Kelet-Magyarország, 1997. szeptember (54. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-01 / 203. szám

1997. szeptember 1hétfő SPORT Kelet-Magyaiország A soproniak titkos fegyvere NB l/B: otthonában harmadszor sem rúgott, ezúttal viszont kapott gólt az Alkaloida Egy Kocsis-kísérlet Harasztosi Pál felvételei Tiszavasvári (KM) — Sajnos jóvágású lett Homann! Azért sajnos, mert a homlokán látható seb mi­att illeti most ez a jelző a vas­vári focistát. Aki jó pár tár­sával (Erdei, Havelant, Sza­mosi, Veres) civilben várta a szombati kezdést. Ezen a soproni csapat volt az ellen­fél, amelyet tavaly kupa­meccsen 2-0-ra legyőztek a hazaiak. Tiszavasvári Alkaloida- Soproni FAC 0-3 (0-1). Ti­szavasvári, ezer néző, v.: Sápi (Mohácsi, Marcsók). Alkaloi­da: Szabó L. — Szarka, Sze­nes, Lenkey — Fige, Kovács I., Bohács, Hegedűs — Ba­logh, Rosu, Kocsis. Edző: Kiss Miklós. SFAC: Milch- ram — Guti — Kovács T., Si­pos, Homyák — Kelemen Zs„ Török, Kelemen L., Filipovics — Mikóczi, Tikosi. Edző: Supka Attila. Csere: Bohács helyett Lő- rincz (61. perc), Török h. Kul­csár (68.), Fige h. Szemán (69.), Mikóczi h. Tarodi (75.), Kocsis h. Magyari (77.), Fili­povics h. Srdic (86.). Gól: Guti (4.), Tikosi (57.), Tikosi (90.). Sárga lap: Szarka (35.), Tö­rök (58.). Feltűnő volt a vendégek bu­sza. Pedig nem volt rajta sem­mi különleges, mindössze any- nyi, hogy a nagy kategóriába tartozott. Mert a tavalyi kupa­meccsre egy kisbusszal, egy utánfutóssal érkeztek a hűség városából. Akkor ki is kaptak, talán emiatt is vették komoly­abban az utat a soproniak. Olyannyira, hogy igen hamar vezetéshez jutottak. Egy szög­let után Guti fejesénél Szabó csak megpaskolni tudta a lab­dát, amely a hálóban landolt. A vezetés érthetően megnyug­tatta a vendégeket, a hazaiak pedig fölénybe kerültek, a me­zőnyben többet birtokolták a labdát, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakí­tani. Szögletet annál többet, ám egy Kocsis-lövésen és egy Balogh-helyzeten (beadás he­lyett talán lőnie kellett volna) kívül nem jegyezhettünk fel igazán gólveszélyes akciót. Szóval a szünetre úgy vonul­tak le a csapatok, hogy maradt a soproni előny. Ez még belefért volna egy parádés második félidőnél, ám ezt a játékrészt is a dunántúli­ak kezdték jobban. Olyannyi­ra, hogy egy formás akció vé­gén a végig életveszélyes Ti­kosi mintegy tíz méterről lőtte ki a hosszú, azaz bal alsó sar­kot. Ezzel el is döntötte a há­rom pont sorsát. Mert a vasvá­riak hiába akartak, próbálkoz­tak, semmi sem sikerült. Pedig Szenes előrébb húzódott a kö­zéppályára és újabb támadókat is felcserélt Kiss Miklós edző. Ám a higgadtan játszó vendé­gek nem engedélyeztek még egy becsületgólt sem. Sőt, az utolsó percben az MTK-t is megjárt Tikosi ismét villant és közelről beállította a végered­ményt. Verhető, kellemes ellenfél­nek tartották a soproniakat a hazaiak. Jól fel is térképezték őket, ám mindez semmit sem jelentett szombaton. Mentség­ként lehet mondani, hogy jó páran sérültek voltak és hiá­nyoztak. Igaz, a helyükre ke­rülőknek meg volt a lehetőség a bizonyításra. Nem éltek ez­zel, bár főként az első félidő­ben sokat birtokolták a labdát. Sajnos a tizenhatosnál elfo­gyott a tudomány és hiába a nagy fölényű, 15-6-os (10-5) szögletarány, három komer már régóta nem tizenegyes! Szünet és főként a második vendéggól után már mindent egy lapra tettek fel a hazaiak, volt is néhány szép passzos akció. Aztán ahogyan az lenni szo­kott, ezzel a játékkal kiváló le­hetőséget nyújtottak az ellen­fél kontráihoz, a soproniak pe­dig egyszer ki is használták a lehetőséget. A szombati pro­dukciók alapján biztos és meg­érdemelt volt a soproni győze­lem. A vasvári nézők kérdése viszont megmaradt: mikor nyer végre a csapat? Mert hat meccs kevés volt erre. A kü­lönbség pedig, az bizony rös- telni való. Ötszáznegyven perc alatt egyetlen adott gólocska a kapott öttel szemben. Kiss Miklós: A korán beka­pott gól alaposan visszavetette a csapatot. Nem sikerült az egyenlítés, majd a második félidő elején kapott újabb talá­lat teljesen szétzilálta a társa­ságot, amely tartását is elvesz­tette. Megérdemelten nyert a Sopron. Supka Attila: A mai mér­kőzésen a mi akaratunk érvé­nyesült, jól játszottuk a kont­rákat, amelyek eredményesek is voltak. Megérdemelten nyertünk. HIRDETÉS Nyíregyházát is megkoronázzuk A HYPO-BANK Hungária Rt. az egyik legnagyobb, 160 éve fennálló német kereskedelmi bank magyarországi leányvállalata. Nyíregyházán, a Kossuth téri Koronában megnyitottuk új fiókunkat, amely teljes körű banki szolgáltatást nyújt magán- személyek és cégek számára egyaránt. Válogatott, a helyi sajátosságokat jól ismerő szakembereink és szolgáltatásaink magas színvonala biztos alapot jelent a hosszú távú, eredményes együttműködéshez. Rendkívül fontos számunkra az időtálló és személyes kapcsolattartás, ezért ügyfelünk a különböző bankügyletekben mindig saját tanácsadó­jához fordulhat. A HYPO-BANK mindig megbíz­ható és elérhető partner, akár egy igazi jó barát. Somogyi Imre fiókvezető HYPO-BANK Hungária Rt 4400 Nyíregyháza Kossuth Lajos tér 3. Telefon (06-42) 501-010 Telefax (06-42) 501-020 Sportvilág Eldőlt... ...hogy Exander Holyfield, a Boksz Világszövetség (WBA) profi nehézsúlyú trónját bir­tokló amerikai ökölvívó no­vember 8-án Las Vegasban mérkőzik meg IBF-világbaj- nok honfitársával, Michael Moorerrel. A mérkőzésért a hírek szerint Holyfield 20 mil­lió, míg Moorer megközelítő­leg 8 millió dollárt kasszíroz majd. (AP) Az olasz... ...Valentino Rossi szerezte meg a gyorsasági motoros vi­lágbajnokság 125 kcm-es gép­osztályának világbajnoki cí­mét. Ä 18 éves Rossi az idei 12 versenyből kilencet meg­nyert, a vasárnapi Cseh Nagy­díjon pedig a harmadik helyen végzett. A spanyol... ... Deportivo La Coruna labda­rúgócsapata leigazolta Peter Rufait, a nigériai válogatott kapusát. Rufai a Hercules együttesétől szerződött új klubjához. (Reuter) Férfi... ...kosárlabda-világbajnoki se­lejtezők az Amerikai zónában: Puerto Rico-Kuba 116-81, Egyesült Államok-Argentína 91-78, Uruguay-Venezuela 84-77, Brazília-Kanada 94-82. (AP) A Nemzetközi... ...Evezős Szövetség (FISA) a svájci Luzemnek ítélte oda a 2001 -es világbajnokság rende­zési jogát. Erről a franciaor­szági Chambéryben döntött a FISA. Svájc eddig háromszor, 1962-ben, 1974-ben és 1982- ben adott otthont evezős világ- bajnokságnak. (dpa) Schmidt lökése Újabb ötödik hely a serdülő EB-én Tatabánya (KM) — Szom­baton véget ért a tatabányai súly­emelő serdülő Európa- bajnokság. A találkozón két verseny­zővel képviseltetett magát az NYVSC. Ádám Róbert szerdán lépett dobogóra és ötödik helyen végzett. Szombaton újabb Bobonka- tanítvány következett. Schmidt Gábor a 70 kiló­sok között versenyzett. Szakításban 95 kilóval kez­dett, sikerrel. Aztán az egy mázsát is a feje fölé szakí­totta. Harmadik kísérletén 102 kiló volt a rúdon, saj­nos túlhúzta a tárcsákat, és a kilencedik volt ebben a fogásnemben. Klubtársá­hoz hasonlóan a lökésben sikerült javítani a helyezé­sen. Háiom érvényes gyakor­lattal nyolc kilót javított a kezdősúlyon, a 130 pedig az ötödik legjobb lökést je­lentette. Összetettben telje­sítette a tervezett 230 kilót, ami szintén az ötödik hely­re volt jó. Eredménye és helyezése nagyszerű, főként ha figye­lembe vesszük, hogy jövőre is ebben a súlycsoportban indulhat. A végén győzelem Jalovi hazautazott, negyedik a TK-lsobau Nyíregyháza (KM) — A ne­gyedik helyet szerezte meg a házigazda Tanárképző- Isobau kosárlabdagárdá­ja a vasárnap délben zá­rult XII. Bessenyei Emlék Tornán, amelyet a FILA Kupáért rendeztek. A té- kásoknál a hét végén már nem játszott Joszip Jalo­vi, akit annyira gyötört a honvágy, hogy inkább ha­zautazott. Helyette új ide­genlégióst próbál leigazol­ni a téká. Úgy látszik akadnak még meglepetések a kosaras po­rondon: a kassaiak idegen- légiósként Jankovicsot hoz­ták el, aki korábban Nyír­egyházán, majd Salgótar­jánban játszott. A hazaiak erre csak annyit jegyeztek meg, ügyes lehet a mene­dzsere. Persze más egykori nyír­egyházit is láttunk a pályán, például a Debrecenben a perzsa Shiriánt, vagy a fia­tal Szerdahelyit. A téká pénteken a Kas­sa ellen lépett pályára, s nyolcpontos vereséget szenvedett. A házigazdák szombaton a Salgótarján el­len játszottak, s hiába ve­zettek félidőben 9 ponttal, ezúttal is kikaptak. A ven­dégeknél Radenkovity 37 pontja döntött. Vasárnapra maradt a Ta- nárképző-Debrecen mér­kőzés, amely előtt már el­dőlt, a szomszéd megyebe­liek ha vesztenek, akkor is tornagyőz­tesek. A szoros első félidő után a má­sodik játék­részben a le­támadást al- k a 1 m a z ó debreceniek ellen foko­zatosan el­húztak a té- kások és biztosan nyertek. Igaz, akkor már a fiata­lokat küldte pályára Rá- tonyi Ta­más, a ven­dégek tréne­re. — Olyen helyzetben vagyunk, amikor igen­csak szükségünk van a mér­kőzésekre — mondta a tor­na végén Kamarás György, a téká edzője. ■*— Egyelőre túl sok következtetést nem akarok levonni a találko­zókból, azt próbálom fel­mérni, a fiatalok közül kitől várhatok jó teljesítményt. Az elmúlt héten a debreceni tornán Lakatos, most Herczku kapott több játék- lehetőséget, mint a többiek. Jövő héten Salgótarjánba utazunk majd egy tornára, ott folytatjuk a felkészülést. Az már biztos, hogy Jalovi- val nem kötünk szerződést. Szerdára érkezik a mace­dón Rabotnicsnikből egy 205 centis, 100 kilós, 28 éves center. Ez a csapat 1993-ban a KEK-ben éppen a Honvédőt verte ki. A cen­ter próbajátékra érkezik, Salgótaijánban már játszani fog. XII. Bessenyei Emlék Torna eredmények: TK­Isobau-Kassa 70-78 (35-33), Salgótarján-Deb- recen 62-71 (34-33), Deb- recen-Kassa 65-45 (26-22) , TK-Isobau-Sal- gótarján 78-85 (43-34) , Kassa-Salgótarján 84-78 (47-42), TK-Isobau-Deb- recen 81-62 (33-31). A torna végeredménye: 1. Debrecen, 2. Kassa, 3. Salgótarján, 4. TK-lsobau. Különdíjak: legjobb dobó: Alekszandr Radenkovity 80 pont (Salgótarján), leg­jobb center: Ivan Brosko (Kassa), legtechnikásabb játékos: Kozma Tamás (TK-lsobau). Kozmát választották a torna legtech­nikásabb játékosának □