Kelet-Magyarország, 1994. augusztus (54. évfolyam, 179-205. szám)

1994-08-29 / 203. szám

1994. augusztus 29., hétfő SPORT m Hathónapi... ...kényszerpihenő után visz- szatért Valenciába Lubosz- lav Penev, akinek heréiben rossz indulatú daganatot fedeztek fel februárban. A spanyol labdarúgó-együt­tes bolgár idegenlégiósát kemoterápiás eljárással ke­zelték. Penev elmondása szerint teljesen egészséges, a jövő héten elkezdi az ed­zéseket, de játékára még legalább egy hónapot várni kell. (AP) A spanyol... ...labdarúgó-bajnokság él­vonalában szereplő De- portivo La Coruna hozzá­járult, hogy a brazil válo­gatottal világbajnoki címet szerzett játékosa, Bebeto hazájában folytassa pálya­futását. (Reuter) Szigorúbb... ...doppingellenőrzések be­vezetésére készül az UE­FA. Lennart Johansson el­nök bejelentette, hogy a csapatoknál ezentúl a fel­készülési időszakban is tartanak szúrópróbaszerű vizsgálatokat, mert egyes feltételezések szerint több klubnál szednek a játéko­sok ajzószereket. A szigo­rításhoz hozzájárult, hogy nemcsak Maradona, ha­nem a hónap elején a Dina­mo Minszk játékosa, Bel- kevics is megbukott a dop­pingpróbán. (MT) Az argentin... ...labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Dá­niel Passarella hároméves szerződést kötött a dél­amerikai ország labdarú­gószövetségével. Passarel­la 1978-ban a világbajnok­ságot nyert argentin válo­gatott csapatkapitánya volt. (Reuter) Ötmillió... ...dolláros szponzori szer­ződést kötött A NIKE a Ni­gériai Labdarúgó Szövet­séggel. A megállapodás négy évre szól. A nigéria­iaknál egyúttal új szövetsé­gi kapitányt neveztek ki, a holland Westerhof utódja Ahmodu Shuaibu lett. (Reuter) Újabb újvárosi hármas NB II: Most a nyíregyházi Kovács volt eredményesebb Balmazújváros (KM - H. S. Zs.) — Győztes nyitómér­kőzés után utazott a Nyíregyházi FC csapata ahhoz a Balmazújvároshoz, amely a múlt héten öt gólt kapott a fővárosban. így az előjelek a nyírségiek mellett szóltak. Balmazújváros-Nyíregyházi FC 2-3 (2-1). Balmazújváros, 1,5 ezer néző, v.: Győr (Szabó, Márta). Balmazújváros: Plut­zer - Szabó, Nagy, Csatári, Fige — Forkavec, Veres, Ko­vács István, Tóth — Bemáth, Loós. Edző: Tar László. NYFC: Körmös - Szatke, Drobni, Hudák - Kovács Imre, Lelt, Bessenyei, kapusztyin, Bagoly. Edző: Buús György. Csere: Kapusztyin helyett Szkunc, Loós h. Papp (66. perc), Tóth h. Pál (74.), Gu- bányi h. Barna (77.). Gól: Veres (25.), Kovács Imre (35.), Kovács István (44.), Kapusztyin (48.), Ko­vács Imre (61.). Sárga lap: Veres (70.), Szkunc (79.). Már a harmadik percben zöröghetett volna a hazaiak hálója, ám Lelt ziccerben a ka­pust találta el. Jóiramú és igen kemény volt az első félidő, amelynek közepén a világbaj­nokságon látott „svéd sza­badrúgáskombináció” révén szereztek vezetést a hazaiak. A sorfal mellett legurított lab­dával Tóth kilépett, az alap­vonalról középre adott, és Veres közelről a hálóba fejelt. Tíz perc múlva jött a válasz: a nyíregyházi Kovács a tizen­hatos jobboldali csücskéről kilőtte a hosszú felső sarkot. Szünetig azonban nem sikerült kihúzni, mert egy újabb, ezút­tal 30 méteres szabadrúgás után ismét vezetést szereztek az újvároisak. A másik — egykor Nyíregyházán is szereplő—Kovács volt az íté­letvégrehajtó, és a jobb sarok­ra, ám igen gyengén helyezett lövését Körmös a gólvonal mögé ejtette. Nemsokkal a második félidő kezdése után egyenlítettek a vendégek, egy kapu előtti tö­mörülés után Kapusztyin 12 méterről kilőtte a bal alsó sar­kot. Ezt követően a hazaiak tá­madtak többet, ám egy ellentá­madás során Kovács saját tér­felének közepéről kilépve egészen az ötösig vezette a labdát,és a rövid sarokba lőtt. így egy nagyon jó mér­kőzésen, elsősorban a nagy­szerű második félideji teljesít­ményének köszönheti az NYFC a három pontot. Ez azt jelenti, hogy a tavalyi bajnok­ság után újra három góllal sikerült megterhelni az új­városiak hálóját. Tar László: Fegyelem és ész nélkül nemlehet futbal­lozni. Buús György: Hátrányból kétszer is talpra tudtunk állni. A csapat erejét bizonyítja, hogy az egyéni hibákat kollek­tiven ki tudtuk javítani. Továbbra is gól nélkül NB II: Ezúttal nem ment Óbudán az Alkaloidának Budapest (Mé­száros László) — A tavalyi bajnokság­ban igazán jól ment a vasváriaknak a III. kér. ellen, hiszen hazai pá­lyán legyőzték őket, Óbudán pedig pontot szereztek. Ezzel alighanem most is kiegyez­tek volna Kiss Miklósék. III. kér. Tiszavasvári Alka­loida 3-0 (2-0). Hévizi út, ez­er néző, v.: Fodor (dr. Bozóky, Fazekas). III. kér.: Zay - Földvári, Pálvölgyi, Kiss K. - Kiss I., Danes, Szabó, Perger, Juhász - Balogh, Lalusz. Edző: Rákosi Gyula. Alkaloi­da: Varga — Riskó, Széki, Havelant, Sinka - Rása, Szar­ka, Fecsku, Bohács - Erdei, Pitács. Edző: Kiss Miklós. Csere: Erdei helyett Szurkos (15. perc), Lalusz h. Deszatnik (56.), Széki h. Hegedűs (57.), Danes h. Tor- dai (82.). Gól: Lalusz (7.), Perger (10.), Szabó (54.). Sárga lap: Juhász (34.), Danes (52.), Földvári (75.). Nagy lendülettel és letáma­dással kezdtek a hazaiak, és ez olyannyira megzavarta a vas­váriakat, hogy gyakorlatilag már a tizedik percben eldőlt a mérkőzés. Előbb egy szöglet után annyira Baloghra figyel­tek a védők, hogy végül La­lusz teljesen üresen fejelhetett a hálóba, majd nemsokkal ké­sőbb Balogh lövését csak kiüt­ni tudta Varga, a kipattanót pedig Perger vágta a kapuba. Ezután kitámadtak a ven­dégek, a középpályások és a csatárok jól is tették dolgukat, ám a védelem nagyon sokat bizonytalankodott. Mint pél­dául a harmadik gól előtt, amikor Széki az ötösön lyukat rúgott, így Szabó akadályta­lanul szerezhetett gólt. Igazá­ból csak ez a találat paprikázta fel a vasváriakat, ám a találko­zó hajrájában öt kecsegtető helyzetet is elhibáztak Szurkosék. Jellemző az Alkaloida já­tékára, hogy két mérkőzésen gólt sem szerzett, játékosai pedig sárga lapot sem kaptak. Ilyen hozzáállással pedig még nagyon sok pofont fognak kapnak ebben a bajnokságban. Rákosi Gyula: Nagyon sportszerű mérkőzésen úgy érzem megérdemelten győz­tünk, igaz ehhez kellett a két korai gólunk is. Kiss Miklós: Megérdemel­ten nyert a kerület, bár hozzá­teszem, hogy ennyivel nem voltak jobbak, csupán jobban használták ki helyzeteiket. További eredmények: Diósgyőr-Tiszakécske 0-0, Hajdúnánás-MTK 0-2, Kaz- incbarcika-Kaba 1-2, Szarvas-Hódmezővásárhely 2-1, Hatvan-Salgótarján 1-1, Gödöllő-Stop-MVFC 2-0. Gdovinék alaposan válaszoltak Záhony, Nagyhalász és Biri idegenben is megszerezte a három pontot Kisléta-Levelek 4-0 (2-0). Kisléta, 300 néző, v.: Sor­bán. Kisléta: An­csák — Magyar, Arezanou, Pénzes, Gyarmati, Orosz (Vá­mos), Herczku, Árba, Rézmű­ves L., Földesi, Rézműves G.. Edző: Czirbik Richard. Leve­lek: Szabó (Stekler) — Oláh, Svelta, Kapdos, Takács I., Sitku, Molnár, Takács II., Bu- rik, Forgony (Nagy), Pál (Bor­bély). Megérdemelt hazai győ­zelem. Gól: Rézműves L. 2, Árba, Földesi. Fehérgyarmat-Újfehértó 1-1 (0—0). Fehérgyarmat, 500 néző, v.: Lőrincz. F.gyarmat: Szűcs G. — Szűcs I., Nagy, Jávor, Juhász, Varga, Bíró (Czibere), Gyüre (Kovács), Kondor, Dudás, Kocsis (Ha- dadai). Edző: Balogh Csaba. Újfehértó: Garapkó — Úr, Kiszely, Lácza F., Lácza J., Szűcs, Nagy, Kovács, Szalóki, Tóth, Papp (Balázscsik). Edző: Nyisztor Sándor. A jól felkészített együttesek ellenté­tes félidőket produkáltak, a döntetlen igazságos. Gól: Kondor illetve Tóth. Csenger-Nagyhalász 0-1 (0-1). Csenger, 300 néző, v.: Márta. Csenger: Ács — Ju­hász P., Figus, Szilágyi M., Juhász J., Eszenyi, Szilágyi T. (Tóth), Juhász Zs., Csontos (Pesti), Fehér, Bezcő. Edző: Andorkó Ottó. Nagyhalász: Szabó — Borza, Zákány, Ke­lemen, Sánta, Bihari, Hermán, Bárdi (Oláh), Tanyi, Urbin (Lakatos), Ballai (Budaházi). Edző: Hermán László. Jó ira­mú mérkőzésen igazságos eredmény. Gól: Tanyi. Tiszalök-Nyírkarász 2-1 (1-0). Tiszalök, 300 néző, v.:dr. Jekő. Tiszalök: Szőllősi — Suhai, Szakács, Kovács, Aszalós, Marózs, Gáli, Ke­rekes, Hegedűs, Péntek (Ha- raszin), Erős. Edző: Gáli Sán­dor. Nyírkárász: Kovács — Tóth, Czető, Kántor, Bilovári, Jávor (Kapin), Vida, Kontra (Rácz), Lakatos (Matyi), Fecs­ku, Oláh. Edző: Jávor Pál. A hazai csapat emberhátrányból is győzni tudott. Gól: Gáli, Erős illetve Fecsku. Kiállítva: Hegedűs (29.perc). Tiszaszalka-Biri 1-2 (1-1). Tiszaszalka, 300 néző, v.: Naményi. Tiszaszalka: Szimku — Pethő, Benedek, Sukta, Bodnár, Didenkó (Bencze), Kozma (Rózsa), Migovics, Igyártó, Hecel, Ruszin. Edző: Czipf Zoltán. Biri: Cziotka — Burzó, Va- csilja, Kiss, Pokigykó, Vass (Kígyósi), Lövei, Tóth, Javo- riv (Csomány), Szilágyi, Mar- tinenkó. Edző: Martinenkó László. Kihagyott helyzetek a hazaiaknál, jobb összpontosí­tás a vendégeknél, ami szá­mukra a győzelmet jelentette. Gól: Didenkó illetve Marti­nenkó 2. ' Kemecse-Nyh. Hardware 3-0 (2-0). Kemecse, 400 néző, v.: Balogh. Kemecse: Hegyes — Kovács, Müller, Kostyó, Makara, Bereczki (Balázs), Mester (Szegedi), Szeles, Hutkai, Kanyári. Edző: Tamás Antal. Hard­ware: Vránszki — Barkóczi, Kiss, Minya, Virág, Dankó (Hajzer), Mihályfalvi, Fófai (Lengyel), Lakatos, Papp, Drogán. Edző: Vránszki Péter. Jó játékkal megérdemelt hazai siker. Gól: Bereczki 2, Szeles. Ibrány-Záhony 0-5 (0-2). Ibrány, 300 néző, v.: Zahorák. Ibrány: Vattai — Nagy, Ig- nácz, Szegedi M., Szász (Sze­gedi A.), Bíró, Veres, Mészá­ros, Szentesi, Mikhárdi, Hrus- ka (Balázsi). Edző: Kegye Ist­ván. Záhony: Rácz — Győri, Hegedűs, Izaiszki, Laganu, Balázsi, Kacsur, Rácz, Onder, Bokor (Ragány), Andropov (Pfaifer). Edző: Fülöp Sándor. Megérdemelt vendéggyőze­lem. Gól: Balázsi, Onder, Andropov, Pokol, Ragány. Baktalórántháza-Tarpa 7-1 (3-1). Bl.háza, 500 néző, v.: Kozsla. Bl.háza: Tóth M. — Hüse, Benkő, Geda (Tóth I.), Bamucz, Szőke (Kiss), Ka­pin, Maries, Gdovin, Német, Illés (Virtás). Edző: Gajdos Gábor. Tarpa: Hegyi — Csapó, Gál, Szabó, Simon, Kovács, Ficze, Veres, Kele­men, Földi (Nagy), Szabó. Edző: Nagy Elek. A sportsz­erű tarpaiak vezetésükkel csak „felbőszítették” Gdovinékat. Gól: Gdovin 4, Maries 2, Bar- nuez. Nyírlugos-Vásárosna- mény 1-1. (0-0). Bátor az élén NB III: Csak a szalkaiak vesztettek Nyíregyháza (KM) — Nyírbá- tor-Vámospércs 5-0 (3-0). Nyír­bátor, 1,1 ezer néző, v.: Pe- tus. Nagyszerű mérkőzésen különösen Lőrincz volt ele­mében, és vezetésével öt­ször állították megoldhatat­lan feladat elé az egykori NB I-es kapus, Mező ve­zérelte vendégek védelmét. Gól: Lőrincz 2, Kertész, Tóth, Szalontai. Nagykálló-B. Volán 2-0 (0-0). Nagykálló, 350 néző, v.: Bartos. Változa­tos, jó iramú mérkőzésen megérdemelten győzött a hazai csapat a nagyon lel­kes borsodiak ellen. Gól: Vágó (72. és 89. — tizen­egyesből). Kisvárda-Szerencs 0-0. Kisvárda, 800 néző, v.: Sá­pi. A hazaiak nem játszot­tak jól, csak küzdelem jelle­mezte a mérkőzést, és első­sorban a védelmek jeles­kedtek. Rakamaz-Encs 0-0. Ra­kamaz, 500 néző, v.: Somo­gyi. A rakamaziak végigtá­madták a mérkőzést, ám ki­hagyták a helyzetek soroza­tát a listavezető ellen. Sényő-Tiszafüred 2-1 (1-1). Sényő, 500 néző, v.: Szemán. Jó iramú mérkőzé­sen többgólos hazai győ­zelem helyett minimális kü­lönbségű siker született. Gól: Knoblok (35.), Mónus (78., 11-esből), illetve Kalló (20., 11-esből). További eredmények: Kunhegyes-Mátészalka 2-1 (1-1), Tiszaújváros- Edelény 1-0, Karcag-Ózd 4—2. Hétközi eredmény: Tiszaújváros-Szerencs 1-3. Az NB II állása 1. MTK 2 2 - - 7-1 6 2. Nyíregyháza 2 2 - - 5-3 6 3. Kaba 2 2 - 3-1 6 4. Tiszakécske 2 1 1 - 4-1 4 5. Hatvan 2 1 1 - 3-1 4 6. Salgótarján 2 1 1 - 3-2 4 7. III. Kér. 2 1-14-23 8. Gödöllő 2 1-14-33 9. H.vásárhely 11-14-43 lO.Szarvas 2 1-1 2-2 3 ll.Stop-MVFC 2 1-12-33 12. Diósgyőr 2 — 1 1 1-2 1 13. Hajdúnánás 2 — — 2 1-4 0 14. Kazincbarcika 2 - - 2 2-6 0 15. B.újváros 2 - - 2 3-8 0 16. Tiszavasvári 2 - - 2 0-5 0 Az NB in állása: 1. Nyírbátor 3 2 1 - 5-1 7 2. Karcag 3 2 1 - 7-3 7 3. Encs 3 2 1-5-17 4. Sényő 3 2 1 - 7^1 7 5. Mátészalka 3 2-1 6-4 6 6. Szerencs 3 1 2 — 5-3 5 7. Kisvárda 3 11 1 1—1 4 8. Ózd 3 11 1 4-5 4 9. Kunhegyes 3 1 11 3-4 4 10. Vámospércs 3 111 3-7 4 11. Nagykálló 3 1-2 4-6 3 12. Tiszaújváros 3 1-2 2-4 3 13. Tiszafüred 3-2 1 2-3 2 14. Rakamaz 3 — 2 1 1-2 2 15. B. Volán 3 - - 3 1-5 ló.Edelény 3 - - 3 2-8 ­A megyei I. osztály állása 1. Záhony 4 4 18-2 12 2. Biri 4 4 10-3 12 3. Bl.háza 3 3 - - 15-4 9 4. V.namény 4 2 2 - 13-5 8 5. Újfehértó 4 2 2 - 11-3 8 6. F.gyarmat 3 2 1 - 6-3 7 7. Nagyhalász 4 2 11 5-4 7 8. Kisléta 4 2 - 2 9-6 6 9. Hardware 4 2—2 10-8 6 10. Nyírkárász 4 112 9-10 4 11. Nyírlugos 4 112 7-10 4 12. Kemecse 4 112 4-12 4 13. Tarpa 4 1-3 3-12 3 14. Tiszaszalka 4 1-3 5-9 3 15. Levelek 4 1-3 4-13 3 16. Tiszalök 4 1-3 2-11 3 17. Csenger 4-1 3 1-7 1 18. Ibrány 4 - - 4 1-12 0 Totőeredmények 1,1,1, 2, X, X, 2,2, X 1,2,2,2, 1 Tudósítóink voltak: Bod­nár Tibor, Donka Sándor, Fábián László, Kakukk István, Kaposvári Ferenc, Losonczi Imre, Múzsái László, Nagy Tamás, Prokai János, Rebák And­rás, Somogyi József, Szabó Miidós, Szűcs Jenő, Te- rebessy Attila, Tóth Kál­mán. Ügyeletes munkatársunk: Horányi Zsuzsa és Mán László.