Kelet-Magyarország, 1999. április (56. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-07 / 80. szám

1999. április 7., szerda i'úh'm SPORT 10. oldal Bosszús Itt ugyan bosszankodik Anke Huber, ám az estorili versenyen biztosan verte holland ellenfelét AP-feivétei Juniorbajnokság: MTK-Nyírség-Spar- tacus 2-1 (2-1). Nyrség-Spartacus: Tus­ka — Ács, Barna, Erdei — Lakatos I., Ka- raffa (Szenes), Székely Á., Gégény, Göncz — Szécsi, Márkus. Edző: Buús György. A kék-fehérek visszavágtak az őszi veresé­gért. Gól: Ács. Kiemelt ifjúsági bajnokság. U 18-as korosztály: Haladás-Nyíregyházi Sí 1-1 (1-1). NYSI: Szalma — Lakatos I., Hor­váth, Babják — Lakatos T., Imre, Karaffa, Székely Á., Gégény — Janikó (Tuska), Hengsperger (Székely Sz.). Edző: Gáspár László. Végig jól védekezett és megérde­melten szerzett egy pontot az NYSI. Gól: Lakatos T. Jó: Szalma, Lakatos T., Karaf­fa. U 16: Haladás-Nyíregyházi Sí 4-1 (1-1). NYSI: Urbán (Tóth K.) — Bodnár (Kléninger), Hegedűs, Tóth P. — Ignéczi (Bérezik), Ignácz, Reznek, Bistyei, Mora- uszki (Kovács) — Batár, Bognár (Horváth). Edző: Barczi Róbert. Jobban futballozott a Haladás, és megérdemelten nyert. Gól: Tóth P. Jó: Tóth P. A férfi kézilabda NB I. elmúlt heti ered­ményei. Elektromos-Százhalombatta 26-23 (16-11), Dunaferr-Kárpát-Hús Nyíregyházi KC 25-25 (10-11). A bajnokság állása 1. Veszprém 23 22 - 1 658-467 44 2. Dunaferr 24 19 14 620-526 39 3. Szeged 23 16 2 5 638-526 34 4. Kárpát-Hús 24 13 4 7 606-553 30 5. Elektromos 24 13 3 8 527-483 29 6. Cegléd 24 10 3 II 543-561 23 7. Sz.batta 24 ' 7 8 9 563-613 22 8. Komló 23 8 4 11 579-578 20 9. Győr 23 7 6 10 554-568 20 10. Kiskőrös 23 6 6 II 538-552 18 11. Pécs 23 6 6 11 526-551 18 12. Szolnok 23 7 -16 523-634 14 13. Ózd 24 4 4 16 533-614 12 14. Tatabánya 23 2 1 20 498-680 5 Tovatűnt álom Női elődöntő: a BSE került a döntőbe Budapest (KM) — Forgó után Vargáné is kivált. A Szakszig NRK kivaló feladója bárány- himlő miatt nem utazhatott a röplabda-bajnokság elő­döntőjének harmadik összecsapására. BSE-Szakszig NRK 3-0 (14, 2, 7). Városmajor, száz néző, v.: Donkó, Kiss B. BSE: Jáka, Liszokmara, Várhegyi, Battlay, Szórád, Mátrai V. Csere: Mátrai B. (liberó), Nagy. Edző: Forman József. Szakszig NRK: Gaál, Da- nada, Erdősné, Sándor, Adorján, Szabó. Csere: Dér (liberó). Edző: Danada János. I. játszma (23 perc): 9-1, 10- 9, 12-9, 12-12, 13-12, 13-14. II. játszma (17): 5-0, 5-2. III. játsz­ma (22): 0-2, 4-2, 9-3, 9-5, 11-5, 11- 7, 13-7. Rémálomszerűen indult a meccs, hiszen Liszokmarát nem tudták tartani a Danadáék, Így csúfos szettvesztésnek nézett elé­be a Szakszig. Mégis a vendégek­nek volt játszmalabdájuk, mert varázsütésre feljavult a csapat, ám hiába, mert a BSE felállt a padlóról. Ugyanez nem sikerült a nyíregyháziaknak, hiszen a folytatásban már csak felvillaná­sai voltak az alapszakaszt negye­dik helyen záró együttesnek. A BSE pedig élt a lehetőséggel, előbb Szórád, majd Nagy K. ve­zetésével jutottak újabb játszmá­hoz, és úgy a mérkőzést, mint az elődöntő párharcát 3-0-ra nyerve már a fináléra készülhetnek. Forman József: A csapat tu­dásának háromnegyedét hozta, tartására jellemző, hogy így is nyerni tudott. Danada János: Az első játsz­mában ellőttük a puskaporun­kat, utána hitehagyottan szen­vedtünk. Nemcsak Szabó, a Szakszig is padlóra került Martyn Péter felvétele Dárdai-dárdába dőlt a DFC Rozsnyai Béla a vérszegény támadójáték miatt bosszús Demecser (KM - K. T.) — Dár­dai Pálék dárdát döftek a demecseri szívekbe. A hóhér­munkát Gálffy végezte, aki a Komló győztes gólját szerez­te. Summa summárum: a DFC NB I- es futbaütársulata nem tudott újítani. Miként legutóbb Újvá­rosban, a Délvidéken is kihúzta a gyufát. Nyíregyháza (KM - B T.) — Hát persze, hogy nem tehetett semmit a hármas emberhátránnyal szemben Hernandez. Már csak azért sem, mert a harmadik kiállított éppen a csokikapus volt. Tegnapi számunkban a tudósítá- ban félreérthető módon a fenti állítás jelent meg. Azt viszont nem lehet félreérteni, hogy a tv- meccses dunaújvárosi pontszer­zéssel a nemzetközi kupát érő negyedik helyezés közelébe ke­rült a Kárpát-Hús Nyíregyházi KC NB I-es férfi kézicsapata. Eh­hez nem kell más, minthogy a hét végén az NYKC legyőzze a Pécset, a Veszprém pedig ottho­nában az Elektromost. És akkor az utolsó forduló Tromos- Nyíregyháza meccse már tét nél­küli lenne. De ne szaladjunk — Ismét a vérszegény támadó­játék okozta vesztünket — füstöl­gőit Rozsnyai Béla edző. — Ahogy Tiszaújvárosban, most sem sikerültek a kontráink, márpedig rúgott gól nélkül lehe­tetlen eredményesen szerepelni idegenben. Hiába cseréltem, ez sem használt, így elég egy védel­mi kihagyás és elmegy a meccs. Úgy, mint vasárnap. Persze a kö­zéppályások is ludasak, mivel ennyire előre, nézzük, hogyan emésztette meg azé slő igazi ide­genbeli bravúrt a nyíregyházi stáb. — Annál is inkább vagyok elé­gedett az eredménnyel, mert iga­zán fordulatos meccs volt — em­lékezett Bíró Imre, a húsosok trénere. — Ha csak a fordulópon­tokat elevenítjük fel: játszottunk hármas emberhátrányban, volt a Dunaferrnek öt gól előnye, még­sem vesztettünk. Ez nagy fegy­vertény! □ Mennyire bosszantotta a bí­ráskodás? A kiállítási arány elég sok mindent tükröz. — Egy Habuczki kiállítást vi­tatok mindössze, a többi jogos volt, még az is, amikor hármas hátrányba kerültünk. □ A játék közben érzett még több lehetőséget ebben a mérkő­zésben? — Azt hiszem, Kolics kollégám magukra hagyták a csatárokat, holott nekik kellett volna támo­gatni őket. — Azért is érthetetlen a csa­pat teljesítménye, mert a Komló­nál jobb Matáv Sopron ellen be­bizonyította: vendégként is ké­pes bravúrra. Bosszús vagyok, mivel ebben a vasárnapi mérkő­zésben sokkal több volt, köny- nyedén pontot „foghattunk” vol­fogalmazott jól, amikor azt mondta: egyik csapat sem érde­melt volna győzelmet. Az össz­kép alapján reális a döntetlen, bár azért eszembe jut, hogy mi lett volna, ha 24-24-nél Bécsi Jani lövése a kapufáról befelé pattan. A nyíregyháziak heti prog­ramja igazán izgalmas lesz. Még a szombati sorsdöntő bajnoki előtt, pénteken dől el ugyanis, hogy hol rendezik a Magyar-ku­pa négyes döntőjét (április 24­25.). A hírek szerint mind a négy résztvevő pályázna. A Dunaferr (már, ha persze a vasváriak szer­dán nem verik ki) szeretne ku­pát nyerni, a Veszprém sémit nem bízna a véletlenre, a Tro- mos pedig így akarja kiharcolni a nemzetközi szereplés lehetősé­gét. A nyíregyháziak érve pedig a bajnokságban nyújtott kiváló hazai szereplésük. Szorosan NB I/B, férfi: Fehérgyar­mati VSE-Kiskunmajsa 27-27 (11-13). Fehérgyar­mat, 500 néző, v.: Marsi, Szilágyi. Fehérgyarmat: Kuliár — Varga T. 6, Csa­pos, Berényi 2, Pásztor I. 9, Szűcs 2, Kovács A. 5. Csere: Flontás (kapus), Varga Z. 3, Torma, Kirvai, Tóth, Pász­tor A., Széles. Edző: Peter­man István. Kiállítások: 2, illetve 12 perc. Hétmétere­sek: 7/4, ill. 2/2. A hazaiak csak szenved­tek, a majsaiak rendkívül durván játszottak, és elér­ték a céljukat, hiszen pont­tal távoztak. Peterman István: Sajná­lom a pontvesztést, de a rendkívül keményen, oly­kor durván játszó majsaiak játékának nem találtuk az ellenszerét. Gyömrő-ICN Alkaloida SE 22-24 (11-11). Gyömrő, 200 néző, v.: Ihász I., Ihász Zs. Tisza vas vári: Pókos — Arató, Bozsó 4, Bognár 4, Quinones 3, Déváid 3, Béres 7/3. Csere: Pereverzia (ka­pus), Kun 3. Edző: Ska- liczky László. Kiállítások: 2-2 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3. A második félidőben ne­hezen megszerzett előnyt Pereverzia remek védései­nek köszönhetően őrizte meg a listavezető. Skaliczky László: Örü­lök az értékes két pontnak. na. Bíró: nagy fegyvertény volt! A héten a Magyar Kupa négyesdöntő-rendezés sorsa is eldől Különös motiváció Nyíregyháza (KM) — Botos Fe­renc, a még címvédő NYVSC-Sza- bolcs Gabona férfi röplabdacsa­patának edzője többször elmond­ta már, hogy az 5-8. helyért kiírt mérkőzésekre nehéz motiválni a játékosait. Éppen ezért a szerdai kazinc­barcikai második össszecsapás előtt szabad hétvégével kecsegte­ti játékosait a bajuszos tréner. Ha nyernek, akkor nincs szük­ség a pénteki, harmadik meccs­re, ráadásul a fiuk már a kupa négyes döntőjére hangolódhat­nak. Ebben a bajnokságban a Barcikával a szerdai lesz a hato­dik meccs, négyet eddig meg­nyert az NYVSC, a borsodi vá­rosban pedig mindkettőt. „Harapós" a Vasvári... Tiszavasvári (KM - K. T.) — Ez már döfi. Mondtuk egy hete. A Tiszavasvári NB I B-s férfi kézilabda alakulat frenetikus hangulatú estén döntetlenre (22-22) hozta a Dunaferr el­leni MagyaMcupa meccset. Tiszta sor, a mai, dunaújvárosi visszavágón nüansznyi a Vasvá­ri-sansz. Ráadásul a sérült Fejes, Srdanovics duó nélkül próbál szerencsét az Alkaloida. Bomba­meglepetés lenne, ha a Skaliczky László gardírozta gárda az elő­döntőbe jutna. — Egyértelmű, hogy magasan a Dunaferr a mérkőzés esélyese — szögezte le a tiszavasvári tré­ner. — Ugyanakkor az is biztos, hogy az első találkozón bravúro­san teljesített a csapat. Remé­lem, most is „harapni fog” a tár­saság, vagyis, nem keltjük jól la­kott együttes benyomását. Ma­gam is kíváncsian várom, hogy miután szűk négy hét alatt ez lesz a nyolcadik tétmeccsünk, ilyen terhelés közben mire le­szünk képesek. Egy tisztes vere­ség esetén most nem keserednék el. HIRDETÉS Várjuk a Béker csapatba! Kelet-Magyarország legnagyobb, épületacélváz szerkeze­teket gyártó cége, a tízéves, dinamikusan fejlődő, amerikai érdekeltségű, nyíregyházi, Kft. munkatársakat keres az alábbi munkakörökbe • szállítási ügyintéző a vámkezelői képzettség és az angol nyelv kommunikációs szintű ismerete feltétel, a műszaki képzettség előnyt jelent. • gyártmányszerkesztő az AutoCad felhasználói szintű, valamint az angol nyelv kommunikációs szintű ismerete feltétel. • elektronikai műszerész a szakirányú gyakorlat, valamint a magasabb iskolai vég­zettség előnyt jelent. • termelésprogramozó a középfokú műszaki végzettség és a felhasználói színtű számítógépes ismeret (Word, Excel, AutoCad) feltétel, a termelésprogramozói gyakorlat, valamint az angolnyelv-is- meret előnyt jelent. • anyaggazdálkodó a középfokú műszaki végzettség és az anyaggazdálkodás vagy az anyagbeszerzés területén szerzett gyakorlat felté­tel, a számítógépes ismeret valamint az angolnyelv-isme- ret előnyt jelent. A munkakörökkel kapcsolatban érdeklődni lehet a 06-20/9149-168-as telefonon, vagy személyesen a Béker Kft. székhelyén: Nyíregyháza, Derkovits u. 119. üDL 7 AJj r£jJ |J j 1 Professzionális Nemzeti Bajnokság 14 gólos: Illés (MTK). 13 gólos: Egressy (Diósgyőr). 12 gólos: Kenesei K. (MTK). 11 gólos: Szabics (Ferencváros), Waltner (Vi­deoton). 10 gólos: Zavadszky (Dunaferr). NB I. 18 gólos: Horváth S. (Érd). 17 gólos: Kip- rich (Tatabánya). 14 gólos: Dobos (Hajdú­szoboszló), Mitrovics (Nagykanizsa), Győri (Salgótarján). 13 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsa). 11 gólos: Török (Tisza- kécske). 10 gólos: Gyurováth (Érd: 1, So­roksár: 9), Csernijenko (ICN Tiszavasvári), Szabó Zs. (Komló). NB II. 12 gólos: Rob (Palotás). 10 gólos: Kovács J. (Kalocsa). 9 gólos: Besenyei (Dunake­szi). 8 gólos: Bognár Gy. (Kiskunfélegyhá­za), Kovács I. (Nyírbátor). NB III. 16 gólos: Gdovin, Illés L. (Baktalóránthá- za). 13 gólos: Erdei (Ibrány). 10 gólos: Ko­vács I. (Balmazújváros), Konyha (Ózd). Megyei I. osztály 16 gólos: Ádámszki (Nagyhalász). 15 gó­los: Kelemen (Gávavencsellő), Majchro- vics (Nagyhalász). 14 gólos: Szelihov (Nyírmeggyes). 12 gólos: Rézműves L. (Kisléta).