Kelet-Magyarország, 1996. április (53. évfolyam, 78-101. szám)

1996-04-23 / 95. szám

1996. április 23., kedd SPORT Ketei-Magyaroiszág 13 Miló és Uliganec magyar bajnok lett A Papp-Ker harmadik • A rangadót az Alkaloida nyerte • A SZÉSE bronzérmes Horváth (NYVSC) vasárnapra lebetegedett a B&H Ku­pa teniszversenyen Balázs Attila felvétele láthtattak a szurkolók. Alexa semlegesítése megoldhatatlan feladat elé állította a vendége­ket. Gól: Alexa 12, Pásztor 6, Csapos 5, Széles 4, Docsa 2, Varga Z., Varga T., Balogh 1- 1. Záhony-Ózd 26-22 (10-8). Meglepetésre, de meg­érdemelten és magabiztosan, nyertek a záhonyiak a bajnok­ságra törő borsodiak ellen. Gól: Nagy 7, Molnár 6, Tóth 5, Simon 4, Simák 2, Kői, Ré­vész 1-1. Mg. Főiskola-Bal- mazújváros 20-25 (11-13). Tudása alatt játszott a hazai együttes. Gól: Szántó 4, Türk, nagy, Bőd 3-3, Tornai, Je­szenszky 2-2, Maródi, Szács, Juhász 1-1. A hétvégén a nyíregyházi 3- as iskolában rendezték a Bem Kupa nemzetközi fiútomát, amelyen végül szlovákiai si­ker született. Végeredmény: 1. Kassa, 2. Fehérgyarmati Köl­csey, 3. Nyíregyházi Bem, 4., Eperjes, 5. Tiszavasvári Ka- bay, 6. Kazincbarcika. Külön­díjasok, legjobb kapus: Pavel Horinka (Eperjes). Legjobb mezőnyjátékos: Váradi Sán­KARATE. A Nyíregyházi Tai-Qi Boxing SE két ver­senyzője is egy lépéssel köze­lebb került az őszi, belgiumi kungfu Európa-bajnoksághoz. Miló Viktória és Uliganec Szérgej ugyanis súlycsoportjá­ban a legjobbnak bizonyult a hétvégi magyar bajnokságon. Budapesten, a Tungsram csar­nokában rendezett versenyen Miló András tanítványa közül remekelt még az ezüstérmet szerzett Szabó Norbert és Nagy Ferenc, a bronzérmes Újlaki Enikő és a negyedik Orosz Mihály. A másik nyír­egyházi klub indulói (Imádko­zó sáska stílus, Szilágyi István tanítványai) közül Tekse Zsolt a második, Szuetta András a negyedik helyen végzett. SAKK. A nyíregyházi Krúdy Gyula gimnázium csapatai képviselték megyénk színeit a szombathelyi középiskolás di­ákolimpia országos döntőjén. A fiúk (Kirják, Rostás. Ta­kács, Fehér, Zámbori) holt­versenyben a 9-10. helen vé­geztek a 24-es döntőben. A le­ányok (Mihalkó, Fráter, Bus- kó, Cserepes) all. helyet sze­rezték meg. A bátori megyei rangadó egyik gólját szerzik a ven dég vasváriak Balázs Attila felvétele Szombaton tartották Kabaláson a Merd Bringa terepkerékpár-versenyt Balázs Attila felvétele NB II, női: Nyh. T anárképzó-BHG 1-3 ( 6, -12, -13, -7). Lélektelen, rossz játékkal nem lehet nyerni. TEKE. NB II., férfi. SZÉ- SE-Kiskunhalas 6-2 (3019- 2914). Véget ért a pontvadá­Korányi, harmadik a Kereske­delmi, negyedik a Széchenyi lett. A fiúknál Korányi-siker született, a további sorrend: Bánki, Zrínyi, Széchenyi. Kü­szat a Keleti-csoportban. A SZÉSE győzelemmel búcsú­zott és így 30 ponttal a dobogó harmadik fokára állhatott. Pontszerzők: Mártonfalvi 545, Koleszár 525, Ráski 499, Varga 487. Nádújfalu-Tau- rus 3-5 (2800-2805). Bár utolsó idegenbeli meccsét megnyerte a Taurus, de 16 pontjával a legjobb kieső lett. Ennek ellenére a gárda bízik abban, hogy a szövetség a kö­vetkező idényben is az NB II- be osztja be. Pontszerzők: Zsíros 510, Franczel 477, Nagy 465. re: Tomasovszki, Untener (kapusok), Laczják, Téglás, Mészáros 1. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 4 illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/3 illetve 1/1. Nagy küzdelmet és összességébe igazságos ered­dor (F.gyarmat). Gólkirály: Tóth László (T.vasvári). Leg­sportszerűbb csapat: Kazinc­barcika. Legjobb külföldi játé­kos: Jan Kucera (Kassa). Leg­jobb nyíregyházi játékos: Nagy Zoltán. löndíjasok. Lányok: Nagy Eni­kő, Pájer Zsuzsa (Zrínyi), Ma­gyar Katalin (Korányi), Har­csa Anita (Széchenyi), Nyizs- nyik Adrienn (Sipkay), fiúk: Sárközi Péter (Széchenyi), Füzes Tamás (Korányi), Ganzler Örs (Zrínyi), Soós András és Kovács Attila (Bán­ki). A bajnok kungfusok ményt hozott a riválisok összecsapása. A hazaiak kis szerencsével nyerhettek volna. NB II, női: Bőcs-Papp- Ker SE 16-22 (9-9). Sorrend­ben negyedik győzelmét aratta a mátészalkai gárda, amely je- lenleg a táblázat 3. helyén áll. Pénteken a Papp-Ker SE me­gyei rangadón a Nyírbátort fo­gadja. Gól: Vass G. 9, Simái 5, Nagy és Csajkovics 3-3, Szántó 2. NB II, férfi: Fehérgyar- mat-Mezőkövesd 32-26 (13-13). A küzdelmes, jó mér­kőzésen a sok gól ellenére ki­tűnő kapusteljesítményeket Amatőr felvétel NB II, férfi: Hajdú­szoboszló-Nagy- kálló 88-83 (47-32). Későn haj­rázott a vendégcsapat. Ld.: Csizmadia 28, Szabolcsi 17, Zomborszky 15. NB II, női: Nyh. MGF- SC-Nyh. Tanárképző 95-59 (41-34). A fokozatosan játék­ba lendülő hazaiak magabiztos győzelmet arattak. Ld.: Veisz 23, Farkasinszkiné 15, Nagy- né 12, Cséke 11, Dézsi 10, ill. Dér 24, Sipos 12. A lányoknál a házigazdák nyerték a hét végi Zrínyi Ilona Kosárlabda Tornát. Második a NB I/B., férfi: Nyírbátori KC-Ti- szavasvári Alkaloi­da 20-31 (13-13). Nyírbátor: Kenyeres — Baj- na 8/1, Nagy 2, veres 4, Szőke 2, Weibli 2, Simák 2. Csere: Gyenes, Szabó, Madai. Edző: Páll István, Gyenes József. Al­kaloida: Boczák 1 — Danes 2, Berényi 8, Jankovics 3, Tö­rök 7/1, Lemák 3, Dobi 3. Csere: Zsoldos (kapus), Fodor 3, Kovács A. 1, Kovács J., Vá­mosi. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 12 illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/1 illetve 3/1. Mivel a hazai focisták is ugyanabban az időben játszot­tak, így csak mintegy százan voltak kíváncsiak a megyei rangadóra. Az első félidőben még állták a sarat a fiatal báto- riak, szünet után azonban a na­gyobb rutinnal rendelkező vendégek egyre inkább elhúz­tak és biztosan nyertek. NB I/B, női: Nyh. Kölcsey DSE NYSI-Szeged 17-17 (10-8). Kölcsey: Jónyer — Páll 4, Szabó 4, nagy 5/3, Ná- dasi 2, Hadobás, Kulcsár. Cse­Osztálykülönbség Megyei II.: Vaja már második Nyíregyháza (LTL) — Hét fordulóval a baj­nokság vége előtt immár hét ponttal vezeti a tabellát a gáva- vencsellői csapat, akár­csak a nyírmeggyesi együttes, amely a megyei másodosztályú labdarú­gó-bajnokság másik cso­portjának áll az élén ha­sonló előnnyel... 1. sz. csoport. Csúcsranga­dó... Az első helyezett gá- vavencsellőiek a táblázaton őket követő, tőlük négy pont távolban levő kálló- semjénieket fogadták. A mérkőzésre Gerliczki Já­nos, a megyei LSZ főtitká­ra, szövetségi ellenőr tekin­tett vissza: — Egy osz­tállyal magasabb szintű párharc volt! Mindkét csa­pat nagy odaadással ját­szott, a színvonalra nem le­hetett panaszuk a nézők­nek. Az első félidőben mindkét együttesnek több lehetősége volt a gólszer­zésre, mégis 0-0 lett az eredmény. Fordulás után a vencsellőiek kihasználták két helyzetüket, és összes­ségében megérdemelten nyertek a végig lelkes sem- jéniek ellen. Ragyogó volt a játékvezetés: gyakran szólt a síp, de az mindig indokolt esetben történt. Gávavencsellő-Kálló- semjén 2-0 (0-0). 800 né­ző, v.: Nagy F. Gávaven- csellő: Kormány— Hengs- pelger (Hovanyec), Dögéi, Pataki, Sánta, Frank, Mud- rócki, Holp, Kassai (Dob- ránszki), Németh, Kele­men. Edző: Lengyel Lász­ló. Kállósemjén: An­csák— Gál, Bokri, Bácskái, Vinkler, Kovács, Király I., Palaga (Lipcsei), Molnár L. (Király L.), Mányák, Mol­nár Zs. Edző: Katona György. Gól: Hengspelger, Holp. Karakó László, Gávaven- csellő polgármestere, egye­sületi elnök: — Lényegesen jobbak voltunk ellenfelünk­nél, nagyobb is lehetett vol­na a gólkülönbség. A látot­tak azt bizonyítják, hogy ki­kerültünk a hullámvölgy­ből. Borsi András, a kálló- semjéniek egyesületi elnö­ke: — Mindkét együttes tartott a másiktól a mérkő­zés elején, aztán egyik csa­pat sem nyújtott kiemelke­dő teljesítményt. Volt esé­lyünk a pontszerzésre... A nyíribronyiak múlt he­ti, kállósemjéni győzelmük után ismét értékes három pontot gyűjtöttek, ezzel együtt a vesztes kálmánhá- ziak lecsúsztak a „dobogó­ról”. A kemecseiek elmoz­dultak az utolsó helyről, eh­hez persze kellett az is, hogy a dombrádiak veszít­senek Tuzséron. Bár ott 5-2 lett az eredmény, nem volt „sima” a mérkőzés. A dombrádiak vezettek 2-1- re, ráadásul a 38. perctől végig emberelőnyben fut­ballozhattak... A Kárpát-Hús Volán gár­dája amely a negyedik helyről várta a hétvégi for­dulót a tizedik helyen álló Anarcshoz látogatott és egygólos győzelmet aratott. Ezzel a nyíregyházi csapat a negyedik helyről eggyel előrébb lépett és mindössze három ponttal van elmarad­va a második helyen negy­venkét ponttal tanyázó Kál- lósemlyéntől. További eredmények: Kemecse (a forduló előtti helyezés: 14.)-Ajak (7.) 3-1, Napkor (9.)-Komoró (8.) 1-0, Nyírtura (11.)- Kótaj (12.) 0-0, Nyíribrony (5.)-Kálmánháza (3.) 3-0, Tuzsér (6.)-Dombrád (13.) 5-2, Anarcs (10.^Kárpát- Hús Volán (4.) 0-1. Erimpex-csoport. A for­duló főmérkőzésén két gól döntött, mindkettőt a ven­déglátók, a vajaiak érték el a nyírlugosiakkal szemben. Ennek következtében a va­jaiak és a jánkmajtisiak is előrébb kerültek a tabellán, a lugosiak pedig a második­ról a negyedik helyre estek vissza. Ä nyírmeggyesiek újabb soványka győzelem­mel lettek három ponttal gazdagabbak. Az alsóház­ban ezúttal a döntetlen volt a „divateredmény”, hiszen Nyírvasváriból elhozta az egyik pontot Olcsva, és Tarpa is döntetlent játszott.. Jánkmajtis (4.)-Nagye- csed (6.) 3—1, Nyírmeggyes (l.)-Tiszamenti SE (5.) 1-0, Nyírvasvári (9.)-01cs- va (13.) 2-2, Nyírbéltek (1 l.)-Tarpa (12.) 0-0, Bal- kány (7.)-Encsencs (8.) 0-0, Vaja (3.)-Nyírlugos (2.) 2-0, Hodász (10.) sza­badnapos volt. Az 1. sz. csoport állása: 1. Gávavencsellő 19 16 1 2 62-13 49 2. Kállósemjén 19 14 - 5 38-20 42 3. Kárpát-Hús V. 19 12 3 4 43-21 39 4. Kálmánháza 19 11 4 4 40-33 37 5. Nyíribrony 19 10 4 5 35-31 34 6. Tuzsér 19 10 3 6 45-31 33 7. Ajak 19 8 1 10 28-33 25 8. Napkor 19 7 3 9 23-27 24 9. Komoró 19 6 5 8 27-33 23 10. Nyírtura 19 5 2 11 24-43 18 11. Anarcs 19 4 5 10 20-30 17 12. Kótaj 19 4 5 10 25-44 17 13. Kemecse 19 3 2 14 18-45 11 14. Dombrád 19 3 1 15 22-46 10 Az Erimpex-csoport állása: 1. Nyírmeggyes 17 14 1 2 41-12 43 2. Vaja 18 11 3 4 40-24 36 3. Jánkmajtis 17 11 2 4 41-18 35 4. Nyírlugos 18 10 4 4 48-24 34 5. Tiszamenti SE 17 8 2 7 32-28 26 6. Nagyecsed 18 7 4 7 25-26 25 7. Balkány 18 7 4 7 32-35 25 8. Encsencs 18 7 3 8 37-25 24 9. Nyírvasvári 17 6 4 7 23-30 22 10. Nyírbéltek 17 4 2 11 16-38 14 11. Hodász 16 4 2 10 20-50 14 12. Tarpa 18 3 3 12 18-44 12 13. Olcsva 17 2 4 11 13-32 10