Kelet-Magyarország, 1998. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-02 / 256. szám

1998. november 2., hétfő 10. oldal A 15. forduló további eredményei Tiszakécske-Kecskemét 2-1 (2-0), Salgótar- ján-Soroksár 3-0 (1-0), Soproni FAC-Ka- posvár 4-1 (2-0), Békéscsaba-Szeged 1-1 (0-1), Érd-Nagykanizsa 2-2 (0-1), Szol- nok-Tatabánya 0-1 (0-0), Kaba-Tiszaújvá- ros 1-1 (1-0), Komárom-Matáv Sopron 0-1 (O-l). A bajnokság állása: T. Tatabánya Í5 Ti 3 í 32-14 36 2. Szeged Í5 TÖ 4 I 32-11 34 3. Nagykanizsa 15 9 3 3 32-17 30 4. Salgótarján 15 8 3 4 2frJ8 27 5. Matáv Sopron 15 6 6 3 25-20 24 6. Érd 15 8 3 4 26-21 27 7. Demecser 15 6 4 5 22-22 22 8. Komló 15 6 4 5 24-26 22 9. Tiszavasvári 15 5 6 4 19-14 21 10. Tiszakécske 15 5 6 4 20-20 21 11. Szolnok 15 6 2 7 20-20 20 12. Kaposvár Í5 5 3 7 21-28 18 13. Soroksár 15 5 3 7 18-31 18 14. Komárom 15 5 2 8 21-21 17 15. Tiszaújváros 15 4 5 6 18-23 17 16. Békéscsaba 15 4 4 7 Í9=21 Í6 17. Kaba Í5 4 4 7 25-28 Í6 18. Soproni FAC 15 4 4 7 25-30 16 19. Pécs 15 1 4 10 16-32 7 20. Kecskemét 15 - 3 12 9-35 3 LABDARÚGÓ NB II. A 13. forduló további eredményei Tápiószecső-Kiskőrös 2-1, Szegedi EAC- Kiskunfélegyháza 0-1, Dunakeszi-Kazinc- barcika 2-0, Kalocsa-Püspökladány 1-0, Egér-Gyula 0-0, Csepel-Palotás 2-2, Hat- van-REAC 1-0. Becsúszás A földre került hazai gyep- labdázó is részese volt a spanyolok elleni 2-2-es pakisztáni döntetlennek AP-felvétel | A Vasvári a Szparit másolta Labdarúgó NB L: az utolsó percig minden rendben volt • Németh szépségdíjas gólt szerzett Tiszavasvári (H. A.) — Szom­baton még napsütés, vasár nap végig zuhogó eső. így aztán nem volt szerencséjük az időjárással a vasváriak­nak, akik tegnap a Komlót fogadták. Balázs Attila felvétele félidő elején a Komló került me­zőnyfölénybe, ám bánta, mert a Vasvári jutott kétgólos előnyhöz. Innentől kezdve kiegyenlített volt a küzdelem. A hajrában érthetet­len rövidzárlatot kapott a hazai csapat, így a Komló egy perc alatt kiegyenlített. A vasvári csapat mintha csak a nyíregyháziak szombati teljesítményét másolta volna... Szikszai Lajos: Újra elsza­lasztottuk a felzárkózás lehetősé­gét. Az utolsó percben nem sza­bad két gólt kapni. Dárdai Pál: Valamennyi játé­kos, aki ilyen talajon jó játékot nyújt, megérdemli a dicséretet, miként csapatom is rászolgált a döntetlenre. (A mérkőzést egyperces gyász­szünet előzte meg, a Lombik egy­kori játékosa, Virág András tisz­teletére). 9. perc: Capatina indította Csernijenkót a jobb oldalon, lövé­sét Ádám lábbal nagy bravúrral hárította. 28. perc: Szemán lövése Au­gustin lába között átjutva a jobb sarok felé tartott, ám a komlói kapus ismét védett. 57. perc: Havelant csúsztatása után Bohács 3 méterről sem tu­dott a kapuba találni. 63. perc: Csemijenko a bal ol­dalon két embert is kicselezett, beadását Németh a kapunak hát­tal állva, 11 méterről ollózta a léc alá, 1-0. Bohács most nem talált a komlói kapuba Uszavasvári-Komló 2-2 (0-0) Tiszavasvári, 500 néző, v.: Kurmai (Zvolenszky, Drucs- kó). ICN Tiszavasvári: Szabó — Lenkey — Havelant, Tar, Homann — Szemán, Szarka, Capatina, Bohács — Takács, Csernijenko. Edző: Szikszai Lajos. Komló: Ádám — Ha­lász, Agustin, Schuszter, Mo- sonyi — Kolesánszky, Dárdai, Gálffy, Geisz — Dömény, Sza­bó. Edző: Dárdai Pál. Csere: Takács helyett Cser­nijenko (a szünetben), Capati­na helyett Gradinariu (65. perc), Dömény helyett Szym- czyk (74.) Dárdai helyett Nagy (83.), Szarka helyett Hegedűs (89.). Gól: Németh (63.), Cserni­jenko (11-esből, 68.), Augustin (90.), Gálffy (91.). Sárga lap: Schuszter (33.), Ádám (68.), Gradinariu (71.), Szarka (72.), Havelant (75.). 68. perc: Bohács ugratta ki Némethet, akit a tizenhatoson belül Ádám kapus elgázolt. A li­est Csernijenko a kapu közepébe vágta, 2-0. 75. perc: Gálffy 25 méterről a felső lécre lőtt. 90. perc: tűzijáték alakult ki a vasvári kapu előtt, melynek vé­gén Augustin szépített, 2-1. 91. perc: Szymczyk ment el a jobb oldalon, beadását Gálffy 12 méterről, kapásból lőtte a jobb sarokba, 2-2. A grundon a hatodik percben már a második tizenegyest lőhette volna vasvári csapat, ugyanis hat szögletig jutottak ennyi idő alatt. Hiába volt a nagy fölény, gólra nem tudták váltani. A második Még tart a Volán-átok Labdarúgó NB II.: egy miskolci kapuralövés, egy gól Nyírbátor (Somogyi József) — A hátralévő három hazai mér­kőzésre hét pontot irt elő a nyírbátori vezetés az NB ll-es labdarúgók számára. Ebben a tervben a szombati, Bor­sod Volán elleni meccsen győzelemre számítottak. Nyírbátori FC-Borsod Volán 1-1 (l-O). Nyírbátor, 400 néző, v.: Sápi. Nyírbátor: Hankószki — Szegedi (Szarka, 70. perc), Márton, Kosán, Lengyel — Csa­pos, Szabó Zs. (Lőrincz, 70.), Ba­logh Gy„ Kovács — Tóth, Mar- csek (Gubányi, 80.). Edző: Né­meth Károly. B. Volán: Regős — Szaniszló, Szabó V. (Szentiványi, 70.), Drótos, Kundrák — Dobos, Agárdi, Bocsó, Sipos (Lója, a szü­netben) — Császári, Koszta. Edző: Bodnár József. 25. perc: Szegedi húzott el a jobb oldalon, beadásába még be­lecsúsztattak, így a labda Kovács elé került, aki négy méterről a léc alá lőtt, 1-0. 70. perc: Balogh Gyula hátul­ról becsúszva, szabálytalanul szerelt, amiért megkapta máso­dik sárga lapját és a pirosat is. 85. perc: Három bátori védő is hibázott, a labda Szaniszló elé került, aki húsz méterről a hosszú sarokba lőtt, 1-1. Végig a hazai csapat kezdemé­nyezett többet. Az első félidőben csak idő kérdése volt, hogy mi­kor szerzik meg a vezetést, erre végül a játékrész közepéig kellett várni. Még a kiállítás után is a Bátornak volt meccslabdája, ám Tóth az üres kapuval szemben lyukat rúgott. Egészen a hajráig a hazaiak akarata érvényesült, ám az első miskolci kapuralövés- ből a vendégek megszerezték az egy pontot. Tovább tart tehát a Volán eUeni átok, az utóbbi há­rom évben egyszer sem nyert el­lene az NYFC. Németh Károly: A mérkőzés végeredményét nagyban befolyá­soló kiállítás után is volt még le­hetőségünk, ezért csak magun­kat okolhatjuk a pontvesztésért. Bodnár József: Az átaludt el­ső félidő után a másodikban las­san felébredtünk. Győzelem A holland Krajicek nyerte a stuttgarti ATP tenisztornát AP-felvétel Ügyeletes munkatársaink voltak: Bodnár Tibor, Koncz Tibor, Mán László és Nyéki Zsolt. Lehoczki: két villanás, három pont Labdarúgó NB I.: Kecskemét után Pécsen is nyerni tudott a demecseri csapat Pécs-Demecser 1-2 (0-0) Pécs, 800 néző, v.: Hanacsek (Horváth, Kovács). Pécs: Sólyom — Dienes, Fo­ki, Czeininger — Kovácsevics, Calin, Lantos, Orlovics, Kutas — Gera, Kovács. Edző: Réti Gábor. Demecseri FC: Petra- nics — Vacsilja, Torda, Szűcs, Dudnyik — Balogh, Seres, Lente, Gombkötő — Mérész, Lehoczki. Edző: Rozsnyai Béla. Csere: Kutas helyett Kar­dos (a szünetben), Balogh h. Madudin (54. perc), Kovácse­vics h. Farkas (71.), Kovács h. Czakó (72.), Mérész h. Tanyi (86.), Lehoczki h. Minyin (90.). Gól: Mérész (66.), Lehoczki (11-esből, 78.), Farkas (84.). Sárga lap: Balogh (37.), Le­hoczki (43.), Czeininger (45.), Farkas (71.), Foki (78.), Seres (88.). Pécs (KM) — Hova jutottunk? Ott tartunk, hogy NB l-es labdarúgó-mérkőzésen a De­mecser győzelmi esélyekkel lép pályára Pécsett. 21. perc: az első ziccer! Kovács kapott labdát Lantostól, majd hét méterről a jobb sarok mellé emelt. 50. perc: ismét Kovács vesz­élyeztetett, ezúttal Kardos beadá­sa után fejelt hat méterről kapu­ra, ám Dudnyik és Petranics együttes erővel mentett. 66. perc: Seres labdájával Le­hoczki tört be a tizenhatoson be­lülre, az alapvonalról középre gurított, ahol Mérész becsúszva a kapuba emelt, 0-1. 78. perc: Szűcs ívelt előre sza­badrúgást a felezővonaltól. A labda Lehoczki elé került, aki a Fokival való kézfogó után ele­sett. Hanacsek jogosan tizene­gyest ítélt, amelyet a sértett a ka­pu jobb oldalába lőtt, 0-2. 83. perc: a kaputól húsz mé­terre szabadrúgáshoz jutott a De­mecser. Seres a keresztlécet ta­lálta telibe. 84. perc: Gera gurított szabad­rúgásból Farkas elé, aki 16 mé­terről a kapu bal oldalába lőtt, 1-2. 90. perc: Calin tizenhét méte­res szabadrúgását Petranics úgy mentette, hogy közben a kapufá­nak ütközött. Az első félidőre felesleges sok szót vesztegetni. A Pécs játszott jobban, de teljesítményük nem volt világverő. Szünet után végre már többet támadott a Demecser, és Lehoczki két szép egyéni meg­mozdulása végül eldöntötte a pontok sorsát. Bár a szépítést kö­vetően akadt egy-két meleg pilla­nat és az utolsó percben Petra- nicsnak is nagyot kellett védenie. Réti Gábor: Amit az utolsó három mérkőzésen felépítet­tünk, azt most elrontottuk. Rozsnyai Béla: A második félidőben jobban futballoztunk, és megérdemelten nyertünk. V TOTÓEREDMÉNYEK A bajnokság állása: 1. Palotás 13 7 5 1 26- 9 26 2. Dunakeszi 12 8 2 2 16- 6 26 3. Kiskunfélegyháza 13 8 2 3 25-19 26 4. Csepel 13 6 3 4 22-17 ~7T 5. Kazincbarcika 13 5 5 3 21-14 20 6. Nyírbátor 13 4 7 2 21-16 Í9 7. Gyula 13 5 4 4 15-15 19 8. BorsodVolán 13 4 5 4 14-12 17 9. Püspökladány 13 3 7 3 13-13 16 10. Hatvan 13 3 7 3 23-25 16 11. Eger 13 2 9 2 22-18 15 12. Kiskőrös 13 3 4 6 15-17 13 13. REAC 13 3 4 6 15-18 13 14. Tápiószecső 13 3 2 8 23-32 I! 15. Szegedi EAC 13 3 1 9 11-25 10 16. Kalocsa U 2 í 9 13=39 7 TEKE. Nyíregyházi amatőr csapatbaj­nokság, Városi Stadion, 17. TEREMLABDARÚGÁS. NB II.: Argen­tum FC-Békéscsaba, Levelek.