Kelet-Magyarország, 1998. április (55. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-21 / 93. szám

1998. április 21kedd SPORT Siker Teherán (MTI) — A magyar labdarúgó-válo­gatott hétfőn Teheránban lépett pályára Irán legjobbjai ellen a négy nemzet részvételével meg­rendezett tornán. Irán-Magyarország 0-2 (0-1). Teherán. 70 ezer néző. V: Mahmud Rá­fi (szíriai). Magyaror­szág: Hajdú — Fehér (La­kos. 89.), Sebők V., Hrut- ka, Mátyus — Szilveszter, Halmai, Illés, Sebők J. (Váczí, 66.) — Horváth F, (Vincze, 83.), Korsós (Tóth N., 48.). Szöv. kapi­tány: Bicskei Bertalan. A 16. percben a ma- • gyarok szereztek vezetést. Kapu előtti kavarodásból Korsós 8 méterről lőtt a bal alsó sarokba (0—1). A második játékrészben a magyar válogatott ellen- támadásokkal kísérletezett, amelyek egyikének végén Sebők J. a jobb kapufát ta­lálta el. Az 58. percben il­lés lépett ki és 16 méterről emelt a hálóba (0-2). A torna másik mérkőzé­sén: Macedónia-Jamaica 2-1. Szerdán Macedónia ellen játszunk az első he­lyért. A legfölényesebb diadal Tavasszal eddig gólokkal hálálták meg a bizalmat a támadók Nyíregyháza (KM - B. T.) — Egy do­logban azért job­bak voltak a szege­diek a szombati nyíregyházi bajnokin: önbizalomban. Megérkezésükkor hangoz­tatták, hogy ők többgólos győzelemre is képesnek tart­ják magukat. Ugyanennek még az ötgólos vereség után is hangot adott Vágó Attila edző. Ami azért egy kicsit túlzó kijelentés, de valljuk be: a hazai győzelem aránya is az volt. Mert a nyír­egyháziak eddigi legfölénye­sebb diadala a legkisebb me­zőnyfölény közepette született meg. — Egyetértek ezzel a kije­lentéssel. de az túlzás, hogy a Szeged akár hét gólt is lőhetett volna — reagált Öze Tibor, az NB 1/B-s listavezető edzője. — Mert a fölényes győzelem, az legalább kétgólos különb­séget takar, mi meg azért csak lőttünk ötöt. — Arra számítottunk, hogy a Szeged egy nyílt játékot fog alkalmazni, hiszen az osztá- lyozós céljaik azért még meg­maradtak, ehhez pedig kevés egy-egy döntetlen. Az eddigi eredményeik viszont nem pre­desztinálták őket ekkora önbi­zalomra, de ez már legyen az ő bajuk. □ Remekeltek csapata tá­madói. Az ilyen szituációk szü­lik általában a kellemes gon­dokat. — Van azért kellemetlen eredetű problémám is, de tény, hogy Milosevics és Capatina ezúttal nagyon meghálálta a bizalmat. Korábban így volt ezzel Ban a is, no meg ott van Janics, aki szintén ért a gól­szerzéshez. — A sok tavaszi gólpassz után végre Kirchmayer is be­talált, és nem kell attól félnem, hogy szombaton egy időre „kilőtték” magukból a gólokat a fiúk. □ És ezek után most való­ban fellélegezhetnek? — Olyan szempontból igen, hogy most egy hét alatt nem három mérkőzést fogunk ját­szani, hanem „csak” egyet. Igaz, azt a Dunaferr otthoná­ban... Igazi sportszerda Nyíregyháza (KM) — Ugye, hogy van megoldás! Bizo­nyára sok nyíregyházi sport­barátban merül majd fel ez, amikor elolvassa az alábbi sorokat. Korábban jó pár példa volt ar­ra, hogy két, nagy érdeklődést kiváltó mérkőzést rendeztek vagy egyidőben, vagy nagy át­fedéssel. Jövő szerdán nem így lesz. A másodosztályú fo­cibajnokság hétközi forduló­ján az NYFC-Dorog meccset 16 órakor kezdik, így a druk­kerek kényelmesen átlérhet- nek majd a bujtosi csranok- ban. Itt lesz a nagy durranás, a magyar-német női kézilabda­válogatottak EB-selejtezője. Ez 18.30-kor kezdődik. Tizenegy a Dunaferrnek A fiatal nyíregyháziak hangoltak az NB l/B-s rangadóra Hétfő esti Nyíregyháza (KM) — A válo­gatott keretnek játékost nem adó két csapat játszott hétfőn este előrehozott bajnoki mérkőzést a labdarúgó NB I-ből. A mostanában jól szereplő csapatok össze­csapásán: Gázszer FC-Si- ófok 3-1. Nyíregyháza (KM) — Mintha csak azt játszották volna az élvonalbeli nyír­egyházi ifjúsági csapatok, hogy melyikük tud több gólt lőni a Dunaferrnek. Min­denesetre alaposan feladták a leckét a „nagycsapat­nak”... NB I-es ifjúsági bajnokság. A korosztály: Nyíregyházi SI-Dunaferr 6-0 (2-0). Ti­szavasvári út, száz néző, v.: Sinka. NYSI: Polgári — Szedlár, Székely, Babják — Lakatos (Asztalos), Szenes (Imre), Varga, Kiss (Kertész), Gégény (Sándor) — Szécsi, Kosztyu. Edző: Gáspár Lász­ló. A második félidőben volt meggyőző a sportiskolások fölénye, ekkor a mély talajú pályán a felezővonalon is alig engedték át az újvárosiakat. Gól: Lakatos 2, Szécsi 2, Kiss, Székely. Jó: Székely, Varga, Kiss, Lakatos, Szécsi. B korosztály: Nyíregyházi SI-Dunaferr 5-0 (2-0). Ti­szavasvári út, száz néző, v.: Bendik T. NYSI: Tuska (Koszta) — Bodnár, Horváth, Oetró — Lakatos (Czvik), Ka- raffa, Géczi. Tamás (Kántor), Reznek — Hensperger, Bárdi. Edző: Barczi Róbert. A mér­kőzés nagy részében embere­lőnyben játszó hazaiak okosan használták ki létszámfölényü­ket. Gól: Hensperger 3, Petró, Karaffa (11-esbőlk Kiállítva: Kriski. Jó: Hensperger, Bod­nár, Petró, Géczi, Karaffa. A vb-n játszana —------ Parma (AP) —-Ak™ Hernan Crespo, ^ az olasz AC -----—íl Parma és az ar­gentin labdarúgó-váloga­tott csatára sérülés miatt nem lép pályára az olasz bajnokság hátralevő fordu­lóiban. Crespo azért dön­tött a közel kéthónapos pi­henő mellett, hogy részt vehessen a franciaországi labdarúgó vb-n. Alomkezdés után szerencsés vég A tiszavasvári labdarúgók önbizalma nő, a rajtuk lévő teher egyre inkább csökken Tiszavasvári (KM) — Megint nem si­került szaván fogni Szikszai Lajost. A vasvári labdarúgók edzője ugyanis az érdi mérkőzésük beharangozójában említette, hogy miután két hazai mécs­esén megszerezték a maxi­mális hat pontot, biztos a va­sárnapi találkozó sikeressé­gében. Márpedig az Érden szerzett egy pont barvúmak számít, így gondolta volna ezt koráb­ban öt csapat is, amely ta­vasszal hiába látogatott Érdre, ott gólt sem lőtt, pontot sem szerzett. — Természetesen az egy pontnak is nagy értéke van, de esetünkben most talán még az is fontosabb, hogy ezzel az eredménnyel az önbizalmunk is tovább növekedhet. Már most is érezhető volt, hogy ki­sebb teherrel játszanak a fiúk, remélem ez a továbbiakban is így lesz. □ A beszámolók alapján az első félidőben játszottak job­ban, mégis ekkor kerültek hát­rányba. Minek köszönhetően? — Elég érdekesen alakult ez a negyvenöt perc. Álomszerű­én kezdtünk, nemcsak a gó­lunk miatt, hanem azért is, mert taktikus védekezésünk­kel elkerültük azokat a helyze­teket, amelyekből a leggyak­rabban eredményes az Érd. Aztán egy figyelmetlenség miatt egyenlítettek, a játékve­zető több mint két perccel ve­zette túl a félidőt, és ekkor a vezetést is megszerezték. — Csak azt nem értem, hogy miért minket büntettek azzal, hogy a hazaiak nem küldtek labdaszedőket a talál­kozóra. A spori ugyanis ezt nevezte meg a hosszabbítás okaként. □ A folytatásban aztán sike­rült a talpraállás. — Talán éppen amiatt, mert az Érd nem tett meg mindent a harmadik gól megszerzéséért. Ekkor szépen passzolgattunk és gólt is lőttünk. Utána vi­szont nem egyszer szeren­csénk volt. Ekkor, ha kika­punk, egy szót sem szólha­tunk, de az is igaz, hogy az ér­dieknek sem lett volna okuk tiltakozni az ellen, ha a szünet­ben 2-0-ra vezetünk. Hetes nélkül is remekeltek a kölcseysek Nyírbátor (KM) — Két csapat egy meccs! A nyírbáto­ri kézilabdázók kö­zül a hét végén csak a höl­gyek léptek pályára. A köl- cseys lányok viszont folytat­ták jó idegenbeli szereplésü­ket. NB I/B, férfi: Debreceni Nyomdász-Fehérgyarmat 29-24 (17-10). Debrecen, 400 néző, v.: Solymosi, Sziklai. Fehérgyarmat: Varga I. — Weibli 2, Csapos 1, Kaplonyi 12, Torma 1, Fodor, Nezezon 8/1. Csere: Szűcs, Juhász, Varga Z., Lázár, Varga T., Kirvai. Edző: Petermann Ist­ván. Kiállítások: 10-10 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 2/1. Az első félidőben különö­sen a gyarmatiak védekezése volt gyenge, ehhez járult egy jókora megilletődöttség is. Á második félidőben Kaplonyi góljai arra voltak elegendőek, hogy csökkenjen a különbség. NB II., női: DVSC­DSI-Nyírbátor 30-23 (20-7). Nyírbátor: SalánKi — Mak- rancziné, Huszti 8, Ésik 7, Ko- vácsné 4, Zelenákné 3, Czakó- né 1. Csere: Rakovszki (ka­pus), Ari, Szőnyi. Edző: Mol­nár András. Harminc percnyi rémálom után késői ébredés. Ozd-Nyh. Kölcsey DSE 15-18 (8—9). Ózd, 200 néző, V.: Koncz, Várhegyi. Kölcsey: Hegyi — Futó 1, Kiss 1, Ha- dobás G. 6, Múzsái, Tamási 3, Ivánka 7. Csere: Takács (ka­pus), Kosztyu, Tompa, Ficsor. Edző: Hadobás István. Kiállí­tások: 6. illetve 8 perc. Hét­méteresek: 8/6. ill 0 (!). A jól játszó Kölcsey második ide­genbeli mérkőzését is meg­nyerte. A találkozó viszonyla­gos szorosságát a két ..bünte­tőbíró” munkája eredményez­te. NB II., férfi: Mg. Gyulahá- za-Nyírbátor elmaradt. A vendégek hiába utaztak Gyu­laházára. a hazaiak nem voltak ott a helyszínen. Országos serdülőbajnok­ság, fiúk: Debrecen-Nvír- egyházi Sí 22-23 (11-12). Ezzel a győzelemmel koro­názta meg egész éves jó telje­sítményét az NYSI. Bartha Dénes csapata mindössze egy pontot veszítve lett a Keleti csoport legjobbja, és a továb­biakban az országos hatos döntőben küzdhet tovább a minél jobb helyezésért. A ri­válisok: Szeged, Debrecen, Veszprém, Győr, Elektromos. Gól: Bartha I. 8, Harsányi, Kiss N. 4-4, Váradi 3, Nagy Z. 2, Nagy Cs., Kovács I. 1-1. Amit Jékén is sajnálnak Jéke (KM) — Tegnapi szá­munkban már olvashattak ar­ról, hogy nem akármilyen véget ért a megyei II. osz­tályú labdarúgó-bajnok­ság Kutykó Sport-cso­portjában a Komoró-Jé- ke mérkőzés. Pontosab­ban nem is ért véget, hi­szen a lefújás előtt pár perccel egy sajnálatos, majdnem tragédiába ful­ladó sérülés történt. Közben még támadt egy ki­sebb incidens (a sérült játé­kos édesapja a jékei kapus­nak rontott), amelynek ha­tására a jékeiek nem voltak hajlandóak folytatni a mér­kőzést, ezért Kerezsi játék­vezető véget vetett annak. Hétfőn a komorói és a já­tékvezetői véleménynek adtunk helyt, amelyre Med­ve László jékei szakosztály- vezető így reagált: — Természetsen sajnál­juk azt, ami a komorói játé­kossal történt, de nem tehe­tünk róla. Az elsősegély- nyújtás nem a mi felada­tunk lett volna. Jászai sport­társ azt kifogásolja, hogy mi a játékvezetőt győzköd­tük arról, hogy fújja le a meccset. Ez valóban meg­történt. ám az is, hogy a ha­zai vezetők pedig ahelyett, hogy játékosukkal foglal­koztak volna, azt mondták a bírónak, hogy nehogy lefúj­ja. — A játékos édesapja ahelyett, hogy fiához ro­hant volna, a mi kapusunk­nak esett az esernyőjével, és többször fejbe ütötte. A szabály szerint emiatt azon­nal le kellett volna fújni a találkozót. Mi azért nem folytattuk a meccset, mert kapusunknak fájt a feje, ezt jeleztük is a játékvezető­nek. Aki azért nem fújta le a találkozót, mert egy ide­gen személy tettleg bántal­mazta az egyik játékost, ám azért igen, hogy mi jelez­tük: fáj a kapusunk feje. A sportrovat a továbbiak­ban nem kíván foglal­kozni a történtekkel (a fe­gyelmi döntést természete­sen közzé adjuk), bízzunk abban, hogy a csatár hama­rosan visszatérhet a pályá­ra. Mint ismert, még egy ta­lálkozó félbeszakadt a me­gyei II. osztályban, a Nyír- Metál csoportban Máriapó- cson ért véget idő előtt a mérkőzés jégeső miatt. Az eredmény ekkor (30. perc) nem 3-2, hanem 0-0 volt. 16. hét 13 plusz egy találat: 1 darab, nyereményük egyenként 27 761 525 forint. 13 találat: 4 darab, nyereményük egyenként 3 829 176 forint. 12 találat: 167 darab, nyereményük 27 126 forint. 11 találat: 2495 darab, nyereményük 1816 forint. 10 találat: 20 153 darab, nyereményük 375 forint. Mai sportműsor RÖPLABDA. Férfi bajno­ki döntő: NYVSC-Sza- bolcs Gabona-Kaposvár, bujtosi csarnok, 17. TENISZ. OB I„ férfi al­só ág: Nyíregyházi VTC- Haladás, Városi Stadion, 10. Légdeszkások! Az ausztráliai Queenslandban elkezdő­dött az Extrém Játékok, az egyik produkció részvevő­je három bátor ejtőernyős AP-felvétel pipi .f ;.j 5 ,.j yf'Ä 'i Vir.) i • j gS& m S