Kelet-Magyarország, 1994. május (54. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-02 / 102. szám

1994. május 2., hétfő SPORT A lagziban... ...a népes vendégsereg 50- 50 kg garnélarák és homár, további más ínycsiklandó étkek elfogyasztásával ün­nepelte Pelét és feleségét. Racifeben azért tartották a nem mindennapi lakodal­mat, mert az egykori brazil futballistaász, az 53 esz­tendős Edson Arantes do Nascimento, azaz Pelé má­sodjára is megnősült. Szí­ve választottja a nála 19 évvel fiatalabb pszicholó­gusnő, Assiria Seixas Le­mos, aki egy 3 esztendős leánykát is „hozott” a frigybe. (AP) A klub... ...fennállásának első mexi­kói labdarúgó-bajnoki cí­mét szerezte meg az Uni- versidad Autonoma de Guadalajara, melyet sta­dionja neve alapján inkább csak „Tecos”-nak nevez­nek szurkolói. A guadala- jarai Tecos a bajnoki döntő rájátszásának második összecsapásán 2-0-ra verte a Santos Laguna legény­ségét. (UPI) A Blackburn... ^futballistáját, a 23 éves Alan Shearert, választották meg az év játékosának az Angol Labdarúgó Ligában. Shearer megérdemelten kapta ezt a megtisztelő címet, hiszen a Blackburn Rovers színeiben 35 mér­kőzésen 34 gólt szerzett. Összesen... ...450 ezer belépő maradt a nyári labdarúgó világbaj­nokságra, amelyek árusí­tását vasárnap kezdték meg magánszemélyek részére az Egyesült Államokban. Május 3-tól külföldről, így akár Magyarországról is lehet rendelni jegyeket, a 213 365-6300-ás amerikai telefonszámon. (AP) Dán játékosa... ...van a Ferencvárosnak. Kenneth Christiansen júni­us közepéig a zöld-fehérek labdarúgócsapatát erősíti. Amennyiben a felek köl­csönösen elégedettek lesz­nek egymással, nyáron szó lehet a szerződés meghosz- szabbításról. A csatár a Népszava című lap anyagi segítségével kerülhetett az Üllői útra. (MTI) Végre újra nyertek NB II: Levetkőzték megilletődöttségüket, két pontot ért Eger (Mészáros László) — Három vereséggel és sé­rültjei nélkül uta­zott Egerbe a Tiszavasvá- ri Alkaloida csapata. Ahol a kiesés ellen küzdő, egy­kor szebb napokat látott és várhatóan elszántan har­coló csapat volt az ellenfe­lük. Eger-Tiszavasvári Alkaloi­da 1-3 (0-1). Eger, 800 néző, v.: Mezei (Szabó, Fekete). Eger: Halász - Éles, Kecsmá- rik, Kovács, Kormos - Schind­ler, Vojtekovszki, Csató, Búd - Berecz, Baranyi. Edző: Kiss Tibor. Alkaloida: Varga - Riskó, Széki, Rása, Hegedűs - Sinka, Fecsku, Zubanics, Szar­ka - Szurkos, Pitács. Edző: Kiss Miklós. Csere: Kormos helyett Nagy T. (a szünetben), Szur­kos h. Nagy R. (76. perc), Zu­banics h. Kurilco (80.), Schind­ler h. Győrfi (89.). Gól: Fecsku (11-esből, 36.), Búd (70.), Rása (75.), Pitács (80.). Sárga lap: Zubanics (9.), Csató (10.), Rása (88.). Kiállítva: Csató (75.). Az első negyedórában mind­két csapat nagyon óvatosan játszott. Ez a vasváriak ré­széről érthető volt, hiszen egy kis félsszel érkeztek Egerbe, a hazaiaktól viszont nagyobb el­szántságot vártak a vendégek. A 17. percben Pitács hagyott ki egy ordító helyzetet, és ezután egyértelműen átvették az irányítást a vasváriak. Ami­nek a 36. percben lett meg az eredménye. Ekkor Szurkos lé­pett ki középen, elhúzta Ha­lász mellett a labdát, majd a kapus buktatta a csatárt. A jo­gos büntetőt Fecsku a kapu bal oldalába lőtte. Ez a találat ön­bizalmat adott a vendégeknek, akik a szünetig néha tetszető adogatásokkal tartották elő­nyüket. A második játékrészben na­gyobb sebességre kapcsoltak az egriek, egyre több támadást vezettek, de a vasváriak is ve­szélyeztettek. így némileg vá­ratlanul egyenlítettek a heve­siek. Búd többméteres lesen kapott egy átadást, egy kicsit ő maga is meglepődött, majd kicselezte Vargát, és a kapuba gurított. Öt perc múlva követ­kezett a találkozó fordulópont­ja. A végig remekül játszó Csató feleslegesen szabályta­lankodott, és második sárgája után mehetett zuhanyozni. A jobboldali szabadrúgást Sinka ívelte a kapu elé, és Rása mintegy tíz méterről a bal alsó sarokba fejelt. A korán ki­használt emberelőny meg­nyugtatta a vendégeket, és nemsokára jött a harmadik ta­lálat. Pitács előbb még a ka­pust találta el, az ismétlés azon­ban már jobban sikerült. Összességében megérdemel­ten nyertek a vasváriak, ehhez azonban kellett az is, hogy a kezdeti megilletődöttséget mi­hamarabb levetkőzzék. Kiss Tibor: A jobbik csapat megérdemelten nyerte a mér­kőzést. Kiss Miklós: A három ve­reség után is volt tartása a csapatnak, és teljesen megér­demelten szereztük meg a szá­munkra nagyon fontos két pontot. Major bombája döntött NB II: Most az óbudaiak búslakodtak a meccs után Budapest (Göbö­lyös János) — A hétközi változások vajon mennyire vi­selték meg a csapatot? Ez volt az egyik nagy kérdése a nyíregyháziak óbudai ven­dégszereplésének. Volt miért visszavágni, hiszen a rutinos játékosokból álló fővárosiak szinte helyzet nélkül nyertek ősszel a megyeszékhelyen. Dl. kér. TVE-Nyíregyházi FC 0-1 (0-1). Hévízi út, 800 néző, v.: Dravecz (Birincsik, Tóth). Hl. kér.: Zay - György, Kajdy, Metzger - Lilik, Föld­vári, Varga, Perger, Bencze - Takács, Kiss. Edző: Rákosi Gyula. NYFC: Bíró - Szatke, Drobni, Molnár - Kertész, JBama, Erdei, Major, Kovács - (Bagoly, (Szvisztun. Edző: Buús György. Csere: Takács helyett Jan- kov (a szünetben), Lilik h. Pálvölgyi (73.), Bagoly h. Szemán (79.), Szvisztun h. Papp (88.). Gól: Major (35.). Sárga lap: Drobni (31.), Metzger (50.), Kovács (78.). Amint az várható volt a haza­iak kezdtek nagyobb lendület­tel, ők is dolgozták ki az első nagy helyzetet, ám Lilik a háló helyett a kapufát találta telibe. Ez inkább a vendégeket nyug­tatta meg, lassan kiegyenlítetté vált a játék. Aztán jött a 35. perc, amely egy óriási gólt ho­zott. Major mintegy 28-30 méterről, jobbal hatalmas lö­vést eresztett meg Zay kapujá­ra, és a vetődő kapus mellett a jobb alsó sarokban kötött ki a labda. Ezt követően a vendé­gek tudatosan átadták a terü­letet az óbudaiaknak, akik a betömörülő védelemmel szem­ben nem is nagyon tudtak mit kezdeni. A második félidőben Bíró kapus megsérült, ám így is vállalta a további szereplést, sőt - a védelemmel együtt - nagyszerűen helytállt. Nem­csak a hazai támadások elfoly- tására maradt erejük a nyírsé­gieknek, hanem néha-néha el­lentámadásra is futotta Szvisz- tunék erejéből. Ezek azonban többnyire veszélytelenek vol­tak, de legalább a védelem szusszanhatott egy kicsit. Nagyon nagy csatát vívott a két csapat. Ez a mérkőzés ép­pen a fordítottja volt az őszi­nek, hiszen akkor a nyíregy­háziak alakítottak ki sok hely­zetet, most pedig az óbudaiak. Gólt azonban - egy nagyszerű lövés után - a vendégek sze­reztek, és ez két pontot ered- ményzett, .amire az ismert okok miatt már igazán nagy szüksége volt a nyíregyházi­aknak. Rákqsi Gyula: Hetek óta nem tudunk gólt lőni. Ennyi helyzetet nem lehet büntet­lenül kihagyni, ráadásul sze­rencsénk sem volt. Buús György: Határtalan lelkesédessel és javuló játék­kal nyertünk, aminek nagyon örülök. További eredmények: Di­ósgyőr-Szeged 0-1 (0-0), Szarvas-Gödöllő 3-1 (1—0), Kaba-Hatvan 0-2, Hajdúná- nás-K.barcika 2-1, B.újvá- ros-REAC 4-3, Kiskőrös- Tiszakécske 2-2. Hatgólos volt a baktai majális Megyei I. osztály: Saját pályáján veszített vasárnap Ibrány és Nyírkárász Nyírkarász-Újfe- hértó 1-3 (0-2). Nyírkárász, 100 né­ző, v.: Ficze. Nyír­kárász: Tóth J. — Kapin (Kertész), Kántor, Rácz, Tóth L., Czető (Török), Badar, Kontra (Végső), Lakatos, Fecsku, Matyi. Edző: Badar Zoltán. Újfehértó: Gbnopkó — Úrr, Kiszelyi, Hajdú, Lá- cza, Kovács, Arattyáni, Po- lonkai, Szalóki, Spisák, Maj- rovics. Edző: Szilvási István. A jobb játékerőt képviselő vendégcsapat megérdemelten győzött. Gól: Matyi ill. Maj- rovics, Hajdú, Spisák. Baktalórántháza-Tarpa 6-0 (3-0). Baktalórántháza, 400 néző, v.: Szilágyi. Bakta­lórántháza: Tóth A. — Tóth I., Benkő, Bamucz, Geda, Szőke I., Kapin (Szőke J.), Maries, Gdovin, Sós, Illés (Virtás). Edző: Gajdos Gábor. Tarpa: Varga - Csapó, Bod­nár, Holp, Simon, Ficze, Cse- kő (Szász Zs.), Pál, Földi, Nagy, Dub. Edző: Varga Zol­tán. Magabiztos hazai győze­lem. Gól: Illés (2), Sós, Gdo­vin, Maries, Bamucz. Vásásrosnamény-Csenger 0-0. Vásárosnamény, 400 né­ző, v.: Márta. Vásárosna­mény: Sánta — Túróczi, Var­ga, Koskovics, Sándor, Hor- nyák, Berettyán, Tivadar, Szé- csi, Törös, Hmel. Edző: Far­kas Béla. Csenger: Ács — Kasu, Szilágyi M., Becző, Ju­hász P„ Erdős, Osváth, Szilá­gyi T., Barcsai, Vaszusz (Eszenyi), Fehér. Edző: Moldvai János. A szerencsé­sebb vendégek elvitték az egyik pontot. Kemecse-Nyh.Hardware 2-0 (0-0). Kemecse, 200 né­ző, v.: Nagy. Kemecse: He­gyes — Korsoveczki, Müller, Kolozsi, Jakab, Dávida, Kos- tyó, Moldván, Balász, Mester, Lukács (Szegedi). Edző: Kon­dor Lajos. Nyh.Hardware: Vránszki — Barkóczi, Poór, Minya, Kiss, Lakatos, Mihály­falvi, Lővei, Tardi (Újhelyi), Papp, Horváth. Edző: Vránsz- ki Péter. Küzdelmes mérkőzé­sen megérdemelt hazai győ­zelem. Gól: Balázs, Kolozsi. Ibrány-Nagyhalász 1-2 (0-2). Ibrány, 500 néző, v.: Varga. Ibrány: Vattai — Nagy (Veres), Ignácz, Her­mán, Attila, Szász, Tóth (Bí­ró), Andirkó (Dobránszki), Korpái, Kató, Mikhárdi, Szen­tesi. Edző: Kegye István. Nagyhalász: Hajdú — Borza, Kelemen, Lakatos, Sánta, Ta- nyi, Hermán L., Budaházi, Gyöngyösi, Bárdi, Urbin. Edző: Hermán László. A ta­vaszi idényben gyengélkedő szomszédokat, megszánta a hazai csapat. Gól: Mikhárdi ill. Sánta, Tanyi. Sényő-Fehérgyarmat 1-1 (1-0). Sényő, 400 néző, v.: Szlomoniczki. Sényő: Mudri - Szobonya, Szikszai, Pataki, Torda, Tóth, Mónus, Balogh (Ványi), Capatina, Rubóczki, Knoblok (Illák). Edző: Szo­bonya József. Fehérgyarmat: Szűcs - Hadadi (Gubacsi), Nagy, Gyüre, Piros (Szpod- nyi), Kövesligeti, Kondor, Bodnár, Varga (Kovács), Ma­gyar, Domokos. Edző: Ta­pasztó Ferenc. A küzdelmes mérkőzésen vitatható büntető­vel vitte el a vendécsapat az egyik pontot. Gól: Capatina il­letve Nagy. Záhony-Tiszalök 3-0 (0-0). Záhony, 200 néző, v.: Varga. Záhony: Rácz (Dar- vai) — Onder, Hegedűs, Már­ton, Kacur, Andrapov, Buj­dosó (Szanyi), Pokol. Edző: Fülöp Sándor, tiszalök: Szől- lősi - Erős, Bóz, Kerekes, Hegedűs, Marozs, Csatlós, Pente (Aszalós), Szabó (Fleis­cher), Barácsi. Edző: Aranyi László. A sportszerű mérkőzé­sen magabiztos hazai győ­zelem született. Gól: Balázsi, Márton, Kacur. Kisléta-Levelek 3-0. A ta­lálkozóról nem érkezett tudó­sítás. Újabb stop a Várdának NB III: Öt csapatunk nyolc pontja Nyíregyháza (KM) — Ismét volt megyei ran­gadó labdarúgá­sunk harmadik vonalá­ban. Nem sok szerencse kísérte a kisvárdaiak má­tészalkai vendégjátékát, vereségükkel lecsúsztak a tabella éléről. A nyírbáto­riak idegenben, a rakama- ziak és a nagykállóiak ott­honukban győztek. Mátészalka-Kisvárda 1-0 (1-0). Mátészalka, 1,5 ezer néző, v.: Sápi. Mátészalka: Nagy - Simák, Gubányi (Csák), Papp, Márián, Bíró, Kocsány, Oláh, Szelihov, Szender (Szeles), Baron (Muri). Edző: Vojtkó Ist­ván. Kisvárda: Szőr - Czap, Takács, Lipták, oláh, Göncz, Dudás (Hegyes), Seres (Szombati), Popovics, Balogh (Vedres), Béres. Edző: Komáromi György. Megyei rangadóhoz mél­tó színvonalú 90 percet láthatott a népes nézősereg. Az első félidő a hazaiaké volt, akik egy szépgóllal ju­tottak előnyhöz. Szünet után a várdaiak játszották fölényben ám sem ők, sem a jól kontrázó vendéglátók nem tudtak kapuba találni. Gól: Szelihov (18. perc) Nagykálló-Edelény 3-1 (0-0). Nagykálló, 300 né­ző, v.: Nagy. Nagykálló: Rabcsák (Pók) — Kígyósi, Horváth, íjgyártó, Migo- vics, Boda, Kaszab, Boros (Szilágyi), Szűcs, Vágó, Tóth A. Edző: Eszenyi Dé­nes. Viharos esős időben kezdődött a mérkőzés, az első félidőben nem is ala­kult ki folyamatos játék, azonban a második félidő­ben nyújtott jó játékkal a hazai csapat megérdemelte a győzelmet. Gól: Balázs (55.), Tóth (64. és 74.), Szaniszló (75.). Rakamaz-Tiszaújváros 2-0 (1-0). Rakamaz, 200 néző, v.: Pataki. Rakamaz: Cziotka — Pásztor, Szondi, Csorna, Kegye (Sipos), Kiss, Karóczkai, Tóth, Le- hoczky, Ádámszki (Kas­sai), Barczi. Edző: Veigli Géza. Az első félidőben még veszélyeztetett a ven­dég csapat, azonban a má­sodik játékrészben már csak a hazaiak támadtak, szebbnél szebb akciókat ve­zettek, amelyek közül több kihasználatlanul maradt. Gól: Csorna (11-esből 35), Ádámszki (60.) További eredmények: Derecske-Nyírbátor 0-2 (0-1), Püspökladány-Ti- szafüred 2-2, B. Volán- Hajdúszoboszló 6-1, Stop- MVFC-Szerencs 0-0. Áz Ózd szabadnapos volt. Az NB II állása 1. Kiskőrös 24 11 10 3 45-25 32 2. Diósgyőr 24 12 6 6 36-25 30 3. Hatvan 24 12 6 6 32-26 30 4. Szarvas 24 10 9 5 27-26 29 5. HLker.TVE 24 10 7 7 32-26 27 6. Hajdúnánás 24 10 7 7 32-26 27 7. Kaba 24 11 5 8 28-26 27 8. Tiszavasvári 24 9 8 7 35-28 2 6 9. Tiszakécske 24 10 6 8 32-29 2 6 10. Nyíregyházi FC 24 9 6 9 27-21 24 11. Balmazújváros 24 8 7 9 30-34 23 12. Gödöllő 24 6 6 12 28-37 18 13. Kazincbarcika 24 4 9 11 26-35 17 14. Eger 24 5 7 12 28-39 17 15. Szeged 24 4 8 12 16-34 16 16. REAC 24 4 7 13 27-44 15 Az NB III állása 1. Stop-MVFC 21 11 7 3 30-15 29 2. Kisvárda 22 11 6 5 50-16 28 3. Püspökladány 21 12 4 5 35-24 28 4. Rakamaz 22 11 5 6 42-23 27 5. Szerencs 22 9 8 5 33-21 26 6. Tiszafüred *21 9 7 5 36-20 25 7. Nyírbátor 21 10 5 6 36-22 25 8. Mátészalka 21 10 5 6 32-18 25 9. B. Volán 21 9 5 7 32-24 23 10. Ózd 21 8 7 6 29-23 23 11. Nagykálló 21 8 4 9 20-32 20 12. Edelény 22 5 7 10 20-37 17 13. Tiszaújváros 22 4 7 11 18-33 15 14. H.szoboszló 22 1 4 17 15-60 6 15. Derecske* 22 1 3 18 13-73 3 * = kettő büntetőpont levonva! A megyei első osztály állása 1. Sényő 23 17 3 3 66-19 37 2. Baktalórántháza 23 17 2 4 67-28 36 3. Újfehértó 23 16 4 3 40-15 36 4. Fehérgyarmat 23 14 5 4 43-22 33 5. Záhony 23 14 4 5 41-26 32 6. Csenger 23 11 7 5 45-27 29 7. Vásárosnamény 23 11 3 9 46-24 25 8. Nagyhalász 23 6 8 9 29-37 20 9. Nyírkárász 23 8 4 11 38-54 20 10. Ibrány 23 7 5 11 25-37 19 11. Kisléta 23 7 5 11 42-48 19 12. Tarpa 23 4 6 13 17-44 14 13. Nyh.Hardware 23 4 6 13 19^*8 14 14. Tiszalök 23 5 3 15 29-49 13 15. Kemecse 23 4 4 15 17-49 12 16. Levelek 23 3 3 17 34-71 9 Tudósítóink voltak: Bodnár Tibor, Erdei Árpád, Kaposvári Ferenc, Kakukk István, Kiss Pál, Krasznai Béla, Nagy Tamás, Prokai János, Ragány Ferenc, Rebák András, Szabó Miklós. Ügyeletes munkatársaink: Horányi Zsuzsa, Mán László és Nyéki Zsolt. I "dvide" 5