Kelet-Magyarország, 1996. február (53. évfolyam, 27-51. szám)

1996-02-19 / 42. szám

SPORT 1996. február 19., hétfő Akárcsak tavaly, idén is sikert aratott Sajtó-Kormány kispályás teremlabdarúgó-mérkőzés. Az összecsapá­son a toliforgatók 7-3-ra verték a Kormány együtte­sét (képünkön) Nagy Gábor (ISB) felvétele Győzelemmel zártak A bennmaradásért még küzdeni kell Budapest (MB) — Úgy lépett pá­lyára szombat délután Budapes­ten a Tanárképző-Isobau férfi kosárlabdacsapata, hogy győzelme esetén — a többi találkozó eredményé­től függően — akár a leg­jobb négy között is zárhatja a rájátszást. LRI Malév-Tanárkép- ző-Isobau 86-101 (50-54). Budapest, 100 néző, v.: Szász, Kovács. Tanárkép­ző: Hutás 16/3, Oroszvári 11/3, Shirián 29, Szekeres 12/3, Kmézics 31. Csere: Papp, Dudás 1, Lakatos 1. Edző: Kovács Tibor. Az eredmény alakulása, 5. perc: 10-15.10,: 23-27. 15.: 35-35.25.: 53-63.30.: 60-76.37.: 69-91. Kipon­tozódott: Oroszvári (34. perc). Kmézics (36.), Shiri- an (38.). A sérült Cservék le sem vetkőzött, a szintén maródi Jankovics megpróbálkozott ugyan a bemelegítéssel, de aztán jelezte, nem tudja vál­lalni a játékot. Fej-fej mel­lett haladtak a csapatok az első félidőben. A hazaiak könnyen szerezték a kosa­rakat, viszont nem tudták tartani Shiriant, akinek pontjaival végig tartották előnyüket a főiskolások. Szünet után aztán néhány perc alatt eldőlt a mérkőzés. A vendégek tizenhat — közte zsinórban kilenc Kmézics-pont — háromra nyerték meg az első hét per­cet, aztán a megszerzett előnyt már ki sem engedték a kezükből. A találkozót látva még nagyobb rejtély, hogyan tudott a Tanárképző ettől a Malévtól vereséget szenvedni a bujtosi csar­nokban. Sajnos a mostani győzelem is kevésnek bizo­nyult az üdvösséghez, a MEAFC ugyanis legyőzte a Veszprémet, így nem került a legjobb négy közé a Téká. Az NB I-ben maradásért egy három győzelemig tar­tó párosmérkőzésen a TFSE, vagy a Malév lesz Hutásék ellenfele. Sportvilág Közzétették... ...a júniusban, Angliában sorra kerülő labdarúgó Eu- rópa-bajnoki döntőn szó­hoz jutó játékvezetők név­sorát. Az 1994-ben világ- bajnoki döntőt vezetett Puhl Sándor kerettag, Vag­ner László pedig a két tarta­lék játékvezető egyike. (EFE) Garri Kaszparov... ...és az IBM-cég által kifej­lesztett komputer, a Deep Blue párosmérkőzésén az ember győzedelmeskedett a több milliárd lépésvariációt szélvészgyors mechaniz­mussal elemezni képes gép felett. A 32 éves orosz nagymester 4-2-re bizo­nyult jobbnak ellenfelénél, és ezzel 400 ezer dollárt ve­hetett át. (Reuter) A németek... ...nagy örömére hazai ver­senyző sikerével zárult az IBF profi ökölvívó-szerve­zet félnehézsúlyú bajnoki címéért Dortmundban ren­dezett mérkőzés. A 32 esz­tendős címvédő, Henry Maske 12 500 néző előtt ti­zedszer harcolt sikerrel a trónfosztás elkerüléséért, ezúttal az amerikai Duran Williamst verte pontozás­sal. (dpa) Az amerikai... ...Jennifer Capriati elfo­gadta az esseni női tenisz­torna szervezőinek meghí­vását, így 15 hónap kiha­gyás után tér vissza a ver­senyzéshez. A héten kezdő­dő viadalon Capriati sza­badkártyával indul. (Reu­ter) Magyar sikert... ...hozott a női asztalitenisz Bajnokcsapatok Európa Kupája döntőjének első fel­vonása. A Statisztika-Me- talloglobus együttese ide­genben 4-2-re legyőzte a német TSG Dülmen gárdá­ját. (MTI) Értékes győzelmet... ...aratott a Ferencváros női kézilabdacsapata Dániában. A zöld-fehérek Bajnokok Ligája csoportmérkőzésen úgy nyertek 25-24-re a HK Viborg ellen, hogy a mér­kőzés háromnegyedében súlyos sérülése miatt nélkü­lözniük kellett Farkas Ág­nest. (MTI) Patrick Ortlieb... ...szerezte meg a férfi lesik­lás aranyérmét a spanyolor­szági Sierra Nevadában az alpesi sí világbajnokságon. Az 1992-es albertville-i téli olimpia 28 éves osztrák bajnoka mögött az olasz Ghedina végzett a második helyen, (dpa) Az orosz... ...Olga Kuszenkova új női kalapácsvető világcsúcsot állított fel az ausztráliai Sydneyben megrendezett nemzetközi atlétikai viada­lon. A 25 éves szmolenszki versenyzőnő 69,46 méteres teljesítményt ért el, s így 1,30 méterrel megjavította saját tavalyi rekordját, me­lyet júniusban Moszkvában dobott, (dpa) Időn túl büntetett a Debrecen A lefújás pillanatában a hazaiak kapusa harcolta ki a pontot érő hétméterest Bécsit szigorúan őrizték a hazai védők zen tudtak tartani. A mieink­nél Bécsit keményen fogták, sokszor csak durvaságok árán állították meg, emiatt nem iga­zán került gólhelyzetbe. Az el­ső félidőben a nyíregyháziak­nál Szergyuk a beállós poszt­járól, Medve egyéni akcióból, Tóvizi ejtésből szerzett gólja, valamint Belányi emberhát­rányból lőtt találata érdemel említést. A két játékvezető az egész meccsen igen szigorú volt a mieinkhez, sorozatosan ítélték ellenünk a büntetőket. A második játékrész ötödik percében Tóvizi góljával 13-12-re zárkóztunk fel. Azokban a percekben látszott, a Debrecen nem tud mit kez­deni a védőfalunkkal, a táma­dásaikat sorra kivédekeztük. Ezután egyenlíthettünk volna, de Belányi óriási ziccert ha­gyott ki. Az újonnan igazolt szélsőnk viszont két perc múl­va javított. és góljával egyenlí­tett a vendéggárda, sőt Szer­gyuk találatával a második fél­idő közepén már 15-14-re a nyíregyháziak vezettek. Bár Dajka hétméteresből ismét eredményes volt, de Belányi és Szergyuk góljával — elő­ször a mérkőzésen — már két találattal a Kárpát-Hús NYKC vezetett. A Debrecen egy gól­ra zárkózott fel, amikor Kun ziccert hibázott, az ellentáma­dásból pedig egyenlítettek a hazaiak. Medve és Bécsi révén a 29. percig ismét nálunk az előny (18-19). de Bécsi újabb találatát a játékvezetők ér­vénytelenítették, így a hazaiak támadhattak. Ötvenhét másod­perccel a meccs vége előtt a debreceniek időt kértek. A Hajdú-Bihari Napló felvétele nyíregyházi szurkolók állva tombolták végig az utolsó má­sodperceket. amikor a hazaiak kapusa(l), a lefújás előtt két másodperccel a balszélről be­vetődött és ártatlan helyzetben Szergyukkal ütközött. A játék­vezetők pedig hétméterest ítél­tek. Hiába volt dobolás, fütty­koncert. Dajka bevágta a lab­dát a nyíregyházi kapuba, így a debreceniek örülhettek az egy pontnak. Nagyszerűen küzdött a Kár­pát-Hús NYKC gárdája, amely a második félidőben taktikus, okos játékával akár mindkét pontot is megszerez­hette volna. Kiugró egyéni tel­jesítmények helyett a csapat­munka dominált, amivel pén­teken a Győri Gardénia ETO KC ellen itthon lehet tartani a két pontot. Debrecen (KM) — Időn túli hétméte­ressel egyenlített a Debreceni-Dózsa Mediflóra a szombat esti szomszédvári rangadón a Kárpát-Hús Nyíregyházi KC ellen, amelyet a szomszé­dos megyeszékhelyen, az Oláh Gábor úti sportcsar­nokban rendeztek. Debreceni-Dózsa Medifló- ra-Kárpát-Hús Nyíregyházi KC 19-19 (12-10). Debrecen, 800 néző. Kárpát-Hús NYKC: Szabó - Szergyuk 4, Bécsi 3/2, Medve 3, Tóvizi 5, Dengi 1, Belányi 3/1. Csere: Lencsés (kapus). Kun, Nezezon. Edző: Uzejrovics Mirzet. Szinte otthon érezhette ma­gát a Kárpát-Hús NYKC, ugyanis a vendégcsapatot 300 szurkoló kísérte el. A nyíregy­házi B-közép nagydobbal, zászlókkal, transzparensekkel vonult fel, és egész meccsen harsány vastapssal biztatta kedvenc együttesét. A rende­zők minderre számítottak is, hiszen megerősített rendőri alakulatot kértek és a hazai B-közepet a csarnok másik ol­dalán helyezték el. Az első já­tékrészben mindössze egyszer vezettünk, az első percben Dengi góljával. A félidő hátra­levő részéig a hazaiaknál volt az előny, akik egyszer, 11-8- as állásnál, három góllal is ve­zettek. A Debrecennél Dajka rendre értékesítette a heteseket, bár az egyiket Szabó megfogta, de a kipattanó labdát a hazai játé­kos bevágta. Mellette a balke­zes Kiss Imre jeleskedett a góllövésben, akit az első féli­dőben a nyíregyháziak nehe­A gokart teremben is vonzó Nagy közönségsikert aratott a kétnapos TOTAL Kupa Nyíregyháza (KM) — A buj­tosi csarnok zsúfolásig telt parkolója, és a közel teltház­nyi néző bizonyította, hogy a gokartsport végképp csatát nyert Nyíregyházán. A TOTAL Kupa III. fedett pá­lyás stadion gokartverseny két napja alatt harminc futamot iz­gulhattak végig a nézők. A százötven méter hosszú, ka­nyargós, meglehetősen csú­szós pálya nem riasztotta el a versenyzőket attól, hogy tövig nyomják a gázpedált. Éppen ezért látványos előzéstől a ki­csúszáson át a koccanásig mindent láthattak azok akik ezt a viadalt választották hét­végére. Az egyik legnagyobb hazai tehetségként számon tartott Ifi. Oláh Gyárfásnak szonbaton meg kellett elégednie a máso­dik hellyel, a második napon azonban már a dobogó tetejére állhatott. Varga Szilárd az első nap nem kímélte sem magát, sem gépét, éjjel azonban sike­rült annyira rendbehoznia go­kartját. hogy vasárnap már nem engedte át másnak egyik futamelsőségét sem. A látványos betétprogra­mok, na és Horváth Charlie pedig azoknak is szórakozást nyújtottak, akik esetleg a „mo­torbolond” családfő unszolá­sára töltötték a szombat és va­sárnap délutánt a benzingőz­ben. Eredmények. Formula A, szombat: 1. Oláh Csaba (Hap­py KK), 2. Ifj. Oláh Gyárfás (Mozart MSE), 3. Krecz Zsolt (Happy KK). Vasárnap: 1. Ifj. Oláh Gyárfás. 2. Oláh Csa­ba. 3. Bénik Balázs (Best RT). Junior A. szombat: 1. Bánhe­gyi Viktor (Renault Club), 2. Sövegjáró Zoltán (Junior KC). Formula C, szombat: 1. Itj. Vér István (Győri Volán SC), 2. Tóth József (Hajduring SE), 3. Varga Szilárd (Szász MSE). Vasárnap: 1. Varga Szilárd, 2. Tóth József, 3. Ifj. Vér Ist­ván. Nemzeti C, szombat: 1. Rákóczi István (Hajduring), 2. Waltner András (Budai Team). 3. Demeter Pál (Haj­during). Vasárnap: 1. Deme­ter Pál. 2. Nagy Sándor (Haj­during), 3. Waltner András. Kadett, szombat: 1. Kovács Gábor (Junior KC). 2. Ifj. Ber- náth Zoltán (Quaestormási), 3. Villás János (Hajc^tring). Vasárnap: 1. Kiripolszki Ká­roly, 2. Kovács Gábor. 3. Ifj. Bemáth Zoltán. Old Boy fu­tam: I. Murányi Levente. 2. Gajdos Tamás, 3. Antal Krisz­tián. Egy pont hiányzik Jaén (MTI) — Már csak egy pont hiányzik Polgár Zsuzsának ahhoz, hogy a magyar sakkozás történe­tében megszerezze az első világbajnoki címet. A ma­gyar sakkozónő a világbaj­noki döntő 11. partijában világos bábukkal késztette megadásra a címvédő kínai Xie Junt. A tizenkettedik játszma a világbajnoknő könnyű győzelmét hozta, a kínai sakkozónő világossal késztette megadásra kihí­vóját. Polgár Zsuzsát. A párosmérkőzésen így Pol­gár Zsuzsa 7,5-4,5-re ve­zet. A következő partit kedden játsszák, ekkor a magyar sakkozónő vezeti majd a világos bábukat. A versenyzők nem kímélték a gázpedált Nagy Tamás felvétele ä Totó Sí 7. hét 1. Bremen-Hamburg 2 2. B. München-Karlsruhe 2 3. Cagliari-Sampdoria 1 4. Cremonese-Fiorentinax 5. Milan-Bari 1 6. Napoli-Juventus 2 7. Parma-Padova 1 8. Piacenza-Atalanta x 9. Torino-Inter 2 10. Vicenza-Udinese 2 11. Cesena-Ancona 1 12. Reggiana-Bologna 2 13. Salernitana-Venezia 1 14. Pescara-Chievo x wrmmmmmm