Kelet-Magyarország, 2001. szeptember (61. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-24 / 223. szám

9. oldal Kelet*» Magyarország SPORT 2001. szeptember 24., hétfő LABDARÚGÓ NB I. A ÍO. forduló eredményei Haladás-MTK 0-5 (0-2). Szombathely, 6 ezer néző, v.: Juhos. Gól: Ferenczi (4., 61., 70.), Czvitkovics (42.), Illés (66.). Sopron-Újpest 1^4 (0-1). Sopron, 4 ezer néző, v.: Szarka. Gól: Sira (56.), illetve Tamá­si (37.), Erős (58.), Vagner (59.), Dvéri (81.). Ferencváros-Győr 3-1 (3-0). Üllői út, 6 ezer néző, v.: Makai. Gól: Horváth P. (6. és 38. - a másodikat 11-esből), Lipcsei (45.), illetve Oross (83.). Videoton-Kispest 0-0. Székesfehérvár, 3 ezer néző, v.: Dubraviczky. Dunaferr-Zalaegerszeg 4-1 (1-0). Duna­újváros, ezer néző, v.: Hajdó. Gól: Tököli (41., 70. és 80.), Bagoly (54.), illetve Waltner (52.). Vasas-Debrecen 1-1 (l-O). Fáy u., 500 néző, v.: Hanacsek. Gól: Herényi (31.), Radojicsics (85.). A bajnokság állása: 1. MTK 10 8 1 1 25-6 25 2. Ferencváros 10 7­3 18-8 21 3. Videoton 10 5 3 2 9-10 18 4. Zalaegerszeg 10 5 1 4 16-15 16 5. Haladás 10 4 3 3 12-15 15 6. Újpest 10 4 2 4 23-18 14 7. Dunaferr 10 4 2 4 17-12 14 8. Sopron 10 4 1 S 17-18 13 9. Debrecen 10 3 4 3 11-13 13 10. Kispest 10 2 2 6 10-25 8 11. Győr 10 1 4 5 11-17 7 12. Vasas 10 1 1 8 10-22 4 LABDARÚGÓ NB I. B A Keleti csoport 9. fordulójának további eredményei Békéscsaba-Csepel 5-1 (2-0), Kecske- mét-Fót 5-2 (2-1), Monor-BKV Előre 5-4 (1-3), REAC-Diósgyőr 2-1 (0-1), ESMTK-Szol- nok 4-2 (0-2). A bajnokság állása: 1. Békéscsaba 9 6 2 1 22-10 20 2. Nyirség-Spartacus 9 5 1 3 23-16 16 3. REAC 9 4 2 3 19-13 14 4. BKV Előre 9 4 2 3 20-18 14 5. Eger 9 4 2 3 16-19 14 6. Diósgyőr 9 4 1 4 15-12 13 7. Kecskemét 9 3 3 3 20-19 12 8. Szolnok 9 3 2 4 17-16 II 9. Csepel 9 3 2 4 19-23 11 10. Főt 9 3 2 4 15-22 11 11. ESMTK 9 1 4 4 17-21 7 12. Monor 9 2 1 6 11-26 7 LABDARÚGÓ NB II. A Szabolcs Gabona-csoport 7. fordulójá­nak további eredményei Orosháza-Karcag 3-0, Kazincbarcika-Ma- kó 0-0. A Jászberény szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Tiszaújváros 6 4 2­18-4 14 2. Demecser 7 4 2 1 14-8 14 3. Bőcs 7 4 1 2 17-11 13 4. Makó 7 4 1 2 14-14 13 5. Jászberény 6 3 2 1 10-5 II 6. Orosháza 7 2 4 1 13-8 10 7. Kazincbarcika 6 2 2 2 11-7 8 8. Karcag 6 2 2 2 6-9 8 9. Nyírbátor 6 2 1 3 8-12 7 10. Szeged 6 1 3 2 5-7 6 11. Mátészalka 7 1 2 4 9-17 5 42. Baktalórántháza 6­3 3 9-20 3 13. Gyula 7­1 6 2-14 1 Meccsnyerő Nakata (balra) olyannyi­ra nem hasalt el, hogy a Parma győztes gól­ját szerezte a Brescia ellen az olasz bajnok­ságban EPA-felvétel TOTÓEREDMÉNYEK 38. HÉT Ez nem pontszerzés, inkább pontvesztés NB I. B: hiába vezetett kétszer is a Spartacus, döntetlenre végzett az Eger otthonában Csernijenko (balra) újra gólt szerzett Eger (KM) - Három, egyaránt vesztes állásból elért győze­lem után az újonc, ám a vártnál jobban szereplő Eger otthonában vizitált szomba­ton a Nyirség-Spartacus NB I. B-s futballcsapata. 25. perc: bal oldali támadás vé­gén Csernijenko kapta a labdát, a csatár nem sokat teketóriázott, és 10 méterről a kapu bal oldalá­ba lőtte a labdát, 0-1. 36. perc: László ívelt be sza­badrúgást a kaputól 30 méterre, a bal oldalról. A beadást alapo­san elnézték a vendégvédők, így Filó közvetlen közelről fejelhe­tett a bal sarokba, 1-1. 41. perc: Fór ián húzott el a jobb oldalon, centerezését Kocsis István 10 méterről, előrevetődve fejelte a a kapu jobb oldalába, 1-2. 88. perc: kapu előtti kavaro­dás végén Nagy elé került a lab­da, az egriek cserejátékosa pedig 12 méterről a bal sarokba lőtt, 2-2. A találkozó elején nem derült ki, hogy a táblázat alapján két él­csapat feszült egymásnak. A ren­geteg hiba miatt folymatos játék nem is nagyon alakult ki, mia­latt azért a vendégek magabizto- sabbnak tűntek. Enyhe mezőny­fölényüket eleinte komolyabb helyzetek, kisvártatva gól koro­názta, de nem sokáig örülhettek a találatnak, mert egy meglehe­tősen nagy védelmi hiba után egalizáltak a hevesiek. Mégsem döntetlennel vonultak az öltöző­be a felek, hiszen Kocsis István mintaszerű csukafejesével újra megszerezte a vezetést a Szpari. Ezek után várható volt, hogy a második játékrészben jobbára az Eger fog kezdeményezni. így is történt, ám az, hogy többet vándorolt a hazai lábakon a lab­da, nem jelentett folyamatos életveszélyt Téglási kapuja előtt. A görcsös hazai próbálkozások közül csak a szögletek jelentet­tek némi veszélyt, miközben a Szpari magabiztosan őrizte az előnyt. Egy gól azonban nem gól, és az állítás igazsága ismét bebi­zonyosodott, hiszen a többet tá­madó egriek a hajrában kiegyen­lítettek. Nagy lehetőséget szalasztott tehát el a Spartacus, amely eb­ben a bajnokságban először vég­zett döntetlenre. Azt azonban sa­ját bőrükün érzékelhetik Balo­Elek Emil felvétele ghék, hogy mekkora is a különb­ség a három és az egy pont között... Mesterszemmel Szentes Lázár: Sokat tettünk a győzelemért, a küzdőszellem ki­tűnő volt, de ez csak egy pontot ért. Sándor István: Az első félidőben elszórakoztuk a helyze­teket, a másodikban feljavult az ellenfél és megérdemelten egyen­lített. • ■ ' AJt'iy v,r ■' . ____ Eger-Spartacus 2-2 (1-2) Eger, 500 néző, v.: Kassai (Erős, Nyilas). Eger: Molnár - Földvári, Kellner (Katona, a szünetben), Horváth, Vidakovics (Herold, 71. perc) - László, Szabó, Za- horecz (Nagy, 80.), Filó - Truczka, Kasza. Edző: Szentes Lázár. Nyirség-Spartacus: Téglá­si - Deák, Balogh Z., Kocsis M., Karkusz - Turóczi, Szatke, Hleba (Kondora, 55.), Fórián (Göncz, 74.) - Csernijenko, Ko­csis I. (Gubacsi, 71.). Edző: Sándor István. Gól: Csernijenko (25.), Filó (36.), Kocsis I. (41.), Nagy (88.). Sárga lap: Füó (38.), Deák (44.), Kocsis M. (84.), Földvári (87.). LABDARUGÓ NB II. SZABOLCS GABONA-CSOPORT A Mátészalkát végre megszállta a Szentlélek(i) A demecseriek közül Lajkovics (2) sem tündökölt Böcs-Baktalóránt- háza 4-2 (2-1) Bocs, 400 néző, v.: Farkas B. Bőcs: Pallai - Simon (Pot- hurszky, 82. perc), Salló, Far­kas A., Szaniszló - Farkas K. (Drótos, 65.), Nagy G., Pachinger (Dobos, 53.), Sinkó- Lehoczki, Kulcsár. Játé­kos-edző: Kulcsár Sándor. Baktalórántháza: Mónus - Bodnár, Benkő, Illés P., Geda- Jávor, Maries (Bocz, 75.), Illés L., Matyi - Gdovin, Len­gyel (Molnár, 85.). Edző: Tóth János. 4. perc: Farkas J. a balösszekötő helyéről középre lőtt szabadrúgása Geda lábáról vágódott a baktai ka­pu jobb alsó sarkába. Öngól, 1-0. 29. perc: Pachinger elé került a labda, aki 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 2-0. 32. perc: Gdovin vette észre, hogy kinnáll a kapus, és 35 méter­ről a hálóba ívelt, 2-1. 67. perc: Illés Péter lerántása miatt tizenegyeshez jutott a Bakta, a büntetőből Illés László a bal alsó sarokba lőtt, 2-2. 83. perc: Simkó jobb oldali beadásából Kulcsár 6 méterről per- dített a bal alsó sarokba, 3-2. 88. perc: Lehoczki átívelése át­szállt Bodnár feje felett, majd Kul­csár 12 méterről a kapu jobb olda­lába lőtt, 4-2. Tipikusan olyan mérkőzés volt, amikor a vendégek helyzetükből adódóan mindent megtettek az eredményes szereplésért, ám a végjátékot ezúttal sem bírták a lel­kileg és fizikaüag is fáradt bakta- iak. Ezek után mindenképpen át kell értékelni a csapat jövőjét, és mindenkinek le kell vonnia kon­zekvenciát. Jó: Salló, Szaniszló, Kulcsár, illetve Bodnár, Gdovin. (Tudósító: Kozma Attila) Kulcsár Sándor: Gratulálok csapatomnak, a szerdai fárasztó kupameccs után is képes volt talp- raállni és legyőzni a nagyon jól küzdő ellenfelet. Tóth János: Gratulálok Bőcs­nek, látszik, hogy igazi csapatot al­kotnak, ezt főleg egyenlítésünk után bizonyította. Demecser-Szeged 1-1 (0-1) Demecser, 300 néző, v.: Hege­dűs L. Demecser: Petranics - Lajkovics, Homann, Szé­kely, Dudnyik (Kozma A., 72.) - Minyin (Gombkötő Z., 72.), Kozma J., Seres, Cipf - Szabó R., Kantár J. (Kertész, 56.). Edző: Kiss Miklós. Sze­ged: Dobó - Szamosszegi, Mórocz, Babos, Kiss Z. - Kulacsik, Csűri, Krausz, Fá­bián - Kurucsai (Rácz, 61.), Dóra. Edző: Szálai István. 28. perc: bal oldali beadás után Petranics éppen Kurucsai elé ejtet­te a labdát, és a csatár 3 méterről a kapuba passzolt, 0-1. 70. perc: Szabó Róbertét vágták fel a tizenhatoson belül, a büntetőt Cipf értékesítette, 1-1. Az első játékrészben is többet támadott a Demecser, de a vendé­gek váratlanul megszerezték a ve­zetést. Szünet után egykapura ját­szott a házigazda, de gólt csak bün­tetőből sikerült elérnie. (Tudósító: Fekete Zoltán) Kiss Miklós: Az első félidőt odaajándékoztuk az ellenfélnek, a másodikban pedig hiába támad­tunk többet, csak egyenlíteni tud­tunk. Szalai István: Közelebb álltunk a győzelemhez. Mátészalka-Gyula 1-0 (1-0) Mátészalka, 300 néző, v.: Bukovics. Mátészalka: Nagy K. - Ricsei, Balogh Gy., Gerliczki, Esik - Pitács, Bes­senyei, Balogh J., Sipos (Ja­kab N., 81.) - Szüágyi (Szécsi Sz., 86.), Ádámszki (Petrohai, 65.). Edző: Szécsi Zoltán. Gyula: Steigerwald - Ekker, Kiss L„ Resetár - Lábos, Kul­csár Sz., Gajdács, Fehérvári, Lázok - Papp Cs., Boruzs. Edző: Szentléleki Béla. 13. perc: a Szilágyi buk- tatásásért megítélt tizenegyest Ádámszki a jobbra vetődő kapus kezébe lőtte. 21. perc: Sipos átfejelte a labdát védője felett, balról okosan bead­ott, Szilágyi pedig 6 méterről a ka­pu közepébe passzolt, 1-0. 76. perc: Kulcsár megütötte Petrohait, ezért a kiállították. 81. perc: Kiss begyűjtötte máso­dik sárga lapját, így ő is mehetett zuhanyozni. összességében biztos győzelmet aratott a szálkái csapat, hiszen az ellenfél egyetlen helyzetig sem ju­tott. A kihagyott tizenegyessel mégis megnehezítette saját dolgát a Szalka, de végül megérdemelten szerezte meg első győzelmét. Jó: Ésik, Szüágyi, illetve Gajdács. (Tu­dósító: Plesu Ádám) Szécsi Zoltán: Hurrá... Szentléleki Béla: Nincs véle­ményem... Tiszaújváros- Nyírbátor 3-0 (1-0) Tiszaújváros, 800 néző, v.: Megyebíró. Tiszaújváros: Sinescu - Temován (Bene, 70.), Kundrák, MUlinghoffer, Dobi (Szűcs, 80.) - Gulácsi T., Gulácsi B., Komi, Madar - Bemáth (Kovács R„ 77.),'Ba­logh B. Edző: Toperczer Ti­bor. Nyírbátor: Tóth Sz. - Unchiás, Cselószki, Balázs- csik, Kiss G. - Szegedi, Csa­pos (Gubacsi, 55.), Szabó Zs., Szarka - Lőrincz (Széplaki, 76.), Tóth A. Edző: Németh Károly. 6. perc: a védőkről lepattanó lab­dát Ternován kissé jobbról, 6 mé­terről a bal alsó sarokba lőtte, 1-0. 65. perc: Madar végigszlalomo- zott, majd jó ütemben ugratta ki Bernáthot, aki 6 méterről a kapuba emelt, 2-0. 70. perc: Unchiás buktatta Ba­logból, a tizenegyest Sinescu a bal sarokba vágta, 3-0. Kritikán alúli játékkal rukkol­tak elő a bátoriak, mindent el­mond a mérkőzés képéről, hogy az eredmény még így is a vendégekre nézve hízelgő. Jó: Temován, Ba­logh B., Dobi, illetve Tóth Sz. (Tu­dósító: BaUa István) Toperczer Tibor: Könnyed já­tékkal megérdemelt győzelmet arattunk. Németh Károly: Küzdött, haj­tott a csapata, de ez csak a tisztes vereséghez volt elég. v