Kelet-Magyarország, 1998. március (55. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-16 / 63. szám

1998. március 16., hétfő SPORT Három pont szeles játékkal NB l/B: az első félidőben jobban ment, ám a gól szünet után született Salgótarján-Nyíregyházi FC 0-1 (0-0). Salgótarján. 1,5 ezer néző, v.: Juhos (Szabó Zs., Kispál). Salgótarján: Sza­bó C. — Kecskés, Sági, Nagy — Gubán, Kajli, Németh, Gyetvai, Forgó — Gyóri, Hadusovszki. Edző: Kis Károly. NYFC: Vadon — Barna, Szatke, Kiss —- Cap, Kondora, Kirchmayer. Karkusz, Göncz—Janies, Milosevics. Edző: Őze Tibor. Csere: Milosevics helyett Capatina (a szünetben), Hadu- sovszki h. Palaticzky (66. perc), Janks h. Bessenyei (68.), Győri b. Csatlós (77.), Karkusz h. Lahos (87.). Gól: Kondora (47.). Sárga lap: Németh (88.). Lahos (90.). Bodnár Tibor Salgótarján (KM) — Túlzás azt állí­tani, hogy tavaszi- as idő várta a nyír­egyházi labdarúgókat Salgó­tarjánban az újabb NB I/B-s bajnoki mérkőzésen. Igaz, kezdésre megszűnt a hózá­por, a nap is kisütött, de meglehetősen alacsony volt a hőmérséklet, a hidegérzetet az erős szél is fokozta. Már jóval a kezdés előtt ki­ment a pályára a két vendég­kapus, hogy eldőljön, melyi­kük is véd. Vadon ugyanis könnyebb sérülést szenvedett az egyik hétközi edzésen, ám a „próbavetődések” után vállal­ta a játékot. Az első játékrészben gya­korlatilag bármelyik néző a nyíregyházi háló elé állhatott volna, annyira nem volt dolga a rutinos cerberusnak. Igaz, a szél is vendégeket támogatta, mindezt különösen Kirchma­yer igyekezett kihasználni, de olyan igazán veszélyes hely­zetből nem jutott szabadrúgás­hoz csapata, a távoli lövéseket pedig védte Szabó. így aztán hiábavaló volt a tetszetős já­ték, a kilenc vendégszöglet (mind baloldali), komoly hely­zete egyedül csak Milosevics- nek volt, sőt a játékrész utolsó percében kishíján Hadusovsz- ki lőtt gólt. A szünetben Öze edző meg­elégelte, hogy csapata jobb ol­dala igencsak passzív, ezért Cap és az első negyvenöt percben remeklő Barna sze­repkörét megcserélte. Egy perc alatt bejött a húzás, hi­szen az első akcióból Barna futtatta lyukra Kondorát, aki a tizenhatoson belülre érve, éles szögből beadás helyett kapura lőtt, a kimozduló Szabó kapus visszavetődve csak a hálóba tudta „tornázni” a labdát. A várva várt vezetés után a tarjá- niak is bátran támadtak, min­dez nagy lehetőséget adott a vendégkontrákra. Ezek azon­ban nem voltak igazán veszé­lyesek. Janicsnak mégis volt egy ziccere, majd Kiss és Szat­ke nem értették meg egymást, s emiatt megint csak Hadu­sovszki lábában volt a hazai gól, ám ő nemcsak Vadon, ha­nem a bal kapufa mellett is el­gurította a labdát. Nyomott a Tarján és a szél, de a veszélyes beadásokat és a távoli lövése­ket is ártalmatlanná tette a Va­don vezérelte nyíregyházi vé­delem. Érdekes mérkőzés volt, hi­szen a vendégek az első féli­dőben játszottak sokkal job­ban, mégis szünet után dőlt el a pontok sorsa. Ehhez a talá­lathoz kellett a hazai hálóőr hi­bája is, ám az összkép alapján nem érdemtelen Karkuszék győzelme. A tarjániak is becsülettel küzdöttek, ám a hétközi ku­pabravúr után újabbra már nem voltak képesek. Kis Károly: Három száz- százalékos helyzetet is elhi­báztunk, így vereségünk tör­vényszerűnek is mondható. Gratulálok a vendégeknek. Őze Tibor: Küzdelmes mérkőzésen kifogástalan hoz­záállással játszottak játékosa­im, és lélektanilag nagyon fontos győzelmet arattak. Emma csúcsa Melbourne (MTI) — Emma George szomba­ton megdöntötte a női rúdugrás szabadtéri világcsúcsát, miután a melboume-i ausztrál baj­nokságon 4.58 centimétert teljesítétt. Az ausztrál atlé­tanő egy centiméterrel szárnyalta túl február 21- én felállított saját világre­kordját — jelentette az AFP. Döntetlen San Diego (MTI) — , Az Egyesült Álla­moknak a fran­ciaországi labdarúgó-vi­lágbajnokságra készülő vá­logatottja San Diegóban 2-2-es döntetlent játszott a szintén vb-résztvevő para­guayi nemzeti csapattal — adta hírül az AP. Egyesült Államok-Paraguay 2-2 (1-1) Gól: Deering (21.), Balboa (50.), illetve Cani- za (15.), Arcé (75.-1 Les­ből) Ragnild ötször Nagano (MTI) — Norvé­gia szerezte a legtöbb aranyérmet a szombaton véget ért téli paralimpiai játékokon — jelentette a Kyodo. A skandináv or­szág legkiválóbb mozgás- sérült sportolói a naganói eseményen a lehetséges 41 elsőségből 18-at szereztek meg. Az éremtáblázat máso­dik helyén Németország végzett 14 aranyéremmel, míg Oroszország és a ren­dező Japán 12-12 elsőség­gel büszkélkedhet. A para­limpia legeredményesebb egyéni sportolója a norvég Ragnild Myklebust lett. A Corner sikere Nyíregyháza (KM) — A Comer FC nyerte a szombaton zárult nyíregyházi téli teremlabdarúgó-bajnokság New York (MTI) — Az észak-ameri­kai profi kosárlab- da-bajnokság (NBA) legutóbbi, magyar idő szerint vasárnap hajnalban be­fejeződött játéknapján a cím­védő Chicago Bulls tízpontos győzelmet aratott a San Anto­nio Spurs otthonában. Az AP beszámolója szerint a vendégek legjobbja ismét Michael Jordan volt, aki 30 pontot szerzett. A horvát Toni Kukoc szintén jó teljesít­ménnyel járult hozzá a Bikák diadalához, az európai idegen- légiós 21 ponttal terhelte meg a San Antonio Spurs kosarát. A vendéglátók, egyben a me­zőny legeredményesebb játé­kosa a 35 pontot elért David Robinson volt. A New Jersey Nets szintén vendégként, 108-93-ra verte a négyes döntőjét. További sor­rend: Elektronét, Isobau-bor- bánya, Joma FC. Eredmé­nyeket a keddi számunkban olvashatnak. Dallas Mavericks csapatát. A találkozó sorsa a befejező já­tékrészben dőlt el, amikor a lá­togatók sorozatban tíz pontot szereztek, s az előnyt már nem tékozolták el. A New Jersey Nets csapatában Chris Gatling 24, Sam Cassell 17 pontot szerzett. Eredmények: Seattle Super- Sonics-Minnesota Timber- wolves 114-80, Charlotte Homets-Washington Wizards 80-83, Cleveland Cavali- ers-New York Knicks 88-85 - hosszabbítás után, Dallas Ma- vericks-New Jersey Nets 93-108, Houston Roc- kets-Sacramento Kings 89- 86, San Antonio Spurs-Chica­go Bulls 86-96, Denver Nug- gets-Portland TrailBlazers 92-82, Milwaukee Bucks- Philadelphia 76ers 89-93. Emgés sikerek Nyíregyháza (KM) — Emgés győzel­mekkel zárult va­sárnap a Fiedler Barna Nemzetközi Kosár­labda Torna. A férfiaknál a döntőben az MGFSC I. gárdája a másik megyei NB Il-es együttessel, a Nagykállói VSE-vel játszott és biztosan győzött. A Pénzes József vezette emgések így megismételték tavalyi sikerü­ket. A harmadik helyért leját­szott találkozón a Kassa csa­pata nyert az MGFSC II. ellen. A hölgyeknél a kupa ideha- za'maradt, a Veress Gyula diri­gálta emgések győztek, máso­dik Kassa csapata lett. A háromnapos torna prog­ramja némileg módosult, ugyanis a férfiaknál az ung­váriak nem tudtak eljönni, Rzeszowból pedig csak röp­labdacsapat érkezett, ők a mix röplabdaversenyén vettek részt. Részletes eredményeket a keddi számunkban olvashat­nak. Jordan harmincasa A Chicago Bulls idegenben győzött Az üzbég Grigorian (balra) technikai k. o.-val nyert Hamburgban a német Rudolfh ellen, így ö a WBO szervezet könnyűsúlyú világbajnoka AP-felvétei A Vác három pontja NB I.: döntetlen a győri rangadón Budapest (KM) — A labdarúgó NB I. rangadó­ját Győrben ját­szották, ahol a táblázat el­ső és második helyezettje döntetlenül mérkőzött, így az ETO megtartotta 1 pontos előnyét. Az MTK gyenge támadójátékának köszönhetően nem tudott nyerni Tiszakécsként, így a Stadler ellen nyertes FTC felzárkózott a 4. helyre. A forduló meglepetését a Vác szolgáltatta, amely az első félideji nagyszerű játé­kával legyőzte a Vasast. A Siófoknak a jelek szerint el­sősorban idegenben megy a játék, hiszen a Balaton-par- tiak Székesfehérvárott nyertek. Debrecenben a kö­zönség már ünnepelte a ha­zaiakat, amikor a Haladás egyenlített. Kispest-Honvéd FC-Gáz- szer FC 2-0 (1-0). Bo­zsik-stadion, 3000 néző, v: Tóth V. Az egységesebb Honvéd megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Gól: Mátyus (27.), Bárá­nyos (61.) Vasas Danubius Ho- tels-Vác-ZolIner FC 1-2 (0-2) Fáy u., 1500 néző, v: Hajdó. A forduló legna­gyobb meglepetése! Mire felébredt a Vasas, már két góllal vezetett a Vác. Bár a piros-kékek a második já­tékrészben rengeteg hely­zetet kidolgoztak, ezeket egy kivételével kihagyták. Gól: Váczi (60.), illetve Vojtekovszki (4.), Füle (37.). Békéscsabai EFC-BVSC-Zugló FC 0-1 (0-0) Békéscsaba, 3500 néző, v: Vad. A BVSC egy kínálkozó lehe­tőségét kihasználta, így az otthoni vereség után ide­genben nyert. Gól: Rósa (11-esből 64.) Kiállítva: Balog Z. (63.) illetve Csi­szár (35.) Tiszakécskei FC-MTK Hungária FC 0-0 (0-0) Tiszakécske, 4000 néző, V: Bede. A támadójáték egyik csapatnak sem ment, így maradt a gól nélküli döntet­len. Kiállítva: Holló (60.) DV SC-Epona-Haladás- Milos l-l (0-0) Debrecen, 5000 néző, V: Kiss B. A Löki már a győzelemnek örül, amikor jött a Haladás egyenlítő gólja. Gól: Sza- nyó (72. — 11-esből), illet­ve Kovács S. (88.). Kiállít­va: Szanyó (76.), illetve Tóth M. (71.) Ferencváros-IIzer- Stadler 4-1 (1-0) Üllői út, 6100 néző, v: Varga S. A Fradi a második játékrész­ben nem kegyelmezett a Stadlemek. Gól: Horváth F. (34.), Vincze O. (50., 78.), Miriuta (65.) illetve Lázár M. (54.) Videoton FCF-Siófoki Bányász 2-3 (1-1) Székes- fehérvár, 2500 néző, v: Kurmai. A jelek szerint a Siófok idegenben rendkívül veszélyes, hiszen a Fradi elleni győzelem után Szé­kesfehérvárott is nyert. Gól: Vancsa (20.), Róth (85.), illetve Szabó Z. (38.), Bimbó (55.), Pest R. (69.) Zalahús ZTE FC-Diós- győri FC 4-1 (4-1) Zalae­gerszeg, 11 000 néző, v: Hanacsek. A zalai „húso­sok” az első félidőben el­döntötték a három pont sor­sát, all. percben már 3-1- re vezetett a ZTE. Gól: Ká- mán (3.), Arany (9.), Casol- tan (11., 39.), illetve Ká- kóczki (6.) Kiállítva: Far­kas J. (36.) Győri ETO FC-Újpesti TE 1-1 (0-0) Győr, 15 000 néző, v: Vágner. Emberhát­rányban egyenlített az UTE, az ETO győzelmi le­hetőséget szalasztotta el. Gól: Fodor(50.), illetve Herczeg (76.). Kiállítva: Kvasz (62.) A bajnokság állása: 1. Győri ETO 20 12 6 2 31-16 42 2. Újpest 20 12 5 3 34-17 41 3. MTK 20 11 5 4 37-18 38 4. Ferencváros 20 11 4 5 36-24 37 5. Vasas 20 11 3 6 38-29 36 6. Vác-Zollner 20 10 3 7 29-33 33 7. Diósgyőri FC 20 9 3 8 31-21 30 8. DVSC-Epona 20 8 5 7 29-24 29 9. Zalahús ZTE 20 8 3 9 38-31 27 10. BVSC-Zugló FC 20 7 6 7 26-26 27 11. Gázszer FC 20 5 10 5 30-24 25 12. Siófoki Bányász 20 7 2 11 22-27 23 13. Videoton FCF 20 5 7 8 30-27 22 14. Haladás-Milos 20 5 6 9 26-31 21 15. Kispest-Honvéd 20 6 1 13 19-35 19 16. Békéscsaba 20 5 4 11 15-37 19 17. Tiszakécske 20 4 6 10 23-47 18 18. Ilzer-Stadler 20 2 5 13 14-41 11 A góllövőlista élcsoport­ja: 12 gólos: Tiber (Gáz­szer), 11 gólos: Hámori (Vasas DH), 10 gólos: Bal­ia M. (Tiszakécske), 9 gó­los: Ilea (DVSC-Epona), Vincze O. (Ferencváros), Fehér M. (Győr), Illés, Síké aranyérmés a tallinni légfegyveres EB-n Tallinn (MTI) — Sike Jó­zsef aranyérmes lett a tallin­ni légfegyveres Európa- bajnokságon a futócéllövők 40 vegyes lövéses számá­ban. A magyar versenyző 389 kört lőtt. A kontinens­találkozó zárónapján a szin­tén éremesélyes Joó Éva a viadal előtti éjszakán nem aludt, fejfájás és hasmenés gyötörte, így légpuskások számában a 27. helyet tudta csak megszerezni. Gombos Károly szövet­ségi kapitány az Európa- bajnoki szereplést jónak ítélte meg. Orosz (MTK), Kámán (Za­lahús ZTE FC), 8 gólos: Váczi Z. (Vasas DH), 7 gó­los: Djurisics (DVSC-Epo­na), Kovács S. (Haladás- Milos), Herczeg M. (Újpes­ti TE), Szanyó (ÚTÉ 5, DVSC-Epona 2).