Kelet-Magyarország, 1999. május (56. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-31 / 124. szám

1999. május 31., hétfő 11. oldal Vitéz Várda! Csömör (KM) — A Kisvárda női kézilabda­csapata a Kiskunhalas elleni döntetlen után vasárnap legyőzte az Orosházát, így az osztályozó megnyerésével benn maradt az N8 l-ben! Kisvárdai SE-Orosháza 26-24 (11-11). Csömör, 200 néző, v.: Éles, Horváth. Kisvár­da: Barkasziné — Baunok 1, Ovtus, Ignatyen- ko 3, Buceschi 3, Mocut 10/4, Nagy K. 1. Cse­re: Demeter (kapus), Bemát 4, Nádasi, Kévés 2, Csirinyi 2. Edző: Kerezsi Béla. Kiállítások: 16 (Nagy K. végleges) ill. 12 perc. Hétméteresek: 1 5/4, ill. 1/0. Rendkívül izgalmas, fordulatokban nem szűkölködő mérkőzésen a várdai gárda elbír­ta, hogy Nagy Krisztinát — végleges kiállítás miatt — már a 28. percben kizárták a játék­ból. A remeklő Mocut, és a hajrában bravú­rokat bemutató Barkasziné jóvoltából a Kis­várda nyerni tudott a sorsdöntő találkozón, ami azt jelenti, hogy tagja maradt az élvonal­nak. Kerezsi Béla: — Az akarat diadala volt ez a győzelem. Amit vállaltunk, némi túlórával teljesítettük. Szombati eredmény: Orosháza-Kiskunha- las 26-24. A Kisvárda és az Orosháza az új bajnoki évadban az NB I-ben szerepel. LABDARÚGÓ NB I. A 36. forduló további eredményei Tatabánya-Tiszakécske 2-0 (0-0), Salgótar- ján-Érd 1-0 (0-0), Tiszaújváros-Soproni FAC 4-2 (1-1), Komló-Pécs 1-1 (0-0), Kecskemét- Komárom 2-1 (0-1), Szeged-Kaposvár 7-1 (3-0), Soroksár-Szolnok 2-5 (2-3), Matáv Sopron-Hajdúszoboszló 2-1 (1-0). A bajnokság állása 1. Tatabánya 35 23 8 4 79-45 77 2. Nagykanizsa 35 19 II 5 62-33 68 3. Salgótarján 36 19 7 10 61-36 64 4. Matáv Sopron 35 16 Ti 8 58-44 59 5. Szeged 33 15 12 6 63-31 57 6. Tíszaújváros 36 15 II 10 52-47 56 7. Komárom 36 16 6 14 54-45 54 87“Érd 35 Tó 5~T4 55-47 53 9. Komló 36 14 11 11 54-55 53 10. Szolnok 36 13 10 13 48-50 49 11. Tiszakécske 36 13 10 13 48-50 49 12. Tiszavasvári 36 11 14 II 41-37 47 13. Demecser 36“TÍ ÍTT3 46-50 45 14. Kaposvár 36 12 8 16 45-62 44 15. Békéscsaba 36 10 13 13 40-37 43 16. Pécs 36 10 9 17 49-62 39 17. Hajdúszoboszló 36 10 8 18 56-67 38 18. Soroksár 36 9 8 19 45-77 35 19. Kecskemét 35 4 7 24 30-72 19 20. Soproni FAC 36 5 9 22 37-78 15 Az óvás alatt álló Kecskemét-Szeged és Érd-Szeged mérkőzések eredményei nem szere­pelnek a táblázatban. LABDARÚGÓ NB II. A Keleti csoport 28. fordulójának további eredményei Kiskőrös-Tápiószecső 2-3, REAC-Hatvan 0-1, PalotásCsepel 2-2, Gyula-Egér 0-0, Kazincbarcika-Dunakeszi 2-2. A Kiskunfél­egyháza és a Kalocsa szabadnapos volt. A bajnokság állása 1. Dunakeszi 24 15 7 2 37-15 52 2. Csepel 25 11 8 6 40-31 41 3. K.félegyháza 23 11 5 7 42-33 38 4. Kazincbarcika 24 9 9 6 39-30 36 5. Gyula 23 9 9 5 30-24 36 6. Palotás 23 10 5 8 46-38 35 7. Nyírbátor 24 9 8 7 39-31 35 8. Eger 25 7 12 5 43-27 34 9. Hatvan 25 8 9 8 38-45 33 10. Kiskőrös 24 7 5 12 27-34 26 11. Borsod Volán 24 5 9 10 25-35 24 12. REAC 24 6 5 13 25-34 23 13. Tápiószecső 24 6 5 13 38-60 23 14. Kalocsa 24 4 5 15 29-61 17 TOTÓEREDMÉNYEK 21. hét 1. Ferencváros-Dunaferr 1-3 2 2. Debrecen-MTK 3-1 1 3. Győr-Haladás 2-0 1 4. Siófok-Diósgyőr LÄ T 5. Vác-Vasas Pi X 6. Bochum-Rostock 2-i 2 7. Duisburg-Wolfsburg 6-1 1 8. Frankfurt-Kaiserslautern !PÍ T 9. VfB Stuttgart-Bremen 1-0 1 10. Hertha BSC-Hamburg (70 T 11. 1860 München-Schalke 04 4-5 2 12. Nürnberg-Freiburg 1-2 2 13. Mönchengladbach-Dortmund (L2 2 14. Leverkusen-Bayern München 1-2 2 A Tiszavasvári ismét az élvonalban Férfi kézilabda, osztályozó: Skaliczky László fényes sikerrel búcsúzik a kispadtól Vác (KM) — Noha a nyitóta­lálkozót elbukta a Tiszavas­vári, a Skaliczky-gárda szom­bat-vasárnap maradandót al­kotva feljutott az első osz­tályba! Szombati eredmény: ICN Al­kaloida Tiszavasvári-Ózdi KC 21-13 (9-6). Vác, 300 néző, v.: Klucsó, Lekrinszky. Tiszavas­vári: Pókos — Arató 1, Bozsó 5, Bognár 5, Quinones, Srdano- vics, Béres 3. Csere: Pereverzia (kapus), Déváid 1, Kun 4/3, Lo­vas, Fejes 2. Edző: Skaliczky László. Kiállítások: 14, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2. A Tiszavasvári nem hagyott esélyt ellenfelének, elsőrangú vé­dőmunkával okította az ózdi csa­patot. Skaliczky László: — Pénte­ken nyolcgólos vereséget szen­vedtünk a Lőrinctől. Most nyolc góllal nyertünk. Micsoda kü­lönbség! Pestszentlőrinc-Komló 31-26. Vasárnapi eredmény: ICN Alkaloida Tiszavasvári-Kom- ló 37-25 (18-14). Vác, 200 néző, v.: Kékes Cs., Kékes P. Tiszavas­vári: Pókos — Arató 3, Bozsó 4, Bognár 4, Quinines 4, Srdano- vics 8, Béres 5. Csere: Perever­zia (kapus), Kun 3/3, Déváid, Fe­jes 6, Lovas. Edző: Skaliczky László. Kiállítások: 14, ill 6 perc. Hétméteresek: 1 5/3, ill. 7/5. Mindvégig a tiszavasvári együttes diktálta a tempót, amely hamar jelentős előnyt szerzett, majd a második félidő­ben tovább növelte a különbsé­get. Az NB I-ből kipottyant Kom­ló megszorítani sem tudta a nagyszerűen játszó ellenfelét. Eme fölényes győzelem, no meg a feljutás kiharcolása Skaliczky László hattyúdala volt: az edző elköszön Tiszavasváritól, július 1-től a Dunaferr csapatát irányít­ja! Skaliczky László: — Nagyon boldogok vagyunk. Amire szö­vetkeztünk, sikerült megvalósí­tani: az ország legjobb tizenkét férfi kézilabdacsapata között sze­repelhet a Tiszavasvári. A zárótalálkozón: Pestszentlő- rinc-Ózd 29-28. Az osztályozó eredményei alapján a Pestszent- lőrinc és az ICN Alkaloida (egy év szünet után) feljutott az NB I- be. A Komló és az Ózd a máso­dosztályban folytatja. A demecseri Berecz tüzelőgyakorlatot tartott Elek Emii felvétele gyobb erőbedobásra a demecse- rieket, akiknek támadójátékára a tanácstalanság volt a legjobb jelző. A cserékkkel némileg meg­pezsdült a hazaiak játéka, hamar sikerült is egyenlíteni. A meccs hátralévő részében is a demecse­ri „darazsak” csipkedték jobban magukat, ám ekkor már nem forgott veszélyben Fülöp kapuja. Rozsnyai Béla: A csabai gól után nem tudtunk sok gólhelyze­tet kialakítani, a második félidő­ben három csatárral már veszé­lyesebben játszottunk. Pásztor József: Egy-nullnál nem tudtuk kihasználni a lehe­tőségeinket, emiatt igazságos döntetlen született. A veretlenség legalább megmaradt Labdarúgó NB L: a csapatok döntetlenre végeztek, a meleg győzött • Sikeres cserék Demecser (KM - B. T.) — Tava­szi hazai veretlenségét sze­rette volna megőrizni szom­baton az NB l-es demecseri futballcsapat, amely a csaba­iakat fogadta. 23. perc: Csipkar és Negrau ját­szott össze a tizenhatos előtt, majd előbbi 20 méterről a jobb sarok mellé lőtt. 28. perc: Balog húzott el a jobb oldalon, beadása át­szállt Negrau és a védők feje fö­lött, a túlsó oldalon érkezett Ka- sik, és 6 méterről a léc alá bólin­tott, 0-1. 35. perc: Seres 23 méteres sza­badrúgása felpattant a sorfádon, az ötösön álló Madudin pedig lyukat rúgott. 59. perc: gyorsan elvégzett szabadrúgás után Plókai adott jobbról középre, az ötösön egye­dül álló Madudin előbb Fülöpbe lőtt, a kipattanót viszont a kapu bal oldalába vágta, 1-1. 75. perc: Balog két szép csel után iramodott a demecseri ka­pu felé, ám 12 méterről az oldal­hálóba lőtt. Gyér érdeklődés mellett, nagy hőségben kezdtek a csapatok amolyan békebeli hangulatban. A csabaiak voltak valamivel ak­tívabbak, és két legjobb embe­rük akciója gólt is eredménye­zett. Mindez nem késztette na­Demecseri FC-Békéscsaba 1-1 (0-1) Demecser, 300 néző, v.: Juhos (Hidasi, Koch). Demecser: Petranics — Unchiás, Vacsü- ja, Szűcs, Dudnyik (Horváth, 81. perc) — Babjak, Lente, Se­res (Tanyi, 50.), Gombkötő —' Berecz (Plókai, 50.), Madudin. Edző: Rozsnyai Béla. Békés­csaba: Fülöp — Sándor, Czi- pó Z., Czipó P. — Balog, Si­mon, Csipkar, Valentényi, Kasik (Lovas, 90.) — Negrau (Pozsár, 89.), Borbola (Szabó, 70.). Edző: Pásztor József. Gól: Kasik (28.), Madudin (59.). Sárga lap: Dudnyik. Nem kis csíny Nagykanizsán Labdarúgó NB L: hősies helytállás a zalai hőségben Nagykanizsa (KM) — A pén­zükre váró nagykanizsai fut­ballisták pénteken sztrájkot helyeztek kilátásba, másnap­ra meggondolták magukat. Vagyis, a Tiszavasvári elleni meccs nem maradt el. Szaharai hőségben, nagy vehe­menciával kezdtek a csapatok. A Nagykanizsa volt az aktívabb, ugyanakkor a „vasvári retesz” hibátlanul működött, miközben Gerliczki fejesénél a kapufa men­tette meg a hazaiakat a góltól. Az első »félidőben még óvatos vendégek a szünet után felbáto­rodtak, hátul Cap vezérletével visszaverték a kanizsai rohamo­kat, sőt, az utolsó fél órában több helyzete akadt a Szikszai-legény- ségnek — előbb Csemijenko dur- rantott mellé, majd Gerliczki szalasztott el gólszerzési lehető­séget. Az anyagi gondokkal küz­dő, a jövő miatt aggódó tiszavas­vári társulat nem kis meglepe­tésre pontot szerzett a feljutásra hajtó Nagykanizsa rovására. Készéi Ferenc: — Reméltem, hogy a csapat képes lesz kizáró­lag a mérkőzésre koncentrálni, sajnos, nem így történt. Szikszai Lajos: — Nagy lelke­sedéssel, fegyelmezetten küzdöt­tünk, a második félidőben pedig már jól is játszottunk. Kérdezzen Hanufertől! Nyíregyháza (KM) — A baj­noki szezon ugyan véget ért, ám a kulisszák mögött zajlik az élet. S persze, a Kárpát- Hús Nyíregyházi KC NB I-es férfi kézilabdacsapata még érdekelt a Ligakupában, amelyben a döntőig vereked- te magát. No és erősíteni is kell(ene)... Van tehát munkája bőven Hanufer Sándor klubigazga­tónak, aki — immár hagyo­mányos — „Vonalvég” rova­tunk vendége lesz. Ő vála­szol majd kedden, 14-15 óra között olvasóink kérdéseire a 42/310-329, valamint a 42/311-277-es telefonszámo­kon. Nagykanizsa-Tiszavasvári 0-0 Nagykanizsa, 800 néző, v.: Szarka. Nagykanizsa: Gelen­csér — Panghy — Pálfi, Crno- markovics — Kiss, Agics — Farkas, Marinkovics, Pulai — Szőcze, Mitrovics. Edző: Ké­széi Ferenc. Tiszavasvári: Simon — Cap — Havelant, Tar, Hegedűs — Szarka, Sin- ka, Balogh II., Gerliczki, Bo­hács — Csernijenko. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Mitrovics helyett Horváth Gy. (a szünetben), Pulai h. Papp (56.), Kiss h. Visnovics (67.), Balogh II. h. Rékasi (80.), Csernijenko h. Fazekas (89.). Sárga lap: Marinkovics (77.). Záróra A Kicsiknél (1986-os születésűek) a szlovák Tátrán Presov, a Nagyoknál (1984-es korosztály) a Debreceni Olasz Fo­cisuli csapata nyerte a XXI. Jonatán-kupa utánpótlás focitornát Elek Emil felvétele Bátor: kiénekelt sajt Miskolc (KM) — Labdarúgó NB II: Borsod Volán-Nyír­bátori FC 2-2 (0-1). Miskolc 300 néző, v.: Strehó. Nyírbátor: Kor­mos — Szegedi, Balogh, Kosán — Csapos, Németh Cs., Márton, Bandies (Lengyel, 81.), Szarka (Szilágyi, 65) — Lőrincz (Erdei, 64.), Kovács. Edző: Németh Ká­roly. 34. p.: Németh Csaba egy csel­lel tisztára játszotta magát, majd 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. 65. p.: Nyeste Cs. 16 mé­terről próbálkozott, lövése egy védő testén irányt változtatott, így a labda Körmöst becsapva a jobb felső sarokba hullott, 1-1. 80. p.: Bandies 16 méteres lövé­sét blokkolták a hazai védők, a lepattanó labdát Szilágyi a jobb alsó sarokba küldte, 1-2. 90. p.: Koszta bal oldali bedobása után Sípos fejesét még kiütötte Kor­mos, ám érkezett Lója, aki 2 mé­terről a léc alá bólintott, 2-2. A Nyírbátor nem teketóriá­zott: mindjárt a kezdés után „puhítani” kezdte a Borsod Vo­lán védelmét, s fél óra múltán vezetést szereztek a jóval többet támadó vendégek. A második fél­időben is a Bátor irányította a játékot, olybá tűnt, a hajrában kicsikarja a győzelmet, amikor az utolsó percben kiénekelték a sajtot a Németh-fiúk szájából. Kőrössy Pál: — Ismét nagyon gyengén játszottunk, de legalább nem kaptunk ki. Németh Károly: — Helyzete­ink alapján nyernünk kellett volna, de a mérkőzés a hármas bírói sípszóig tart.