbítás, ebben Deák Bárdos ismét kapott egy pontot, ezzel 2-2 lett az eredmény. A kilenc perc után bírói dön­téssel a magyar kezét emelték a magasba, így nem maradtunk arany nélkül. Ráadásul a csapat- versenyben válogatottunk ,meg­Balázs Attila felvétele védte tavalyi címét, ami még inkább fokozta a mieink örömét. A pénteken este a Móricz Zsig- mond Színházban tartott ünne­pélyes megnyitó után volt még egy látványos programja a nagy­díjnak. Vasárnap délután a bujtosi csarnokban a Naplegenda tánc- show kápráztatta el a nagyérde­műt. Deák Bárdos birkózta ki a magyar aranyat Füredi bronzérmes, az Isobau Magyar Nagy díj csapatversenyét válogatottunk nyerte Hat perc alatt kiengedett két pont Világi nem éppen világos ítéletei is hozzájárultak a döntetlenhez Nyíregyháza (KM - B. T.) - Miként esztendeje, most is szakadó eső kísérte a Nyírség-Spartacus NB I. B-s labdarúgóinak bemutatkozá­sát, ám ezúttal sor kerülhe­tett az Eger elleni premierre. 27. perc: Farkas kapott labdát a tizenhatoson belül, kicselezte Tóth Kovácsot, amikor a védő elsodor­ta a nyíregyházi csatár lábát. A nyil­vánvaló tizenegyes helyett Világi továbbot intett. __________________ 30. perc: Turóczi átadása Farkast találta ziccerben, a csatár kicsit hosszan vette át a labdát, így a ki­vetődő Molnárba lőtt, a kapusról a visszafelé futó Földvárira, onnan pedig centekkel a jobb oldali kapu­fa mellé pattant a labda. ________ 33. perc: Turóczi átadását Szabó parádésan, sarokkal Kocsis elé ját­szotta, ő pedig 12 méterről a kive­tődő Molnár mellett a jobb alsó sa­rokba csavart, 1-0. ______________ 45. perc: Forgó bal oldali beadá­sát Molnár kiütötte Kocsis elől, majd a kétjátékos elterült, mialatt Farkas az üres kapuba gurított. Vi­lági megint nem a nyíregyháziak­nak kedvezett, hiszen kifelé ítélt szabadrúgást a szabályos gól megítélése helyett._______________ 64. perc: Karkusz bal oldali beadá­sát Farkas az ötösön mellre vet­te, majd kissé kiszorított helyzet­ből leadott lövése a lécet dönget­te meg. A kipattanó labda Szabót találta ziccerben, ám a középpá- lyás 14 méterről fölé ágyúzott. 73. perc: Farkas a tizenhatos jobb oldali csücskéről, ballal adott le hatalmas lövést, amely után a lab­da megint a lécről pattant ki. Sze­rencsére Kocsis éber volt, és 5 méterre a kaputól lekezelte a csú­szós labdát, és az üres kapuba to­vábbított, 2-0. 83. perc: László tört előre a jobb oldalon a késlekedő Forgó mellett, 14 méteres lövése a jobb oldali kapufán csattant, majd a védők szögletre tisztáztak. A sarokrúgást követő kavarodásban Forgó a ka­pufánál állva még tisztázott, Zahorecz azonban 1 méterről a há- lóba préselte a labdát, 2-1. 87. perc: Bállá harcolta ki a hely­zetet Truczkának, akinek 12 mé­teres lövése mellé szállt. ________ 89. perc: megint Bállá tartotta meg okosan a labdát, majd az elő­retörő Lászlót foglalkoztatta, és a cserecsatár futtából, 12 méterről a kapu jobb oldalába tüzelt, 2-2. Bizony egyáltalán nem óvatos játékkal kezdett az Eger. A ven­dégek az első perctől az ellenfél tudtára adták, hogy komoly szándékaik vannak a meccsel kapcsolatosan, és negyed órán keresztül uralták a játékot. Az­tán egyre inkább kiütközött, hogy a nyíregyházi csatárok mozgékonysága a csúszós talajon jobban érvényesülhet, és egy meg nem adott tizenegyes vala­mint két helyzet után végre a hálóba került a labda. Majd még egyszer, de Világi megint tett ró­la, hogy ne kelljen középre mu­tatnia... így aztán még nem vált meg­nyugtatóvá a hazaiak előnye, a játék képe viszont egyre keve­sebb okot adott az izgalmakra. Bábik rengeteg labdát szerzett a középpályán, és a megugrások­ból el is dönthette volna a mécs­esét a Szpari. Negyed órával a vége előtt úgy tűnt, ez meg is történt, de az Eger még mindig nem adta fel. A vendégek egyen­lítéséhez kellett a kitűnő cseré­nek bizonyuló László lendülete, Bállá rutinja, no meg a hazaiak bal oldali védekező játékának több hibája is. Hat perc alatt te­hát alapvetően változott meg a világ a csapatokkal, és félő, az elherdált két pontért nagy árat fog fizetni a Spartacus. JEGYZŐKÖNYV Nyírsóg-Spartacus-Eger 2-2 (1-0) Városi Stadion, 1500 néző, v.: Világi (Hrabovszky, Koch). Spartacus: Téglási - Laka­tos, Szatke, Rubint, Karkusz -Turóczi, Bábik,(Szabó II Zs., Forgó - Farkas, Áocsis I. Edző: Kis Károly. _____________ Eger: Molnár - Tóth Kovács, Földvári, Kellner, Domik - Krén. Deme, Zahorecz, Kap­csos - Bállá. Balázs. Edző: Hannich Péter. ________ Csere: Krén helyett Truczka (55. perc), Balázs h. László (72.), Szabó II Zs. h. Fórián (76.), Kapcsos h. Máté (83.), Kocsis I. h. Cserni­jenko (88.). __________________ Gól: Kocsis I. (33.), Kocsis I. (73.), Zahorecz (83.), László (89.). _____________ Sárga lap: Lakatos (27.), For­gó (40.), Kapcsos (50.), Kell­ner (59.), Zahorecz (71.). MESTERSZEMMEL Kis Károly: Megnyert mérkő­zést engedtünk ki a kezünk­ből, ami miatt rendkívül csa­lódott vagyok. Többször is el- dönthettük volna a három pont sorsát, ezt nem tettük meg, és a végén nagy árat fi­zettünk érte. Az első félidő­ben egy teljesen jogos tizen­egyest és egy szabályos gólt nem adott meg a javunkra a játékvezető, de nagy hiba lenne erre fogni az utolsó percek rövidzárlatát. _________ Hannich Péter: Végig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, és óriási lelki tartásról tet­tünk tanúbizonyságot. Ügy ér­zem, megérdemelt a pont­szerzésünk.