Kelet-Magyarország, 2001. május (61. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-21 / 117. szám

Kelet» Magyarország 9. oldal SPORT 2001. május 21., hétfő LABDARÚGÓ NB I. A 17. forduló eredményei: MTK-Debrecen 0-1 (0-0). Hungária krt., ezer néző, v.: Bede. Gól: Kerekes (72. perc). Újpest-Vasas 1-1 (0-0). Megyeri út, 2,5 ezer néző, v.: Hanacsek. Gól: Urbán (74.), illetve Sowunmi (84.). Sopron-Kispest 2-1 (1-0). Sopron, 3,5 ezer néző, v.: Bukovics. Gól: Lőrinc (öngól, 5.), Sira (81.), illetve Sasu (86.). Tatabánya-Videoton 1-3 (1-1). Tata­bánya, ezer néző, v.: Dubraviczky. Gól: Bajkusa (22.), illetve Földes (27.), Julinhio (53. és 71.). ZTE-Győr 2-3 (2-0). Zalaegerszeg, 6 ezer néző, v.: Makai. Gól: Babati (20.), Waltner (38.), illetve Kenesei (50. és 65.), Vayer (57.). Kiállítva: Dobljanszkij (ZTE, 61.). Dunaferr-Ferencváros 0-0. Dunaújvá­ros, 10 ezer néző, v.: Kassai. A bajnokság állása: 1. Ferencváros 17 8 7 2 28-12 35(4) 2. Dunaferr 17 9 2 6 25-27 34(5) 3. MTK 17 7 5 5 23-14 32(6) 4. Kispest 17 9 3 5 30-23 31 (1) 5. Vasas 17 7 6 4 30-24 31 (4) 6. Újpest 17 7 4 6 27-27 30(5) 7. Győr 17 7 5 5 22-22 28(2) 8. Videoton 17 7 2 8 26-23 25 (2) 9. Sopron 17 5 6 6 19-20 24(3) 10. Zalaegerszeg 17 5 6 6 22-23 22 (1) 11. Debrecen 17 5 2 10 24-35 20(3) 12. Tatabánya 17 1 2 14 12-38 11(6) LABDARÚGÓ NB I. B A Keleti csoport 16. fordulójának to­vábbi eredményei Csepel-Fót 0-2 (0-0), Kecskemét-Bőcs 1-0 (1-0), Csongrád-Békéscsaba 0-3 (0-0), Mo- nor-BKV Előre 1-2 (1-1). A Szolnok sza­badnapos volt. A bajnokság állása: 1. BKV Előre 14 9­5 25-12 27 2. Nyírség-Spartacus 15 8 3 4 27-19 27 3. Kecskemét 15 6 8 1 24-17 26 4. BVSC 15 7 3 5 21-19 24 5. Szolnok 14 6 4 4 26-18 22 6. Csepel 15 6 4 5 18-23 22 7. Békéscsaba 14 5 5 4 20-16 20 8. Főt 14 4 5 5 16-18 17 9. Monor 15 3 5 7 17-23 14 10. Bőcs 14 3 4 7 11-20 13 11. Csongrád 15 1 3 11 12-32 6 JONATÁN KUPA A hét végi nemzetközi gyermek lab­darúgótorna eredményei Nagyok (1986-os korosztály) A csoport: Kazincbarcika-Nyírsuli 1-3, Haka (finn)-Spisska (szlovák) 1-7, Magyar C válogatott-Kazincbarcika 7-0, Nyírsu- li-Haka 24-0, Magyar C válogatott-Spisska 1-1, Kazincbarcika-Haka 11-2, Nyírsu- li-Magyar C válogatott 7-1, Spisska-Ka- zincbarcika 3-0, Haka-Magyar C váloga­tott 1-5, Spisska-Nyirsuli 0-1. B csoport: BVSC-Bardejov (szlovák) 0- 5, Banat (jugoszláv)-Győr 0-3, Kazinc- barcika-BVSC 5-0. Bardejov-Banat 1-0, DVSC-Győr 3-2, BVSC-Banat 0-1, Bardejov-DVSC 1-4, Győr-BVSC 1-0, Banat-DVSC 2-4, Győr-Bardejov 0-3. Helyosztók, a 9. helyért: Haka-BVSC 1- 6. A 7. helyért: Kazincbarcika-Banat 2- 3. Az 5. helyért: Magyar C váloga- tott-Győr 1-2. A 3. helyért: Spisska-Bardejov 1-3. Döntő: Nyírsu- li-DVSC 2-2, 11-esekkel: 1^4. Kicsik (1988-as korosztály) A csoport: Spisska-Debreceni Olasz Fo­cisuli 1-1, Nyírsuli-Békéscsaba 6-0, Spisska-Nyirsuli 0-2, Békéscsaba-D. Olasz 0- 0, Spisska-Békéscsaba 1-0, Nyírsuli-D. Olasz 2-0. B csoport: Banat-Fehérgyarmat 1-2, DSI-Bardejov 2-0, Banat-DSI 0-2, Bar- dejov-Fehérgyarmat 2-0, Banat-Bardejov 1- 4, DSI-Fehérgyarmat 2-0. Helyosztók, a 7. helyért: Békéscsa- ba-Banat 0-1. Az 5. helyért: D. Olasz-Fe­hérgyarmat 3-0. A 3. helyért: Spiss­ka-Bardejov 1-0. Döntő: Nyírsuli-DSI 1-1, 11-esekkel: 3-2. A szegényebb csapat volt a jobb NB I. B: szánalmas teljesítménnyel szenvedett vereséget a Nyírség-Spartacus Budapest (KM) - Nemcsak a csapatok tabellán elfoglalt helyezése, hanem a szombat esti időpont miatt is reflek­torfénybe került a labdarú­gó NB I. B Szőnyi úti rang­adója, ahol a nyíregyháziak vendégeskedtek. BVSC-Nyírség- Spartacus 3-0 (1-0) Szőnyi út, 200 néző, v.: Me­gyebíró (Mohácsi, Molnár). BVSC: Szendrei - Schultz (Ugrai, 74. perc), Lilik, Nagy N., Lóczi - Bocs, Győ­rök, Gál, Véber - Borgulya (Molnár, 91.), Zabundu (Nyerges, 85.). Játékos­edző: Simon Tibor. Spar­tacus: Celeszki - Baka, Ács, Gerliczki (Gégény, 55.) - Fórián, Szatke, Arany (Lakatos, 55.), Dican, Karkusz - Novák, Ilea (Laskai A., 77.). Edző: Ga- ramvölgyi Lajos. Gól: Lilik (29.), Borgulya (51.), Győrök (71.). Sárga lap: Zabundu (60.). 29. perc: Véber jobb oldali szöglete után a vendégvédőkről lepattant a labda, éppen Lilik elé, aki nem habozott, és 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 51. perc: Győrök ugratta ki a jobb oldalon Borgulyát, a catár betört a tizenhatoson belülre, majd 15 méterről a léc alá lőtt, 2-0. Hirdetés Futamgyőzelem Biaggi (3) nyert Le Mans-ban a gyorsasági motor-vb-futa- mán EPA-felvétel úgy tűnt, magukra találnak Karkuszék, ám a taktikusan fut­ballozó gondoskodott arról, hogy ne kergessenek hiú ábrán­dokat az egyenlítést illetően. Borgulya góljához Gerliczki adott díszkíséretet, amire Ga- ramvölgyi edző kettős cserével reagált. Nem sok híja volt an­nak, hogy a tréner elmondhas­sa: bejött a váltás, hiszen kis­vártatva Lakatos kihagyta a nyíregyháziak legnagyobb hely­zetét. A szépítés elmaradt, a vasutasok azonban tovább nö­velték az előnyüket, így kiüté­ses vereséget szenvedett az ide­genben továbbra is vergődő Spartacus. Ami még említést érdemel: a BVSC játékosai végig motivál- tabbnak tűntek, holott a hírek szerint számukra nem cél a fel­jutás és az anyagi kifizetések te­rén is jócskán vannak elmaradá­sok. Ezen a mérkőzésen a két csapat teljesítménye nem azt a képet tükrözte, hogy a vendégek állnak az élen, és játékosai ép­penséggel minden juttatást idő­ben megkapnak... A nyíregyházi kötődésű BVSC-sek, Szendrei kapus és Lilik (közé­pen) sem kímélték a Szparit Balázs Attila felvétele 71. perc: Borgulya visszaad­ta a „kölcsönt” Győröknek, hi­szen nagyszerű labdát adott a társnak, és Győrök 13 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 3-0. Nem kezdtek túlságosan nagy iramban a csapatok, a vendégek birtokolták valamivel többet a labdát, ám felesleges energiabe­fektetéssel futballoztak. Hiába támodott többet ugyanis a Szpari, a langyos játszadozás közepette csak kevésszer jutott el a BVSC kapujáig. így történ­hetett meg, hogy az első valami­revaló helyzetből gól született - nagy kár, hogy mindezt Celeszki oldalán regisztrálhattuk. Az őszt Nyíregyházán töltő Lilik bi­zonyította be, hogy attól jóval többre képes, mint amit jó fél éve még piros-kék szünetben nyújtott. A gól - ha lehet - méginkább elbizonytalanította a vendégcsapatot, amely szüne­tig nem nagyon találta a helyét. A második félidő elején Mesterszemmel Simon Tibor: A nyíregy­háziak három játékosának jövedelme annyi, mint ná­lunk az egész csapaté. En­nek ellenére bebizonyítot­tuk, hogy jobb és értéke­sebb játékosok vannak a keretünkben, mint az övékében. Garamvölgyi Lajos: A BVSC korszerűbben és job­ban futballozott, megérde­melt győzelméhez gratulálok. KÉZILABDA Bajnokavatás Gyarmaton Fehérgyarmat (KM) - Leját­szotta utolsó bajnoki mérkő­zését a Fehérgyarmati VSE- Fevill NB I B-s férfi kézilab­dacsapata, amely hazai pá­lyán a bajnoki címre hajtó Orosházát fogadta. Fehérgyarmati VSE­Fevill-Orosháza 25-27 (14-14). Fehérgyarmat, 500 néző, v.: Sebők, Taizs. Fehérgyarmat: Kuliár - Kemény 9, Csapos 2, Tóth 2, Sipos 7, Varga 1, Kiss 4/2. Csere: Lencsés, Simon (kapusok), Szűcs. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5. Zsúfolt nézőtér, csodálatos hangulat, kitűnően játszó hazai csapat. Az utolsó tíz percben tör­téntek miatt a játékvezetői páros számoljon el a lelkiismeretével... Az Orosháza győzelmével felju­tónak tekinthető, mivel a záró­fordulóban (a Gyarmat már nem lép pályára) otthonában esélyes­ként lép színre. A fehérgyarmati gárda ked­den, 18 órától a román Minaur Baia Marét látja vendégül edző­mérkőzésen. Hirdetés Májusi bérautó aranyat ér! Gyermeknapra kedvezménnyel! Részlelek a márkakereskedésben! OPELO Csősz Nyíregyháza, Rákóczi u. 60. TeL: (42) 456-555, Fax: (42) 311-356 Döntetlennel zárult a Nyírsuli-Debrecen tizenegyespárbaj Nyíregyháza (KM - B. T.) - Egy-egy arany- és ezüstérem volt a házigazda Nyírsuli mérlege a 23. Jonatán Kupa nemzetközi gyermek labda­rúgó-tornán, amelyet a hét végén rendeztek a megye ki­lenc pályáján. Mind az 1986-os, mind pedig az 1988-as korosztályban százszáza­lékos teljesítménnyel jutottak a fináléba a nyíregyházi legények, és mindkét összecsapáson a már ebben a korban is riválisnak szá­mító debreceniek voltak az el­lenfelek. Először Neumann Gábor tanít­ványai, a kicsik kerültek sorra, és mivel 1-1-re végződött az össz- csapás, jöhettek a tizenegyesek. A párbajban Nagy Gergő, a ha­zaiak kapusa volt a hős, hiszen nemcsak megfogott három kísér­letet, hanem a sorsdöntőt ő maga értékesítette. Egv arany már meg volt, és úgy tűnt, sikerül a duplázás is. Madalina György csapata ugyanis 2-1-re vezetett nagyok döntőjében, amikor az utolsó percekben egy indokolat­lan kezezés miatt büntetőhöz ju­tott a DSI, amit ki is használt. A tizenegyespárbajban pedig ezút­tal a hajdúságiaknak volt több szerencséjük. Szólni kell még a kicsiknél érdekelt fehérgyarmatiakról, akik ugyancsak helytálltak és végül a hatodik helyezést sze­rezték meg. Két nyíregyházi já­tékost, Csáki Józsefet és Jeddi Bélát pedig az a megtiszteltetés érte, hogy tagja lehetett a ma­gyar C válogatottnak, amely az 1986-osak mezőnyében a hatodik helyen végzett. Különdíjasok. Nagyok. A legjobb kapus: Benkő Norbert (Nyírsuli). A legjobb mezőny- játékos: Szőllősi Tamás (DVSC). Gólkirály: Németh At­A nagyok döntőjében közel álltak a sikerhez a sárga mezes ha­zaiak Balázs Attila felvétele tila (Nyírsuli) 12 góllal. A leg- jobb mezőnyjátékos: Szilágyi jobb nyíregyházi játékos: Péter (Debreceni Sí). Gólkirály: Györki József. Fekete Ádám (Nyírsuli). A leg­Kicsik. A legjobb kapus: jobb nyíregyházi játékos: Nagy Gergő (Nyírsuli). A leg- Deák Tibor.