Kelet-Magyarország, 1995. október (52. évfolyam, 232-256. szám)

1995-10-16 / 244. szám

SPORT 1995. Oktober 16., hétfő Menesztették Bicskeit NB I.: Beindult a Csaba —• Nyíregyháza (KM) —Bár a ti- X zedik fordulóból --------3 egy híján már va­lamennyi mérkőzést leját­szották, mégsem a pályán látottak adták a játéknapok szenzációját. Bicskei Berta­lant, az MTK vezető edző­jét ugyanis a Vasas elleni hazai gól nélküli döntetlen után felmentették tisztségé­ből, helyére Kisteleki István szakosztály-igazgató ke­rült. Született még egy má­sik gól nélküli döntetlen is szombaton, Pécsen, a váci­ak fellépésén. A Ferencvá­ros győzelemmel hangoló­dott szerdai. Real elleni mérkőzésre, ugyancsak há­rom gólt szerzett a Békés­csaba. Újabb vereséget szenvedett a Csepel, ezúttal Zalaegerszegen vesztett a korábbi listavezető. Ma este a televízió is közvetíti az Újpest-Kispest ranga­dót. Békéscsaba-Par malat 3-1 (2-1). Békéscsaba, 4 ezer néző, v.: Csema. Az emberhátrányba került fe­hérváriak már nem tudtak újítani a javuló formában játszó csabaiak ellen. Gól: Szarvas (11-esből, 10. perc), Fodor (16.), Major A bajnokság állása (69.), illetve Horváth F. (32.). MTK-Vasas 0-0. Hun­gária krt., 5 ezer néző, v.: Márton. Azt, hogy mit je­lent számtalan gólhelyzetet kihagyni. Bicskei Bertalan­nál senki nem tudhatja job­ban... Pécs-Vác 0-0. Pécs, 2 ezer néző, v.: Kiss B. Se né­ző, se gól, se játék... Zalaegerszeg-Csepel 2—1 (1-0). Zalaegerszeg, 6 ezer néző, v.: Lettrich. Ügy tűnik, Egerszegen Preisin- gertől Németh vette át a fontos góllövő szerepkörét. Gól: Németh (41. és 63.), ill. Tyukodi (71.). Ferencváros-Stadler FC 3-0 (2-0). Üllői út, 8 ezer néző, v.: Juhos. Már az első tíz percben eldőlt min­den. Gól: Vincze (8.), Lisz­tes (11.), Zavadszky (90.). Debrecen-Haladás 3-0 (1-0). Debrecen, 7 ezer né­ző, v.: Hanyecz. Amilyen nehezen született meg a ha­zaiak vezető gólja, végül olyan magabiztosan nyer­tek. Gól: Ilea (45.), Arany (47.), Pető (82.). BVSC-Győr.2-0 (0-0). Szőnyi út, 1,5 ezer néző, v.: Bognár. A hazaiak maga­biztosan nyertek. Gól: Ko­módi (70. és 79.). 1. BVSC 10 8 1 1 19- 6 25 2. Ferencváros 9 7 - 2 18- 7 21 3. Csepel 10 5 3 2 18-12 18 4. Debrecen 10 5 3 2 12-10 18 5. Újpest 8 5 12 16- 8 16 6. MTK 9 4 3 2 15- 9 15 7. Vasas 10 4 3 3 13-12 15 8. Vác 10 4 2 4 19-16 14 9. Kispest 8 3 3 2 9- 7 12 10. Stadler FC 10 2 5 3 12-14 11 11. Zalaegerszeg 10 3 2 5 13-18 11 12. Gvőr 10 2 4 4 13-15 10 13. Békéscsaba 10 2 1 7 13-21 7 14. Parmalat 10 2 1 7 10-23 7 15. Pécs* 10 2 2 6 9-14 5 16. Haladás 10 1 2 7 8-25 5 * három büntetőpont levonva Bronzérmet... ...nyert a magyar női vízi­labda-válogatott az ausztrá­liai Sydneyben befejező­dött Világ Kupán. Az ala­posan megfiatalított világ­bajnok és EB-ezüstérmes együttes a harmadik helyért játszott mérkőzésen hosz- szabbításban győzte le 11-10-re Oroszország leg­jobbjait. A győzelmet a házigazda ausztrál csapat szerezte meg (MTI) Megvédte... ...középsúlyú profi ökölví­vó-világbajnoki címét az argentin Jorge Castro. A huszonnyolc esztendős bokszoló a Boksz Világszö­vetség (WBA) által kiírt mérkőzésen az amerikai Reggie Johnsont pontozás­sal győzte le. (AP) Párizsban... ...tartották meg az Európai Atlétikai Szövetség (EAA) tanácsának tisztújító kong­resszusát. Az eseményen szép magyar sportdiplomá­ciai siker született, Schulek Ágostont, a Magyar Atléti­kai Szövetség elnökét az EAA alelnökévé választot­ták. (AFP) Czakó Krisztina... ...nyerte a Bécsben huszon­negyedik alkalommal meg­rendezett Karl Schafer mű­korcsolya emlékversenyt a nőknél. Remekül szerepelt Sebestyén Júlia is, aki a do­bogó harmadik fokára áll­hatott fel. A huszonöt or­szág versenyzőjét felvonul­tató mezőnyben a férfiaknál Vidrai Szabolcs a hetedik helyen végzett. (MTI) A német... ...Henry Maske maradt az IBF szervezőt profi félne­hézsúlyú ökölvívó-bajno­ka, miután Münchenben megvédte címét honfitársa, Graciano Rocchiagiani el­len. A két ökölvívó leg­utóbb tavasszal mérkőzött egymással, és azt az össze­csapást ismételték meg, mert Maske akkor erősen vitatott pontozásos győzel­met aratott. Az egykor NDK-színekben olimpiai bajnokságot nyert 31 éves Maskénak ez volt a 28. pro­fi összecsapása, és eddig minden mérkőzését meg­nyerte. (MTI) Ezüstérmet... ...szerzett Repka Attila a prágai kötöttfogású birkó­zó-világbajnokságon. Olim­piai bajnokunk a 68 kilo­grammos súlycsoport dön­tőjében 6-2-es vereséget szenvedett az ukrán Adzsi- tól. (MTI) Lukács-hármas a Venczel téren NB II: Jó játék az első félidőben • Varrni kellett Drobni állát • Büntetőölő Feke Nyíregyháza (KM - M. L.) — Piros ^ negyvenszáz ulti! --------3 Ez van — jelentet­te be a hat piros fölényével a sapkás, majd miután teljesí­tette a leosztás alapján a ru­tinpartit, elégedetten söpör­te be az aprót, és szólt: „Me­hetünk, mindjárt kezdődik a meccs!’'' A ragyogó időben a /súgások közül már sokan órákkal a mérkőzés előtt ki­mentek a nyíregyházi stadi­onba, és kezdésig verték a blattot. Aztán várták, hogy a hazaiak úgy kasszírozzák be a három pontot, ahogy a sapkás azt a pár forintot. Mert a leosztások alapján a hazaiak legalább olyan esé­lyesek voltak, mint az ulti hat pirosra. Nyíregyházi FC-Kazincbar- cika 3-0 (2-0). Városi Stadi­on, ezer néző, v.: Birincsik (Szilágyi, Márta). NYFC: Fe­ke — Szatke, Csehi, Drobni — Karkusz, Bagoly, Kovács, Göncz — Németh, Lukács, Si­ra. Szakmai igazgató: Tóth János. Kazincbarcika: Ven­czel — Szabó, Pribék, Imp- lom, Szaniszló — Sipos, Kö­rösi, Kiser, Császári — Reme- nár. Csipke. Edző: Lipcsei Imre. Csere: Szabó helyett Sán­dor (30. perc), Sira h. Domo­kos (61.), Németh h. Barna (71.), Csipke h. Molnár (83.). Gól: Lukács (3.), Lukács (27.), Lukács (91.). Sárga lap: Sira (21), Sándor (45.). — Tatabányán is ezt csinál­ta, mindig jókor érkezett — konstatálta az első hazai gólt Kákóczki. No nem a pályáról, hanem a lelátóról, hiszen szombaton ott szorítottak neki helyet. S mondta mindezt nem sokkal a kezdés után, amikor a jobbszélen elrobogó Karkusz beadása után Lukács szépen fejelt a a hálóba. Vezetett a csapat, a közönség tapssal kö­szöntötte a Lukács-nyitányt. Lukács háromszor járhatott góltáncot Jól pörögtek a hazaiak, Csip­kééi: hiába csipkedték magu­kat, alárendelt szerepet ját­szottak. Aztán egy újabb jó beadás, és egy újabb hazai gól. Göncz keményen belőtt szög­leténél mintha zsinóron húzták volna a labdát Lukács fejére, aki ismét gólosán bólintott. Simának tűnt a meccs, aztán jött egy büntető. Kiser okosan lépett oda Csehi támaszkodó lábához, elesett, Birincsik pe­dig a tizenegyes pontra muta­tott. A „sértett” vállalkozott, ám kudarcot vallott. A koráb­ban két labdát is kiejtő Feke jó ritmusban jófelé mozdulva bravúrosan hárított! Az első félidő hajrájában „jóvágású” lett Drobni. A hazai ékfogó ugyanis fellopakodott, a Ba­goly fejesét bravúrral lécre to­ló Venczel is csak nézte, ahogy felugrik fejelni, majd fájdal­mas arccal földre rogyott. Fe­jese elkerülte a kaput, ám a ve­le ütemben felugró barcikai az állába stukkóit. Nagy doktor a pár percre már nem is engedte pályára, az öltözőben a felsza­kadt, vágásszerű sebet ellátta, a meccs után pedig össze is öl­tötte. A hazaiak kapitánya persze a második félidőben is ott volt a pályán, hiszen kemény fából faragták. O is részese volt an­nak a csapkodó játéknak, ami ezt a játékrészt jellemezte. A hazaiak visszább vették a tem­pót, sok volt a hiba. Szeren­csére ezen a napon a barcikai- ak nem a góllövőcipőjüket húzták fel. Hiába voltak hely­zeteik, nem tudtak élni a lehe­tőségekkel. Nem úgy Lukács! A hosszabbítás kezdetén úgy döntött, ha már lúd. legyen kö­vér, összehozza a mesterhár­mast, és ebben a játékrészben is megzörgeti a hálót. Kovács labdájával lépett ki, és rava­szul (a játékszer végigcsúszott a jobb lábán) pattintott a sa­rokba. Bravó, Öcsi! Csak tíz percig volt szoros A Kaposvár elleni teljesítmény kevés volt a meglepetéshez «|ít Nyíregyháza (KM) mV, — Egy öt mórké­pp* zésből álló hazai--------- sorozat második találkozóján lépett pályára tegnap délután a Tanárkép- ző-Isobau férfi kosárlabda* csapata. Ezúttal is, csakúgy mint legutóbb, az ellenfél volt az esélyesebb, bár egy hete nem sok hiányzott a meglepetéshez. Tanárképző-Isobau-Kapos- vár 83-101 (47-53). Bujtosi csarnok, v.: Dr. Vigh, Balogh. Tanárképző: Cservék 2, Hu­tás 21/6, Szekeres 6, Jankovics 8, Kmézics 20. Csere: Shirian 26, Oroszvári, Lakatos. Edző: Hegedűs Ferenc. Kaposvár: Vojvoda 20/6, Ágfalvi 2, Gosztonyi 7, Monok 25/9, Fi- lipovics 18. Csere: Hoffman 25/6, Vörös, Autanics 2, Kul­csár, Karsai 2. Edző: Stickel Péter. Az eredmény alakulása, 5. perc: 11-14. 10.: 19-24. 15.: 32-39. 25.: 53-63. 30.: 56-74. 35.: 69-87. Hazai találattal kezdődött a mérkőzés, és a tizedig percig felváltva vezettek a csapatok. Ekkor hárompontos kosarak­kal megugrottak a vendégek, és előnyüket a szünetig tartani is tudták. Feltűnő volt, hogy a lepattanó labdákat mind a sa­ját, mind a nyíregyházi palánk alatt rendre a vendégek szerez­ték meg. Szünet után fokozatosan el­húztak a vendégek, a sok lab­dát eladó Téká erejéből csak egy-egy felvillanásra futotta. A mérkőzés végén csak az volt a kérdés, hogy a vendégek megszerzik-e a századik pont­jukat, ez az utolsó pillanatban sikerült nekik. Hegedűs Ferenc: Csak az első tíz percben játszottuk azt amit elterveztünk. A két csa­pat között nincs akkora kü­lönbség, amelyet az eredmény sejtet. Stickel Péter: A hoszzú utazás ellenére is jól játszott a csapat. Papin Marseille-be vágyik Honvágy gyötri Münchenben az egykori Aranylabdás csatárt » Marseille (AFP) — A német labdarúgó- ^ bajnokságban veze­--------3 tő Bayern München francia csatárának, Jean-Pier- re Papinnek honvágya van. A 31 esztendős válogatott futbal­lista nem először adott hangot óhajának: egykori csapatában, az Olympique Marseille-ben szeretné folytatni a pályafutá­sát. Átigazolása ügyében a fran­cia bajnokság másodosztályá­ban szerpelő OM vezetése fel­vette a kacsolatot a Bayern Münchennel. A cél: meg­egyezzenek, hogy Papin el­hagyhassa a bajor klubot. A merseille-iek egyébként nagy bajban vannak, hiszen a csapat a második vonalban is csak a 14. helyen tanyázik. Papin, aki korábban az olasz AC Milant is erősítette, króni­kus térdsérüléssel bajlódik, így ritkán állhat jelenlegi egyesülete rendelkezésére. Az OM vezetői azonnal leszö­gezték, Papinnek minden tá­mogatást megadnának ahhoz, hogy mihamarabb meggyó­gyuljon. Egyébként a csatár, aki 1986 és 1992 között Marseille-ben játszott, nem csak honvágya miatt akar távozni München­ből, nincsen jó viszonyban edzőjével, Otto Rehhagellel. — A legtöbb gondot szá­momra az edző jelenti. Ha Rehhagel nem változtat maga­tartásán, akkor biztosan elha­gyom a Bayemt — jelentette ki Papin. Mert hogy a hazaiak ezzel a névvel illették az öltözőben, mivel idáig még nem mutatko­zott be. Most rendesen megtet­te, és bizonyította, hogy jól tud érkezni. Az első félidőben szé­pen játszogattak a hazaiak, és már ekkor eldöntötték a három pont sorsát. Szünet után rom­lott a színvonal, végül Lukács gondoskodott arról, hogy azért a napsütés mellett más miatt is érdemes volt kijönni a meccs­re. Tóth János: Érdekes, válto­zatos, jó mérkőzést vívtunk, több fordulóponttal. Az első félidőben nagyon jól játszot­tunk, a másodikban már több volt a kapkodás, de összessé­gében elégedett lehetek. Lipcsei Imre: Teljesen megérdemelt a hazaiak győ­zelme, főleg az első félidőben játszottak nagyon jól. A máso­dikban már nekünk is voltak helyzeteink, de kihagytuk azo­kat. Feladta--------- Bogota (AFP) •W — Nem sikerült QT) a spanyol Mi- ' ' gael Indurain­nak megjavítania a ko­lumbiai Bogotában az egyórás kerékpározás vi­lágcsúcsát. A svájci Tony Rominger 55.291 km-es rekordját túlszárnyalni készült spor­toló huszonöt km megté­tele után feladta kísérle­tét. Az ötszörös Tour de France-győztes Indurain néhány nappal ezelőtt ép­pen Bogotában szerezte meg élete első világbajno­ki címét. 1. Debrecen-Haladás 1 2. Zalaegerszeg-Csepel 1 3. Düsseldorf—Freiburg X 4. Frankfurt-St. Pauli X 5. Hamburg-1860 München X 6. Karlsruhe-Uerdingen 1 7. Atalanta-Inter. x 8. Cagliari-Cremonese 1 9. Lazio-Padova 1 10. Parma-Udinese 1 11. Piacenza-Sampdoria 1 12. Torino-Roma x 13. Vicenza-Bari 1 14. Milan-Juventus 1 Elek Emil felvétele Totó 41. hét