Kelet-Magyarország, 1998. június (55. évfolyam, 127-151. szám)

1998-06-22 / 144. szám

1998. június 22., hétfő 11. oldal Koszta királysága Nyíregyháza (KM) — A nyáron Tisza- vasvári által is csábított Koszta lett az új osztály, az NB II. gólkirálya. Öt a demecseri-miskolci Lettoczki követi, a bátoriak közül pedig Kovács és Tóth volt a legeredményesebb. 17 gólos: Koszta (B. Volán). 14 gólos: Le­hoczki (Demecser: 10, B. Volán: 4). 12 gó­los: Nagy P. (Eger), Kovács J. (Kalocsa), Szekula (Palotás), Gyurováth (Soroksár). 8 gólos: Szilágyi, Seres (Demecser), Körö­si (Kazincbarcika), Csehi I. (Kiskőrös), Tí­már (Soroksár). 7 gólos: Závoda, Csermák (Kiskörös), Csincsák (Kiskunfélegyháza). 6 gólos: Simkó (B. Volán), Hanyecz (B. Volán: 3, Kazincbarcika: 3), Pálinkás (Du­nakeszi: 3, Hatvan: 3), Vass (Hajdúnánás), Gombos (Hatvan), Deák (Kalocsa), Lu­kács, Vitelki (Kazincbarcika), Fórizs (Kis­kunfélegyháza), Kovács I., Tóth A. (Nyír­bátor), Balogh G. (REAC), Bencze (SZE- AC), Csillag (Tiszafüred). 5 gólos: Szűcs, Andrási (Dunakeszi), Montvai (Eger), Brezovszky (Hatvan), De­ák, Szőke (Kazincbarcika), Rumán (Kiskö­rös), Truczka (Kiskunfélegyháza), Jele Z., Szeles (Palotás), Podhorszky, Kovács A. (REAC), Jankov, Szeitl (Soroksár), Turján (SZEAC). 4 gólos: Lója (B. Volán), Gombkötő S., Balogh T. (Demecser), Kalina (Dunake­szi), Orovecz (Hatvan), Balogh, Bimbó, Aradi (Kalocsa), Cziglédszky (Kiskunfé­legyháza: Ó, Kiskőrös: 4), Balogh Z. (Nyír­bátor), Bélteki (REAC), Rau, Magyar (SZEAC), Földvári, Drágár, Kalló (Tisza­füred). 3 gólos: Nyeste (B. Volán), Balogh J., Szűcs, Mérész (Demecser), Simon, Ránits (Dunakeszi), Markóczi (Eger), Papp, Ka­nál, Tar (Hajdúnánás), Zvara, Gohér (Hat­van), Tóth A. (Kalocsa), Gál (Kazincbarci­ka), Aszódi, Pecznyik, Boda (Kiskőrös), Lengyel, Márton (Nyírbátor), Jávor (Palo­tás), Doma, Karászi (REAC), Simon J. (So­roksár), Gaál (Tiszafüred). 2 gólos: Szabó V., Szaniszló (B. Volán), Drobni, Pitács, Lente, Horváth M. (Deme­cser), Varsányi, Szalai, Gráczki, Tóth Gy., Törteti, Csuka (Dunakeszi), Bajzáth (Eger), Boros T., Mikita, Mangel, Nagy II. (Hajdúnánás), Hídvégi (Hatvan), Bolvári, Paletta (Kalocsa), Fekete, Zabos, Balogh (Kazincbarcika), Lapsánszki, Űjfalusi (Kiskunfélegyháza), Szilvási, Erdei, Lu­kács T., Lőrincz (Nyírbátor), Lalusz, Mo­hácsi, Jele Cs. (Palotás), Prazsák, Szőcs (REAC), Simon F„ Tóth G., Soós, Szente (Soroksár), Takács (SZEAC), Hűvös, Kula- csik (SZEAC), Nagy L. (Tiszafüred), Len­gyel Á. (Tiszafüred: 1, Soroksár: 1). 1 gólos: Drótos, Tábori, Boros, Sipos (B. Volán), Mónus, Torda, Gyöngyösi (De­mecser), Németh, Róza, Csincsák, Mikesi, Lőrincz (Dunakeszi), Hompoth, Oláh, Ba­ranyai, Némedi (Eger), Csiszár, Tóth L„ Oborzil (Hajdúnánás), Laczkovich, Kun, Bíró (Hatvan), Mácsai, Bencze, Sári, Feke­te (Kalocsa), Harnócz, Szabó (Kazincbarci­ka), Deli, Sztojanovics, Csehi T., Kiss, Herczeg R., Bíró, Sárközi, Somogyi (Kis­kőrös), Márics, Fekete L, Fekete Zs., Nagy L., Karsai, Kecskés (Kiskunfélegyháza), Szegedi, Ricsei, Kosán, Szabó Zs., Gubá- nyi (Nyírbátor), Bencsik, Turcsányi, Sab- ján. Baranyai, Szabó, Ács, Lénárt (Palo­tás), Virágh, Herczeg, Nadolai, Csikós, Ve­ress (REAC), Takó, Duró, Vikukel, Szántó (Soroksár), Várszegi R., Karsai, Imre (SZEAC), Barna, Görbe, Tóth T., Dajka, Szőke, Kondás (Tiszafüred). Frentzen kórházban Magny Cours (MTI) — Kórházba szállítot­ták a német Heinz-Harald Frentzent, a For- ma-l-es autós gyorsasági világbajnokság­ban szereplő Williams-Mécachrome ver­senyzőjét, aki a franciaországi Magny Co- urs-ban tartott tesztelésen összeütközött honfitársával, Michael Schumacher-rel. Frentzen agyrázkódást szenvedett. A júni­us 28-i Francia Nagydíjra készülő verseny­zők tesztelésén a Sauber-Petronasszal sze­replő brit Johnny Herbert volt a leggyor­sabb, megelőzve a McLaren-Mercedes két pilótáját, a brit David Coulthardot és a finn Mika Hakkinent. A tavasz javított a számokon Tiszavasvári ICN Alkaloida: kiállítás nélkül húzták le a bajnokságot • Huszonheten játszottak Kocsis (jobbra) is szerzett fontos gólokat Martyn Péter felvétele csak hat győzelemre, húsz (!) döntetlenre és hét vereségre (10-18-as gólkülönbség), azaz 38 pontra volt képes. Tavasszal ti­zennégy meccsnek keUett ahhoz Szikszai Lajos sziporkái Tízszer nyilatkozhatott győztes meccs után a vasváriak megmentője Tiszavasvári (KM - B. T.) — Az őszi szezon után szinte csu­pa negatív adatról szá­molhattunk be a tiszavasvári NB l/B-s labdarúgók szerep­lése kapcsán. A tavasz vi­szont jókorát javított a mérlegen. A harmincnyolc mérkőzésen hu­szonhét játékos jutott szóhoz. Senki sem játszotta végig a baj­nokságot, a legtöbbször, 37-szer Bohács lépett pályára. Harminc- hatszor húzta magára az ASE- mert Havelant, harmincötször Balogh, harmincháromszor Len- key és Homann. Harminckét meccsen játszott Kocsis, huszon­kilencen Szemán, huszonheten Erdei és Szarka. A további sor­rend, 21: Sinka, Veres, 19: Szabó L., 18: Hegedűs, Németh, 17: Sza­bó A., 16: Kovács L, Gradinariu, 15: Szenes, Stark, 14: Fige, 13: Lő­rincz, 9: Magyari, 7: Szamosi, 6: Rosu, 5: Fazekas, 2: Simon, 1: Schuchmann. Tiszavasvári (KM) — Elődei­nél jóval könnyebb helyzet­ben volt Szikszai Lajos, hi­szen a tavasz folyamán tíz­szer kellett győztes és csak hatszor vesztes meccs után nyilatkoznia. Tiszavasvári-Szeged-Dorozs- ma 1-2. Szikszai Lajos: Bár iga­zán jól nem játszottunk, lelkesen küzdöttünk. Ez nem volt elég a győzelemhez, ám úgy érzem, eb­ben most meggátoltak bennün­ket. Dunaferr-Tiszavasvári 3-1. Sz. L.: Alapvetően ki lehet kapni Dunaújvárosban, de úgy érzem, mi meg is könnyítettük a hazai­ak dolgát. Tiszavasvári-Dorog 2-1. Sz. L.: Csak az volt pozitív a mai mérkőzésben, hogy vesztett ál­lásból, 0-1-ről talpra tudtunk áll­ni, egyébként gyengén játszot­tunk. Pécs-Tiszavasvári 1-0. Sz. L.: Úgy érzem, a szerencsésebb csapat nyert. Csapatomat ezért a vereségért nem tudom elmarasz­talni. Tiszavasvári-Kecskemét 2-1. Sz. L.: Azért tudok örülni a győzelemnek, mert egy pici lé­péselőnybe kerültünk riválisa­inkkal szemben. Soproni FAC-Tiszavasvári 3-0. Sz. L.: Helyzeteinket, amelyből ezúttal hat-hét is akadt, kihagytuk, és a hosszabbí­tásban kapott két góllal alakult ki a számunkra kedvezőtlen eredmény. Tiszavasvári-Nagykanizsa 2-2. Sz. L.: Sajnos azt kell mon­danom, hogy örülnünk kell az egy pontnak is... Paks-Tiszavasvári 0-1. Sz. L.: Végre egy olyan mérkőzés, amelyen nem kaptunk gólt, így sikerült megszerezni tavasszal az első idegenbeli győzelmünket. Tiszavasvári-Csepel 3-1. Sz. L.: Az első félidőben sem játszot­tunk rosszul, szünet utám pedig már három helyzetünket is érté­kesíteni tudtuk. Tiszavasvári-Szolnok l-O. Sz. L.: Bár a mérkőzés során a nagyobb lehetőségeink nekünk voltak, ám ahhoz nagy adag sze­rencse is kellett, hogy az utolsó percekben tudjunk gólt lőni. Érd-Tiszavasvári 2-2. Sz. L.: Az Érden elért döntetlent bravúrnak tartom, mert a hazai csapat tavasszal otthon még nem vesztett pontot, sőt ezidáig még gólt sem kapott. Tiszavasvári-Salgótarján 1-0. Sz. L.; A vezetés után már nagyon vártam a meccs végét. A hajrá izgalmas volt, a helyzetek alapján megérdemelten nyer­tünk. Kaba-Tiszavasvári 1-0. Sz. L.: Ezen a mérkőzésen a szeren­csésebb csapat nyert. Tiszavasvári-Kaposvár 1-0. Sz. L.: Izgalmas mérkőzésen egy jó képességű ellenféllel játszot­tunk, ez győzelmünk értékét nö­veli. ni. kér. TVE-Tiszavasvári 1- 2. Sz. L.: Csapatom ma is fe­gyelmezetten játszott, ez okozta bravúros győzelmünket. Tiszavasvári-Matáv Sopron 2- 1. Sz. L.: Talán a tavaszi for­dulók legnehezebb mérkőzésén vagyunk túl, nagyon jó képessé­gű csapat eUen sikerült nyer­nünk. Tiszaújváros-Tiszavasvári 0-0. Sz. L.: Elég gyenge mérkő­zésen szereztünk egy értékes pontot. Tiszavasvári-Komló 3-1. Sz. L.: Olyan mérkőzésen hoztuk a győzelmet, amely azért volt fon­tos, hogy a hajrában ne érje szó a ház elejét. Nyíregyháza-Tiszavasvári 2-0. Sz. L.: Gratuálok együtte­sem tavaszi eredményes szerep­léséhez, de az is bravúr volt, hogy ezen a mérkőzésen nem szereztünk gólt... eltelnie, hogy Bohácsék vezetés­re állva hallgassák Szikszai mes­ter szünetben adott tanácsait. Sokkal jobb a második félidei mérleg, hisezn ekkor 53 pontot (13,14,11, 25-26) gyűjtött volna a csapat. Ami a mérkőzésenkénti perio- dizálást illeti, itt is kiütközik a jobb második félidei teljesít­mény. 1-15. perc: 2-5,16-30. perc: 4-3, 31-45. perc: 4-10, 46-60. perc: 4-11, 61-75. perc: 10-6, 76-90■ perc: 11-9. Szinte hihetetlen, de a hajr- mincnyolc mérkőzés során egyetlen vasvári játékost sem ál­lítottak ki a játékvezetők! Sárga lapot hatvanhétszer dugtak Alkaloida-futballista or­ra alá, a következő megoszlás­ban: Szarka XI, Havelant. Ho­mann 7-7, Bohács 6, Lenkey, Vé­res 44, Szamosi, Hegedűs, Kö- vács, Balogh, Stark, Németh 3-3, Fige, Sinka, Gradinariu 2-2, Sze­nes, Szabó L., Magyari, KoVáés 1-1. Szemezgetés Összesen harmincöt gólt szereztek a vasváriak, eb­ből tavasszal csak tizen­egyet. A házi góllövőlista végeredménye: Bohács 10 (3 ősszel, 7 tavasszal), Kocsis 6 (2, 4), Gradinariu 4 (0, 4), Lőrincz 2 (2. 0), Veres 2 (1, 1), Szemán 2 (X, 1), Szarka 2 (0, 2), Németh 2 (0, 2), Faze­kas 1 (1, 0), Havelant 1 (1, 0), Erdei, Sinka, Balogh vala­mennyien 1 (0,1). A tizenkettedik helyen (az utolsó négy fordulóban birtokolták ezt a pozíciót) végzett csapat csak egyszer, az első fordulóban állt ettől jobban a tabellán. Három­szor voltak tizennegyedi­kek, egyszer tizenötödikek, kilencszer' tizenhatodikok, háromszor tizenhetedikek, négyszer tizennyolcadikok, kilencszer utolsó előttiek és négyszer sereghajtók. A második és hatodik fordtüó között öt mérkőzé­sen volt gólképtelen az Al­kaloida. A csapat összesen tizenhat meccsen volt gól- képtelen, ebből ősszel tizen­egyszer. A leghosszabb ka­pott gól nélküli időszak há­rom meccsből állt a máso­dik és a negyedik játéknap között. A kapusok hálója ti­zenegy alkalommal maradt érintetlen. Pózolnak a lányok. A képet nézve van még mit „magukra pakolniuk” a szombaton rendezett dél-koreai „Miss Korea” body-building-verseny résztvevőinek AP-felvétel Milt» SPORT A félidei teljesítményeket vizsgálva érdekes adatokhoz ju­tunk. Tény, nem az első félidő­ben alapozta meg sikeres szerep­lését az Alkaloida, hiszen ekkor