Kelet-Magyarország, 1996. május (53. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-06 / 105. szám

SPORT 1996. május 6., hétfő Nagy Fradi-lépés NB I.: Vesztettek a vasutasok « Nyíregyháza (KM) — Egy ^ pontra zárkózott--------3 fel a Ferencváros a labdarúgó élvonalbeli baj­nokság 23. fordulója után a listavezető BVSC mögé. A vasutasok huszonegy veret­lenül megvívott mérkőzés után veszítettek a Vasas ott­honában, a Fradi viszont gólkülönbségjavító győzel­met ért el Győrben. Ugyan­csak ritkaságszámba menő esemény az. ha a Stadler FC veszít, nos ezúttal Cse­pelen szenvedtek vereséget Sándor István tanítványai. A Zalaegerszegen az edző­csere sem segített, nyert ál­lásból veszítettek az első ta­vaszi győzelmét arató Vác otthonában. Jobban megy a Pécsnek idegenben, hiszen a Csaba után másik riváli­sát, a Haladást is meglec­kéztette. A Parmalatnak a tizenegy perc alatt meg­szerzett kétgólos előny sem volt elegendő az Újpest el­len, a vége ugyanis döntet­len lett. Győr-Ferencváros 2-5 (0-3). Győr, 14 ezer néző, v.: Molnár L. Gyakorlatilag bő húsz perc alatt minden eldőlt a zöld-fehér ranga­dón. Gól: Lazar (71. perc), Urbán (80.), illetve Páling (12.). Nicsenko (14. és 23.), Lisztes (63.), Albert (69.). Csepel-Stadler FC 1-0 (1-0). Csepel, ezer néző, v.: Kincses. Emberelőnyét nem tudta gólra váltani a vendégcsapat, majd az újra egyenlővé vált létszám mellett már ismét a csepeli­eknek volt több lehetősé­gük. Gól: Zombori (22.). Kiállítva: Rósa (58.), ill. Nagy G. (73.). Haladás-Pécs 0-1 (0-0). Szombathely, 8 ezer néző, v.: Vágner. A nagyon nehéz helyzetben lévő pécsiek úgy látszik, a riválisok dol­gát is rontani akarják. Gól: Kovács Z. (85.). Vasas-BVSC 1-0 (0-0). Fáy u., 5 ezer néző, v.: Ger­gely. A vitatott körülmé­nyek között megszerzett hazai győzelem nemcsak a BVSC nagy sorozatának végét jelentette, hanem azt is, hogy az angyalföldiek „benyújtották” szándékukat a dobogóra. Gól: Fischer (11-esből, 83.). Kiállítva: Gricajuk (Vasas, 86.). Fehérvár—Újpest 2-2 (2-1). Székesfehérvár, 8 ezer, v.: Varga S. Ellentétes félidők után igazságosnak mondható a döntetlen. Gól: Takács (6.), Zimmermann (11.), ill. Tiefenbach (42.), Egressy (74.). Vác-Zalaegerszeg 2-1 (0-0). Vác, 1,5 ezer néző, v.: Vavika. Nagy küzde­lemben szerezte meg idei első győzelmét a két évvel ezelőtti bajnok. Gól: Kasza (52. és 63.), ill. Németh (50.). Kiállítva: Lendvai (85.). Kispest-MTK 2-1 (1-0). Bozsik-stadion, 5 ezer néző, v.: Kiss G. Vitat­ható tizenegyessel az utolsó előtti percben szerezte meg a győzelmet a Honvéd. Gól: Plókai (42.). Warzy- cha (89., 11 -es), ill. Zsi- vótzky (49.). Kiállítva: Warzycha (90.), illetve Szekeres (92.). Békéscsaba-Debrecen 2-2 (1-1). Békéscsaba. 4,5 ezer néző, v.: Bede. A Bé­késcsabának ezúttal sem si­került nyerni, ugyanis Ba­goly, az egykori nyíregyhá­zi után, a frissen igazolt Plókai is betalált a csabai hálóba. Gól: Szarvas (43., 1 l-esből), Vlaicu (74.), ill. Bagoly (4L), Plókai (82.). A bajnokság állása: 1. BVSC 23 15 6 2 42-20 51 2. Ferencváros 23 16 2 5 43-19 50 3 Kispest 23 9 9 5 35-26 36 4. Újpest 23 9 9 5 29-20 36 5. Vasas 23 9 8 6 29-25 35 6. Debrecen 23 10 5 8 33-30 35 7. Csepel 23 8 8 7 37-35 32 8. MTK 23 8 7 8 43-37 31 9. Vác 23 7 9 7 34-32 30 10. Stadler FC 23 6 12 5 28-27 30 11. Zalaegerszeg 23 6 7 10 32-39 25 12. Haladás 23 6 6 11 21-35 24 13. Fehérvár 23 6 5 12 30-45 23 14. Békéscsaba 23 3 10 10 24-36 19 15. Győr 23 4 7 12 24-41 19 16. Pécs* 23 6 2 15 21-38 17 * három büntetőpont levonva Egy kicsit a Kécske is jóllakott NB II: Gólt kapott a Sényő, de tavaszi hazai veretlenségét nem veszítette el Gyászol... ...a teniszvilág: 44 éves ko­rában elhunyt Tini Gullik- son, a világranglistát vezető Pete Sampras edzője. Az egykori kitűnő páros játé­kos több mint egy éve szen­vedett agytumorban.. (AP) Argentína... ...megkezdte kampányát a 2004-es olimpia rendezési jogának elnyerésére. Elő­ször is a biztonsági szem­pontok kerültek terítékre. Az olimpiák történetében 1972 óta elsődleges szem­pont a versenyzők épsége. Az atlantai... ...olimpián változtatnak az ökölvívó versenyek ponto­zásán. Bár az AIBA to­vábbra is meghagyja a so­kat bírált pontozógépet, a találkozó pillanatnyi állását ezentúl nem lehet majd fo­lyamatosan nyomon követ­ni, s csak a végeredményt hozzák nyilvánosságra. A NOB... ...és Barcelona városa meg­állapodást írt alá a szaraje­vói Olimpiai stadion re­konstrukciójáról. A szerző­dés szerint 15 millió dollárt fordítanak a háborúban megsérült stadion újjáépíté­sére. (MTI) A Lakers... ...hajója tele van lyukkal, többel kell nyújtanunk, mondta Magic Johnson az­után, hogy az NBA-ban a Los Angeles Lakers számá­ra már véget ért a bajnok­ság, ugyanis a rájátszásban 3-1-es összesítéssel kikap­tak a címvédő Houston Rockets gárdájától. (AP) 3 Sényő (Bodnár Ti­bor) — Kezdés előtt nem sokkal sötét felhők gyüle­keztek a sényői pálya kör­nyékén. A szabolcsi NB Il-es csapat pesszimistább szim­patizánsai talán már arra gondoltak, hogy az égiek tudnak valamit: az újonc el­veszti tavaszi hazai veretlen­ségét. Aztán szerencsére ez nem következett be, láttunk viszont egy harcos, kemény mérkőzést. FC Sényő-Tiszakécske 1-1 (0—0). Sényő, 1,5 ezer néző, v.: Szabó (Győr. Berki). Sé­nyő: Mező - Czap. Barna, Sinka - Lelt, Rubóczki, Ko­vács, Horváth, Balogh - Ber- náth, Tóth. Edző: Falatovics László. Tiszakécske: Derdák - Schultz, Izsák, Drágán — Gazdag, Bánföldi, Ezsiás, Molnár, Bujáki - Török, Maczkó. Edző: Szurgent La­jos. Csere: Bujáki helyett Szán­tó (60. perc), Bemáth h. Paulik (77.), Tóth h. Ványi (87.), Ba­logh h. Stefanik (93.). Gól: Tóth (53.), Bánföldi (74.). Sárga lap: Balogh (26.), Szántó (82.). Ami azt illeti, az első félidő­ben nem kellett agyonkoptatni a tollat a jegyzeteléstől. Mind­össze a sényői kapunál alakult ki két olyan helyzet, amely említést érdemelt, Molnár húszméteres lövése a kapufán csattant, egy szöglet után pe­dig Ezsiás a gólvonalról sem tudta a hálóba segíteni a lab­dát. Az eseménytelenség nem azt jelentette, hogy rossz volt a meccs, sőt kimondottan jó iramnak örvendhetett a lelkes hazai közönség. Falatovics mester ezúttal az óvatosabbnál is óvatosabb taktikát dolgozott ki. a csatárok is jócskán a tér­Tóth góljának pillanata felük közepére visszahúzódva várták az ellenfelet. Mindez azt eredményezte, hogy az el­lentámadásokra nem volt sok lehetőség, mert mire a kapu elé kerültek volna a hazaiak, elfogyott a tudomány és - fő­leg - az erő. A második félidőben hét percet sem kellett várni az első nagy helyzetre. Ekkor Schultz jobboldali beadása találta zic­cerben Törököt, aki gyanús körülmények között (talán nem véletlenül pattant fel a he­lyéről egy emberként a ven- dégkispad) rúgott lyukat. Az ellentámadást követően vi­szont tombolhatott a publi­kum. A két héttel ezelőtti mér­kőzés két főszereplője. Kovács és Tóth ugyanis a kécskeiek- nek is megmutatták tudásukat. Előbbi a bal oldalon cselezge­tett, remek beadása után Tóth ugrott magasra, ám rosszul ta­lálta el a labdát, és fejese pat­tintósra sikeredett. Úgy tűnt, a játékszer a kapu fölött hagyja el a pályát, ám a kétségbeeset­ten rohanó Derdák mellett vé­gül a jobb alsóban pihent meg. Érett a meglepetés, bár Rab- csák János, a sényőiek techni­kai vezetője azért megjegyez­te: ezt a nyomást képtelenség lesz kihúzni. És sajnos igaza lett. Negyedórával a vége előtt ugyanis huszonöt méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutot­tak a vendégek, és ezt Bánföl­di kegyetlenül becsavarta a jobb felső sarokba. Ez volt az első gól, amelyet tavasszal ha­zai pályán kapott Mező, és ta­lán az volt az első alkalom, amikor a rutinos cerberus egy picit hibázott. A hátralévő időben a kécs- keiek mentek előre, de helyze­tük nem nagyon volt. a másik oldalon viszont Derdák muta­tott be egy bravúrt Kovács hu­szonöt méteres szabadrúgása Igazából egyik fél sem örülhet NB II.: Nagy taktikai csatában szerzett egy pontot a Vasvári a Kazincbarcika (Mészáros László) X — A tiszavasvári­---------1 ak szempontjából a legrosszabbkor erősödött meg a bentmaradásért har­coló kazincbarcikai NB Il-es labdarúgócsapat. Mint isme­retes, a borsodiak a hét köz­ben három játékost is igazol­tak Diósgyőrből, nyilvánva­lóan azzaí a céllal, hogy a tit­kon osztályozós helyben re­ménykedő Alkaloida ellen már esélyekkel vehessék fel a harcot. Kazincbarcika-Tiszavasvári Alkaloida 0-0. Kazincbarci­ka. 1,5 ezer néző, v.: Herbály (Vámos, Mezei). Kazincbar­cika: Fülöp - Földeák. Szta- hon. Szaniszló - Pribék, Har- nócz. Szabó. Mbemba. Reme- nár - Dolezel, Deszatnik. Edző: Kálmán Vilmos. Alka­loida: Szabó - Fige. Szűcs, Havelant - Kurilco, Szarka, Fecsku. Lente. Bohács - Er­dei. Rosu. Edző: Szikszai La­jos. Csere: Kurilco helyett Pi- tács (60. perc). Rosu h. Den- csuk (68.). Dolezel h. Császári (80.). Sárga lap: Fige (14.). Ha­velant (64.), Mbemba (71.), Szarka (89.). A hazaiak meglepetésre az első perctől kezdve nekiron­tottak ellenfelüknek az első negyedórában, fölényüket öt szöglet, és Pribék kapufája je­lezne. A 22. percben viszont egy vendégszöglet után Szűcs X ragyogó fejesét Szaniszló a gólvonalról stukkóba ki. Ezzel együtt is kiegyenlítettebbé vált a játék, viszont a vasváriak nem nagyon tudtak mit kezde­ni a barcikaiak agresszív letá- madásos stílusával. Szünetig Rosu még két alkalommal ke­rült helyzetbe, de mindkétszer kivárt, majd Fecsku fejelt éle­sen a bal kapufa mellé. A bar­cikaiak lankadni nem akaró támadókedvét viszont nagyon jól jelezte, hogy az első negy­venöt percben tíz sarokrúgást végezhettek el. A második félidő szintén erős hazai rohamokkal indult, azonban már helyzetek nélkül. Bő negyedóra elteltével átvet­te az irányítást a vendégcsa­pat. de ők sem tudtak veszélyt teremteni a kapu előtt. Szikszai mester cserékkel is igyekezett frissíteni a támadósort, de nem sok sikerrel. A mérkőzés vége Harasztosi Pál felvétele után. Kilencvenöt perc játék aztán Szabó bíró is megelégel­te a küzdelmet, amelyen tehát döntetlen született. Igazából egyik csapat sem örülhetett ennek, hiszen a célok megva­lósulásához a hárompontos rendszerben ez az egy pont elég soványnak tűnik. Ráadá­sul mindkét csapat remény­kedhetett a győzelemben, a kécskeiek mellett a játék képe szólt, a sényőiek mellett pedig az, hogy ők jutottak vezetés­hez. Falatovics László: Nagyon jól játszó, erőteljes Tiszakécs­ke ellen tartottunk itthon egy értékes pontot. Szurgent Lajos: Jó mérkő­zést játszottunk, a játék min­den elemében ellenfelünk fölé kerekedtünk. A hazaiak első gólja előtt nyilvánvaló büntető felett hunyt szemet kárunkra a játékvezető, így meg kellett elégednünk a döntetlennel. felé a hazaiak Szaniszló és Mbemba távoli lövéseivel ve­szélyeztettek. viszont a 87. percben Erdei húszméteres la­pos lövésénél Fülöpnek kellett összeszednie minden tudását. Sajnos, a Tiszavasvári nem tudott élni a lehetőséggel, de azt is hozzá kell tenni, hogy a Barcika helyezését meghazud­tolva ezen a délutánon kitűnő­en játszott. Kálmán Vilmos: Nagy tak­tikai csatában reális eredmény született. Szikszai Lajos: Olyan ered­mény született — megjegy­zem igazságosan —, amely egyik félnek sem jó. További eredmények: Eger-Salgótarján 0-0, Kecs­keméti TE—III. kér. TVE 0-2 (0-1), Hajdúnánás-Gödöllő 3-1 (2-1), Hatvan-Kaba 0-0, Hódmezővásárhely-Diósgyőr 3-2 (2-0). Vegyes arany Pozsony (MTI) — Az első egyéni versenyszámban, a vegyes párosban magyar aranyérem született Po­zsonyban a huszadik aszta­litenisz Európa-bajnoksá- gon. Tóth Krisztina, a Sta­tisztika kiválósága a fehér­orosz Szamszonovval az oldalán nagy csatában 2-1 (-19, 9. 1 l)-re nyerte a fi­nálét a Creanga, Badescu (görög, román) kettős el­len, így a magyar verseny­zőnő nyakába is aranyérem került. Tudósítóink voltak: Bal­lal Mihály, Bodnár Tibor, Erdei Árpád. Kaposvári Ferenc, Kiss Katalin. Kiss Pál, Komán István, Kozma Attila. Nagy Tamás. Tere- bessy Attila. Terbócs László, Tóth Kálmán. Ügyeletes munkatársa­ink: Dankó Mihály és Ho- rányi Zsuzsa. A bajnokság allasa: 1. III. kér. TVE 23 15 5 3 50-16 50 2. Kaba 23 13 5 5 35-20 44 3. Kecskeméti TE 23 13 4 6 29-22 43 4. Tiszakécske 23 12 6 5 41-21 42 5. Tiszavasvári 23 12 6 5 34-17 42 6. Diósgyőr 23 11 8 4 39-18 41 7. Nyíregy házi FC 23 12 2 9 37-25 38 8. Hajdúnánás 23 9 7 7 28-21 34 9. Salgótarján 23 8 9 6 24-19 33 10. Eger 23 7 6 10 31-31 27 11. Hatvan 23 7 4 12 23-35 25 12. Kazincbarcika 23 5 7 11 27-30 22 13. FCSénvő 23 5 6 12 23-46 21 14. Gödöllő 23 5 5 13 17-44 20 15. Kecskeméti SC 23 4 6 13 23-33 18 16. Hódmezővásárhely* 23 2 2 19 10-73 5 * három büntetőpont levonva Totó 18. hét X 1 l x 2 1 2 1 2 x 2 1 1 x