Kelet-Magyarország, 1996. április (53. évfolyam, 78-101. szám)

1996-04-15 / 88. szám

SPORT 1996. április 15.,hétfő Botlottak az élen NB I: Végveszélyben a pécsiek Nyíregyháza (KM) — Hazai vereségével gya­korlatilag meg­pecsételődött a pécsiek sor­sa az elsőosztályú bajnok­ság ötödik tavaszi fordulója után. A kiesési rangadóvá előlépett Győr-Fehérvár mérkőzésen egyik csapat számára sem jelenthetett nagy örömet a gólnélküli döntetlen. A tévémeccsen hiába vezetett már a negye­dik percben a Loki, a Stad­ler FC viszont ezúttal nem a jól megszokott döntetlent érte el otthonában. Nyert a Csepel is, a bajnoki cím sorsát is befolyásoló mér­kőzések pedig vasárnapra maradtak. A Békéscsaba döntetlent harcolt ki a Szőnyi úton, jó esélyt kínálva ezzel a BVSC-t üldöző Ferenc­városnak, hogy faragjon hátrányából. A zöld-fehé­rek azonban nem tudtak él­ni a kínálkozó lehetőséggel, nem tudták legyőzni a ta­vasszal még gólt sem ka­pott Haladást, így maradt a 6 pont hátrány. Stadler FC-Vasas 1-0 (1-0). Akasztó, 3 ezer néző, v.: Molnári. Az örök csere­ember, Rumán döntötte el a pontok sorsát. Gól: Rumán (28. perc). Pécs-Újpest 0-2 (0-1). Pécs, 2 ezer néző, v.: Már­ton. Ezen a mérkőzésen nemcsak a három pontot, de alighanem közönségét is el­veszítette a sereghajtó. A bajnokság állása Gól: Füzesi (45.), Bérczy (79.). MTK-Debrecen 3-1 (0-1). Hungária krt., 2 ezer néző, v.: Pillér. A második félidő közepén egycsapásra megváltozott az addig igen halovány hazaiak játéka. Gól: Illés (67.), Lőrincz (11-esből, 70.), Csertői (88.), illetve Madar (4.). Csepel-Vác 1-0 (1-0). Csepel, ezer néző, v.: Kin­cses. A Vác ezzel a vere­séggel már nem veretlen ta­vasszal, viszont továbbra is nyeretlen. Gól: Bárány i (16.). Győr-Fehérvár 0-0. Győr, 5 ezer néző, v.: Vág- ner. A döntetlen egyik csa­patnak sem üdvözítő, vi­szont többet ér, mint egy vereség. Zalaegerszeg-Kispest 0-0. Zalaegerszeg, 8 ezer néző, v.: Hanacsek. Hiába támadta végig az egész mérkőzést a Zete, gólt nem sikerült elérnie. BVSC-Békéscsaba 1-1 (1-1). Szőnyi út, ezer néző, v.: Kurmai. Negyed óra után feljavult a vendégcsa­pat és lelkes önfeláldozó já­tékkal szerzett pontot, sőt akár győzelemmel is tá­vozhattak volna a Szőnyi útról. Gól: Orosz (11- egyesből, 9 perc), illetve Csató S. (39.). Ferencváros-Haladás 0-0. Üllői út, 12 ezer néző, v.: Lettrich. Ezúttal is med­dőnek bizonyult a ferenc­városi csatársor. 1. BVSC 20 14 4 1 38-16 46 2. Ferencváros 20 13 1 5 35-17 40 3. Újpest 20 9 7 4 27-16 34 4. Debrecen 20 9 4 7 28-24 31 5. Kispest 20 7 8 5 28-22 29 6. Vasas 20 7 8 5 26-23 29 7. Csepel 20 7 7 6 32-30 28 8. MTK 20 7 6 7 41-35 27 9. Vác 20 6 8 6 31-28 26 10. Stadler FC 20 5 11 4 26-25 26 11. Zalaegerszeg 20 6 7 7 29-33 25 12. Haladás 20 5 5 9 18-31 20 13. Fehérvár 20 5 3 12 22-40 18 14. Békéscsaba 20 3 8 8 20-30 17 15. Győr 20 3 7 10 19-33 16 16. Pécs * 20 4 2 14 16-33 11 * három büntetőpont levonva Értékes döntetlen Kettőt lépett előre a Kisvárdai SE Szekszárd (L. L.) Úgy utazott Szekszárdra a Kisvárdai SE női kézilabdacsapata, hogy a nyugodt bajnoki hajrához pontot kell sze­reznie. Szekszárd-Kisvárdai SE 18-18 (10-7). Szekszárd. 800 néző, v.: Antal, Darázs. KSE: Pataki — Nagy A., Nagy H. 4/2, Agárdi 3, Hol- lóné 2, Farkas 1, Baunok 1. Csere: Bírta (kapus), Igna- tyenkó 4, Buglyó 2, Kul­csár. Edző: Bobán János. Hétméteresek: 6/4, illetve 3/2. Hétméteresek: 8. illet­ve 10 perc. Az első félidő­ben megilletődött. remegő kezű vendégeket láthatott a szekszárdi közönség. Sok hiba csúszott a támadások­ba. fokozatosan elhúztak a hazaiak, és csak Pataki ka­pusnak köszönhető, hogy a szünetig midössze három­gólos előnyre tett szert a vendéglátó együttes. A félidőben Bobán mes­ter nyugodt, türelmes játé­kot kért tanítványaitól. Ké­rése meghallgatásra talált, hiszen nyolc perc alatt nég gólt lőttek Hollónéék, úgy hogy közben egyet sem kaptak. Bírta két hetest ki­védett. és 12. percben há­rom góllal vezetett a sza­bolcsi csapat. Hét perccel a meccs vége előtt 17-16-os várdai vezetésnél szabály­talan csere miatt Baunokot kiállították, és mire a két perc letelt, már a házigaz­dák vezettek. Igen forró volt a hangulat, ez azonban nem zavarta meg Nagy Hennit abban, hogy az utol­só előtti percben hétméte­resből elért góljával beállít­sa az egy pontot érő vége­redményt. Ezzel az egy ponttal a Kisvárdai SE a ti­zedik helyre lépett előre a bajnoki tabellán. Ez a játék egy-egy pontot ért NB II: Nemcsak az eredmény volt 0-0, hanem a mutatott teljesítmény is Nyíregyháza (B. T.) — Még el sem kezdődött a szom­bati nyíregyházi megyei rangadó, máris volt egy meglepetés. Mégpedig az, hogy a mérkőzés jegyző­könyvében a hazai oldalon Kovács János volt vezető edzőként feltüntetve. Tóth János szakmai igazgató az­tán elmondta, hogy ezen a mérkőzésen már nem ül le a kispadra, de „papíron” még övé a meccs. Hétfőtől azon­ban már nincs mese: az egy­kori NB I-es edző. Kovács János irányítja a csapat szakmai munkáját, Tóth Já­nos pedig klubigazgatóként dolgozik tovább. A másik oldalon ilyen változá­sokról egyelőre szó sem lehe­tett. Falatovics Lászlónak, az FC Sényő edzőjének gondjait csökkentette, hogy Czap vál­lalta a játékot, és a korábbi négy veretlenül megvívott mérkőzésen pályára küldött csapaton csak egy helyen vál­toztatott a mester: Ványi he­lyett a megyeszékhelyen ne­velkedett Paulik került a kez­dőbe. Nyíregyházi FC-FC Sényő 0-0. Városi Stadion, 1,5 ezer néző, v.: Bukovics (Márta, Szilágyi). NYFC: Varró - Drobni, Csehi, Kiss - Kovács Imre, (Bessenyei, Göncz, Ká- kóczki - (Németh, Herczeg, Capatina. Szakmai igazgató: Tóth János. Sényő: Mező - Barna - Czap, Torda, Sinka - Lelt, Rubóczki, Kovács Ist­ván, Balogh - Tóth, Paulik. Edző: Falatovics László. Csere: Németh helyett Sira (59. perc), Paulik h. Bemáth (62.), Bessenyei h. Karkusz (73.), Kovács István h. Hor­váth (77.), Csehi h. Unchiás (82.), Tóth h. Stefanik (88.). Sárga lap: Kovács Imre (21.), Göncz (33.), Balogh (51.), Torda (57.), Rubóczki (82.). Tulajdonképpen az egész mérkőzésen az történt, amire számítani lehetett. A sényőiek tíz emberrel kapujuk elé tö­mörültek, a hazaiak pedig ke­resték a masszív védekezés hi­báit, és így próbáltak lehető­séghez jutni. Az első helyzet Capatina előtt adódott, ám a moldáv válogatott megkegyel­mezett egykori társainak. A két hete két gólt szerző játékos egyébként alighanem izomlá­zat kapott a szögletek elvégzé­sétől, hiszen a hazaiak a ki­lencven perc alatt tizenhatszor jutottak komerhez (a másik ol­dalon egy ilyen lehetőség volt), és ezek jelentős részét a nyíregyháziak tízese végezte el. Igazán nagy ziccer azonban nem alakult ki Mező kapujá­nál. inkább csak a távoli lövé­sek után hördült fel a közön­ség. A félidő hajrájában Göncz harmincméteres szabadrúgá­sát ütötte ki a veterán kapus, érkezett Drobni, ám ziccerben újra a portást találta el. A második félidőben, ha le­het, még passzívabb lett a ven­dégek játéka, a csatárok szinte nem is értek labdához. Her­czeg kétszer is bevehette volna őszi csapatának hálóját, ám először Mező védett remekül, majd túlvariálta a lehetőséget. A 68. perc hozta a mérkőzés legszebb jelenetét, amikor egy szöglet után kipattanót Besse­nyei tizennyolc méterről egy­ből kapura lőtt, a labda a felső lécről gyanúsan a gólvonal környékén pattant le. ám a kö­zelben álló szemtanúk szerint nem volt bent. A mérkőzés képe alapján a vendégek szereztek egy pon­tot, a nyíregyháziak veszítet­tek kettőt, a közönség pedig nagyon sok mindent. A „rang­adó” ugyanis rendkívül gyen­ge volt, hozzá méltó játékvze- téssel, hiszen Bukovics sok­szor nem alkalmazta az előny- szabályt, ezen kívül a nyír- ergyházi Kovácsot az első féli­dőben ki kellett volna állíta­nia, a második játékrészben pedig Sinka kezezése felett hunyt szemet. A hazaiak elől ragyogóan lezárták a széleket a sényőiek, akik taktikai fe­gyelemből és lelkesedésből immár ötödjére vizsgáztak je­lesre. Pedig nem játszottak jól, sőt talán tavasszal ezúttal nyújtották a leggyengébb tel­jesítményüket, de a szintén halovány nyíregyháziakkal szemben ezúttal ez is egy pon­tot ért. Tóth Jánosnak tehát nem si­került győzelemmel búcsúznia a kispadtól, sőt a találkozó vé­gén a lelátón megjelent egy olyan transzparens is, amely aligha melengette az ismét té­liesre fordult időjárásban a szí­vét. Tóth János: — A masszív védekezés el­len ezzel a támadójátékkal nem mentünk semmire. Falatovics László: — Ilyen óriási nyomást a tavaszi mérkőzéseken még nem kellett kiállnunk, de az akarat hozzásegített bennün­ket az egy ponthoz. Edzőváltás Tóth János, aki a jövőben annyit, hogy ha nekem „ta- „csak" klubigazgatói teen- karodnom” kell. akkor azt dóit látja majd el a Nyíregy- emelt fővel megteszem, csak házi FC-nél a következőkép- legyen, aki csinálja helyet- pen nyilatkozott a mérkőzés tem az olykor már-már kilá- után a váltásról. tástalannak látszó munkát. . —- Egyelőre csak a feladat. A régi-új edző, Kovács Já­megosztása történt meg, bí- nos így vélekedett: zom abban, hogy a jövőben — Két év szünet után ta- nyugodtabb körülmények valy télen kerültem vissza az között tudok majd erre az első csapat mellé, így termé- egy feladatomra koncentrál- szetesen nem ismeretlen szá- ni. Az érzelmeim nem egyér- momra a keret. A szakmai telműek, mert ez a légkör, munkában Németh Károllyal amelyben dolgoznunk kell, együtt teljes önállóságot nem ösztönöz a további kaptunk, remélem meghálál- munkára. A végén felmuta- juk a bizalmat, és a csapat is tott transzparensről csak elindul felfelé. Csak az egyik sikerült A befejezés előtt továbbra is nyitva az Extra Liga kapuja Nyíregyháza (KM) — Két mérkőzést is vívott az el­múlt hétvégén az NYVSC Extra Ligába igyek­vő férfi röplabdacsapata. Szombaton a MAFC együt­tesét fogadták Bataiék, va­sárnap pedig Szolnokra láto­gattak. NYVSC-MAFC 3-0 (7,7,2). Bujtosi csarnok, v.: Fodor, Radkoczai. NYVSC: Gebhart. Batai, Zádor, Pampuch, Kor­ea, Drotár. Csere: Horváth G.. Zajácz, Horváth L., Zsukov. Edző: Balázs István. MAFC: Novák, Vauer, Várfhidi, Sá­rik, Tari, Tóth. Csere: Nyitrai. Edző: Polencsik János. A mérkőzés kimenetele már a kezdés előtt sem volt kérdé­ses, és a meccs igazolta is a papírformát. Néhány perc alatt bemelegedtek a hazaiak, és kevesebb mint egy óra alatt fö­lényesen gyűjtötték be a két pontot. Balázs István: Egy lépéssel közelebb kerültünk a célunk­hoz. Polencsik János: Fizikailag és technikailag is fölénk nőt­tek a hazaiak. A vasárnapi szolnoki kirán­dulás már kevésbé jól sikerült. Az első szettet ugyan még megnyerte az NYVSC, a foly­tatás azonban már a hazaiaké Batai (jobbról) bombája volt. Szétesett a vendégek játéka, a Szolnok minden szettben végig vezetett, a nyír­egyháziak csak futottak az eredmény után. Végül a házigazdák 3-1 (-9, 10, 7, 10) arányban bizonyultak jobb­nak, de az NYVSC előtt továbbra is nyitva az Extra Liga kapuja két fordulóval a befejezés előtt. Harasztosi Pál felvétele Totó 15. hét 1. Csepel-Vác 1 2. Stadler FC-Vasas 1 3. ZTE-Kispest x 4. St. Pauli-Bremen 2 5. K.lautern-Hamburg 2 6. Stuttgart-B. München 2 7. Atalanta-Cagliari 1 8. Bari-Cremonese 1 9. Lazio-Parma 1 10. Napoli-Milan 2 11. Piacenza-Torino 1 12. Udinese-Fiorentina 1 13. Vicenza-Roma 1 14. MTK-Debrecen 1 Tudósítóink voltak: Ber- náth Imre,' Cserepes Sán­dor, Fábián László. Halus- ka András, Kiss Katalin, Kiss Pál. Kozma Attila. Lo- sonczi Imre, Mártin József, Ragány Ferenc, Terebessy Attila. Ügyeletes munkatársa­ink: Hájer Zsigmond. Nyé­ki Zsolt.