Kelet-Magyarország, 1996. október (53. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-10 / 237. szám

1996. október 10., csütörtök Sevcov irányította a csilléseket Norvégia-Magyarország 3-0 (0-0) Habuczkit keményen megfogja Polgár, Kerekes (17) figyeli a lövést Balázs Attila felvétele medten figyelte az eredmény- jelzőt: 3-7. Kerekes a beállós helyéről, majd Medve szépí­tett, de Tóvizi és Habuczki is kihagyta a büntetőt. Kínlódva csak sikerült a félidő hajrájára valamennyit javítani az ered­ményen és Déváid góljával egygólos nyíregyházi hát­ránnyal zárult a félidő. A második játékrész harma­dik percében már időt kért Rácz Sándor, mert 13-9-re el­húztak a vendégek. Ekkor a hazai gárda váltott a védekezé­sén, Déváid Polgárt követte szorosan, teljesen kikapcsolta a vendégek gólzsákját a játék­ból. Ennek ellenére 15-12-re még mindig a komlóiak vezet­tek, majd ismét következett a hajrá. Déváid, Habuczki, Tó­vizi, majd Kerekes góljával ki­egyenlítette négygólos hátrá­nyát az NYKC. A közönség vastapssal köszöntötte a hazai­akat. akik ekkor már a győze­lemre törekedtek. 19-18-nál már a hazaiak vezettek, ami­kor 3 perc volt a mérkőzésből. Gúnya a szélről egyenlített, majd Kalocsay lövésével már a vendégeknél volt az előny. Az utolsó percen belül Szer- gyuk kapott ziccer labdát, de lövését óriási bravúrral védte Sevcov. A hátralévő időt már kijátszották a komlóiak. Ve­zéregyéniség, igazi átlövő és a második játékrészben kapus­bravúrok nélkül ennyire tellett a nyíregyházi csapatnak. A Komló Sevcov, Polgár és az irányító Bognár jó játékának köszönheti győzelmét. n Nyíregyháza (KM - MCS) — Kétszer is négy gól hát­---------- rányból állt talpra a Kárpát-Hús Nyíregyházi KC, de az egyenlítés után a győztes gólt végül a vendég Komlói Bányász-Metraco szerezte meg. Kárpát-Hús Nyíregyházi KC-Komlói Bányász-Met­raco 19-20 (9-10). Bujtosi Csarnok, 1000 néző, v.: Klú- csó, Lekrinszki. Kárpát-Hús NYKC: Lencsés — Szergyuk 2, Medve 4, Tóvizi 4/2, Ha­buczki 2, Varga, Kerekes 4. Csere: Kuliár (kapus), Dengi, Déváid 3. Edző: Rácz Sándor. Komlói Bányász-Metraco: Sevcov — Gúnya 1, Soós 1, Bognár 5, Polgár 7/1, Cseh, Degré 2. Csere: Cserkaszov, Keszthelyi, Kalocsay 4. A nyíregyháziak három sé­rültje, Bécsi, Szabó és Kun a partvonal mellől figyelték a já­tékot, Szergyuk viszont vállal­ta a játékot, még akkor is, ha egész meccsen bicegett. Gyor­san kiderült: Sevcov nagyon érzi a lövéseket, már az első negyedórában bravúrt bravúr­ra halmozott. Míg a hazaiak a kimaradt helyzeteken bosz- szankodtak, addig a komlói Polgár sorra lőtte góljait. Előbb a bal alsó sarkot, majd a jobb felsőt célozta biztosan. Nem csoda ha a közönség der­Oslo (MTI) — A finnek elleni 1-0-ás, otthon szeptember elsején megszerzett győzelem után szerda este az oslói Ullevaal-stadionban ját­szotta le második világbajnoki selejtezőjét Magyarország labdarúgó-válogatottja azzal a szándékkal, hogy majd a nyol­cadik csata végén helyet bérel magának az 1998-as francia- országi fináléban. Az európai 3. csoportban pontveszteség nélkül élen álló két gárda csatázott egymással a skót Dallas játékvezetésével. Norvégia 5-0-ás diadallal tette le névjegyét, Azerbajdzsánt söpörve félre az útjából. A legutóbbi vb-n 17. helyezett hazaiak nem titkoltan azzal a szándékkal készülődtek, hogy begyűjtsék második három pontjukat is. Hogy Egil „Drillo” Olsen szövetségi kapitány legénysé­ge mennyiért futballozott ezen az estén, titok. A két legény­ség a következő összetételben kezdett: Norvégia: Grodaas — Haaland, R. Johnsen, Berg, Björnebye — Bohinen, Rek- dal, Mykland, Leonhardsen — Strandli. Solksjaer. Magyar- ország: Sáfár — Bánfi — Mracskó, Sebők V. — Dombi, Nyilas, Halmai, Urbán, Balog T., Nagy N. — Klausz. Az el­ső negyedórában óriási norvég nyomás nehezedett a magyar kapura, főleg Strandli fejjel veszélyeztetett, de gól nem született. Ezután Dombinak volt óriási gólhelyzete, de bal lábáról lecsúszott a labda. A másik oldalon Strandli egy elnézett lest kihasználva lőhetett 16 méterről, a labda a jobb kapufáról pattant vissza, így a félidő maradt gól nélküli döntetlen. Lapzártánk miatt a második félidőről nem tudunk részletes tudósítást adni. csak a vég­eredményt közöljük. Változott a vezetés az úszóknál Hazai versenyek szervezését tervezi a szakosztály-igazgató DIÁKSPORT. Az Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium nyolcosztályos gimnáziu­mok területi sportverse­nyét rendezi meg október 11-én 10 órától atlétika, labdarúgás, kosárlabda, röplabda és úszás sport­ágakban. A versenyre Ti­szafüredről, Fehérgyar­matról, Nyírbátorból, Haj­dúnánásról érkeznek diá­kok, s a házigazdák mellett Nyíregyházáról részt vesz az Arany János Gimnázi­um és az Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium csapata. FITT PRÓBA. A Fitt 7 Próba 5. állomását, a Ga­rancia Futást október 13- án 9.30-tól rendezik Nyír­egyházán, a táv 3 km. A versenyközpont a Kossuth téren lesz. Az első 1000 befutó pólót, emellett üdí­tőt kap, míg a távot teljesí­tők tombolasorsoláson vesznek részt. LABDARÚGÁS. Az Al­kaloida szerdán Debrecen­ben játszott a Sándor T. és Dombit nélkülöző DVSC ellen és Havelantnak a 33. percben szerzett góljával 1-0-ra nyert. Az ezer néző élvezetes küzdelmet, jó mérkőzést és vendég- győzelmet látott. Nyíregyháza (KM) — Új szakosztály­vezetést választott szerdán a városi sta­dionban megtartott közgyűlé­sén az NYVSC úszószakosz­tálya. Pék János, a Fürdők Kft. ügyvezető igazgatója ma­radt a szakosztályelnök, a szakosztályvezető Balogh La­jos lett, míg az elnökségbe a következők kerültek: dr. Ga­zsó Tibor, Vajda Tamás, Szűcs Csaba, Szondy György, Lu­Nyíregyháza (KM-G. D. M.) —He­tek óta remekül sze­repelnek a Nyíregy­házi Városi Sportiskola NB I- es ifjúsági fiú kosarasai. Igaz, egy vereség is becsúszott már, de a játék mindenképpen biz­tató a jövőre nézve. Á csapat edzője, Sallai József is hason­lóképpen vélekedett. — Az eddig lejátszott öt mérkőzésünkön mindig meg­dobtuk a száz pontot, ami a támadójátékunkat dicséri, de sajnos egy kivétellel az ellen­fél is túlszárnyalta a bűvös ha­tárt. Ez, és a tapasztalataim is azt mutatják, hogy a védő­munkán még van mit javítani. kács János, Vasvári Sándor és Máthé Csaba. A szakosztályi ülések állan­dó résztvevője lesz Szalka Gé­za, a városi sportiskola igaz­gatója és Sziklai László, az NYVSC elnökhelyettese. A szavazás előtt az elnökségi ta­gok között felmerült Gyula Sándor neve is, vele a közeljö­vőben tárgyal a szakosztályel­nök. Október elsejétől a szakosz- tály-igazgatói feladatokat O A Budafok elleni hétvégi meccsen 15 ponttal is vezettek, végű! meg kellett elégedni egy szerény győzelemmel. — Sajnos ez már tendencia. A második félidő tizedik perce körül olyan hullámvölgybe kerülünk, amelyből alig té­rünk magunkhoz. A MAFC ellen ez nem is sikerült. O Nem az összeszokottság hiánya jelentkezik ilyenkor, hisz ha jó! tudom, a gárda fele a felnőttekkel edz? — Valóban, Lakatos, Herczku, Zácói, Ványi, Fehér és Boczkó a nagyokkal készül. Buss, Fehér, Fiilöp, Balma:, Héczei, Sallai és Garai velem, így együtt csak szerdai napon Szűcs Csaba látja el. aki ko­rábban az NYVSC úszóinak vezetőedzője volt. A szakem­ber a sportiskola és a klub kap­csolatának erősítését, az után­pótlás-piramis kialakítását, az élversenyzők jobb menedzse­lését, az eddiginél kedvezőbb feltételek kialakítását, hazai versenyek megszervezését tűzte ki célul. A szakosztály négy csoportban szakmai ter­vek alapján folytatja a mun­kát. tudunk gyakorolni, ami való­ban nem sok. De a TK-sokkal edző játékosok nagyon sokat fejlődtek és fejlődnek azáltal, hogy rutinos társak ellen tré­ningeznek és ennek is örülni kell. O Ilyen sikeres kezdés után milyen végeredménnyel lenne elégedett? — Tavaly a hetedik helyen végeztünk, idén bármi lehetsé­ges. Hétvégén a MEAFC-hoz látogatunk, ezen a találkozón sok minden eldől. Az biztos, hogy a Hódmezővásárhely, a MAFC, a MEAFC és mi pá­lyázunk a dobogóra. Bízom benne, hogy szép sikerrel zár­hatjuk majd az évet. Százon felüli fiatal fiúk Krízis a második félidő közepétől • Dobogós remények Vencsellői kihívás Falatovics nem teljesen elégedett Nyíregyháza (KM) — Mene­telnek az újoncok a megyei I. osz­tályban. A Nyírmeggyes és a Gávavencsellő is ragyo­góan szerepel, meghatározó tagja a mezőnynek, és a táblázat elején foglal he­lyet. Mégis, mint az majd a következőkből kiderül, Fa­latovics László, a gávaven- csellőiek edzője nem telje­sen elégedett az eddigiek­kel. — Úgy gondolom, idáig semmi különöset nem nyúj­tott a csapat, talán úgy fog­lalhatnám össze az eddigie­ket: elfogadhatóan szerepe­lünk — értékelte summásan az eddigieket Falatovics László. O Azt azért mégsem állít­hatja, hogy egy újonc csa­pattól nem bravúros három győzelemmel, négy döntet­lennel és mindössze egy ve­reséggel rajtolni. Főleg azt is figyelembe véve, hogy egyedül önök tudtak eddig pontot szerezni a listaveze­tőtől. — Az eredményességgel nincs is semmi gond, főként úgy, hogy ez a csapat nem rendelkezik komoly me­gyei I. osztályú múlttal. Há­rom évvel ezelőtt kezdtünk el egy munkát, amely mos­tanában érik be. Igaz, azóta én tettem egy kis kitérőt Sé- nyőn, de visszaérkezésem után egy még érettebb, jobb játékosállományt vettem át. A Namény elleni találkozó­ról pedig annyit, hogy nem tartozott a kiemelkedő mér­kőzéseink közé, voltak győzelmi esélyeink, de a helyzetek alapján a vendé­gek is elvihették volna a há­rom pontot. Összességében tehát a rajttal nem lehetek elégedetlen, de játékban ta­lán egy kicsit többet vártam a fiúktól. O Lassan egy fél év eltelt azóta, hogy távozott Sényő- ről. Nem hiányzik a maga­sabb osztály légköre? — Most is azt vallom, amit korábban, vagyis szakmailag nem jelent más kihívást magasabb szinten dolgozni, mint mondjuk a megyei I. osztályban. A szabályok itt is ugyanazok, legfeljebb a körülmények másak. Sőt, érzésem szerint alacsonyabb osztályban .jó­val nehezebb egy edző dol­ga, mert nem mindig tud­hatja, hogy egy-egy edzé­sen hány emberre is számít­hat, nem követelhet olyan következetesen mint — fo­galmazzunk így — a profi világban. Szóval, egyelőre jól érzem magam Vencsel- lőns az itteni munkát is iga­zi kihívásnak érzem. Mádi három pont Továbbra is az élen a Kisvárda K i s v á r d a (KM-G.D.M.) — A labdarúgás­ban alapszabály: egy mérkőzés 90 percig tart. Ezt a Kisvárda NB Ili­as csapata nagyon megta­nulhatta, hisz a legutóbbi. Mád ellenti találkozón a 87. percben érték el a három pontot érő találatot. Ezzel a győzelemmel továbbra is a tabella élén áll a Rozsnyai Béla által dirigált együttes, igaz a négy-öt héttel ezelőt­ti helyzet óta kissé sűrűsö­dött az élboly. — Valóban, mert akkor még veretlenek voltunk, ám a Baktalórántháza rontott a mérlegünkön — gondol vissza a vesztes találkozóra a mester. Ezt a botlást azon­ban újabb három nyert meccsel próbáltuk feledtet­ni. O Ön szerint meddig áll­hatnak még a Tisza-csoport élén? — A soron következő összecsapásokon sok min­den eldől majd. A hét végén a Balmazújvárost fogadjuk, utána Nyírbátorban ven­dégszerepelünk. A további sorsunkat e két mérkőzés nagyban befolyásolja. A je­lenlegi második helyezet­tel, a Tiszaújvárossal az utolsó fordulóban küzdünk meg. CT A bajnokság elején egyáltalán gondoltak a fel­jutásra? — Természetesen. Igaz, inkább egy jó szereplés volt a célunk, de ebbe a dobogó, sőt akár az NB II is benne van. Persze tisztában va­gyunk vele, hogy ezért még rengeteget kell dolgozni. CJ A védelem vagy a csa­társor hozza a meccseket? — Mindkettő jól teljesít, bár a hat kapott gólt még így is soknak tartom, mert elkerülhető találatokat kap­tunk. A támadók közül Marginean hatszor, Her- czeg és Kocsis öt-öt alka­lommal vette be az ellenfél kapuját. Ok vezetik a házi góllövő listát. OHa az őszi szezon végé­re is meg tudják tartani az első helyet, gondolja, sike­rülhet a feljutás? — Nehéz ennyire előre jósolni. A téli felkészülés után megmondom. 1. Ferencváros-Vasas 1 x 2. III. Ker.-Csepel 2 3. Siófok-MTK 2 1 4. Bremen-Schalke 04 1 5. Karlsruhe-Leverkusen 1 6. FC Köl-Bayern München x 7. Rostock-VfB Stuttgart 2 1 8. Bologna-Sampdoria 1 9. Cagliari-Parma x 10. Fiorentina-Lazio x 11. Napoli-Udinese x 12. Perugia-Atalanta x 13. Reggiana-Verona 1 14. Vicenza-Juventus x % _____SPORT _________i________ 41. hét-------------------------------------,