Kelet-Magyarország, 1998. augusztus (55. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-21 / 195. szám

9. oldal 1998. augusztus 21., péntek Döntetlen a csúcsderbin? Nyíregyháza (KM) — A megyei első osztályú labdarú­gó-bajnokság hét­végi, harmadik for­dulójának mérkő­zéseire Oláh Tibor (képünkön), a Tu- zsér edzője tippelt. Túrricse (15.)-Csenger (14.): — Mindkét csapatnak égetően szüksége van a pontokra. A Túrricse mel­lett szól a hazai pálya előnye. Eredmény: 1-0. Gávavencsellő (l.)-Kisléta (2.): — Rangadó a javából. A vendégek rutinosab­bak, míg a Vencsellő futós brigád. Nem bírnak egymással: 1-1. Nyírmeggyes (7.)-Záhony (10.): — A Meggyes túltette magát a Kisléta elleni ha­zai vereségen, így most nem hibáz: 2-1. Nagyecsed (8.)-Nyírcsaholy (13.): — Az újonc Nagyecsedet viszi a lendület, rá­adásul ahogy hallottam, otthon jól is fut­balloznak: 2-1. Nyírkárász (5.)-Nyiregyházi Kertvá­ros (9.): — Fix egyes. Egyértelműen a ka­rásznak áll a meccs: 3-0. Nagyhalász (4.)-Ajak (11.): — Nem hi­szem, hogy meglepetés születik. Biztosan győz a Halász: 4-0. Nyírlugos (2.)-Jánkmajtis (12.): — Lúgoson megint jó kis csapatot hoztak össze, amely eddig hibátlanul teljesített. Ezt a mérkőzést sem rontják el: 3-1. Tuzsér (6.)-Mátészalka (16.): — Végre otthon léphetünk pályára, már csak ezért is nyerni kell. És nyerni is fogunk: 2-0. □ Megműtötték a brazil bajnokság hét­végi fordulójában súlyos térdsérülést szen­vedett Rait, az 1994-es labdarúgó-világbaj­nokságon aranyérmes brazil válogatott kö­zéppályását. Az orvosok véleménye szerint a Sao Paolo támadója előreláthatólag hat hó­nap múlva léphet legközelebb pályára. □ Barátságos labdarúgó-mérkőzé­sek: Ciprus-Albánia 3-2 (0-0), Norvé- gia-Románia 0-0. A spanyol Szuperkupa el­ső mérkőzésén: Mallorca-Barcelona 2-1 (0-1). □ Több mint félmillió fontos hasznot húzott abból a Coventry labdarúgócsapata, hogy júliusban ideiglenesen megszerezte a horvát válogatott Robert Járni játékjogát. Az élvonalbeli angol klub 2,6 millió fontot fize­tett a spanyol Betisnek a világbajnoki bronz­érmes játékosért, akit a Real Madrid is szere­tett volna leigazolni. A madridiak végül 3,14 millió fontért váltották ki Jarnit a Coventry- től, amely így igen nagy összeget keresett a csapatban sohasem szerepelt labdarúgón. □ Sávolt Atilla párjával, a német Mar­cus Hilperttel vereséget szenvedett a grazi nemzetközi férfi tenisztorna első fordulójá­ban és kiesett. □ Eric Cantona, egykori francia válo­gatott labdarúgó kedden utoljára lépett pá­lyára Manchesterben a helyi élcsapat, a Uni­ted mezében azon a jótékonysági mérkőzé­sen, amelyet a hazaiak a Cantona által össze­állított együttes ellen vívtak az 1958 májusá­ban a müncheni repülőgép-szerencsétlen­ségben elhunyt nyolc futballistájuk emlékére. Az összecsapást az MU nyerte 8-4-re. □ Nigériai újságok jelentése szerint a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) vár­hatóan törölni fogja a jövőre az országban megrendezendő ifjúsági labdarúgó világbaj­nokság egyik helyszínét. A calabari stadion nincs megfelelő állapotban és a külföldi csa­patok szállásának szánt hotelek minősége is sok kívánnivalót hagy maga után. □ Elbocsátották állásából Eddie Jor­dánt, az észak-amerikai kosárlabda-bajnok­ságban szereplő Sacramento Kings vezető­edzőjét. A csapat vezetői írásban tudatták, hogy az új vezetőedző keresése már meg­kezdődött. Az 1997/98-as évadot a Sacra­mento 27-55-ös győzelem-vereség mutató­val zárta, s nem került be a rájátszásba. A válogatott újabb győzelme Szünet után frissebb focisták • Dombi főszerepet vállalt a szlovének elleni sikerben Zalaegerszeg (MTI) — Szerda este újabb barátságos mér­kőzést játszott labdarúgó-vá­logatottunk. A zalai megye- székhelyen a szlovének vol­tak az ellenfelek. Magyarország-Szlovénia 2-1 (0-0). Zalaegerszeg, 15 000 néző, v: Schüttengruber (osztrák) Ma­gyarország: Király — Sebők V. — Fehér, Hrutka (Szilveszter, 89.), Mátyus — Lisztes (Dárdai, a szünetben), Halmai (Szekeres, 88.), Illés (Tóth, sz.) — Sebők J. (Dombi, 60. perc), Horváth (Ko­vács, sz.), Hamar. Szövetségi kapitány: Bicskei Bertalan. Szlovénia: Szimeunovics (Da- banovics, sz.) — Englaro (Do- minko, sz.), Milanics, Galics, Knavsz (Milinovics) — Pavlin (Mitrakovics, 59.), Cseh, Zaho- vics (Pavlovics, 77..), Novak — Oszterc (Rudonja, sz.), Udovics (Acsimovics, 53.). Szövetségi kapitány: Szrecskó Katanec. Gól: Dombi (69.), Sebők V. (86. — 11-esből), il. Acsimovics (90.) Sárga lap: Fehér (18.), Hor­váth (44.), Mátyus (50.), ületve Udovics (17.), Galics (53.), Mitra­kovics (64.). Piros lap: Dabano- vics (86.) 69. perc: Dombi csapott le egy hazaadásra, s 8 m-ről a kifutó ka­pus fölött a hálóba emelt (1-0). 86. perc: Dombi ugrott ki a vendégvédők között, a kifutó ka­pus a 16-oson belül buktatta. A büntetőből Sebők V. a jobb alsó sarokba lőtte a labdát (2-0). A szabálytalankodó szlovén csere­kapust kiállította a játékvezető. A kapitányok véleményei Bicskei Bertalan: — Tudtam, hogy sokkal nehezebb ellenfél lesz Szlovénia, mint az sokan várták. Az első félidőben telje­sen kiegyenlített játékot lát­hattak a nézők, mindkét csa­pat egy-egy nagy helyzetet ha­gyott ki. A fordulást követően átszervezett együttesünk ered­ményesebben játszott, s érzé­sem szerint megérdemeltük a győzelmet. Szrecskó Katanec: — Elé­gedett vagyok csapatom telje­sítményével, a második félidő­ben azonban védelmünk néha hibázott, amit a magyarok ki­használtak. Érzésem szerint a játékvezető számunkra nem adott meg egy 11-est, és a má­sodik magyar gól előtt pedig szabálytalankodtak a hazaiak. Gratulálok a magyaroknak a győzelmükhöz. Zidane (kékben) és a hazai Maelich párviadala a bécsi barátságos meccsen, amelyen: Ausztria-Franciaország 2-2 AP-felvétel 90. perc: Egy balról beívelt labdára Acsimovics egyedül ugorhatott fel és 5 m-ről, közép­ről a jobb alsó sarokba fejelt, 2-1. A magyar válogatott végig lelke­sen játszott, de az első félidőben a folyamatosságba sokszor hiba csúszott. A második félidőben végrehajtott csere lendületesebbé tette a magyar csapatot, amely ér­tékes és a kilencven perc alatt lá­tottak alapján teljesen megérde­melt győzelmet aratott a jó játéke­rőt képviselő szlovének ellen. Mán László felvétele Huszárok Látványos volt kedden az atlétikai Európa-baj- nokság ünnepélyes megnyitója. Lovashu­szárok ügettek nemzeti­színű zászlóval, népvi­seletbe öltözött gyere­kek álltak sorfalat. A gyönyörű Népstadion zöld gyepét pedig színes népviseletbe öltözött táncosok lepték el, fo­rogtak a csinos lányok, suhugtak a szoknyák. A dobogón felhangzott az EB hivtalos dala, az Európa, amelyet Varga Miklós és Marton Éva közösen adott elő Gönczi még az idén újabb profimeccset akar Debreceni találkozás Liberatival • Októberben kick-box Ototex Kupa Nyíregyházán Orosz József és Hajzer Károlyné is ringe szállt A szerző felvétele Nyíregyháza (KM-M.L.) — Csütörtökön Gönczi-Liberati találkozó volt Debrecenben. A kick-box hívei most ne várjanak eredményt, mert küzdelem nem volt. Ugyanis Gönczi János, a Nyír­egyházi Farm-Traktor Kick-Box SE profija nem lépett szorítóba a nagy nemzetközi gálán. Viszont újra találkozott Massimo Libera­tival, akivel Nyíregyházán világ- bajnoki döntőt vívott. Elbeszél­getett a szimpatikus tálján trón­védővel, aki öccsét kísérte le Debrecenbe, hiszen most Paolo bunyózott, mégpedig a cívis vá­rosbeli Tumbásszal. A nyíregy­háziak közül a Vas-Zetor ninja szakosztály tagja közül, Szabó Zsolt juniorvüágbajnok hosszú bottal tartott bemutatót. — Számunkra fontos a sport­ág és a klub népszerűsítése. ezért a közeljövőben számos be­mutatógálát tervezünk — tájé­koztatta lapunkat Károly István, a klub vezetője. — Korábban is volt már mécs­esünk Vásárosnaményban, ám a beregi főváros első nagy gálája szeptember 6-án lesz Kings Kupa néven. Egy héttel később, szep­tember 13-án Kisvárda ad otthon hasonló rendezvénynek. Öröm­teli, hogy újabb támogatója van a sportágnak, klubunknak. Haj­zer Károlyné és Orosz József, az Ototex ügyvezetői ezentúl állan­dó támogatói a klubnak, és segít­ségükkel Ototex Kupa néven évente visszatérő találkozókat rendezünk majd Nyíregyházán. Az első ilyen október 4-én lesz, mégpedig ranglistamérkőzések­kel. Azt követően Nyírbátorban és Mátészalkán is programot szervezünk a sportág kedvelői­nek. — A tervek szerint még az idén a bujtosi csarnokban profi világbajnoki ranglistamérkőzést szeretnénk rendezni. Erre Gön­czi Jancsinak szüksége van, hi­szen így hívhatja ki újra a vüág- bajnok Liberatit. Az ellenfél sze­mélye még nem biztos, ám a vi­lágranglista élcsoportjában kell hogy álljon.