Kelet-Magyarország, 1997. október (54. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-22 / 247. szám

1997. október 22., szerda SPORT Rába-parti kézilabdavendégek NB I.: stoptáblát ígérnek a férfiak • Kisvárcián egykori csapattársak találkoznak Nyíregyháza, Kis- várda (KM) — Ál­lítsátok meg...! Na ne Arturo Uit, ha­nem a Győrt. A fohász jó mélyről jött egy hatalmas só- haly kíséretében. Persze kel­lett is tele tüdő hozzá, ugyan­is a Győr férfi kézilabdacsa­pata ötből ötöt produkált. És ez mind győzelem! Azért minden sorozat egyszer vége szakad, miért ne éppen Nyír­egyházán, mondjuk ma dél­után, amikor a Kárpát-Hús Nyíregyházi KC a győrieket látja vendégül. Az már csak a sorsolás szeszélye, hogy 50 kilométerrel arrébb a kis- várdai hölgyek szintén a győrieket fogadják bajnoki találkozón. — Tiszteljük a vendégek ered­ményét, de reméljük a nagy menetelésük itt zárul — taglal­ta Köstner Vilmos, a Kárpát- Hús NYKC vezetőedzője. — A két pont megszerzésért lé­pünk pályára, s szerintem nem okozunk csalódást. Petru- sevszkij, Medve, Tóvizi jó for­mában vannak, Szergyuk a Cegléd ellen a második félidő­ben már hozta a gólokat, csak­úgy mint Bécsi, Kun pedig nagyszerű 30 percet produkált. A szombati meccsen már javu­ló játékot mutatott a gárdánk, az apróbb hibák ellenére jól védekeztünk és a támadással sem volt gond. A korábban sé­rültek közül Bécsi és Szergyuk egyre jobb játékot mutat, Kiss pedig már leülhet a cserepad­ra. — Nagyon fontos, hogy a Győr 4 plusz 2 védekezésének megtaláljuk az ellenszerét, s ez ne zavarja meg a játékosa­inkat — folytatta a tréner. — Figyelünk a gyors indításaikra is. Úgyhogy a fiúknak rendkí­vül fegyelmezetten kell játsza­niuk. Igen szépszámú közön­séget várok, előttük remélem nagyszerű játékkal rukkolunk ki. ♦ Régi kölcseysek találkozójá­nak is be lehetne harangozni a hölgyek kisvárdai találkozó­ját. Ugyanis pár éve még a nyíregyházi diákcsapatban együtt játszott Kulcsár Anita és Nádasdi Mariann. Most egymás ellen játszhatnak, hi­szen Anita a Rába-partjára igazolt, Marian pedig a Papp- Ker csapatából került az első­osztályú kisvárdaiakhoz. Kul­csárnak kulcsszerepe van csa­patában, ő is remekelt a vasár­napi tévémeccsen, amelyen valósággal lelépték (34-18) a dicső múltukra már nem iga­zán emlékeztető debrecenie­ket. Kulcsár mellett reme­kelt még a 10 gólos Pignitczki is. — A bajnokság egyik érem­esélyese a győri csapat, amelyben nagyon sok a fiatal játékos, kedden délelőtt ele­meztük a vasárnapi meccsüket és remélhetőleg tanultunk a debreceneiek hibáiból. Nem fogunk megijedni a győriektől és mindent megteszünk majd a minél sikeresebb szereplésért — vélekedett Rácz Sándor, a Kisvárda Papp-Ker KC edző­je­Aki még azt is elmondta, hogy bizony nem szomorkod- nának, sőt nagy kő esne le a szívükről, ha Nagy otthon ma­radna és sérülése miatt nem utazna. Ami a hazaiak illeti, a Szekszárdról hazafelé tartva bizony nem dolgozott rende­sen a busz fűtése, így páran prüszkölnek. Sőt, a két kapus­nak, Birtának és Pálnak, vala­mint a gólerős irányítónak, Vassnak hőemelkedése volt. Remélhetőleg azért pályára tudnak lépni, a romániai légió­sok közül most Gálái pihen, Rigmányi pedig ismét lehető­séget kap. Bár a mérkőzésnek inkább a győriek az esélyesei, a várdaiak a Vasas ellen is megmutatták, hogy képesek felvenni a harcot a legjobbak- kal is. Remélhetőleg ma is így lesz. ♦ Mint ismert, november 28-án a bujtosi csarnokban rendezik a Magyarország-Svédország férfi Európa-bajnoki selejte­zőt. Várhatóan nagy érdeklő­dés kíséri majd a találkozót, ezért már elkezdték a jegyek árusítását. Először a mai férfi bajnoki lehet megvásárolni a három­százötven forint egységárú bi- létákat, ezt követően pedig minden nap, mégpedig a csar­nokban. is kevés volt UEFA Kupa Nyíregyháza (KM) Kedden kezdődött az euró­pai labdarúgó kupahét Tegnap az UEFA Kupa résztvevői léptek pályára, a nemzetközi porondon egyedüli magyar együttes, az MTK a Proszinecskivel felálló horvát zágrábiakat fogadta. A Hungária körúti első mérkőzés lapzártakor ért véget, ezen: MTK-Croatia 1-0 (0-0). Röviden LABDARÚGÁS. Csütör­tökön 11 órától Jánkmajti- son a helyi öregfiúk ellen mérkőzik a Nyíregyházi FC öregfiúk gárdája. Csá­ké György vezetésével a nyíregyháziak a megye- székhelyről 8 órakor autó­busszal indulnak. TENISZ. Káplán István és Káplán Krisztián nyerte az NYVTC pályáján megren­dezett szülő-gyermek ver­senyt. A második helyen Bodnár Ferenc és Bodnár Norbert végzett, a két har­madik: Radvánszki Tibor és ifj. Radvánszki Tibor, valamint Pázmándi József és Pázmándi Viktor. KÉZILABDA. Országos Serdülő Bajnokság: Nyír­egyházi SI-Kecskemét 46-25 (19-10). Magabiz­tos győzelem. Legjobb góldobók: Harsányi és Kiss N. 9-9, Bartha I. 8, Nagy Z. 6, Váradi 5. NB I, ifi: Nyíregyházi SI-Ceg- léd 35-18 (16-8). Már az első félidőben jelentős volt a különbség. Ld.: Tanczer 11, Kriston T. 9, Bartha D. és Budai 5-5. KOSÁRLABDA. Kedd délután dobták fel a labdát a nyíregyházi Vasvári gim­názium tornatermében, ahol tizenkét órán át folya­matosan kosárlabdáztak a diákok. A mérkőzés a ma hajnali órákban ért véget. Hat gól Debrecen (G. J.) — Az eddig pontnél­küli Debreceni Dó­zsa otthonában ké­szülődött az újonc Tiszavas- vári Alkaloida férfi kézilabda­csapata történetének első él­vonalbeli idegenbeli győzel­me megszerzésére. Debrecen-Tiszavasvári Alkaloida 22-22 (7-13). Debrecen, 400 néző, v.: De- mény, Éles. Alkaloida: Bo- czák — Danes, Berényi 3/1, Varga 6, Fekete 5, Fuják 1, Négyből Nyíregyháza, Ti- szavasvári (KM) — Ezúttal itthon léptek pályára a Nyíregyházi Sí és a Tisza- vasvári Alkaloida ifjúsági csapatai. A négy mérkőzés­ből mindössze egy hozott ha­zai sikert. NB I-es ifjúsági bajnok­ság. Ifjúsági A korosztály: Nyíregyházi Sí-Vasas 1-3 (1-1). Tiszavasvári út, száz néző, v.: Tomasovszki. NYSI: Polgári — Kántor, Ambrusz, Varga R. — Lakatos, Pámer (Szenes), Puki, Székely (Kiss), Gégény — Szécsi, Tö­rök. Édző: Gáspár László. Jól kezdtek a hazaiak, hiszen már a hatodik percben vezetést szereztek. A tíz emberrel ját­szó angyalföldiek második gólja sokkolta a hazaiakat, így Nyíregyháza (KM- B. T.) — Mint a nagycsapatoknál: videofelvételt ele­mezgettek a kertvárosiak, majd kimondták a döntést, amely szerint mégsem óvják meg a Kemecse elleni megyei II. osztályú bajnokit. Ez nem volt egy szokványos mérkőzés, már csak a tétje mi­att sem, hiszen két veretlen csapat találkozott Sényőn (a kemecsei pálya felújítása mi­att az egykori NB Il-es játékté­Arató 4. Csere: Grandjean (kapus), Szrdanovics 2, Hel- linger 1. Edző: Mirzet Uzejro- vics. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1. Jól kezdtek a vendégek, az első félidőben egyáltalán nem volt gond a játékukkal. így aztán örülhetett a vendégtá­bor, amely legalább akkorára rúgott, mint a debreceni. A második játékrész elején vég­leg kizárták a frissen igazolt Fujákot, ez főleg a védekezés­a nagy akarással játszó nyírsé­giek ellen megérdemelten nyert a Vasas. Gól: Szécsi, il­letve Vitok 2, Zacsovics. Ki­állítva: Zacsovics (43. perc). Jó: Varga R. Ifjúsági B korosztály: Nyíregyházi Sí-Vasas 1-3 (1-2). Tiszavasvári út, száz néző, v.: Veres A. NYSI: Szalma — Petró, Horváth, Babják — Lakatos, Géczi, Milka, Laskai, Ember (Szé­kely) — Karaffa, Hengsperger (Czvik). Edző: Révész Csaba. Pontosan azokban a pillana­tokban kaptak balszerencsés gólokat a hazaiak, amikor már hihető volt, hogy nyerhető a mérkőzés. Gól: Karaffa, illet­ve Szabó F., Ottlik, Orosz. Jó: Petró, Horváth, Lakatos. NB I/B-s ifjúsági bajnok­ság. A korosztály: Tiszavas­vári Alkaloida-Szolnok 6-0 ren rendezi mérkőzéseit a csa­pat). Az eredmény sem min­dennapos (4-3), közben pedig igencsak forrtak az indulatok a játéktéren. Nem volt ritka a reklamálás, így aztán Szabó Zoltán játékvezetőt nehéz fel­adat elé állították a futballis­ták. A kertvárosiak szerint a sí­pos ember nem is állt a helyzet magaslatán, véleményük sze­rint a kemecsei Sztojka két sár­ga lapot is kapott, pirosat vi­szont nem. Ha ez így van, ak­re volt hatással, innentől kezd­ve kezdte meg felzárkózását a Dózsa. Olyannyira, hogy az utolsó percben már a cívis városbeli­ek csapata vezetett 22-21-re. Ezt fél perccel a vége előtt Varga egyenlítette ki egyéni betörésből; Óriási lehetőséget szalasz­tott el az Alkaloida, hiszen hatgólos előnyét illett volna megtartania. A végén azonban mégis a vendégeknek kellett futniuk az eredmény után. (2-0). Alkaloida: Ambrus — Molnár (László), Kiss, Laka­tos, Zajácz (Búr) — Héri, Var­ga (Dankó), Nyisztor, Bakos T. (Szitás) — Fazekas, Nagy (Csikós). Edző: Nyisztor Sán­dor. A nagy akarattal és lelkesen játszó hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Gól: Fazekas 4, Varga, Dan­kó. Jó: Zajácz, Nyisztor, Héri, Fazekas. B korosztály: Tiszavasvári Alkaloida-Szolnok 0-8 (0-0). Alkaloida: Ambrusz — Óndi, Szabó, Jancsó (Ba­logh), Tóth (Fekete) — Vasas, Zsignár, Balázs (Kányási), Bartha (Ugyan) — Nagy, Molnár. Edző: Veres Miklós. Csak az első félidő játéka volt elfogadható, utána összezu­hantak a hazaiak. Jó: Nagy, Balázs, Vasas. kor műhibáról van szó, nos emiatt elemezgették a felvételt a kertvárosiak. Aztán sokkal okosabbak nem lettek, hiszen egyik eset­ben sem szolgált perdöntő bi­zonyítékkal az amatőr felvétel, így a kertvárosi vezetők bele­törődtek sorsukba, és nem nyújtanak be óvást a szövet­séghez. Majd a pályán próbálnak bi­zonyítani és lehetőség szerint visszaszerezni a csoport első helyét. Mégsem óv a Kertváros A videofelvétel sem szolgál mindig bizonyítékkal csak egy sikerült 4 Játékunk a pótselejtezőre Nyíregyháza (KM) — Me­xikóban 1986-ban szerepelt utoljára világbajnoki dön­tőben a magyar labdarúgó válogatott. Most itt az újabb lehetőség a mieink számára, persze ehhez túl kell jutni a jugoszlávokon. A két mérkőzést október 29-én és november 15. vagy 16-án rendezik. Az első meccs helyszíne Budapest, a visszavágóé Belgrad. A továbbjutó játszhat a jövő évi vb-n Franciaország­ban. Ön szerint melyik gárda jut tovább? Erre váijuk ol­vasóink tippjét. Kérjük az alábbi tippszelvényt kitölt­ve küldjék el, vagy szemé­lyesen hozzák el címünk­re: Kelet-Magyarország Szerkesztősége, Sportrovat. 4400 Nyíregyháza, Zrínyi I. út 3-5. Csak az újságból kivágott szelvényeket fogadunk el! Egy beküldő több szelvényt is kitölthet. Beküldési ha­táridő: 1997. október 29.12 óra. A jól tippelők között november 18-án 12 órakor a szerkesztőségben tartjuk a sorsolást. A szerencsés // nyertesek nevét Öze Tibor, a Nyíregyházi FC vezető­edzője húzza ki. A fődíj: a Domus 25 ezer forin­tos nyereményszelvénye. Emellett a nyertesek vásár­lási utalványokat nyernek. j A beküldő neve: IA beküldő címe I I I I L. í-toWSxMí»»:*:«»; 'mmmm J Nagy-gólokkal Teremfoci NB I.: huszáros hazai hajrá Nyíregyháza (KM - M. L.) — Minden második hétfőn előosztá- lyú teremfoci váija az ér­deklődőket a bujtosi csar­nokban. A kiírás szerint es­te héttől szokott kezdődni az NB I-es bajnoki, ám a vendégek szinte rendszere­sen késnek a találkozókról. Ki tudja miért van az, hogy a nyíregyháziak oda tudnak érni pontosan, hozzánk pe­dig mindig tovább tart az út? Tegnapelőtt is ez tör­tént, a hatvani ellenfél a vártnál később érkezett. Nyíregyházi KFC-Hat- van 6-5 (3-1). Bujtosi csarnok, 150 néző, v.: Őrtó, Drucskó. NYKFC: Pola- csek — Krasznai, Nagy, Spisák, Virág Cs. Csere: Kiszely, Joó, Együd. Csa­patvezető: Sziky Gyula. Nem kis meglepetésre a vendégek szereztek veze­tést (ó.perc) amelyet szinte azonnal kiegyenlített a sé­rüléséből felépült Kiszely fi.). Az első játékrészben higgadtan játszottak a haza­iak, így Együd (13.), majd Nagy (17.) lövésével biz­tos előnnyel térhettek szü­netre. A második félidő első fe­le lidérces volt, hiszen a he­veseik négy góllal alaposan fordítottak az eredményen. Aztán jött a hazaiak huszá­ros hajrája. Krasznai kezdte meg a felzárkózást (33.), majd Nagy pillanatai kö­vetkeztek. Előbb egyenlí­tett (36.), majd a győzelmet jelentő találaton is megsze­rezte (38.). Mindkettőt sza­badrúgásból. A nyíregyháziak miként Debrecenben, most is saját maguknak nehezítették meg a mérkőzést. A még eredményesebb szereplés­hez kiegyenlítettebb formá­ra lenne szükség. A háromgólos Nagy Martyn Péter felvétele