Kelet-Magyarország, 1996. szeptember (53. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-30 / 228. szám

1996. szeptember 30., hétfő SPORT Kétszer is öt játszmában Az NYVSC-Szabolcs Gabona és a Hansa-Plastik Sportula is győzedelmeskedett Gebhardt figyeli Zádór pontos ütését Balázs Attila felvétele Tarolt a Haladás NB I: Bicskei a kispesti kispadon Nyíregyháza (KM) — Pénteken óriási csatában Kapos­várott elvesztette első extra ligás mérkőzé­sét az NYVSC-Szabolcs Gabona gárdája. Vasárnap folytatódott a bajnokság és a nyíregyháziak ugyancsak ötjátszmás küzdelemben nyertek a Csepel ellen. NYVSC-Szabolcs Gabona- Csepel 3-2 (13, 6, -12, -10, 13). Bujtosi Csarnok. 300 né­ző. NYVSC-Szabolcs Gabo­na: Gebhardt. Pál. Bugyi, Zá- dor. Dragichi. Drotár. Csere: Horváth L„ Pampuch. Edző: Balázs István. Az első játszmában még 2-0-ra a hazaiak vezettek, akiknek ezután mintha eszük­be jutott volna a pénteki kapos­vári fiaskó, mert hosszú ideig képtelenek voltak pontot sze­rezni. A csepeliek pedig har­sány kiabálások közepette sor­ra használták ki a hazaiak megingásait és szép lassan 11-2-re elhúztak. Ekkor vi­szont a vendéglátóknál felol­dódott a görcs, a román idegen- légiós, Dragichi. valamint Pál ütéseivel sorra szerezték pont­jaikat. Nemcsak utolérték a Csepelt, hanem a játszmagyő­zelmet is megszerezték. Ez a hatalmas lendület a má­sodik játszmában is tartott, ahol már igazán játszott a nyír­ségi csapat. Sokat javult a gár­da mezőnymunkája. Horváth L. beállítása jó húzásnak bizo­nyult, a kombinációs játék vé­gén a vendégek csak szomorú­an nézhettek az eredményjelző táblára. A vendégektől Tormát sorra lesáncolták a hazaiak, a csepeliek válogatottjának, Bottyánszkynak pedig semmi fi ovid© w Ungváron... ...szombaton játszották le a , magyar parlamenti labda­rúgó-válogatott és az ukrán parlamenti válogatott visszavágó mérkőzését. Az első találkozót Nyíregyhá­zán játszották, ahol a ma­gyar honatyák 6-3-ra nyer­tek. A szombati meccsen viszont a vendéglátók visz- szavágtak és 1-0-ra nyer­tek. A magyar parlamen­ti csapat kapuját Dajka László, az Alkaloida ka­pusedzője védte. Debrecenben... ...rendezték meg a salak­motoros országos bajnok­ság ötödik, egyben utolsó futamát. A debreceni via­dalt és egyben a bajnoksá­got Adorján Zoltán nyerte. Salakmotor ob, 5. forduló: 1. Adorján Zoltán (Adorján Team) 2. Fekete Sándor (Hajdú Volán) 3. Tihanyi Sándor (Simon és Wolf). A bajnokság végeredménye: 1. Adorján Zoltán 2. Hell Csaba (Agromobile SC) 3. Tihanyi Sándor. Michael... ...Jordan, az észak-ameri­kai profi kosárlabda-baj­nokságban (NBA) szereplő Chicago Bulls játékosa el­mondta: a kizárólag 1996/97-re szóló szerződé­se nem jelenti azt. hogy jö­vőre visszavonul. A 33 esz­tendős világhírű kosárlab­dázó a chicagói Sun-Times című lapnak úgy nyilatko­zott. hogy a Bikákat újabb bajnoki címhez szeretné juttatni. i nem sikerült, a harmadik játsz­mában kérte a cserét is. A harmadik játszmában mintha elkönyvelték volna a sima 3-0-ás sikert a nyíregyhá­ziak, és a könnyelműsködés megbosszulta magát. A csepe­liek tulajdonképpen semmi kü­lönlegeset nem csináltak, egy­szerűen kihasználták a hazaiak hibáit. Mire felébredtek a nyír­egyháziak, elment a játszma. Kiskundorozsma (Panek József) — Hosszú út várt a nyíregyházi labda­rúgókra vasárnap. A csapat már reggel nyolckor buszra pattant, hogy a Keleti cso­port legtávolabb lévő ellenfe­lének otthonába utazzon. Nemcsak a jó hangulatú visszaút érdekében volt fon­tos a jó eredmény. Kiskundorozsma-Nyíregy- házi FC 3-2 (0-1). Kiskundo­rozsma, 2 ezer néző, v.: Sóthy (Sápi, dr. Bozóky). Kiskundo­rozsma: Csehó — Tóth-Ko- vács, Stredie, Szabó — Kot- hencz, Kemenes, Süli, Fábián, Udvari — Barna G., Miklós. Edző: Vágó Attila. NYFC: Mező — Czap, Barna M., Kiss — Túróczi. Karkusz, Kovács, Rubóczki, Kákóczki — Sira, Domokos. Edző: Kiss Miklós. Csere: Fábián helyett Móra, Kothencz h. Dóra és Udvari h. Tóth (mindhárom 55. perc), Domokos h. Göncz (65.), Tú­róczi h. Torda (68.). Sira h. Né­meth (69.). Gól: Stredie (öngól, 22.), Kovács (52.). Barna G. (70.), Stredie (89.), Dóra (90.). Sárga lap: Tóth-Kovács, Süli, Kemenes, Kothencz. ill. Barna M., Kákóczki, Torda. Az első kapuralövés Karkusz nevéhez fűződött, a középpá­lyás próbálkozását Csehó a le­vegőben úszva hárította. Öt perc múlva Süli veszélyeztett. ám lövése centiméterekkel el­zúgott a léc fölött. A játékrész közepén jutott előnyhöz a ven­dégcsapat, a dorozsmai védők rövid felszabadítása után Ko­Balázs István a szünetben megpróbálta felrázni fiait, en­nek ellenére a negyedik játsz­ma is a csepelieké lett. A hirte­len halálban, az ötödik játsz­mában ezúttal a nyíregyháziak játszottak jobban, összejött a sánc, nagyszerű ütésváltás után a hazaiak örülhettek: első hazai meccsüket megnyerték az Extra Ligában. Ilyenkor bánhatják igazán a nyíregy­vács küldte kapura a labdát, amely a menteni igyekvő Stre­die lábáról vágódott a hálóba. Két perc múlva pedig tovább nőhetett volna az előny, ám Kákóczki és Csehó párbaját új­ra a dorozsmai kapus nyerte. Félóra elteltével Stredie a má­sik kapuba is szerezhetett vol­na gólt, ám fejesét Mező kiütöt­te. A 35. percben Szabót Bar­na M. a büntetőterületen belül felvágta, ám a tizenegyes el­maradt. Szünet előtt egy perc­cel Barna G. öt méterről az üres kaput sem találta el. Nagyszerűen kezdte a máso­dik félidőt az NYFC, hiszen hét perc játék után már kettőre nőtt az előnye. Udvari felsza­badítás helyett a kapu előtt ke­resztbelőtte a labdát, amely Kovácshoz jutott, és az apró­termetű középpályás a kint ál­ló Csehó mellett a kapuba lőtt. Ezután hármas cserélt eszkö­zölt a hazai edző. és ennek meg lett az eredménye. Előbb Mik­lós hagyott ki nagy helyzetet, majd Süli bedobása után Barna G. tizenhat méterről a hosszú A bajnokság állása: 1. Szolnok 8 2. Tiszakécske 8 3. Diósgyőr 7 4. Kaba' 7 5. Nyíregyházi FC 7 6. Salgótarján 7 7. Tiszavasvári 8 8. Kecskeméti TE 8 9. Kecskeméti SC 8 10. Hajdúnánás 7 11. Kiskundorozsma 7 12. Kazincbarcika 8 13. Tiszafüred 8 14. Eger 7 15. Hatvan 8 háziak a pénteki kaposvári vereséget. Jó: Pál, Horváth L., Bugyi. XXX Az első NB I-es mérkőzését vasárnap délután Kecskeméten játszotta a Hansa-Plastik Spor­tula női röplabdacsapata, amely ötjátszmás küzdelem­ben legyőzte a hazaiakat. Kecskemét RC-Hansa- Plastik Sportula 2-3 (-5, 9, -11, 7, -6). Kecskemét, 200 néző, v.: Hajdú, Karádi. Han­sa-Plastik Sportula: Botos, Gaál, Szabó, Adorján, Lő- rinczné, Erdősné. Csere: Ku- runczi, Veress. Edzők: Szekér László és Kolozsi János. Az első játszma ugyan 20 percig tartott, de az eredmény azt mutatta, hogy a vendégek simán nyertek. Elsősorban a jó nyitásoknak köszönhető a játszmagyőzelem, a hazaiak a fogadásoknál gyenge teljesít­ményt nyújtottak. A második játszmára főleg a mezőnyben feljavultak a hazaiak, a nyitás­fogadásaik is jobban sikerültek és kiegyenlítették a játszmaa­rányt. A következő játszmában 11-11-ig együtt haladt a két gárda, ekkor jó támadásokkal, és lelkes védekezéssel már csak a nyíregyháziak szereztek pontot. Ekkor 2-1 volt a játsz­maarány a vendégek javára. A negyedik játszmában görcsö­sen játszottak a vendégek, so­kat rontottak, ekkor még nem tudták kihasználni előnyüket. A döntő játszmában 4-2-re, majd 8^1-re vezettek a nyírsé­giek, akik jó nyitásfogadások­kal, kemény ütésekkel sorra szerezték pontjaikat. Az első osztályú debütálás sikeres volt. Jók: Erdősné, Szabó. sarokba lőtt. Egy perc múlva viszont eldőlhetett volna a pontok kérdése, ám Kákóczki hiába vezethette a labdái egye­dül Csehóra, a kapusba lőtt. És jött a kínos utolsó két perc! A tizenhetedik dorozsmai szög­letet követően Stredie ezúttal Mező kapujába fejelte a labdát. A nyíregyháziak még az egyenlítés miatt bosszankod­tak, amikor közvetlenül a lefú­jás előtt Tóth-Kovács jobbol­dali beadása átszállt Mezőn, Dóra pedig a kapuba fejelt. Vágó Attila: A Nyírségben almaszüret van, de a szüreti bált a dorozsmai pályán mi ren­deztük. Minden elismerés a csapatomé, amely egy percre sem adta fel. Kiss Miklós: Egy megynert meccset veszítettünk el. Mit le­het ilyenkor még mondani...? További eredmények: Sal- gótarján-Szolnok 2-0 (0-0), Kecskeméti SC-Hatvan 5-0 (1-0), Kaba-Kecskeméti TE 3-2 (1-0), Hajdúnánás-Eger 1-2 (1-0), Tiszafüred-Tisza- kécske 1-0 (0-0). 5 1 2 9- 6 16 5 - 3 13- 8 15 4 2 1 11- 6 14 3 3 1 7- 5 12 3 2 2 11- 7 11 3 2 2 5- 4 11 3 2 3 11-12 11 3 1 3 9- 7 10 2 4 2 10- 9 10 2 3 2 4- 3 9 1517-7 8 224 10-14 8 2 2 4 7-12 8 1 2 4 5-13 5 1 1 6 8-14 4 Nyíregyháza (KM) — Meg­őrizte ugyan ve­retlenségét és to­vábbra is százszázalékos az MTK, de Garami József csapata csak egy tizene­gyesgóllal tudta legyőzni a Zalaegerszeget. Ugyan szombaton nem játszott a Kispest, mégis a piros-feke­ték okozták a hét vége szen­zációját, lemondott ugyanis Török Péter és helyére az egykori sikeredző. Bicskei Bertalan került. Stadler FC-Debrecen 1-3 (1-2). Akasztó, ezer né­ző, v.: Vad. A mérkőzésen bemutatkozott a nyíregy­háziak neveltje, Bodnár László is. Amúgy biztosan nyert a Löki. Gól: Lehota (45.), illetve Ilea (13. és 72.), Madar Cs. (32.). BVSC-Újpest 1-2 (0-1). Szőnyi út. 3 ezer néző, v.: Juhos. Nem panaszkodhat Fortunára az újpesti gárda. Gól: Egressy (77.), ill. Ko­vács (39.), Bérczy (92.). MTK-Zalaegerszeg 1-0 (0-0). Hungária krt„ 2 ezer néző, v.: Kincses. Ezen a mérkőzésen valóban a győ­zelem volt a legfontosabb a listavezető számára. Gól: Lőrincz (11 -esből, 71.). Csepel-Győr 1-2 (0-1). Csepel, 1,5 ezer néző, v.: Abrahám. A csepeli szurko­lókat az vigasztalhatta, hogy erre a mérkőzésre in­gyen engedték be őket a sta­A bajnokság állása: 1. MTK 9 2. Újpest 9 3. Ferencváros 9 4. Vasas 9 5. Debrecen 9 6. Haladás 9 7. Kispest 9 8. Győr 9 9. Videoton 9 10. BVSC 9 11. Zalaegerszeg 9 12. Békéscsaba 9 13. III. kér. TVE 9 14. Vác 9 15. Csepel 9 16. Stadler FC 9 17. Siófok 9 18. Pécs 9 Nyíregyháza (KM) — Az atlantai olimpia egyik ma­gyar sikerszáma a kajak-ke­nu volt. Versenyzőink két aranyérem mellett több he­lyezést is begyűjtötték. A sportág vezetői azonban nemcsak a ma, hanem a hol­nap versenyzőire is odafi­gyelnek, mert csak így lehet folytatni a több évtizedes si­kersorozatot. Egyikük egy nyíregyházi fiatalember, akinek jó esélye van arra, ha 2000-ben Sideyben még nem is, de az azt követő olimpián már képviselhesse a magyar színeket. A tizenhat esztendős Nagy Tamás a július végi Velencei-tavi országos utánpótlás-bajnokságon egyedüliként háromszor áll­hatott fel a dobogó tetejére. Ez pedig — figyelembe vé­ve, hogy 1600 (!) versenyző szállt vízre a bajnokságon — nem kis teljesítmény. dionba. Gól: Bereczki ill­ésből, 66.), ill. Fodor (10. és 89.). Vác-in. kér. TVE 3-2 (0-0). Vác, 1,5 ezer néző, v.: Molnár. A váciak könnyelműsége majdnem pontokba került. Gól: Kris- ka (64.), Horváth (77.), Voj- tekovszki (88.), ill. Szeitl (71.), Lendvai (89.). Haladás-Pécs 6-0 (2-0). Szombathely, 6 ezer néző, V.: Kiss G. Három vereség után kilábalt a hullámvölgy­ből a Hali. Gól: Szabados (öngól, 15.), Fehér (35.), Negrau (56. és 63.), Usvat (68.), Király E. (80.). Békéscsaba-Vasas 3-3 (1-1). Békéscsaba, 3,5 ezer néző, v.: Márton. Az an­gyalföldiek ezen a mérkőzé­sen annyi gólt kaptak, mint ebben a bajnokságban eddig összesen. Gól: Szabados (4. és 56.), Major (58.), ill. Jo- ván (13.), Szilveszter (59.), Máriási (11 -esből, 66.). Videoton-Ferencváros 0-2 (0-1). Székesfehérvár, 18 ezer néző, v.: Varga. Érettebben és végig jobban játszott a Fradi, így Varga Zoltán irányításával a baj­nokságban továbbra is száz- százalékos. Gól: Kuznye- cov (30.), Zavadszky (84.). Kispest-Siófok 4-0. Kis­pest,kétezer néző, v.: Hana- csek. A Kispest két gólos előnye után hiába támadott a Siófok, még két gólt ka­pott. 9 - - 28- 6 27 7 1 1 23- 7 22 7 1 1 19-10 22 6 2 1 14- 6 20 6 1 2 22-10 19 4 2 3 14- 8 14 4 2 3 16-14 14 4 2 3 8-12 14 3 3 3 11- 9 12 3 2 4 11-11 11 3 1 5 11-17 10 234 12-13 9 2 2 5 11-20 8 2 1 6 12-18 7- 5 4 7-15 5 1 2 6 4-15 5 1 1 7 3-18 4 1 1 7 6-23 4 A kajak kettes 2000 méte­ren, kajak négyes 1000 mé­teren és a kajak négyes 500 méteren győztes hajó tagja jelenleg a KSI versenyzője. Edzője az egykori világbaj­nok Géczi Erika. Harmadik éve él a fővárosban, a Schu- lek Frigyes Építőipari Szak- középiskola diákja. Mint el­mondta reggel öt órakor kel, úszással kezdi a napot, majd edzés, aztán az iskola, ahol semmilyen könnyítést nem kap. Iskola után pedig újabb két óra edzés követke­zik. Annak ellenére, hogy eddigi sikereit főleg csapat­hajóban érte el — az idei di­ákolimpián 10 000 méteren második lett párosban, a Budapest Bajnokságon pe­dig megnyerték a 2000 pá­rost — bízik abban, hogy egyesben is egyre jobb ered­ményt ér majd el. Nyaranta egy hónapot Nyíregyházán tölt. ^2^ 39. hér X\-$k ú ú ú g x, í, x, 2, m ^ M \/ 1/ N i Az első dorozsmai győzelem NB II: Kétgólos előnye után is pont nélkül maradt az NYFC Kajakos aranyérmek