Kelet-Magyarország, 1998. október (55. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-05 / 233. szám

1998. október 5., hétfő 11. oldal A 9. forduló további eredményei Szegedi EAC-Püspökladány 1-2, Hatvan- Gyula 2-2, Kiskunfélegyháza-Kazincbarci- ka 0-2, REAC-Kiskőrös 2-1, Kalocsa-Cse- pel 2-3, Dunakeszi-B. Volán 2-0, Tápiósze- cső-Palotás 0-4. A bajnokság állása: 1. Palotás 9 6 3 - 22-4 21 2. Dunakeszi 8 6 1 I 12-5 19 3. Kiskunfélegyháza 9 6 í 2 18-13 19' 4. Nyírbátor 9 4 4 1. 16-9 16 5. Csepel 9 5 1 3 16-11 16 6. Kazincbarcika 9 3 5 1 11-7 14 7. Gyula 9 4 2 3 10-10 14 8. REAC 9 3 3 3 12-10 12 9. Eger 9 2 5 2 19-15 II 10. Püspökladány 9 2 5 2 10-10 11 11. B. Volán 9 2 3 4 8-9 9 12. Tápiószecső 9 2 2 5 17-19 8 13. Hatvan 9 1 5 3 17-22 8 14. Szegedi EAC 9 2 1 6 7-16 7 15. Kiskőrös 9 1 3 5 6-13 6 16. Kalocsa 8 - - 8 8-36 A 9. forduló további eredményei Ózd-Balmazújváros 2-3, Hajdúböször- mény-Bőcs 0-0, Hajdúnánás-Mád 1-2. Csütörtökön játszották: Miskolci VSC- Baktalórántháza 1-0. A bajnokság állása: 1. Ibrány 9 7 11 29-10 22 2. Bocs 9 4 5 - 18-11 17 3. Vásárosnamény 9 5 2 2 16-9 17 4. Mád 9 5 i 3 19-16 16 5. Baktalórántháza 9 5 - 4 22-12 15 6. Hajdúböszörmény 9 4 3 2 16-16 15 7. Miskolci VSC 9 4 2 3 10-7 14 8. Balmazújváros 9 4 2 3 14-15 14 9. Kisvárda 9 4 2~3 14-16 14 10. Szikszó 9 4 1 4 7-17 13 11. Edelény 9 3 3 3 17-12 12 12. Rakamaz 9 3 2 4 12-10 II 13. Hajdúdorog 9 2 1 6 7-17 7 14. Nagykálló 9 I 2 6 12-19 5 15. Hajdúnánás 9 I 2 6 12-21 5 16. Ózd 9 -36 14-19 3 Hodd le kitart London (MTI) — Glenn Hoddle, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya vasárnap elmondta, hogy továbbra is ki­tart a legális teljesitménynövelő szerek használata mellett a nemzeti csapat tagjai­nál. Hoddle kijelentette: amennyiben a vá­logatott kijut a 2000-es EB-re, ismét hasz­nálni fogják a szereket. Az elmúlt héten té­mát adó ügy akkor került nyilvánosságra, amikor Alex Ferguson, a Manchester Uni­ted vezetőedzője azzal vádolta Hoddle-t, hogy egészségkárosító teljesítménynövelő szereket adott a nemzeti csapat játékosai­nak a franciaországi világbajnokságon. Ismét nyert a Szeged Vasváriban Labdarúgó NB L: oda a hazai veretlenség • A szerencse sem Bohácsék oldalán volt Tiszavasvári (Hankó András) — Nem éppen terebélyesnek mondható közös múltjuk so­rán a szegediek eddig rend­re (kétszer) nyerni tudtak Ti- szavasváriban. Egyszer még az NB II-ben, majd az NB I/B-ben. Vasárnap már az NB I-ben találkoztak. 4. perc: Bohácsot lerántották a tizenhatoson belül, ám Kurmai továbbot intett. 15. perc: a szabadrúgás utáni kipattanó labdát Hegedűs 25 mé­terről kapura lőtte, ám Szu- lyovszki a helyén volt. 20. perc: Kenesei, Barva és Szabó Z. volt a labda útja, utóbbi kicsit kivárt, így lövésébe ketten is belevetették magukat. 26. perc: Bohács előreivelt szabadrúgását Lenkey csúsztatta 5 méterről a kapufa mellé. 30. perc: Herczku 14 méteres lövését mentette szögletre Szabó A. A beívelés Vasas elé került, aki 12 méterről a jobb sarokba lőtt, 0-1. 39. perc: Takács és Vasas fu­tott versenyt, előbbi beadása nagy helyzetben elgurult Bohács lábai között. 62. perc: Balogh 1. alapvonal­ról visszagurított labdáját László tiszta helyzetből, 13 méterről mellé lőtte. 70. perc: Vörös végigvezette a félpályán a labdát, kicselezte He­gedűst, majd 16 méterről úgy lőtt a bal alsó sarokba, hogy a labda Szabó A. ujjhegyét és a kapufát is érintette, 0-2. Kezdettől nagy volt a taktikai Aki magasabbra ugrik, az nyer. Az Arsenal játékosa, Keown elfejeli a labdát a Newcastle játékosa, Ketsbaja elől, csa­pata pedig 3-O-ra nyerte a mérkőzést AP-felvétel Tiszavasvári-Szeged 0-2 (0-1) Tiszavasvári, 800 néző, v.: Kurmai (Drucskó, Horváth). ICN Tiszavasvári: Szabó A. — Lenkey — Havelant, Tar, Hegedűs — Szemán, Balogh II., László, Bohács — Takács, Csemijenko. Edző: Szikszai Lajos. Szeged: Szulyovszki — Major — Németh, Basic, Vasas — Szabó Z„ Herczku, Ruppert — Barva, Faragó, Kenesei. Edző: Gergely Károly. Csere: Csernijenko helyett Balogh I. (57. perc), Szabó Z. h. Vörös és Faragó h. Tamás (mindkettő 67.), László h. Capatina és Takács h. Németh (mindkettő 72.), Barva h. Molnár (78.). Gól: Vasas (30.), Vörös (70.). Sárga lap: Bohács (12.), Herczku (14.), Szabó Z. (30.), Balogh II. (63.). Bohács (balról) küzdelme a labdáért Racskó Tibor felvétele csata, inkább a vendégek térfelén pattogott a labda. Húsz perc kel­lett ahhoz, hogy a Szeged is észbe­kapjon, ekkor már egy kis ke­ménységért sem mentek a szom­szédba Basicék. A pontrúgás utá­ni gólt követően vasvári támadá­sok következtek, de eredmény nél­kül, mert a szegediek jól védekez­tek. A második félidőben a hazaiak irányítottak, László igen köny- nyen kiegyenlíthetett volna. Mindkét edző kettős cserére szánta el magát, a szegedi ered­ményesen, hiszen Vörös első megmozdulásából gólt ért el. A másik oldalon Balogh I. beállítá­sa jó húzásnak bizonyult, ám Ca­patina és Németh szinte észreve­hetetlen volt. A hajrában Lenkey is feljebb lépett egy sorral, de a szerencsével hadilábon álló ha­zaiak a szépítésig sem jutottak el. Szikszai Lajos: Úgy tűnik, eb­ben az évben hazai pályán csak a Szeged képes bennünket megver­ni, bár úgy érzem ebben volt egy kis külső segítség és jó adag sze­rencse is. Gergely Károly: Az első féli­dőben kiegyenlített játékot lát­hattak a nézők, a második játék­részben felülkerekedtünk, és megérdemelten nyertünk. Sikeres kígyóvadászat Kézilabda NB I B: kettős győzelem Újkígyós, Fehérgyarmat (KM) — Ezúttal sem hibázott a Ti­szavasvári NB I B-s férfi kézi­labdacsapata. Nem különben az „osztálytárs" Fehérgyar­mat. Újkígyós-ICN Alkaloida SE 23^25 (11-8). Újkígyós, 600 néző, v.: Oláh, Szeles. Tiszavasvári: Pókos — Arató 1, Alexa 1, Kun 1, Srdanovics 1, Béres 8/4, Fejes 6. Csere: Pere- verzia (kapus), Hellinger 3/1, Dé­váid 2, Bozsó 2. Edző: Skaliczky László. Hétméteresek: 8/5, ill. 5/5. Kiállítások: 12, ill. 16 perc + két végleges kiállítás. A lelkes szurkolótábor által hajtott hazai csapat amíg bírta erővel, vezetett a nagy nyomás alatt kézilabdázó Vasvári ellen. A hajrában a jobb kondícióval rendelkező, valamint taktiku- sabban játszó vendégek felülke­rekedtek, s értékes győzelmet arattak. Fehérgyarmat-Békés 34-23 (19-10). Fehérgyarmat, 600 néző, v.: Aczél, Sajóvölgyi. Fehérgyarmat: Kuliár —Ko­vács 5, Nezezon 4/1, Varga Z. 4, Berényi 8/1, Pásztor 7, Weibli. Csere: Flontás (kapus), Csapos, Szűcs 2, Szeles 1, Lázár, Varga T., Torma 1. Edző: Peterman Ist­ván. Hétméteresek: 2/2 ill. 6/5. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. A hazai csapat újra sziporká- zóan játszott, aminek ezúttal a korábbi bajnokesélyes látta ká­rát. Namény: végre idegenben is győzelem NB III.: döntetlent hozott a megyei rangadó • Megdolgoztatta az ibrányiakat az Edelény NagykáUó-Rakamaz 1-1 (1-0). Nagykálló, 300 néző, v.: Szlomo- niczki. Nagykálló: Cziotka — Mészáros (Lukács), Horváth (Papp), Kaszab, Kigyósi, Vass, Tóth, Feczkó, Tardi, Szabó, Má- nyák. Edző: Boda Mihály. Raka­maz: Nagy — Varga, Jurkó, Ba­ka, Balázs, Gáspár, Karóczkai, Paulik, Kozák (Cserés), Kovács Cs., Bemáth (Juhász). Edző: Ve- igli Géza. 14. perc: a büntetőterületre betörő Vassal szemben Karócz­kai szabálytalankodott. A meg­ítélt 11-est a sértett értékesítette, 1-0. 49. p.: Varga balról belőtt szög­letét Balázs 5 méterről fejelte a hazai kapuba, 1-1. 85. p.: Tíz főre fogyatkozott a Rakamaz, mert a gólszerző Ba­lázs megkapta második sárga lapját. Változatos, kemény mérkőzé­sen a kényszerű cserékig a Nagykálló irányította a játékot, ezt követően viszont a Rakamaz került fölénybe. A hajrában me­gint csak a hazaiak dönthették volna el a mérkőzés sorsát. Jó: Kaszab, Vass, Tóth, illetve Var­ga, Baka, Kozák. Boda Mihály: Kis szerencsé­vel nyerhettünk volna. Veigli Géza: Azt hiszem, igaz­ságos eredmény született. Ifi: 1-3. (Tudósító: Papp Sán­dor) Ibrány-Edelény 3-1 (2-1). Ibrány, 500 néző, v.: Kiss J. Ib­rány: Balogh — Zákány, Papp K„ Herman A., Bárdi, Veres (Papp T.), Paulik, FecskU. Kor­pái, Ónodi, Erdei. Edző: Pók Csaba. 20. p.: Ónodi cselezgetett a ti­zenhatos előterében, majd fel­vágták. A 20 méteres szabadrú­gást Fecsku a bal alsó sarokba vágta, 1-0. 25. p.: Erdei indította Papp Károlyt a bal oldalon, akinek lö­vése egy védőn megpattanva ju­tott a hálóba, 2-0. 45. p.: egy középre ívelt sza­badrúgást Vígh 8 méterről fejelt a kapuba, 2-1. 74. p.: Bárdi jobbról középre adott, Erdei pedig egyből a kapu­ba lőtt, 3-1. Az edelényiek teljes erőbedo­básra késztették a hazai csapa­tot, amely azért teljesen megér­demelten szerezte meg újabb győzelmét. Jó: Zákány, Bárdi, Fecsku. Pók Csaba: Korrekt játékve­zetés mellett, küzdelmes mérkő­zésen megérdemelten nyertünk. Ifi: 1-2. (Tudósító: Vígh Sán­dor) Kisvárda-Szikszó 1-0 (0-0). Kisvárda, 600 néző, v.: Puskás. Kisvárda: Czene — Kozma (Ker­tész), Takács, Homoki J., Jávor (Drozdik), Kőrizs, Deák, Branko- vics, Homoki G. (Gergely), Her- czeg, Marginean. Edző: Baracsi János. 77. p.: egy gyorsan elvégzett szabadrúgásból Drozdik szöktet­te Gergelyt, aki 10 méterről a jobb sarokba lőtt, 1-0. Izgalmas, végig élvezetes mér­kőzésen megérdemelten nyertek a hazaiak. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Czene két­szer is biztos góltól mentette meg csapatát. Jó: Czene (a me­zőny legjobbja), Kőrizs, Deák, Gergely. Baracsi János: Küzdelmes mérkőzésen, a mély talajon fel­tétlenül rászolgáltunk a három pontra. Ifi: 8-0. (Tudósító: Terebessy Attila) Hajdúdorog-Vásárosna- mény 0-2 (0-1). Hajdúdorog, 300 néző, v.: Samu. Vásárosna­mény: Tuza — Herbály, Balázs- csik, Esik, Kozma, Orosz, Szőke (Tivadar), Illés N., Majoros, Gombkötő (Erdődi), Pitács (ülés P.). Edző: Kiss Miklós. 17. p.: Orosz átadásából Gombkötő hatalmas gólt lőtt a v léc alá, 0-1. 78. p.: Majoros balról belőtt labdáját Kozma 8 méterről to­vábbította a hálóba, 0-2. 88. p.: Koszta, a hazaiak játé­kosa a kiállítás sorsára jutott. Az első gól után megnyugo­dott a vendégcsapat, és különö­sen szünet után szinte kétper­cente lőhette volna a gólokat. A három pont bebiztosítására azonban a hajráig várni kellett. Jó: Herbály, Orosz, Gombkötő. Kiss Miklós: Győzelmünk nem forgott veszélyben. Ifi: 0-2. (Tudósító: Kiss Pál) All. forduló további eredményei Soproni FAC-Békéscsaba 1-1 (1-1), Sorok- sár-Komló 3-4 (2-1), Tiszakécske-Tiszaúj- város 2-2 (0-1), Pécs-Kaposvár 1-2 (0-1), Salgótarján-Kecskemét 4-1 (2-0), Szolnok- Matáv Sopron 0-2 (0-1), Komárom- Kaba 3-1 (1-1), Nagykanizsa-Tatabánya 0-0. A bajnokság állása: 1. Tatabánya 11 8 3 - 26-10 27 2. Szeged ___________11 8 2 1 27-9 26 3. Salgóöiján II 7 3 1 20-12 24 4. Nagykanizsa Ti 7 2 2 22-10 23 5. Komló 11 5 3 3 18-17 18 6. Tiszakécske 11 4 5 2 14-12 17 7. Erd II 5 2 4 18-17 17 8. Komárom II 5 1 5 19-15 16 9. Matáv Sopron 11 4 4 3 18-16 léT 10. Demécsér II 4 3 4 18-18 15 11. Szolnok 11 4 2 5 14-16 14_ 12. Soroksár II 4 2 5 15-24 14 13. Tiszavasvári 11 3 4 4 11-11 13 14. Békéscsaba fTTTI 16-17 12 15. Kaba II 3 3 5 20-22 12 16. Tiszaújváros II 3 3 5 13-17 12 17. Kaposvár 11 3 3 5 14-19 12 18. Soproni FAC _______11 2 3 6 19-25 9 19. Kecskemét 11- 3 8 8-26 3 2ÖTPécs 11 - 2 9 \Ö-27 2