Kelet-Magyarország, 1995. október (52. évfolyam, 232-256. szám)

1995-10-02 / 232. szám

1995. október 2., hétfő SPORT Tízgólos vasárnap NB I: Fordító Vasas, UTE és BVSC • Nyíregyháza (KM) —'A hét- közi kupafordu­--------3 ló után ismét a bajnokságé volt a fősze­rep a labdarúgóknál. A kilencedik forduló pénte­ki nyitómérkőzésén, a két újonc csatájában az MTK nem bírt a sereghajtó Haladással. Szombaton két gól nélküli döntetlen is született, a Stadler nem tudta gólra vál­tani (tizenegyest is hibá­zott) több, mint félórás em­berelőnyét Székesfehérvá­ron, Kispesten pedig a Deb­recen szerzett értékes pon­tot. Ugyancsak döntetlenül végződött a Győr-ZTE összecsapás, itt azonban a szurkolók már góloknak is örülhettek. A szombat egyetlen győzelmét a Vasas szerezte meg, vesztett állás­ból fordítva a Pécs ellen. Vasárnapra két találkozó maradt, hétfőn este pedig a televízió is közvetíti a rang­adóvá előlépett Csepel- Fe­rencváros mérkőzést. Haladás-MTK 2-2 (1-1). Szombathely, 4 ezer néző, v.: Gergely. Küzdel­mes mérkőzésen a döntet­len igazságosnak mondha­tó. Gól: Varga (11. perc), Schneider (77.), illetve Kuttor (40.), Füle (65.). Ki­állítva: Füle (89.). Vasas-Pécs 2-1 (0-1). Fáy u., 3,5 ezer néző, v.: Puhl. A múlt heti kupagyő­zelmét bravúros körülmé­nyek között ismételte meg a Vasas. Gól: Jován (64.), Galaschek (70.), ill. Ul- veczki (30.). Kispest-Debrecen 0-0. Bozsik-stadion, 4 ezer né­ző, v.: Kiss G. Kiegyenlített küzdelemben a hazaiak na­gyobb küzdőképességgel nyerhettek volna. Győr-Zalaegerszeg 2-2 (1-1). Győr, 3,5 ezer néző, v.: Vavika. Nagy lehetősé­get szalasztottak el a zalai­ak, hiszen kétszer is vezet­tek és számos helyzetet hagytak ki. Gól: Hámori (30. és 80. — 11-esből), ill. Sebők (14.), Szabóll. (56.). Parmaiat-Stadler FC 0-0. Székesfehérvár, 4 ezer néző, v.: Hanacsek. Az eredmény ellenére igen vál­tozatos mérkőzést láthatott a közönség. Békéscsaba-Újpest 2-3 (2-2). Békéscsaba, 5 ezer néző, v..Varga. A kapusok közötti különbség döntött a tartalékos újpestiek javára. Gól: Szarvas (10.), Kulcsár (36.) illetve Jenei (3.), Tomka (37.), Szanyó (54.). Vác-BVSC 2-3 (1-1). Vác, 2 ezer néző, v.: Let- trich. Gólokban gazdag és változatos meccsen vesztett állásból fordított a lista­vezető. Gól: Sándor (42.), Austin (47.), illetve Bükk­szegi (29.), Bondarenko (79.), Vincze (81.). A bajnokság állása: 1. BVSC 9 7 1 1 17- 6 22 2. Csepel 8 5 3 - 16- 8 18 3. Újpest 8 5 1 2 16- 8 16 4. Ferencváros 7 5-2 13- 6 15 5. Debrecen 9 4 3 2 9-10 15 6. MTK 8 4 2 2 15- 9 14 7. Vasas 9 4 2 3 13-12 14 8. Vác 9 4 14 19-16 13 9. Kispest 8 3 3 2 9- 7 12 10. Stadler FC 9 2 5 2 12-11 11 11. Győr 9 2 4 3 13-13 10 12. Zalaegerszeg 9 2 2 5 11-17 8 13. Parmalat 9 2 1 6 9-20 7 14. Haladás 9 1 2 6 8-22 5 15. Pécs* 9 2 1 6 9-14 4 16. Békéscsaba 9 117 10-20 4 * három büntetőpont levonva Fantasztikus verseny Schumacher nyert, Hill pedig kiesett Nürburgring (dpa) — Mi­chael Schumacher nyerte a Forma-l-es autós gyor­sasági világbajnokság Eu­rópa Nagydíját. A német pilóta ezzel igen közel ke­rült világbajnoki címe megvédéséhez, hiszen az összetett pontversenyben 27 ponttal vezet a brit Hill előtt. Az idei vb-sorozat- ból még három futam van hátra. A késleltetett rajt után a skót Coulthard, Schuma­cher, Hill volt az első há­rom sorrendje. A 16. kör­ben ugyan Hill leelőzte a Benetton-Renault pilótáját, de Schumacher gyorsan „kontrázott”. Egy körrel később Hill újra előzni pró­bált (hiába) aztán az idegek harcát ezúttal is Hill vesz­tette el. A brit versenyző autójá­nak előbb az első szárnya sérült meg egy kicsúszás során, majd az 58. körben újra hibázott, megpördült, a gumifalnak ütközött és fel­adni kényszerült a versenyt. Schumacher a vezető fran­cia Alesi után eredt, és egy fantasztikus előzési manő­verrel, három körrel a fu­tam vége előtt a Ferrari-pi- lóta elé került. — Fantasztikus versenyt láttunk és zseniális vezetést Schumachertől — így jelle­mezte a vasárnapi futamot a többszörös világbajnok osztrák Niki Lauda. Az élről rajtolt Coult­hard, aki a harmadik helyen érkezett célba, jövőre már a Mc Laren-Mercedesnél folytatja, a következő vb- sorozatban pedig már csak egy időmérő edzésre lesz lehetőség a futamok előtt. Az Európa Nagydíj vége­redménye: 1. Schumacher, 2. Alesi (Ferrari), 3. Coult­hard (Williams-Renault), 4. Barrichello (brazil, Jordan- Peugeot), 5. Herbert (brit, Benetton-Renault), 6. Irvi­ne (brit, Jordan-Peugeot). A vb pontversenyében: 1. Schumacher 82 pont 2. Hill 55 3. Coulthard 43 4. Her­bert és Alesi 40-40 6. Ger­hard Berger (osztrák, Ferra­ri) 28. Egy félidő emberelőnyben NB II: Szerény produkcióval is biztosan gyűjtötte be a három pontot az Alkaloida , Tiszavasvári (Mé- száros László, KM) X r Lapunk szom- --------* bati számában té­vesen jelent meg a tiszvasvá- ri labdarúgók NB II-es baj­nokijának kezdési időpont­ja, így a szurkolók nagy ré­sze csak a kezdés után érke­zett a pályára. Szerencsére a kissé tartalékos vasváriak némi gyógyírt jelentő győzel­met szereztek a barcikaiak ellen. Tiszavasvári Alkaloida-Ka- zincbarcika 2-1 (2-1). Tisza­vasvári, ezer néző, v.: Farkas (Nyilas, Kormos). Alkaloida: Szabó — Horváth, Szűcs, Ha- velant - Veres, Szarka, Fecs- ku, Bohács, Hegedűs - Erdei, Rosu. Edző: Szikszai Lajos. Kazincbarcika: Fülöp Komlósi, Sztahon, Sipos - Re- menár, Göndör, Implom, Kö­rösi, Császári - Szabó, Kiser. Edző: Lipcsei Imre. Csere: Bohács helyett Lente (55. perc), Horváth h. Sinka (60.), Implom h. Szaniszló (62.), Fecsku h. Kurilco (68.).Gól: Rosu (31.), Reme- nár (37.), Rosu (4L). Sárga lap: Implom (5.), Szarka (11.), Rosu (30.). Veres (33.), Hege­dűs (82.).Kiállítva: Sztahon (42.). Nagy vasvári rohamok ve­zették be a mérkőzést, és már az első percekben Erdei vala­mint Veres előtt adódott nagy gólszerzési lehetőség. A barci­kaiak szabályos élőfalat húz­tak kapujuk elé, szorosan fog­ták a hazai támadókat, akik így igen nehezen boldogultak. A sorozatos hazai támadások­nak az első félóra elteltével lett meg az eredménye. Rosu kapott forintos labdát a jobb­összekötő helyén, és tizenhá­rom méterről egyből a jobb al­só sarokba lőtt. Sajnos, nem sokáig örülhettek a hazaiak, mert hat perc múlva érkezett a borsodi válasz. Ekkor a vendé­gek meghúzták a védelem bal oldalát, és a beadást követően Remenár öt méterről laposan a kapu közepébe helyezett. Igen jó iramú volt a mérkőzés, bár elég sok volt a pontatlan át­adás. A 40. percben Veres és Rosu is százszázalékos hely­zetben hibázott, egy perc múl­va azonban a temesvári csatár már nem hibázott, amikor is Veres jobboldali beadását 8 méterről egy pattanás után vágta a bal alsó sarokba. A gól után - csakúgy, mint a vasvá­riak sényői mérkőzésén - Nyi­las partjelző került főszerepbe. A FIFÁ-kerettag zászlós em­berhez Sztahon rohant oda, és megsértette. A barcikaiak ka­pitányát Farkas játékvezető azonnal az öltözőbe tessékelte. így az emberelőnybe került hazaiak a második félidőt is nagy rohamokkal vezették be. Közben Szikszai mester soro­zatos cserékkel próbált frissí­teni, amely Lente és Kurilco beállításával sikerült is. Egy- kapuzott a hazai csapat, de a támadások igen körülménye­sek voltak. így is akadt bőven helyzet, Lente a 65. percben például a kapufa csúcsát talál­ta el, nyolc perc múlva szintén a csereként beállt középpályás próbálkozott, ekkor Fülöp há­rított. Erdei a 78. percben már csak a kapussal állt szemben, de belevezette a labdát Fülöp- be. Öt perc múlva Rosu lábát egyértelműen elhúzta a borso­di kapus, a jogos tizenegyes viszont elmaradt. Maradt tehát a 2-1, amely azt jelentette, hogy emberelő­nyük kihasználatlanul hagyá­sával igen nagy lehetőséget szalasztottak el a vasváriak. A betömörülő vendégekkel azonban semmit nem tudtak kezdeni, bár a szurkolók a szü­netben további gólokat vártak a csapattól. A gyengébb pro­dukció miatt azonban ez elma­radt, kár érte, de a három pont ismét zsebbe került. Szikszai Lajos: Lehet, hogy az emberelőny minket zavart meg, mert bár nagy mezőnyfö­lényben játszottunk, újabb gó­lokat nem sikerült lőnünk. Lipcsei Imre: Két taktikai fegyelmezetlenség után kap­tunk gólokat, a kiállítás pedig végképp eldöntötte a mérkő­zés sorsát. Csak az NYVSC szárnyalt Budapest (KM) — Vasárnap délután a Malév otthonában lépett pályára az NYVSC NB I-es férfi röplabdacsapata. A győztes hazai rajt után a máso­dik fordulót is biztosan vette Balázs István együttese, és egy percig sem forgott ve­szélyben a vendégsiker. Szinte egy óra sem kellett Bataiéknak ahhoz, hogy időnként igen jól támadva és persze védekezve begyüjtsék az újabb két bajno­ki pontot. Ezzel a magabiztos diadallal Zajáczék visszavág­tak a tavasszal elszenvedett vereségért. Malév—NYVSC 0-3 (-5, -11, -8). Hamisan hangzó szimfónia Vezettek, majd idegtépő hajrában veszítettek a kisvárdaiak ö Kisvárda (R.F.) — 1%“ Nagy sorozat előtt állt a Kisvárdai --------- SE. Az elsőosztá­lyú női kézilabdázók szom­baton az EHF Kupa védője, a tavalyi bajnokság ezüstér­mese, a DVSC-Symphonia ellen léptek pályára, a követ­kező két fordulóban pedig a Dunaferr és a Győr vendégei lesznek. így a nyitóforduló veresége után nem a legjobb előjelekkel várta a mérkő­zést a megbízott edző, Oláh Tibor csapata. Kisvárdai SE-Debrecen 18-23 (11-9). Kisvárda, 800 néző, v.: Keszi, Lövész. KSE: Pataki - Nagy A. 2, Ignatyen- kó. Agárdi 4, Salamon 1, Hol- lóné 2, Baunok 3. Csere: De­meter (kapus), Nagy H. 6/3, Buglyó, Farkas, Kulcsár. Megbízott edző: Oláh Tibor. DVSC: Szopóczy - Kokainé 3, Jeddi 4/1, Katkó 3, Lajtemé, Virincsik 7, László 2. Csere: Szamazvanova (kapus). Borók 2, Zupkó 2, Csapó, Halcsik. Edző: Köstner Viimos. Kiállí­tások: 10, illetve 16 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 4/1. Óriási érdeklődés és telt ház várta a két, EHF Kupában ki­emelt csapat rangadóját. Katkó találata vezette be a mérkő­zést, ezt követően felvátva es­tek a gólok, a 15. percben 5-5 állt az eredményjelző táblán. Négy perc múlva egy góllal (7-8) a vendégek vezettek, majd a KSE egyenlített. A huszonötödik percben büntetőt hibázott a Debrecen - Pataki kapus ebben az idő­szakban fantasztikus volt -, utána viszont jött Nagy Henni, valamint Baunok, aki két, gyors indításból szerzett góljá­val állította be a félidő vége­redményét. Érett tehát a meglepetés, amely a második félidőben is folytatódott. A 35. percben már négy góllal, 14-10-re ve­zettek a hazaiak. Négy perc múlva még mindig két gól volt a Várda előnye (15-13), aztán jött egy kisebbfajta hullám­völgy. 17-17 után mindkét csapat kihagyott egy-egy bün­tetőt, azzal a különbséggel, hogy a KSE egyáltalán nem talált a kapuba, Virincsikék vi­szont négyszer is. Hollóné is kihagyott egy büntetőt, ez is bizonyította, hogy a hazaiak fizikálisán és pszichésen is elfáradtak a végére. A rutinos vendégek mindezt könyörtelenül kihasz­nálták. Nem volt sima meccs, a két pont sorsa az utolsó tíz perc­ben dőlt el. Addig érett a meg­lepetés, elsősorban azért, mert a debreceniek nem tudtak leg­hatásosabb fegyverükkel, a gyors indításokkal élni. A meccs végére felőrölték a ha­zaiak erejét, ám a KSE így is dicséretet érdemel, elsősorban Pataki, Agárdi és az első féli­dőben Baunok nyújtott ki­emelkedő teljesítményt. Oláh Tibor: Dicséret illeti a lányokat, hiszen az utolsó tíz perc fizikai és idegi fáradtsá­gát leszámítva jól játszottak. Köstner Vilmos: Ötven percig úgy játszottunk, mintha kezdők lennénk. Tíz perc jó já­ték egyetlen csapat ellen sem lehet elegendő. Agárdi lö a debreceni kapura Balázs Attila felvétele : WW-JIPW *1 : . — .......____________ A végső mérleg... ...szomorkás: a japán Ma- kuhariban rendezett csel­gáncs-világbajnokságon a 13 magyar közül csak az ötödik Csák József (65 kg) csomagolhat, jövő nyáron biztos ötkarikás résztvevő. A többiek számára a de­cember elején kezdődő Grand Prix-versenyeken próbálkozhatnak. (MTI) Adorján Zoltán... ...tizenegyedik egyéni baj­noki címét is megnyerte a salakmotoros országos baj­nokságon. (KM) Az észak-amerikai... ...profi kosárlabda-bajnok­ságban (NBA) szereplő Portland Trail Blazers 4 éves szerződést kötött a 220 cm-es litván centerrel, Arvydas Sabonissal, aki évente 4 millió dollárt kap. Továbbra is... ...nagyszerű formában ját­szik Krocskó József. Az ausztrálok elleni Davis Kupa-találkozó hőse meg­nyerte a tizedik, jubileumi magyar teniszkörverseny első állomását. (MTI) Döntetlen... ...született vasárnap Topol- csányban, a szlovák-ma­gyar férfi kézilabda-válo­gatottak EB-selejtezőjén. Mint ismert, csütörtökön Nyíregyházán 28-19-re nyertek Kotormánék, a visszavágón viszont már nem sikerült nyerni, 27-27-es pontosztozkodás történt (MTI) 1. Győr-Zalaegerszeg x 2. Parmaiat-Stadler x 3. Vác-BVSC 2 4. Karlsruhe-Rostock 2 5. Leverkusen-Bremen X 6.1860 M.chen-D.ldorf 1 7. Atalanta-Piacenza 1 8. Bari—Milan 1 9. Fiorentína-Cremonese 1 10. Inter.-Torino 1 lLJuventus-Napoli X 12. Padova-Parma 2 13.Sampdoria-Cagliari 2 14. Udinese-Vicenza 1 Totó 39. hét