Kelet-Magyarország, 2001. október (61. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-11 / 238. szám

Kelet m Magyarország 2001. október 11., csütörtök SPORT JEGYZŐKÖNYV Marso-teobau NYKK-Albacomp 68-74 (18-20, 16-12, 27-20, 12-22) Bujtosi csarnok, 800 néző, v.: Szamos, Kékesi. NYKK: Ricks 15/3, Mérész 15/6, Mar- csenko 6, Ecseri 2, Jeremenko-Kestner 17. Csere: Krivacsevics 5, Horváth 8/6. Edző: Rezák László. Albacomp: Csirke 10/6, Antic 18, Williams 11, Sanni 12, Góbi 8. Csere: Boros 4, Matus, Bencze 11. Edző: Sterbenz László._______________ Az eredmény alakulása, 3. perc: 4-0, 5.: 8-9, 8.: 10-13, 13.: 20-22, 17.: 23-26, 22.: 33-35, 25.: 44-44, 29.: 51-46, 31.: 60-52, 34.: 60-56, 38.: 68-66. Hazai premier Nyíregyháza (KM - B. T.) - A kapos­vári „majdnembravúr” után csütörtö­kön (17 óra) hazai pályán is bemutat­kozik a Szabolcs Gabona-NYVRC férfi extraligás röplabdacsapata, az ellenfél a Kazincbarcika lesz.- Két kérdőjel van még az összeállítá­sunkban - vágott a közepébe Oláh János, a nyíregyháziak edzője. - Mészáros Péter ugyanis felépült, árgus szemekkel figyeltem minden edzésen, hogy rendben van-e, ám mivel Toronyaival is elégedett voltam Ka­posváron, nem tudom, a válogatott előkészí­tő a kezdőcsapatban kap-e helyet. A másik nyitott szerepkört Rancic vagy Tamás tölt­heti be, hol az egyik, hol a másik játékos árul el magáról jobb formát, így ebben a kérdésben is csak a meccs előtt döntök. Egyelőre az sem ismert, hogy az ellenfél milyen összetételben játszik, állítólag még nem érkezett meg a légiósok licence.- Kértem a fiúkat, hogy ezzel a kérdés­sel ne foglalkozzanak, vagyis mi a .jobbik” Barcikára készülünk - intett óvatosságra a tréner. - Ha légiósok nélkül jönnek, akkor kötelező győzelmet várok, ha teljes csapat­tal, akkor egy borzasztó nyílt meccsre szá­mítok. A bemelegítésnél minden kiderül. Rájuk vár a feladat Rendben a papírok Nyíregyháza (KM) - Svájcba, a Nemzet­közi Röplabdaszövetség lausanne-i központ­jában járt Forman József, az NRK Nyíregy­házi röplabdacsapatának szakmai igazgató­ja, hogy személyesen jusson hozzá a gárda ukrán légiósainak játékengedélyéhez. Nos, a papírok rendben vannak, így Akimova és Papizsanszkaja is játszhat a szombati (17 óra), BSE elleni rangadón. KOSÁRLABDA. NB II., férfi: Mg. Főiskola-Prí- ma SE, 19.30. __________________________ RÖPLABDA. Extraliga, férfi: Szabolcs Ga- bona-NYVRC-Kazincbarcika, bujtosi csarnok, 17 (utána juniorok mérkőzése). Naményi vásárfutás Vásárosnamény (KM) - A Bereg Expo egyik kiegészítő programja lesz az a fél­maratoni (21,5 km) és maratonka (7,5 km) futóverseny, amelyet vasárnap 10 órától ren­deznek meg. A maratonka mezőnye a sport- csarnok elöl, a félmaratonié Gergelyiugor- nyáról indul, de a gyülekező a sportcsar­noknál lesz. Nem jött be a tripla vagy semmi játék Kosárlabda NB I.: közel járt a bravúrhoz az NYKK, ám a végjátékot odaajándékozta Nyíregyháza (KM - B. T.) - Közel járt a bravúrhoz szer­dán este a Marso-Isobau NYKK férfi élvonalbeli kosár­labdacsapata, amely csak szo­ros végjátékban maradt alul az Albacomppal szemben. Hirdetés Nehezen ta­láltak be a gyűrűbe a csa­patok az első játékrészben, ám mivel a horvát Antic tíz perc alatt 12 pontot termelt, a fehérváriak rendre előrébb tartot­tak. Ricks, Jeremenko-Kestner és Mérész indította meg a nyíregy­háziak felzárkózását, és mivel a házigazda a harmadik negyedben kis híján megduplázta addigi pontjai számát, sikerült is előny­re szert tenni. Óriási csata dúlt mindkét pa­lánk alatt, ám sajnos sok támadó lepattanó hullott a vendégjátéko­sok kezébe, amiből rendre kosa­rat kaptak a mieink. A negyedik negyed elején Ricks találatával már nyolc ponttal vezetett az NYKK, és a hajrára is maradt be­lőle négy. Ekkor érthetően türelmesen próbált játszani a házigazda, ám dobóhelyzethez csak a triplavona­lon kívülről jutott. Zsinórban há­rom hármas maradt ki, a kont­rákból pedig könnyű kosarakat ért el az Álba, amivel a maga ja­vára fordította a csatát. MESTERSZEMMEL Rezák László: Harmincöt percig kiválóan játszottunk, ám a hajrában nem találtuk el a gyűrűt. _______________ Sterbenz László: Lehet, hogy ez a mi formánk: egy­szer kínlódva, egyszer bravú­rosan. Mindegy, nyertünk! Mérész (9) szemezett egyet Williams-szel Racskó Tibor felvételei Szép volt, jó volt, ennyi volt! A Nagyvarsány csak a második félidőben adta meg magát Nyerjen vásárlási utalványt a Kelettel! A Keleti»Magyarország és a QßgJJ közös játéka. • Gyűjtse össze: 5 részes mozaik-játékunk különböző darabjait! • Ragassza fel az összeállított képet egy levelezőlapra! • Küldje be szerkesztőségünk címére. A levelezőlapra írja rá: „Nyerjen vásárlási utalványt a Kelettel!" 4400 Nyíregyháza, Dózsa Gy. u. 4-6. Csak aktív előfizetők részére! • Beérkezési határidő: Október 22. • Sorsolás: Október 27-én, Nyíregyházán a Carmo Kft. Orosi út 29/a alatti szalon­jában. ■ ■ Nagyvarsány (KM - K. T.) - Nem kis izgalmat okozott Nagyvarsányban, hogy a ló­halálában érkező játékveze­tők az utolsó pillanatban es­tek be a REAC elleni Magyar Kupa mérkőzésre. így „csak” öt percet csúszott a kezdés. Nagyvarsány-REAC 0-2 (0-0) Nagyvarsány, 500 néző, v.: Kor­mos (Farkas Gy., Gyenge). Nagy­varsány: Tuska - Balogh G., Kiss T., Tóth Zs., Szőke I. - Orosz, Szervánszki, Sajben (Belicza, 63.), Danku - Kerekes (Deák, 82.) - Edző: Szilágyi Bertalan. REAC: Szentpéteri - Helgert, Hunglert, Vi­rág - Danku, Máj, Mbemba (Si­mon, 59.), Werle (Győrök, 59.) - Javrujan (Zabundu), 73.), Nyerges. Játékos-edző: Simon Tibor. ______ 53. p.: Máj nagy műgonddal igaz­gatta a labdát, hogy a bal oldali szabadrúgás végre megtörje a ha­zaiak ellenállását. Számítása be­vált: középre kanyarított, Javrujan a védőktől szorongatva fejjel, 6 mé­terről megcsúsztatta a golyóbist, ami a meglepett Tuska mellett a bal alsó sarokban pihent meg. 0-2.__________________________ 58. p.: Dinka jobb oldali beadásá­ra Nyerges mozdult és 8 méterről a bal sarokba bólintotta a labdát. 0-2. __________________________ Ijesztően indult. A második vonal­ban jegyzett REAC azonmód ost­romba fogott, Tuska kapus pedig egyik sarokról a másikra repkedett. A látványos tornamutatványok meg­tették hatásukat, bár Werle a 18. percben a keresztlécre „bikázott", a szünetig már nem alakult ki me­leg helyzet a vitézül küzdő hazaiak portája előtt. Nem úgy a második félidőben. A fővárosiak íziben két­szer is mattolták a megyei első osztályú társulat védelmét - mind­annyiszor fejjel vették be a varsá­nyi ketrecet. A folytatásban csen­desen csordogált a meccs, míg­nem jött Simon Tibor: látogatók já­tékos-edzője becserélte magát, majd forintos passzokkal tömte és hangos szóval ostorozta fiait. Eköz­ben a házigazdák derekasan tet­ték dolgukat, azonban többre nem tellett tudományukból, így tisztes vereséggel búcsúztak a számukra emlékezetes kupasorozattól. Jó: Tuska, Kiss T. Szőke, illetve Máj, Javrujan, Nyerges, Fehér Z.______ Szilágyi Bertalan: - Gratulálok a vendégcsapatnak.' _____________ Simon Tibor: - Nehéz volt... Az el­lenfél lelkesen játszott, persze, er­re számítottunk, végül, amiért jöt­tük, azt teljesítettük. Áll a Demecser Demecser (KM - B. T.)- Az NB II. Szabolcs Ga­bona-csoportjának két él­lovasa találkozott Deme- cserben, a labdarúgó Ma­gyar Kupa harmadik for­dulójának mérkőzésén. Demecser-Bőcs ___1-0 (1-0) Demecser, 400 néző, v.: ifj. Kóró- di. Demecser: Petranics -'Szé­kely, Lajkovics, Homann - Koz­ma A., Kovács I., Seres, Cipf, Minyin (Dudnyik, 78. perc) - Sza­bó R. (Kertész, 90.), Kozma J. (Kantár J„ 62.). Edző: Kiss Mik­lós. Bocs: Pallai - Simon (Pothurszki, 77.), Farkas A., Simkó - Farkas J. (Vass, a szü­netben), Pachinger (Dobos, 59.), Szaniszló, Nagy G., Drótos - Kul­csár, Lehoczki. Játékos-edző: Kulcsár Sándor. _____________ 30. perc: Seres 20 méteres sza­badrúgásból, ballal, a sorfal mel­lett ellőtte a labdát, amely a jobb alsó sarokba vágódott, 1-0. Az andalító napsütésben mindkét csapat élénk iramot próbált dik­tálni, és kezdetben bizony a bé­csiek akarata érvényesült. Töb­bet vándorolt a labda a vendég­lábakon, viszont a helyzetek szá­mában szemernyivel sem tartot­tak előbb Lehoczkiék. Itt Minyin, ott Kulcsár puskázott el egy-egy lehetőséget, mígnem a szabad­rúgás specialista Seres betalált. A gól meghozta a hazaiak játék­kedvét, és szünet után közvetle­nül bizony a két Kozma is bebiz­tosíthatta volna a továbbjutást. Ehelyett majdnem a vendégek egyenlítettek, de Petranics Vass lövésénél és Lehoczki fejesénél is a helyén volt. Hiába támadott a hajrában három csatárral a Bocs, a kontrák révén a Deme­cser tehetett volna pontot a meccs végére, amely azonban csak a hármas sípszóval történt meg. Ezzel a demecseriek törté­netük során először jutottak a legjobb tizenhat közé. Jó: Lajko­vics, Homann, Székely, Seres, Kovács I., illetve Pallai, Farkas A,, Kulcsár. ________________ Kiss Miklós: A helyzetek alap­ján megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. _______________ Kulcsár Sándor: Gratulálok a De- mecsernek, megérdemelten ju­tott tovább. ________________ További eredmények: Szek- szárd-Diősgyőr 3-0, BKV Elő­re—Bodajk 1-0, Sopron-Kecske- mét 2-0, Hajdúnánás-Bp. Erőmű 5-0, Csepel-Tatabánya 0-3, Répcelak-Győr 0-4, Kalocsa- Debrecen 2-5, FTC-Újpest 1-1, 11-esekkel: 1-4, Haladás-Cell- dömölk 3-1, MTK-Dunaferr 2-2, 11-esekkel 0-3. _______ Edzőmeccs: Volán-Sényő-Nyír- ség-Spartacus 1-1 (1-1), gól: Várnai, illetve Csernijenko.