Kelet-Magyarország, 2000. április (60. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-06 / 81. szám

Kelet«» Magyarország 9. oldal SPORT 2000. április 6., csütörtök Mit is ér az örökös tagság? Tisztelt Sportrovat Az elkeseredettség vezetett el oda, hogy levélben keressem fel önöket az alábbi okok miatt. Hosszú évtizedek óta vagyok a Szpari labdarúgócsapatának szurkolója. Hűsége­sen kitartottam a csapat mellett még akkor is, amikor alacsonyabb osztályban szere­pelt. A tavaszi szezon kezdetekor találkoz­tam egy régi, ismert volt Szpari-játékossal, aki annak idején tiz évig volt a Szpari já­tékosa és panaszolta, hogy többedmagával megkapta az örökös tagsági igazolványt a hazai meccsekre, ez nem érvényes, mint a 70 éven felüli nyugdíjasoknak. Bosszantott a dolog, mert szerintem ennek nem is anyagi, hanem erkölcsi hatása van. Vannak ebben az osztályban olyan egye­sületek, hogy nemcsak a 71 éven túliak, de még a nők és a gyerekek sem fizetnek. A Siófok elleni mérkőzés előtt az újságból ér­tesültünk, minden kedvezményt eltöröltek, az országban ez az egyedülálló cselekedet. Kérem, hogy levelemet közöljék. Ez nekem és több 70 éven felüli kisnyugdíjas kérése, mivel sem vasúton sem buszon nem kell fi­zetni. A JÓSAVÁROSI, 70 ÉVEN FELÜLI NYUGDÍJASOK NEVÉBEN A hárompontos, kispesti hajszál Jó előjel volt az ellenfél edzője • Kiszenvedte győzelmét a Spartacus • Doppingvizsgálat Nyíregyháza (KM - M. L.) — Végre sikerült! Az idei baj­nokságban megszületett az első idegenbeli győzelem, kedden este Kispesten 1-0- ra nyert a Spartacus profi fo­cicsapata. Nem lenne baj, ha Reszeli-Soós István valamilyen oknál fogva jövő szombaton már a Haladás kispadján ülne. Ő ugyanis is jó előjel a Spartacus idegenbeli meccseire, tavaly Győrben a mostani bajnokságban Kispesten tudtak nyerni a nyíregyháziak, mindkétszer Reszeli Soós volt az ellenfél edzője. — Kedden igen érződött még a Ferencváros elleni mérkőzés a játékosokon — kezdte kispesti visszapillantását Őze Tibor, a nyírség Spartacus vezető edzője — Szerencsére nemcsak a a ne­gatívumként jelentkező tompa­ság, hanem az a fajta, pozitív emocionális élmény, amely nél­kül talán nem is nyerhettünk volna a Bozsik-stadionban. Ta­vasszal eddig sem játszottunk alárendelt szerepet idegenben, hajszál hiányzott a pontszerzé­sekhez. Most sikerült, igaz szen­vedéssel, kínlódással, de kihaj­tottuk a három pontot. □ Nem könnyítette a helyzetet Négysörös produkció A meccs előtt kisorsolták, hogy a Szpari játékosai közül a találkozót követően Turóczi- nak és Balogh kapusnak kell részt venni a doppingvizsgála­ton. Baloghnak, a cserekapus­nak nem okozott nagyobb gon­dot a szükséges vizeletminta produkálása, ám Turóczinak nem akart összejönni. Végre négy üveg, ebben az esetben „gyógyszernek” minősülő sör elfogyasztása után egyórás va­júdást követően megszületett a minta. A többiek alig várták már a végeredményt, így este kilenckor végre elindulhatott hazafelé a boldog és eredmé­nyes gárda busza. A gólszerző Csernijenko fekvő gólöröme Mán László felvétele az a tény, hogy kétszer is kényszerből kellett cserélnie. — így igaz. Kondorának kiú­jult korábbi sérülése, ezért kel­lett lehívnom. A második félidőben Turóczi is jelezte, hogy gond van, ezért ismét váltani kellett. A hajrában Szécsi már amolyan taktikai csereként lé­pett pályára. □ A hét végén szabadnapos a csapat, bizonyára jól jön egy kis szusszanás. — Bizony jól, mert a szombati és keddi meccs alaposan kicsa­varta a játékosokat. Szerdán pi­henőt kaptak, csütörtöktől vi­szont a megszokott módon ké­szülünk a jövő szombati, szom­bathelyi meccsre. Amelyen saj­nos a besárgult Kondora és Novák nem játszhat. Bajnokok Ligája Két brazil, San­tos (Portó, kékben) és Sergio (Bayern) küzd a Bajnokok Ligája elődöntőinek egyik, kedd esti meccsén. Eredmények: Porto- Bayern München 1-1, Real Madrid-Man­chester United 0-0 APA/EPA-felvételek PROFI FOCI Befürdött a Löki Siófokon Labdarúgó PNB, 25. forduló: Nagykani- zsa-Újpest 1-1 (0-0). Nagykanizsa, 3 ezer néző, v: Szarka. Gól: Cs. Horváth (55.), illetve Tóth N. (60.). Pécs-ZTE 2-2 (0-0). .Pécs, ezer néző, v: Makai. Gól: Gálffy (79.), Toldi (90.), ill. Szabó Cs. (62.), Balogh (75.). Siófok-DVSC 4-1 (0-1). Siófok, ezer néző, v: Puhl. Gól: Földes G. (52., 61.), Kulcsár (59.), Lukács (86.) ill. Bagoly (17.). FTC-Diósgyőr 2-0 (1-0). Üllői út, 2 ezer néző, v: Hajdó. Gól: Rob (24.), Váczi (61.). Győr-Tatabánya 0-1 (0-0). Győr, 2 ezer néző, v: Bede. Gól: Vincze (60.). A bajnokság állása: 1. Dunaferr 23 15 7 1 51-19 52 2. Vasas 23 15 3 5 47-20 48 3. MTK 23 13 7 3 46-19 46 4. Ferencváros 24 10 7 7 45-28 37 5. Debrecen 24 10 7 7 34-30 37 6. Tatabánya 24 9 10 5 24-28 37 7. Ny.-Spartacus 24 10 5 9 28-33 35 8. Újpest 24 9 7 8 42-33 34 9. ZTE 23 7 11 5 25-16 32 10. Győr 23 8 7 8 35-24 31 11. Pécs 23 6 10 7 26-37 28 12. Kispest 24 7 6 1 1 21-32 27 13. Nagykanizsa 24 5 8 1 1 20-32 23 14. Haladás 23 6 3 14 24-40 21 15. Diósgyőr 24 5 6 13 21-41 21 16. Siófok 24 6 5 13 20-38 20 17. Vác 23 2 5 16 19-58 11 A Siófoktól 3 pontot levontak. Sitku kikapcsolása lehet a kulcs Kosárlabda-osztályozó: a röplabda-elődöntő után a Honvéd ellen Nyíregyháza (KM - B. T.) — Ismét úgy alakult, hogy sorsdöntőnek nevezhető mérkőzést játszik az NYKE-lsobau férfi kosárlab­dacsapata, amely továbbra is harcban áll a feljutásért. Fontos, hiszen a hazai meccsek megnyerését eleve betervezte a vezetés a feljutás érdekében, il­letve elég ránézni a tabellára ah­hoz, hogy miért is van szükség a két pontra a Honvéd elleni csü­törtöki mérkőzésen. (A találko­zót a férfiröplabda bajnoki elő­döntő végeztével, 19 órakor ren­dezik.) — Sérültjeink közül Boczkó és Pavlovics felépült, Herczku azon­ban nem léphet a pályára — kezdte Rezák László, az NYKE trénere. — A héten alaposan ki­elemeztük a paksi vereség okait, amelyek közül az első helyre kí­vánkozik, hogy kishitűen ját­szottunk. Ezt a Honvéd elleni meccsre egyszerűen el kell felej­tenünk. Ami fontos: a védekezé­sünk Sitku kikapcsolására épül, támadásban pedig olyan vállal­kozókedvre lesz szükség, mint a Dombóvár ellen. Újfent nem győzöm hangsúlyozni a centerjá­ték hatékonyságának fontossá­gát, és ha ezek alapján áll össze a játékunk, akkor itthon nem le­het gond. KOSÁRLABDA. NB I. A csopor­tos osztályozó, férfi: NYKE- Isobau-Bp. Honvéd, bujtosi csar­nok, 19. RÖPLABDA. Extraliga, férfi elődöntő, 3. mérkőzés: NYVSC- Szabolcs Gabona- Dunaferr, buj­tosi csarnok, 17. Fölényes magyar siker Debrecen (MTI) — Az Európa- bajnoki selejtezőre készülő ma­gyar női kézilabda-válogatott szerdán edző meccest játszott: Magyarország-Románia 31-19 (16-11). Csütörtökön a két együttes zártkapus mérkőzést vív, ugyancsak Debrecenben, majd a mieink szombaton a cseh Hiúkban játszanak Eb­selejtezőt. A visszavágó április 16-án a bujtosi csarnokban lesz. Padlón Filipovics és a Diósgyőr padlóra került teg­nap este az Üllői úton, hátul a fradis Horváth lesi a lab­dát MTI-felvétel Jöhet a bajnoki finálé, és jöhet az Eger A Szakszig NRK az Interliga után az Extraligában is döntős • Mészöly is tapsolt Nyíregyháza (KM - M. L.) — A női röplabda extraliga elődöntőjében három győzelemig tartó Szakszig- Vasas párviadal harmadik, egyben zárómeccsét játszot­ták tegnap este a bujtosi csarnokban. Szakszig NRK-Vasas 3-1 (12, 21, -23, 12). Bujtosi csarnok, 3 néző, v.: Kiss, Ortner. Szakszig NRK: Akimova 11 pontot érő megmozdulás, Kiss 12, Erdősné 12, Vargáné 7, Mátrai B. 15, Mát­rai V. Csere: Szabó 5, Botos 6, Várhegyi 4. Edző: Forman Jó­zsef. Vasas: Grózer 6, Zele- nyánszky 5, Polányi 18, Gerevich 5, Bárdi 3, Török 8. Csere: An- csin (liberó): Edző: Benkóné Kőrös Mária. I. játszma (14. perc): 3-1,1-3, 16- 5, 19-9, 21-11, 23-12. II. játsz­ma (20): 1-3, 4-3, 4-5, 6-5, 7-9, 8- 1, 1-12, 11-13, 12-14, 16-16, 22-16, 22-2, 24-21. III. játszma: 2-1, 4-2, 8-3, 11-8, 15-11, 15-14, 17- 17, 19-19, 21Ü19, 23-22, 23-24. IV. játszma (12 perc): 1-3, 7-3, 9- 4, 13-6, 18-9, 2-11, 22-12. Ász: 3, illetve 5. Rossz nyitás: 10, illetve 6. Kórház a kispad szélén! Akimova es Mátrái Vera blokkolja Törököt Elek Emii felvétele Battlay és Papizsanszkaja ugyan már mozogtak, de még nem játszhattak. Ráadásul Danada kézsérülés miatt melegítőben ül­dögélt, és amiatt bánatosan néz­te társait. A kényszer nagy úr, így fordult elő, hogy liberó nél­kül játszott a Szakszig NRK, hi­szen Mátrai Beára ütőszerep várt. A nyitójátékrészben külö­nösebb megerőltetést nélkül ju­tottak előnyhöz a hazaiak, a má­sodik szettben már egy kis bor­sot törtek az orruk alá Bardiék. Ezt követően már csípett is a Fáy utcai fűszer, hiszen a vég­hajrában éltek a hazai hibával a vendégek és szettet raboltak. Er­re eddig a bujtosi csarnokban bajnokin eddig még nem volt példa! Össze is kapták magukat erre a nyíregyháziak és sietősen abszolválták a harmadik győztes szettet is. Vezettek 12-6-ra, amikor a le­látóról beszólt valaki a Fáy utcai vezetőknek: Lehet melegíteni a buszt! Jogos volt a zrika, hiszen eztán hamar vége lett a meccs­nek, a Szakszig megnyerte a pár­viadalt és a döntőbe jutott. Itt az az Eger lesz az ellenfél, amely szintén 3-0-val búcsúztatta a BSE együttesét. A meccs előtt Bagaméry Lajos elnök köszöntötte a szülinapos Erdősnét és Papizsanszkaját, a meccs végén pedig a három ta­lálkozó legjobbjának választott Mátrai Bea kapott virágcsokrot. Az is kiderült, hogy Mészöly Kálmán, a Szőke Szikla szomba­ton nem azért nézte meg a két csapat első találkozóját, mert el­jött a Fradi elleni focimeccsre. Az utóbbi volt az okozat, hiszen ismét itt volt, és nem hivatalból, hanem magánemberként. Forman József: — Nem sze­retem, hogy ha szórakoznak a lá­nyok, hazai közönség előtt nem lehet így játszani. Amennyiben a negyedik szettben nem nyerünk tíz pont különbséggel, nagy bün­tetést kaptak volna a játékosok. Benkóné Kőrös Mária: — Gratulálok a nyíregyháziaknak a döntőbe kerülésért. i