Kelet-Magyarország, 2001. szeptember (61. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-03 / 205. szám

9. oldal 2001. szeptember 3., hétfő KefetwMagpraszág LABDARÚGÓ NB I. B A Keleti csoport 6. fordulójának továb­bi eredményei: Fót-Eger 4-1 (2-1), Diós- győr-Monor 3-1 (1-0), Csepel-Kecskemét 2-2 (1-1), Békéscsaba-REAC 1-0 (0-0), Szol- nok-BKV Előre 0-2 (0-0). A bajnokság állása: 1. Békéscsaba 6 4 2­14-5 14 2. Eger 6 4 1 1 12-11 13 3. BKV Előre 6 F 2 1 11-10 .11 4. Diósgyőr 6 3 1 2 13-8 10 5. Nyírség-Spartacus 6 3­3 15-11 9 6. REAC 6 2 2 2 13-8 8 7. Csepel 6 2 2 2 13-14 8 8. Kecskemét 6 1 3 2 13-12 6 9. Szolnok 6 1 2 3 9-12 5 10. Fót 6 1 2 3 9-15 5 11. ESMTK 6­4 2 11-13 4 12. Monor 6 1 1 4 5-19 4 NB IL A Szabolcs Gabona-csoport 4. fordulójá­nak további eredményei: Szeged-Ti- szaújváros 1-1, Gyula-Orosháza 0-0. A Ka­zincbarcika szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Tiszaújváros 4 3 1­16-5 10 2. Jászberény 4 3 1­9-3 10 3. Demecser 4 3­1 9-5 9 4. Bőcs 4 2 1 1 9-6 7 5. Nyírbátor 4 2 1 1 7-5 7 6. Karcag 3 2­1 5-5 6 7. Makó 4 2­2 7-9 6 8. Kazincbarcika 3 1­2 6-5 3 9. Orosháza 4 3 1 4-5 3 10. Baktalórántháza 3­2 1 4-10 2 11. Szeged 3­1 2 1-4 1 12. Gyula 4­1 3 2-9 1 13. Mátészalka 4­1 3 4-12 1 Három pontot ér az Erzsébet-verés Öngóllal szerzett vezetést a vendégcsapat, döntetlennél Téglási ismét tizenegyest hárított Nyíregyháza (KM - M. L.) - Nem a megszokott időpont­ban szombaton, hanem va­sárnap játszotta soros hazai bajnokiját a nyíregyházi Spartacus. Az ellenfél egy „fiatal hölgy " Erzsébet, azaz az ESMTK volt. 29. perc: Farkas 16 méterről lö­vésre szánta magát, a labda egy darabig a jobb sarok felé tartott, majd Baloghon irányt változta­tott, így a jobbra mozduló Téglá­si mellett a kapu közepébe vágó­dott, 0-i. 46. perc: Kocsis István a bal oldalon remekül fordult le őrző­jéről, kapura tört, és az öt és fe­les sarkáról hatalmas gólt ra­gasztott a hosszú felsőbe, 1-1. 48. perc: Karkusz és Farkas csatázott a tizenhatos és az alap­vonal találkozásánál, a vendégek legjobbja elesett, Saskőy pedig a büntetőpontra mutatott. A tizen­egyest Fehér lőtte gyengén és kö­zépre, így a büntetőölő Téglási biztosan hárított. 53. perc: Fórián húzott el a jobb szélen, mintaszerű beadását Karkusz 8 méterről, kapásból lőtte a léc alá, 2-1. Peches Balogh A csütörtöki szurkolói ankét után sok drukker biztosan azt gondolta, hogy vasárnap majd biztosan úgy lépnek pályára a nyírségiek: szétszakadnak a bi­zonyítási vágytól! Hát nem ez történt, viszont így is fölényben játszottak. Sorra dolgozgatták ki a helyzeteket, ám sem lábbal, sem fejjel nem sikerült a hálóba találni. Az erzsébetiek játékára aligha mondhattuk, hogy min­dent egy lapra téve rohamoznak, mégis vezetéshez jutottak, igaz szerencsés öngóllal. Szünet után hamar eldőlt a három pont sora. Előbb jött az egyenlítés egy remek Kocsis­bombával, majd Téglási vette el az esélyt a vendégektől, bár eb­ben a büntetőt rúgó Fehér is ludas volt. Nem sokkal később egy remek támadás végén a ko­rábban is próbálkozó és jól ját­szó Karkusz kapásból a kapuba talált. Az esőtől csúszóssá vált játéktéren hajrába kezdtek a fő­városiak, ám igazán nagy hely­zetet nem tudtak kidolgozni. A hazaiaknak akadtak még lehető­ségei, de többet már nem rezdül- tek a hálók. A könnyed játék majdnem megbosszulta magát, végül a sze­rényebb játéktudású fővárosiak nem tudtak meglepetést okozni. A labdát többet birtokló és jóval több helyzetet kidolgozó hazaiak ha nem éppen emlékezetes já­tékkal, de megszerezték a három pontot. Göncz számára azért em­lékezetes volt a találkozó: szom­baton ünnepelte szúlinapját. Mesterszemmel Sándor István: - Könnyen vet­tük a mérkőzést és utána csak szenvedtünk. Csak a három pontnak örülhetünk, másnak nem. Hesz Márton: -Az elhibázott tizenegyes befolyásolta a mérkő­zést, amelyen esélyünk lett vol­na a döntetlenre, ám végül a lel­kes hazaiak nyerni tudtak. Nyírség-Spartacus-ESMTK 2-1 (0-1) Városi Stadion, 800 néző, v.: Saskőy (Hrabovszky, Szpisják). Nyírség-Spartacus: Téglási - Lakatos, Balogh, Kocsis M., Göncz -Turóczi, Szatke, Umeh (Fórián, a szünetben), Karkusz - Csemijenko (Bárdi, 82.), Ko­csis I. Edző: Sándor István. ESMTK: Frank - Czakó, Túri, Takács - Majsai (Páczi, 73.), Péter, Labanics, Tornyai, Kaloczkai (Tóth, 86.) - Fehér (Lukács, 69.), Farkas. Edző: Hesz Márton. Gól: Kocsis I. (46.), Karkusz (53.), illetve Balogh (öngól, 29.). Sárga lap: Kocsis M. (32.), il­letve Majsai (63.), Takács (77.), Farkas (84.), Túri (84.), La­banics (92.). *— FORMA-1 Burti balesete Spa (MTI) - A már négyszeres világbajnok német Michael Schumacher (Ferrari) nagy fölénnyel nyerte meg a Belga Nagydíjat, mögé az olasz Giancarlo Fisichella (Benetton) zárkózott fel, harmadik a brazil Rubens Barrichello (Ferrari) volt. A versenyt kétszer kellett újraindítani, akkor volt a legkritkusabb a helyzet, ami­kor Burti 250 km/órás sebességgel a pályát szegélyező gumiabroncsok közé rohant. Percekig tartott míg kiszabadították a pilótát, tartani lehetett attól, hogy nagy a baj, ám a brazil pilóta megúszta zúzódá- sokkal. így összetört Burti autója EPA-feivétei TOTÓEREDMÉNYEK 35. HÉT 1. Németország-Anglia 1-5 2 2. Albánia-Finnország 0-2 2 3. Svájc-Jugoszlávia 1-2 2 4. Szlovénia-Oroszország 2-1 1 5. Irország-Hollandia 1-0 1 6. Izland-Csehország 3-1 1 7. Szlovákia-Törökország 0-1 2 8. Macedónia-Svédország 1-2 2 9. Lengyelország-Norvégia 3-0 1 10. Fehéroroszország-Ukrajna 0-2 2 11. Skócia-Horvátország 0-0 x 12. Bosznia-lzrael 0-0 x 13. Litvánia-Olaszország 0-0 x 14. Grúzia-Magyarország 3-1 1 LABDARÚGÓ NB II. SZABOLCS GABONA-CSOPORT Csak a Baktának jutott egy pont Mátészalka-Bőcs 2-5 (2-1) Mátészalka, 400 néző, v.: Farkas Gy. Mátészalka: Vitkai - Ricsei, Barna, Balogh Gy., Ésik - Varga Sz., Bessenyei, Balogh J. (Ger- liczki, 61.), Sipos J. (Ádámszki, 61) - Szilágyi, Pitács (Petrohai, 75.). Edző: Szécsi Zoltán. Bocs: Pallai - Simon, Salló, Farkas A., Szaniszló - Sípos L.(Lehoczki, 89.)., Pachinger (Nagy G., 36.), Dobos, Simkó - Lója (Kulcsár, 65.), Pothurszky. Játékos-edző: Kulcsár Sándor. 12. p.: Szilágyi 3 méterről a jobb sarokba fejelt. 1-0. 17. p.: Sipos J. 15 méterről a bal alsó sarokba bombázott. 2-0. 35. p.: Szaniszló jobb oldali beadásába Ricsei balszerencsés mozdulattal beleért és a labda a kapu jobb oldalába hullt, öngól. 2-1. 61. p.: Pothurszki közelről a hálóba kotorta a labdát. 2-2. 74. p.: Dobos 11 méterről a bal alsó sarokba helyezett. 2-3. 85. p.: Dobos hosszú szóló után 13 méterről a bal alsó sa­rokba lőtt. 2-4. 90. p.: Nagy 2 méterről talált a kapuba. 2-5. A hazaiak két gyors góllal te­kintélyes előnyre tettek szert, majd támadásban maradtak. A játék képe alapján teljesen várat­lanul szépített a látogató, ami iz­galmas folytatást ígért. Az agilis borsodi együttes a második fél­időben nemcsak egyenlített, ha­nem padlóra is küldte a hátrány­ba került, majd összezuhant Má­tészalkát. Jó: Sipos, Ésik, Dobos, Nagy, Farkas. (Tudósító: Plesu Ádám) Szécsi Zoltán: Most már tény­leg nevetségesek vagyunk! Kulcsár Sándor: Gratulálok a csapat második félidőben nyúj­tott játékához. Baktalórántháza- Jászberény 1-1 (0-1) Baktalórántháza, 500 néző. v.: ifj. Kóródi. Baktalórántháza: Mó­nus - Bodnár (Tóth, 87.), Benkő, Geda - Jávor, Szenes, Illés L., Il­lés P., Matyi (Bocz, 53.) - Gdovin, Lengyel (Maries, 83.). Edző: Tóth János. Jászberény: Bak - Major, Boros, Udvarias, Tasi (Telek, 60.) - Csatlós, Luká­csi, Ludasi (Nagy A. 77.), Kádár - Farkas, Csikós (Konka, 60.). Edző: Vígh Tibor. 8. p.: Farkas 3 méterről várat­lanul kapura szúrta a labdát, ami a jobb sarokban landolt. 0-1. 51. p.: Gdovin tálalt Lengyel elé, aki 10 méterről a kapu bal oldalába durrantott. 1-1. A vendégek az első félidőben teljesen uralták a játékot, miköz­ben a hazaiak gyáván, lélektele- nül futballoztak. A szünet után kiegyenlítetné vált a küzdelem, az immár harcias házigazdák gyorsan egyenlítettek, sőt, ha szerencsésebbek mindhárom pontot megszerezhették volna. Jó: Benkő, Seres, illetve Luká­csi, Kádár, Csatlós, Boros. (Tu­dósító: Kozma Attila) Tóth János: Jó iramú, hajtós meccset játszottunk, de megint elkövettük azt a hibát, hogy ne­künk kellett futni az eredmény után. Makó-Demecser 2-0 (2-0) Makó, 1000 néző, v.: Kujbus. De- mecser: Petranics - Lajkovics, Homann, Székely (Hegedűs, 55.), Dudnyik - Kozma A. (Minyin, 70.), Kovács L, Seres (Kantár J., 83.), Cipf - Szabó R„ Kozma J. Edző: Kiss Miklós. 28. p.: Varga 8 méterről a léc alá vágta a labdát. 1-0. 40. p.: Jobb oldali beadás után Kiss közelről a kapuba fejelt. 2-0. 47. p.: Kozma J. 25 méteres szabadrúgásból a jobb sarokba bombázott. 2-1. 62. p.: Kiss végzett el szabad­rúgást jobbról, középre adott labdája a jobb sarokban landolt. 3-1. A demecseriek mindvégig par­tiban voltak ellenfelükkel, a ka­pu előtt azonban határozatlan­nak bizonyultak. Nem úgy a ha­zaiak, akik kevesebbet támad­tak, mégis kétszer is bevették Petranics „ketrecét”. (Tudósító: Fekete Zoltán) Kiss Miklós: - Meddő me­zőnyfölényünk közepette megér­demelten nyert a hazai csapat. Karcag-Nyírbátor 2-0 (2-0) Karcag, 1000 néző, v.: Strehó. Nyírbátor: Tóth Sz. - Balázs- csik, Cselószki, Czerula (Unhiás, 76.), Kiss G. - Szegedi (Széplaki, 11.), Csapos (Kurucz, 53.), Szabó Zs., Szarka - Gubacsi, Tóth A. Edző: Németh Károly. 1. p.: Binder áarokkal Szatmá­ri elé tálalt, aki 12 méterről a jobb sarokba lőtt. 1-0. 33. p.: Binder végzett el sza­badrúgást a kaputól 28 méterre, középre tartó lövését úgy tűnt Tóth Sz. hárítja, de a labda a nyírbátori portás kezéről a gól­vonal mögé pattant. 2-0 A sokkoló első percek után magához tért a vendégcsapat, amely végig fölényben játszott és két kapufát rúgott. A gólokat azonban a hazaiak szerezték, akik a durva belemenésekkel is „kedveskedtek” a bátoriaknak. Kiállítva: Kurucz (67.). Jó: Sza­bó Zs., Czerula, Gubacsi. (Tudó­sító: Bállá István) Németh Károly: Balszeren­csés mérkőzésen nagyon jól küz­döttünk, durva egyéni hibák azonban döntően befolyásolták a végeredményt. Elküldték Bicskeit Budapest (MTI) - A Ma­gyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöksége vasárna­pi rendkívüli ülésén úgy döntött, hogy azonnali ha­tállyal felbontja Bicskei Ber­talan szövetségi kapitány szerződését, s a felnőttválo­gatott irányításával ideigle­nesen Gellei Imrét, az után­pótlás (U21) együttes szak­vezetőjét bízta meg. így már ő fog ülni szerdán a Népsta­dionban a nagycsapat kis- padján a románok elleni ta­lálkozón. (A vb-selejtezők eredményei a 11. oldalon.) Baktán a Diósgyőr Nyíregyháza (KM) - A szerdai első forduló után már el is készítet­ték a labdarúgó Magyar Kupa második fordulójá­nak párosítását. A megyénket még három csapat képviseli, közülük a megyei I. osztályú Nagyvar- sány újra hazai pályán lép fel, az ellenfél az NB III-as Sátoraljaújhely lesz. Ugyan­csak otthonában játszik az NB Il-es Baktalórántháza, amelynek riválisa az NB I. B-s Diósgyőr lesz. Érdekes­ség, a miskolciak legutóbb a szomszédvár Nyírkárászt verték ki hosszabbítás után. Az egyedüli idegenbe­li fellépő a Demecser Hal- majon szerepel. A mérkőzé­seket szeptember 19-én 15.30-kor játsszák.