Kelet-Magyarország, 2001. május (61. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-31 / 126. szám

9. oldal 2001. május 31., csütörtök Keletwliaiyaroxszág LABDARÚGÓ NB I/B A Keleti csoport 18. fordulójának ered­ményei: Csongrád-Bőcs 0-0, Monor-Fót 1-0 (0-0), BKV Előre-Békéscsaba 1-0 (0-0), Kecskemét-BVSC 1-0 (0-0). A Csepel-Szol- nok lapzárta után fejeződött be, a Nyírség- Spartacus szabadnapos volt. A bajnokság állása: —r BKV Előre 16 ItT T T 26-12 31 ~27 Kecskemét 17 ~T “T“ T 27-19 30 “37 Nylrség-Spartacus 16 "1T ~4~ ~4~ 27-19 28 “47 BVSC 16 ~T~ ~T T 21-20 “24“ “57 Szolnok 15 ~ir T“ T 28-20 1T ~67 Békéscsaba 16 ~ ír T 25-19 “2r “77 Csepel 16 ~T ~T 18-24 ír —87 Főt 16 “ít T" “6" 18-19 1Ö~ “97 Monor 17 ~4“ T 20-28 ír 1Ö7 Bőcs 16 ~4““ 1T T 12-20 TT 177 Csongrád 17 ~r ~T 12“ 12-34 ~T LABDARÚGÓ NB II. A Szabolcs Gabona-csoport 18. for­dulójának további eredményei: Jászbe- rény-Csorvás 0-1, Gyula-Makó 4-2, Abony-Tiszaújváros 1-2. A Demecser szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Eger 17 9 5 3 29-15 32 2. B. Volán 16 8 5 3 21-15 29 3. KSE-Mátészalka 17 7 6 4 23-20 27 4. Demecser 16 7 5 4 20-13 26 5. Csorvás 16 8 2 6 26-23 26 6. Gyula 16 7 4 5 23-21 25 7. Tiszaújváros 16 7 3 6 25-14 24 8. Baktalórántháza 16 6 2 8 24-27 20 9. Jászberény 16 5 3 8 22-18 18 10. Makó 17 3 5 9 18-31 14 11. Abony 17 2 2 13 13-47 8 Továbbjutott Az osztrák Barbara Schmet sikerrel vette az újabb kört Pá­rizsban EPA-felvétel MAI SPORTMŰSOR LABDARÚGÁS. Tehetségek tesztmérkő­zése, Városi Stadion, 17. LABDARÚGÓ NB III. A Tisza-csoport 18. fordulójának továb­bi eredménye Kisújszállás-Karcag 0-2. Az Ibrány és a Záhony szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Karcag 15 10 2 3 30-20 36 (4) 2. Hajdúnánás 16 8 5 3 30-16 35(6) 3. Nyírbátor 14 8 3 3 29-14 33(6) 4. Ibrány 14 8 1 5 34-26 29 (4) 5. Sátoraljaújhely 15 7 2 6 31-30 26(3) 6. Vásárosnamény 14 6 1 8 17-31 23(3) 7. Kisújszállás 14 5­9 12-19 20 (5) 8. Rakamaz 14 3 2 9 17-26 16 (5) 9. Hajdúdorog 15 3 4 8 18-24 15 (2) 10. Záhony 15 4 2 9 19-30 15(1) LABDARÚGÓ NB II. SZABOLCS GABONA-CSOPORT Időn tűi bukott két pontot a Bakta Fecsku az egri védők között próbálkozik sipeki Péter felvétele Baktalórántháza-Eger 3-3 (2-1) Baktalórántháza, 300 néző, v.: Farkas Gy. Baktalóránthá­za: Mónus - Szenes, Fecsku, Illés Kozma, Benkő, Maries (Rákóczi, 82.), Kapin, Németh Cs. - Szabó R. (Geda, 92.), Gdovin (Papp, 95.). Játékos­edző: Fecsku István. Eger: Mol­nár - Martis (Nagy Sz., a szünet­ben), Katona, Földvári, Sánta - Truczka, Csató, Máté, Cipf - Ördögh, Horváth Cs. Edző: Szen­tes Lázár. 4. perc: Maries szöktette Il­lést, aki 12 méterről lőtt, a labda Máté lábán irányt változtatva a kapu közepében kötött ki, 1-0. 17. perc: Maries most Kapint választotta, ő pedig 12 méterről a jobb sarokba gurított, 2-0. 30. perc: Máté indította Csatót, a középpályás a kivetődő Mónus mellett 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 2-1. 62. perc: Maries átadásával Szabó egészen az alapvonalig „gyalogolt”, balról visszagurított a feladónak, aki 8 méterről a bal sarokba helyezett, 3-1. 83. perc: Csató baloldali sza­badrúgását követően Horváth Cs. 4 méterről a kapu közepébe fejelt, 3-2. 94. perc: Csató 23 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 3-3. Két egri kapufára két góllal válaszolt a Bakta, így bő negyed­óra alatt megnyugtató előnyre tett szert. Ebből adódóan a ven­dégek futottak az eredmény után, ám Maricsék sem tettek le a további találatokról, aminek újabb gólváltás lett az eredmé­nye. Horváth fejesgólja ismét nyílttá tette a hajrát (ha figyel­mesebbek a hazaiak többször is berámolhatták volna a negyedik gólt), amelynek kezdetén előbb négy, majd újabb két perc hosszabbítást jelzett a játékveze­tő, és ennyi idő már elég volt az Egernek az egalizáláshoz. A tör­ténteket a hazai nézők és a játé­kosok is nehezen bírták idegek­kel, utóbbiak közül a játékveze­tőt megsértő Szabó Róbert a lefú­jás után kapott piros lapot. Jó: Maries, Illés, Szabó R., illetve Csató, Máté, Katona. (Tudósító: Bodnár Tibor) Fecsku István: A játék képe alapján megérdemeltük volna a győzelmet. Szentes Lázár: Túl gyor­san és túl nagy előnyt adtunk az ellenfélnek, amit csak nagy erő­feszítések árán tudtunk ki­egyenlíteni. Borsod Volán-KSE-Máté- szalka 0-0. Diósgyőr, ezer néző, v.: Ember. Borsod Volán: Róza - Simon, Kundrák, Szaniszló, Takács - Simkó, Vitelki, Nyeste, Tóth D. (Farkas, 74.) - Lehoczki (Lója, 65.), Dobos (Szakszón, 82.). Játékos-edző: Kulcsár Sándor. KSE-Mátészalka: Nagy - Ri- csei, Vacsilja, Cselószki, Balázs - Tóth T., Balogh J. (Petrohai, 56.), Babjak, Sipos - Szkunc (Jakab, 73.), Ádámszki (Vitkai, 90.). Edző: Szécsi Zoltán. A szalkaiak nem tisztelték el­lenfelüket, az első félidőben töb­bet támadtak, olyannyira, hogy Ádámszki kétszer is ígéretes helyzetben rontott. A lelkes ven­dégek nem engedték kibontakoz­ni a hazaiakat, akik csupán pontrúgásokból veszélyeztettek. A fordulás után fölénybe került a Diósgyőr, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani. Jó: Vitelki, Róza, illetve Vacsilja, Ricsei, Cselószki, Balázs. (Tudó­sító: Ember László) Kulcsár Sándor: Sajnos, nem játszottunk jól, de a helyzetek alapján megérdemeltük volna a győzelmet. Szécsi Zoltán: Jó gyengék „ezek”, még Diósgyőrben sem tudtak nyerni... LABDARÚGÁS, MEGYEI BAJNOKSÁGOK Nagy ecsedi bravúr Az Örökösföld-Nyírsuli bajnokcsapata Amatőr felvétel Gyermekbajnokok Megyei I. osztály: Nagyecsed- Nyíregyházi Kertváros 2-1 (1-0). Nagyecsed, 300 néző, v.: Veres A. Nagyecsed: Makó - Szűcs, Szántó, Sikesdi, Szender, Bulyáki, Varga, Dudics, Kosa J., Oláh (Kosa G.), Somfalvi (Bíró). Játékos-edző: Kosa József. Kertváros: Vránszki - Kiss, Krasznai, Hegedűs, Paulik, Vi­rág, Ambrusz, Nagy Cs., Kántor, Kirchmayer, Milka (Bihari). Edző: Mirgai László. Magas színvonalú mérkőzésen, kitűnő játékvezetés mellett a 70. percet emberhátrányban futballozó ha­zai csapat teljes mértékben rá­szolgált a győzelemre. Gól: Szűcs, Kosa J., 111. Nagy Cs. Kiállítva: Bulyáki. Ifi: 4-1. (Tu­dósító: Molnár Gusztáv) Kosa József: - A Kertváros­nak a bajnoki címhez, csapatom­nak a mai teljesítményhez gratu­lálok. Mirgai László: - Igazi rang­adót játszottunk, csak gra­tulálni tudok a nagyecsedi csapatnak. Megyei II. osztály. Nyíri Fé­szek-csoport: Vaja-Pusztadobos 3-0 (0-0). Ifi: 5-0. Dombrád-Ti- szaszalka 4-3 (2-1). Ifi: 0-8. Kutykó Sport-csoport: Tisza- kóród-Csenger 1-2 (0-0). Ifi: 10-1. A fegyelmi bizottság szerdai döntése értelmében a félbesza­kadt Nyírlugos-Kocsord mérkő­zés három pontját, 2-0-ás gólkü­lönbséggel a vétlen hazai csapat kapta. Mindez azt jelenti, hogy a Nyírlugos gyakorlatilag meg­nyerte a megyei II. osztály Kutykó Sport-csoportjának küz­delmét. Nyíregyháza (KM) - íme az Ö- rökösföld-Nyírsuli gyermek kor- osztályos csapata: Török Judit, Kinyik Mónika, Barna Nikoletta, Szmolár Nikolett, Czipták Niko­letta, Unoka Judit, Lippai Erika, Dankó Nóra, Bartha Eszter, Lu­kács Henrietta. Edzők: Morav- szki Gyuláné és Moravszki Gyu­la. Kiüöndíjat kapott Barna Ni­koletta (legjobb támadó) és Tö­rök Judit (legjobb védekező), raj­tuk kívül még Szmolár Nikolett került be a torna csapatába LABDARÚGÓ NB III. TISZA-CSOPORT Szarka szavatolta a nyírbátori pontszerzést Rakamaz-Sátoraljaújhely 2-2 (0-1). Rakamaz, 200 néző, v.: Kö­kény. Rakamaz: Kanócz - Korpái (Paulik), Kondás, Riczu, Lukács, Jurkó, Galambosi, Ko­zák, Kákóczki, Szekrényes (Bernáth), Hengsperger. Edző: Veigli Géza. 44. p.: Rosszul elvégzett ka­puskirúgás után Pothurszky szerzett labdát a hazai 16-oson belül, ő Trembulyák elé tálalt, akinek lapos lövése a menteni akaró Kondás testén irányt vál­toztatva jutott a hálóba, 0-1. 65. p.: Galambosi 18 méterről a kapuba ágyúzott, 1-1. 67. p.: Barna jobboldali beadását követően Lukács hátá­ról pattant a kapuba a labda, 1-2. 85. p.: Kákóczki baloldali sza­badrúgását a védők mentették, Riczu lecsapott a labdára és 11 méterről a kapuba lőtt, 2-2. 87. p.: Janikó utolsó ember­ként felvágta a kiugró Kákócz- kit, amiért a játékvezető kiállí­totta az újhelyi futballistát. Az első félidőben a jobban akaró Sátoraljaújhely elképzelé­se érvényesült, a szünet után újí­tott a Rakamaz, amely a hajrá­ban akár a győzelmet is kihar­colhatta volna. Jó: Kákóczki, Riczu. (Tudósító: Kaposvári Fe­renc) Veigli Géza: - Négy gólt sze­reztünk, mégsem nyertünk... Hajdúnánás-Nyírbátor 1-1 (0-0). Hajdúnánás, 300 néző, v.: Gyertyás. Nyírbátor: Tóth - Szegedi, Márton, Lengyel, Kurucz, Csapos, Kovács, Szabó Z., Szarka, Lőrincz, Széplaki (Er­dei). Edző: Németh Károly. 74. p.: Baloldali beadás után Tar 8 méterről a kapu közepébe fejelte a labdát, 1-0. 82. p.: Szarka 18 méterről a bal felső sarokba bombázott, 1-1. Megkockáztatható, az izgal­mas, fordulatos rangadón sors­döntő jelentőségű pontot szer­zett a Nyírbátor. A harcos ven­dégcsapat tartását bizonyítja, hogy a hajrában egyenlíteni tudott, sőt a győzelemre is volt esélye. Jó: Tóth, Szarka, Lengyel, Lőrincz. (Tudósító: Bállá István) Haj dúdor og-Vásár osna- mény 4-1 (2-0). Hajdúdorog, 100 néző, v.. Kálé. Vásárosna- mény: Vass - Toldi G., Ésik, Il­lés N., Bíró, Toldi Sz., Orosz Zs., Csernisenko, Ponczók (Tóth G.), Szvidanyuk, Kovács (Marosi). Edző: Kiss Pál. 5. p.: Szemán baloldali sza­badrúgása után Koszta 5 méter­ről a bal sarokba fejelt, 1-0. 18. p.: Koszta jobbról középre ívelt, érkezett Szemán , aki 6 mé­terről a hálóba helyezett, 2-0. 48. p.: Bócz 25 méterről lövés­re szánta el magát, a rosszul el­talált labda meglepte Vasst, eközben a labda a naményi ka­puba vánszorgott, 3-0. 49. p.: Orosz Zsolt kilépett a védők közül és 16 méterről a léc alá bombázott, 3-1. 85. p.: Koszta egy csel után 11 méterről a jobb sarokba lőtt, 4-1. A vasárnapi kínos hazai ku­darc után ezúttal nagyobb aka­rással küzdött a Vásárosna- mény, de a súlyos egyéni hibák miatt ismét bűnhődni kénysze­rült. Jó: Toldi G., Orosz Cs. (Tu­dósító: Kiss Pál) Tóth Szilárd: - Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten nyert. Az Ibrány és a Záhony szabad­napos volt.