Kelet-Magyarország, 2001. május (61. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-21 / 117. szám

2001. május 21., hétfő Kelet» sport 11. oldal LABDARÚGÓ NB II. A Szabolcs Gabona 16. fordulójának további eredményei: Borsod Volán-Csorvás 2-3, Abony-Ma- kó 0-3, Eger-Tiszaújváros 1-0. A Jászbe­rény szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Eger 15 8 4 3 22-12 28 2. Demecser 15 7 5 3 20-12 26 3. B. Volán 14 7 4 3 20-15 25 4. Csorvás 15 7 2 6 25-23 23 5. KSE-Mátészalka 15 6 5 4 20-20 23 6. Gyula 14 6 4 4 19-16 22 7. Baktalórántháza 14 6 1 7 19-21 19 8. Jászberény 14 5 3 6 22-12 18 9. Tiszaújváros 14 5 3 6 18-13 18 10. Makó 15 2 5 8 12-25 11 M.Abony 15 2 2 11 12-41 8 KISPÁLYÁS FOCI A nyíregyházi kispályás labdarúgó-baj­nokság 1 5. fordulójának eredményei. Jonatán Rádió A csoport: Középkori Étte­rem-Borsodi Sör-Partner-Nyírvíz Kft. 2-2, Kelet Sprint-Shadow SE-Tirex 1-9, Ter- mi-Beer-Lak 2-2, Szilágyi Karosszé- ria-Három-T 3-2, Tompa SC-Marso Kft. 2-4. Ács és Bartha Kft. B csoport: Cassone- Camel-Perfekt Baráti Kör 2-4, Signal Bizto­sító Rt. FC-Vectigália 5-2, Elektro- net-Pénzváltók-Rossi V. 5-1, Szomjas Barát Kft.-Salewa Alpin 3-4, Ács és Bartha Kft.-Atlanta-Dekka Kft. 4-3, EKO Kft.-Sza- bolcs Volán Rt. 1-2. Nyír-Copy Bt. C csoport: Fodzsi Fiot- ness Shoop-Bujtosi Bútorszalon 3-3, Nyír­szőlős Aladin SE-Szabolcstej Rt. 3-2, Zebrák Nagykálló-Vis Maior-Ratizol 3-1, Argentum FC-Taurus SC 1-2, Old Boys Tokaj-Kelet Pót Kft. 6-2, OTP Bank-Dunapack Rt. 1-2. Hőtransz Kft. D csoport: No Name-Geoprofi-Matáv II. 1-2, Szate Nagy- kálló-Pepita-PM Code FC 5-1, Dreher FC Ib- rány-Száév öregfiűk-Danubius 1-7, Gólvá- gók-Megyei Önkormányzat 2-3, Vitamin Kft.-Aranykorona 1-4, Sza-Csa Mar- ket-Aramix Kft. 5-3. Vitamin Kft. E csoport: Maxi 20-Koós FC 1-1, Hőtransz-Gergely Tüzép Kemecse 0-7, Aranycsapat-Fortissimo 3-1, Ball Sport-Signalman Kft. 4-1, Kertváros Sz. SE-Szabolcs Gabona 1^, Matáv SC- Kelet-Nyírtávhő FC 1-3. Nyír-Flop Kft. F csoport: Fekete Trak- tor-Karádi Rendszerház 1-6, Zsóder FC-Gönczy SE 0-9, Világos FC-FC Geoplan 0- 6, Nyír. hu-Forev FC 2-11, Sing FC-Ke- Víz 21 1-5, Real Team-Dromedár FC 0-8. Kutykó Sportbolt G csoport: Vámhiva- tal-Tympanon Kft. 3-3, Krakatau FC-Kapu- fa FC 3-2, Sza-Csarade Kft.-Volánbusz 0-3, Főnix Taxi-Start SC 0-3, Siketek SC-Omnia 1- 6, Argentum FC II.-S.K.F. Rolling Rock 3-1. Öregfiúk bajnokság: Volánbusz-Racs- kó Kenyér 2-11, Real Team-Vitamin 3-5, Hőtransz-Fűtech Kft. 1-4, Kelet Sprint-Argentum FC 2-6. Egyenlített a Paks Nyíregyháza (KM) - Négy mérkőzés után 2-2-es döntetlenre áll a Kaposvár-Paks férfi kosárlabda bajnoki döntő, miután a szomba­ti, paksi negyedik mérkőzésen a hazaiak nagy csatában 74-71-re legyőzték a somogyi alakulatot. A harmadik hely sorsa ellenben már eldőlt, hiszen a Körmend 2-1-es összesí­téssel múlta felül a Szolnokot. Mivel a Falco is megkaparintotta az ötödik helyet az Albacomppal szemben, így már csak az első és a ZTE-NYKE párharc során a hetedik hely kiadó. TOTÓEREDMÉNYEK 20. HÉT 1. Újpest-Vasas 1-1 X 2. Sopron-Kispest 2-1 T 3. Bremen-Rostock 3-0 1 4. Dortmund-Köln 3-3 ~~X 5. Freiburg-Wolfsburg 4-1 1 6. Hamburg-B. München 1-1 X 7. Frankfurt-Stuttgart 2-1 i 8. Kaiserslautern-Hertha BSC 0-1 2 9. Schalke-Unterhaching 5-3 “T 10. Bari-Roma 1-4 ~7 11. Bologna-Juventus 1-4 2 12. Lazio-Udinese 3-1 1 13. Napoli-Verona 2-0 “T 14. Dunaferr-Ferencváros 0-0 X ........... ... ..................,...............— ——1 ............................' ■ LABDARÚGÓ NB II. SZABOLCS GABONA CSOPORT Megszakadt a baktaiak rossz szériája A baktai Szabó (csíkos mezben) és Vacsilja küzd a labdáért a me­gyei rangadón Balázs Attila felvétele 31. perc: Kozma jobb oldali beadására Gdovin érkezett, és 5 méteres fejessel célba vette a ka­put. Nagy kapusnak bravúr árán sikerült a bal oldali kapufára üt­nie a labdát, ám mielőtt a földről felkelve végleg a birtokába kerül­hetett volna a labda, Gdovin 1 méterről a bal alsó sarokba to­vábbította, 1-0. 54. perc: Németh Csaba a ti­zenhatoson belülről, balról veszé­lyesen középre lőtte a labdát, amely elsuhant a lábak között. A túloldalon Kozma követte az ak­ciót, és ő kisodródva, az alapvo­naltól 4 méterre kapura lőtt, a há­lóba tartó labdát Cselószki a gól­vonalról már csak beljebb tudta segíteni, 2-0. A túlerőben lévő mátészalkai szurkolók elégedetten regisztrál­hatták, hogy bátrabban kezdett csapatuk. A mezőnyfölényből azonban nem az következett, hogy záporoztak volna a lövések Mónus kapuja felé, hiszen a hazai cerberusnak az első játékrészben csupán két megpattant lövést kel­lett ártalmatlanítania. A bakta­iak helyzetkihasználása ellenben jobbra sikerült, hiszen Gdovin két alakítása közül az egyik gólt ért. A hazai előny egyúttal azt is jelentette, hogy a második játék­részben taktikusabb játékra vált­hatott a Bakta, és a mérkőzés előtti napon még lázas Kozma a gólpassz után gólt is szerzett. Fu­tott az eredmény után a Máté­szalka, ám a hazai védelem jól állt a lábán, az idő múlása pedig érthetően kapkodást szült a ven­dégek körein belül. Hat vereség után összességében megérdemel­ten nyert a Fecsku-csapat, a szál­kái legények idegenbeli fóbiája ellenben tovább tart. Jó: Kozma, Fecsku, Szenes, Illés, illetve Ri- csei, Cselószki. (Tudósító: Bod­nár Tibor) Fecsku István: A mérkőzés képe alapján teljesen megérde­melten nyertünk, elsősorban aka­rati tényezőkben múltuk felül az ellenfelet. Szécsi Zoltán: Az egykori lis­tavezető és bajnokesélyes ottho­nában lejátszottuk „szokásos” idegenbeli mérkőzésünket, ugya­nis a mai mérkőzésen sem vol­tunk semmivel sem gyengébbek, csak éppen megint hazaiak nyertek. Mindkét csapat tisztelte a mási­kat, ami érthető is volt. A Deme- cser mégis csak idegenben ját­szott, a gyulaiak pedig érezték: a szabolcsiak remeklése egyálta­lán nem a véletlen műve. Éppen ezért elmaradtak a várt hazai ro­hamok, jobbára a Demecser irá­nyította a játékot, igaz az első félidőben egyenlő volt a helyze­tek száma. Vezetést viszont egyik fél sem érdemelt volna a szünetig. Alapvetően a második játékrészben sem változott meg a meccs menete, mindkét csapat gondosan vigyázott az egy pont­ra. Az utolsó percben viszont születhetett volna egy-egy gól, de előbb Szentmiklósi, majd a ha­zaiak is hibáztak. Jó: Such, Kul­csár, Hóbei, illetve Petranics, Balogh Gy., Seres, Komi. (Tudó­sító: Fekete Zoltán) Fodor Sándor: A látottak alapján igazságos a döntetlen. Kiss Miklós: Igazságos a dön­tetlen, mert mindkét csapatnak voltak helyzetei, nekünk talán valamivel nagyobbak. Hirdetés A Bayerné lett a „salátástál" EPA-felvétel A szerencse bajnoka München (MTI) - A Bayern München labdarúgócsapata története során tizenheted­szer, megszakítás nélkül har­madszor nyerte meg a né­met bajnokságot, miután a Bundesliga utolsó fordulójá­ban 1 -1 -es döntetlent ért el a Hamburgban. A bajnokság során végig az első­ségért küzdő Schalke 04 csapatá­val csúnya tréfát űzött a sors: a gelsenkircheniek csak akkor le­hettek volna bajnokok, ha legyő­zik az Unterhachingot, a Bayern pedig kikap Hamburgban. A Schalke szenvedve ugyan, de 5-3-ra nyert, míg a másik talál­kozón a hazaiak a 90. percben Barbarez góljával megszerezték a vezetést, ám Andersson meg­mentette a bajorokat: a 94. perc­ben kiegyenlített. MERT A LEGJOBBAN AZON LEHET KERESNI, HA M EGIAU\LNAK BENNÜNKET fm ■ saját honlap és e-mail az interneten egyszerűen, gyorsan: Honlap, Honlap+ • saját bolt az interneten: Webstand, Webbolt ' mindezekhez nem kell informatikus, szerver ' segítünk, hogy saját elkép­zelése szerint alakíthassa ki honlapját és webboltját, hogy még jobban menjen az üzlet www.axelero.hu, zöld szám: 06 80 42 00 42 Az internetvállalat Eszköz vagyunk a mindennapokban mindenki X axeleno T— intermr AZ AXELERO RT. A MATÁV CSOPORT TAGJA Baktalórántháza -Mátészalka 2-0 (1-0) Baktalórántháza, 400 néző, v.: Hanyecz. Baktalóránt­háza: Mónus - Szenes, Fecsku, Németh S. - Kozma (Papp, 94. perc), Kapin (Geda, 84.), Maries (Rákóczi, 89.), Illés, Németh Cs. - Szabó R., Gdovin. Já­tékos-edző: Fecsku István. Mátészalka: Nagy K. - Pitács, Vacsilja, Cselószki, Ricsei - Varga, Babjak, Ba­logh J., Sipos (Szkunc, 74.) - Ádámszki, Tóth T. (Petrohai, 60.). Edző: Szécsi Zoltán. Gyula-Demecser 0-0 Gyula, 400 néző, v.: Horváth G. Gyula: Such - Bócsik, Ferenczi, Kulcsár, Tamási - Kiss, Tóth, Hóbei, Brakszatórisz - Pozsár, Ko­vács. Edző: Fodor Sándor. Demecser: Petranics - Bar­na, Székely, Balázscsik - Minyin, Balogh Gy., Seres, Dudnyik, Göncz - Gombkö­tő Z. (Szentmiklósi, 80. perc), Komi (Kertész, 85.). Edző: Kiss Miklós.