Kelet-Magyarország, 1998. október (55. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-06 / 234. szám

9. oldal 1998. október 6., kedd □ Hét csapat indult szombaton a nyír­egyházi lőtéren rendezett II. Silver Fox lóver­senyen. A biztonsági szolgálatok tagjai 2x10 lövést adtak le marokfegyverből, a végered­mény: 1. Solymosi János 191, 2. Vida Mi­hály 186, 3. Magyar Károly 182 (mindhá­rom Őrmester). Csapatban: 1. Őrmester, 2. Sector Hungary, 3. Sze-Ka-Ha Security. □ A nyíregyházi f. számú iskolában (Kert köz 6.) minden héten, a keddi és csü­törtöki napókon. 17.30-tói shotokan karate toborzót rendeznek felnőttek illetve gyere­kek számára. □ Szép sikereket értek el az NYSI fiatal teniszezői a közelmúltban. Mezőberényben a Kolóniái Kupán az FI2-ben Novák Balázs győzött, Szegeden a GTI Kupán az L14-ben Tóth Éva első. Sziklai Eszter harmadik, az L 12-ben Sziklai második, az FI2-ben és az FI4-ben.Pótor Zsolt első, az L16-ban Tóth harmadik lett. Miskolcon a Wolksvagen Ku­pán az L12-ben Sziklai diadalmaskodott, az L 14-ben Tóth, az FI2-ben Liptai Zétény és Pótor egyarán a harmadik helyen végzett. Férfiak vereségei NB II. férfi: Nagykálló-DEAC 79-95 (34-40). Nagykálló: Takács L. 18, Zom- borszky 27/3, Csizmadia 14, Szabolcsi 7/3, Illés 2. Csere: Garai 6. Szűcs 5/3, Takács A. Edző: Tisza András. A véndégek job­ban akarták a győzelmet. D. Betű SE-Nyh. Tanárképző 73-59 (37-21). TK: Füzes 8, orosz 7, Győrik 11. Nagy 1, Kurucz 17/9. Csere: Váczi 4, Né- • irieth 6, Docsa 4, Vida 1, Fehér. Edző: He­gedűs Ferenc. A zömében elsősökből álló főiskolások 27 ziccert hibáztak. Mg. Főiskola-Szerencs 78-86 (32-44). Mg. Főiskola: Szmolinka 10, Papp T. 16/6, Garai 19/15, Garai L. 19/15, Takács 4. A vártnál mérsékeltebb telesítményt nyúj­tottak a hazaiak. Hazai sikerek NB II., férfi: Nyírbátor-Hajdúböször- mény 23-20 (10-9). Nyírbátor, 300 néző, v.: Gyúró, Láda. Nyírbátor: Tóth — Szőke 4, Simák, Kun 2, Bujdosó 4, Nagy 3, Kozma 7. Csere: Csadó (kapus), Tanczer 3, Gye- nes, Ruha, Szmolinka, Kópis. Edző: Mol­nár András. Az előző mérkőzésekhez ké­pest feljavult a bátoriak védekezése, en­nek köszönhető a fontos győzelem. Mátészalka-Nádudvar 30-25 (15-13). jó mérkőzésen, javuló játékkal biztos ha­zai győzelem. Gól: Király Gy., Hornyák 8-8, Oláh 4, Szender, Bagdi 3-3, Antal 2. Kisály I„ Antal 1-1. Ifi: 32-25 (14-11). Keresztmozgás helyett visszaadtak Nyíregyházi fordulópontok • Újra csak negatívan hatott a Budapest tábla Az első félidőben két nagy helyzet alakult ki a lilák kapuja előtt A szerző felvétele Mán László Nyíregyháza (KM) — Egygó- los vereség a tavalyi bajnok otthonában egy újonc szá­mára nem szégyenletes. Ez történt szombaton a Megyeri úton, ahol az Újpest nyert a Nyírség-Spartacus ellen. j Bosszús még? — kérdeztük hét­főn Öze Tibort a nyíregyházi profi focisták vezetőedzőjét. — Igen, de nem az eredmény miatt, hiszen a bajnok otthoná­ban kikapni egy góllal nem szé­gyen — kezdte az értékelést Öze edző —. Sajnos számunkra ked­vezőtlen passzban utaztunk az újpestiekhez, mert érezni lehe­tett a hazai játékosokon a nagy elszántságot, a fokozott bizonyí­tási vágyat. — Sajnos nem tudom kiverni a játékosaimból: nincs különb­ség budapesti és hazai meccs kö­zött. Biztos vagyok benne, hogy idehaza a városi stadionban nem kaptunk volna ki. — Amiatt is bosszús vagyok, hogy a mérkőzés fordulópontjai a mi kezünkben voltak. Elsőként A nyíregyházi együttes busszal utazott oda és persze vissza is. Jövetben többször is próbál­koztak frissítőhelyet keresni, ám volt olyan útszéli ivó, mely a nagy Kirchmayer helyzet, a fél­idő végén Sira két hatalmas le­hetősége. Az utolsó húsz percben nagy nyomás nehezedett az új­pestiekre ekkor erővel is jobban bírtuk, egyértelmű fölényünket mégsem sikerült góllá váltani, ekkor Janics előtt nyílt lehető­ség a gólszerzésre. már bezárt, és volt olyan, amely előtt már buszt állt. Mégpedig diósgyőri, amelyik örömittas szurkolókat vitt ha­za Vácról. A második ilyen las­□ Az első félidőben viszont ha- lovány volt a támadójáték. — így igaz, mert Kirchmayer indokolatlanul visszahúzódott, pedig megbeszéltük, hogy táma­dóinknak a nehézkesebb újpesti­ek ellen keresztmozgással kell rést találni. Erre visszaálltak, amivel valósággal magunkra sításnál éber volt az egyik tar­fejű borsodi, és megindult a tá­volodó busz után. Pár lépést követően megállt és csak az ök­lét rázta... húztuk az Újpestet. Szünet után már jobban játszottunk, aztán egy rossz szögletünk után a ha­zaiak kontraakciójából született a gól, aminél többen is hibáz­tak. — Érvényesült a papírforma, igaz tartalékosnak mondhatjuk csapatunkat, mert Nagy és Bárá­nyt hiányzott, ám ugyancsak hi­ányzott az önbizalom, valamint döntő volt Kirchmayer és Novák gyenge teljesítménye. □ A válogatott meccs miatt a hét végén nem lesz forduló, jól jön a szünet? — Természetesen, ezen a hé­ten keményen fogunk edzeni, hi­szen nehéz bajnoki folytatás előtt állunk. A diósgyőri drukker rövid vágtája Seres negyedik Bököny (KM) — A hét vé­gén Győr adott otthont a birkózók ifjúsági magyar bajnokságának. Ezen szép sikert ért el a bökönyi Seres Attila, aki a 74 kilósok me­zőnyében a negyedik he­lyen végzett. Radócz János tanítványa a csoportjában három meccset nyert, a negyedi­ken a későbbi győztes szi- getszentmiklósi Görögtől kapott ki. A bronzmérkőzé­sen az elején elaludt, Mohá­csi (FTC) jutott lépéselőny­höz, Seres pedig futott az eredmény után, ám végül 4-2-re kikapott. Ezzel együtt dicséretes eredmény a negyedik helyezés. Szerdán a stadionban Nyíregyháza (Pr. G.) — Suli után irány a stadion! Fábi­án János, a megyei atléti­kai szövetség titkára ezt szeretné megvalósítani. — Egyfajta versenyzési lehetőséget kívánunk bizto­sítani a tanulóknak —- kez­di Fábián János az ismerte­tést. — Ez a sorozat szep­tember 28-ával megkezdő­dött. amikor is egy EK- rendszerű csapatversenyt rendeztünk. A következő vi­adal október 7-én 14 órai kezdettel lesz, amikor a vá­rosi és városkörzeti nyílt atlétikai bajnokságot tart­juk. Egyéni számokban a ÍV. és az V. korcsoportúak startolhatnak. HIRDETÉS Nehéz les llenállnií Nokia SnO I yTí'v;** n.**öT7 20C bruttó E1SQO Ft F Nokia 6iiO 38 SOO Ft bruttó AB 600 Ft Nokia BBiQ nattó SS3 600Ft < bruttó 87S800 Ft Ha eddig még nem volt mobiltelefonja, készüljön! Ennek az ajánlatnak nehéz lesz ellenállnia! De miért is kellene, amikor a Pannon GSM most ennyire kedvező áron kínál­ja a Nokia három csúcsmodelljét? Sőt, a készülékek mellé Ön most egy CD-t, a Nokia 5110-es mellé pedig egy plusz előlapot iS kap ajándékba! A részeteket megtudhatja iü- léteinkben. Pannon GSM nonstop ügyfélszolgálat: 06 20 920 0200. Készülékaján- latunk szeptember 24-től október 25-ig, illetve a készlet erejéig tart, és 2 éves elő- ■a a fizetői szerződés aláírása esetén érvényes. A Nokia 5llO-es és a Nokia 6lI0-es készülékek CONNECTING People csak Pannon GSM SIM kártyával használhatók. PANNON GSM tnn Ai alvaaal. Hivatalos viszonteladó: A ELHISZ * * Nyíregyháza, Mártírok tere9., tel.: (42) 314-479; Nyíregyháza, Rákóczi u. 17., tel.: (42) 434-207; Kisvárda. Aradi Vértanúk tere 6., tel.: (45) 415-034; Bostoni sikert hozott a helyi Bruins és a New York Rangers profi hokimeccse. A hazai Van Impe (20) védi kapusát Tal- last és persze kapuját. A mérkőzést a Bru­ins 3-2-re nyerte AP-felvétel