Kelet-Magyarország, 1994. március (54. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-16 / 63. szám

SPORT 1994. március 16., szerda Egyetlen érem Budapest (MTI) — Végered­ményben ez a csapat kihozta magából, amit vártunk. A két évvel ezelőtti genovai Eb-hez képest megtartot­tuk pozíciónkat, sőt még egy helyezést javítottunk is — értékelte röviden. Mérei László szövetségi kapitány a Párizsban va­sárnap véget ért atlétikai fedettpályás Európa-baj- nokságot. A tíztagú magyar csapat egy érmet és 14 pontot gyűjtött. Az érem az ötpró- bázó Ináncsi Rita nevéhez fűződik, aki az idén felállí­tott országos csúcsát 221 ponttal tovább javította. Szintén „hozta magát” a rúdugró Bagyula István, aki idei legjobbjával lett ötö­dik, és a hétpróbázó Mun­kácsi Sándor aki ez évi tel­jesítményén javítva sze­rezte meg a hatodik helyet. A fiatalok közül a 60 m gá­tas Bédi Tibor egyéni csúcs közelében teljesített, a két távolugró közül Ordina Ti­bor állta meg a helyét. Ba­ráti Évát kicsit a balsze­rencse is megfosztotta a jobb helyezéstől. A többiek viszont el­maradtak a várakozástól, és ami szomorúbb, egyéni leg- jobbjuktól is. Pedig ezen az Európa-bajnokságon lehe­tett volna keresnivalójuk. A nem éppen atlétanemzetek között számontartott Auszt­ria vagy Görögország is ér­mekkel térhetett haza. A legtöbb esélyesnek nem kellett különösképpen meg­erőltetnie magát a győze­lemhez. Párizsban ugyanis egyet­len Európa- és világcsúcs sem dőlt meg, csak a nem­zeti rekordok hullottak. Kótaji meglepetés Nyíregyháza (KM) — Vasár­nap elkezdődött a tavaszi szezon a megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokságban. A nyitóforduló meglepetését Kótaj okozta, hiszen biz­tosan nyert a listavezető Biri ellen. Az éllovas mö­gött álló Encsencs és Tisza- szalka élt a váratlan lehe­tőséggel, mindketten győz­Az állás: tek, így faragtak hátrányuk­ból. Nyírcsaholy és Kál- mánháza idegenben vitéz­kedett. Eredmények: Nyh. Vo- lán-Dombrád 2-1, Ajak -Nyírcsaholy 1-4, Fényes- litke-Kálmánháza 2-3, En- csencs-Nyírtelek 4-0, Va- ja-Napkor 1-1, Tisza- szalka-Kállósemjén 4-1, Nagyecsed-Tuzsér 2-0, Kótaj-Biri 3-0. 1. Biri 16 13 - 3 36-14 26 2. Encsencs 16 9 4 3 34-17 22 3. Tiszaszalka 16 10 1 5 42-22 21 4. Nyírcsaholy 16 9 ,1 6 36-21 19 5. Tuzsér 16 7 4 5 22-24 18 6. Nyh. Volán 16 7 2 7 29-28 16 7. Vaja 16 6 4 6 25-27 16 8. Kálmánháza 16 5 5 6 22-24 15 9. Dombrád 16 6 2 8 33-33 14 10. Ajak 16 5 4 7 24-32 14 11. Kótaj 16 5 4 7 34-44 14 12. Nagyecsed 16 5 4 7 22-34 14 13. Kállósemjén 16 6 1 9 30-25 13 14. Fényeslitke 16 6 1 9 28-24 13 15. Napkor* 16 6 1 9 24-35 11 16. Nyírtelek 16 3 2 11 17-54 8 *= két büntetőpont levonva Szabolcs-Szatmár-Barog megye független napilapja Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Szerkesztők: Esik Sándor, Sipos Béla. Rovatvezetők: Tóth Kornélia (belpolitika), Kováts Dénes (aktuális), Máthé Csaba (gazdaság), Baraksó Erzsébet (kultúra), Elek Emil (fotó), Csonka Zsolt (tördelés). Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3-5. 4401. Vidéki szerkesztőségek: Kisvárda, Szent László u 5. Tel.: (60) 356-814, Mátészalka, Kölcsey u. 2. Tel./Fax: (44) 310-651 Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB), 1054 Budapest V., Báthory u. 7. III. em. 8. Telefon: 269-5706. Szerkesztőségvezető: Dombrovszky Ádám. Hírügynökségek: Magyar Távirati Iroda (MTI), Associated Press (AP). Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Igazgatóhelyettes: Marinkás Kálmánná. Reklám és hirdetés: Petró István. Postafiókszámok: lapkiadó 25; szerkesztőség 47. Telefon: (42) 311-277. Telex: 73-344. Telefax: 315-124. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 310-329. Hirdetés: 310-150. Nyomtatás és terjesztés: Inform Stúdió Kft., Debrecen, Balmazújvárosi út 11. Telefon: (06-52) 413-101. Nyomda: Szabó Tamás ügyvezető igazgató. Árusításban terjeszti: Rónahír Észak-alföldi Posta Hírlapkereskedelmi Rt. Debrecen, Péterfia u. 4. Levélcím: 4001 Debrecen, postafiók 270. Telefon: (52) 347-988/21,22 mellék. Ügyvezető igazgató Kuthy Antal. Előfizethető az Inform Stúdió Kft. hírlapkézbesítőinél, postautalványon vagy átutalással az Inform Stúdió Kft. Postabank Rt.-nél vezetett 349-98911 023-02322/7007 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 378 forint, az áruspéldányok ára 17,90 forint, pénteken a TV Plusszal 19,80 forint. (Az árak az áfát is tartalmazzák.) Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058. Járosi joggal dohogott Fiatal csapatunkból leginkább éppen az ifjonti lelkesedés hiányzott •I. Nyíregyháza (KM li. - M. L.-B. T.) — Az alapszakasz --------utolsó fordulójá­hoz érkezett a férfi röplab­dabajnokság. Az NYVSC tegnap délután azt a listave­zető Vasast fogadta, amelyet nem is olyan régen a kupá­ban legyőzött. Sok minden múlott ezen a mérkőzésen, hiszen hazai győzelem esetén a negyedik helyen zárt volna a csapat, ellenkező esetben viszont nagy számolgatás vette volna kezdetét. NYVSC-Vasas 0-3 (-4, -10, -11). Bujtosi csarnok, 200 néző, v.: ifj. Kiss, Horváth. NYVSC: Makai, Muravjov, Horváth, Lukács, Szilágyi I., Bugyi. Csere: Zajácz, Pam- puch. Edző: Járosi János. Vasas: Neizer, Reviakine, Fi- lipovics, Smoguljev, Szabó, Nagy. Edző: Marácz János. Az első szettben 17 perces oktatást tartottak a vendég pi­ros-kékek. Szabóéknak mind­össze ennyi időre volt szük­ségük az előny szerzéséhez. A hazaiak partnerek voltak a vil­lámpartihoz, hiszen csekélyke ellenállást tanúsítottak. A má­sodik szettben Makai mellett Zajácz is passzolt, így két fel­adóval játszott az NYVSC. Ezzel egy ideig meg is zavar­ták az ellenfelet, ám a rutinos öregek erre is hamar ráálltak. A hazaiak csak 3-14-nél kezdtek mutatni valamit tudá­sukból, ám igen későn hajráz­tak. Ugyenez volt a helyzet a záró játékrészben is, ahol 8-12-es állásnál voltak méltó ellenfelei a vendégeknek. Ez a rövidke fellángolás pedig kevésnek bizonyult. A hazaiak játékából szinte minden, fő­ként az igazi lelkesedés hiány­zott, így a listavezető biztosan és megérdemelten nyert. Járosi János: Ha nagyon reális akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy azoknak kel­lene a pályára lépniük, akik ezeket a játékosokat annak idején megvásárolták. A dolog másik oldala pedig az, hogy ezután a mérkőzés után pár játékosomnak önként kellene mindazt visszaadnia, amit a várostól kaptak. Fiatalembe­rekről van szó, akik ezen a dél­után igen öregurasan mozog­tak. Lesz következménye... Marácz János: Ütőerőben és lelkesedésben egyaránt felülmúltuk ellenfelünket. Horváth szép mentése egyike volt a ritka örömteli Szekeres Tibor felvétele .megmozdulásoknak Gólínség és vereség Kisvárda (R. F.) — A remek sorozatot produkáló kisvárdai NB I-es női kézilab­dacsapat tegnap a nemzetközi­leg is jegyzett debrecenieket fogadta. Kisvárdai SE-DVSC 10- 12 (3-6). Kisvárda, 1,4 ezer néző, v.: Koutny, Sziklai. KSE: Pataki — Kulcsár 1, Nyemahinyina, Agárdi 2, Hol- lóné, Prok 3/1, Kovács 3/1. Csere: Demeter (kapus), Lendvai, Ignatyenkó, Szántó, Fodor 1. Edző: Berzsenyi Mária. Kiállítások: 14, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, il­letve 2/2. Amint az eredményből is kitűnik, a csapatok főként a védekezésben jeleskedtek. En­nek tudható be a szokatlanul kevés gól. A hazaiak végig partiban voltak a nagynevű el­lenféllel, ám sok ziccert el­hibáztak. A játékvezetők sem fogtak ki jó napot, a kisvárda- iakat jó néhány jogtalan kiál­lítással sújtották. A hazai irá­nyítót, Hollónét a 37. percben harmadik kétpercese miatt ki­zárták, ez pedig döntőnek bi­zonyult. Ráadásul nem sokkal ké­sőbb Prok büntetőt hibázott, így a második helyen álló deb­receniek értékes két pontot szereztek. Keményebben kell küzdeni A Nagykőrös ellen a korábbi vereségek tapasztalataival "Sj| Nyíregyháza (KM) jfjv! Már megint a kő­rösiek! A kicsik va- ---------- sámap legyőzték fo­cistáinkat, most a nagyok jön­nek, akik a palánk alatt vitéz­kednek. Mert az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság ráját­szásában a harmadik forduló következik, és szerdán ismét pályára lépnek a főiskolások. A Tanárképző eddig két A- csoportos csapattal mérkőzött. Sajnos a papírforma érvénye­sült, és mindkétszer kikapott magasabb osztályú ellenfelé­től. Remélhetőleg ezekből a vereségekből tudnak majd hasznosítani a nyíregyháziak, ezért is kérdeztük a két talál­kozó tapasztalatairól Hegedűs Ferenc edzőt: — A hazai, MAFC elleni mérkőzésen rosszul játszot­tunk, azon a találkozón nyer­nünk kellett volna — kezdte az edző. — Utána Székesfe­hérváron először szerepeltünk A-csoportos ellenfél ottho­nában, és az első félidőben be­leszaladtunk egy nagy pofon­ba. Mindössze 29 pontot sze­reztünk, ami megfelelően minősíti teljesítményünket. A hazaiak igen agresszívan ját­szottak, ami szokatlan volt számunkra. — Szünet után úgy mentünk ki az öltözőből, hogy fel­vesszük a kesztyűt, és ekkor már jobban is ment a játék. Saját bőrünkön tapasztalhat­tuk, hogy keményen kell ját­szani. Mindössze tizenegy személyi hibát gyűjtöttünk be (az első félidőben csak né­gyet), ami az A-csoportban kevés. Ráadásul Berki szemé­lyében nemzetközi játékveze­tőnk volt, aki az európai ku­pameccseken megszokott ke­ménységet engedte. Nem fújt rosszul, esek nekünk még szoktalan volt mindez. □ Ezek szerint már szerdán is a legfontosabb feladat lesz a megfelelő keménységű játék? — Igen, hiszen a mezőny legjobb csapata, a Nagykőrös lesz a vendégünk. Magas és jól dobó csapat, amely ellen védekezésben és támadásban is agresszívan kell játszanunk. □ Mi jellemzi az ellenfelet, van a körösieknél olyan játé­kos, akire külön fel kell hívni a figyelmet? — Több is akad. Nagyon jó centereik és bedobóik vannak, így Pásztor, Melarasz és Ki­rály. Nem egy rohanós csapat, de ahogyan helyzetbe kerül­nek, azonnal dobnak. d Mi a helyzet a mieinknél, Borosnyai Sabolcs bokasé­rülése hogyan javul? — Javul, de szerdán még nem játszhat. Sajnos Klisura bal kezének egyik ujja beda­gadt, remélem azért majd nem nagyon zavarja. Mint isme­retes Szalai abbahagyta a játékot, így az ifisták közül újak kerültek a keretbe. Egy hete készülünk a mérkőzésre, kedden este még edzést tar­tunk. A borstörők otthonában í*«­Nyíregyháza (KM) — Újból nagy so­rozat előtt áll a Nyíregyházi KC NB I-es férfi kézilabdacsapa­ta. A szombati, Szolnok elleni mérkőzés után ugyanis ma újból pályára lép a csapat, ezúttal a Dunaújváros ven­dégei lesznek. Akik januárban meglepetésre egy pontot elvit­tek a bujtosi csarnokból. Talán sokan emlékeznek még rá, hogy Bors az utolsó másod­percekben lőtt góljával tört borsot a nyírségiek orra alá. A ma délutáni mérkőzésen mi más lehetne Kunék célja, mint az, hogy az itthon elvesz­tett pontot visszaszerezzék a Duna-partján. Ez azért is lenne nagyon fontos, mert erőt ad­hatna a vasárnapi, a Fotex el­leni hazai találkozóhoz, va­lamint az azt követő debreceni fellépéshez. Az utazó keretből egyébként még mindig hiányzik Uzej- rovics, de Jankovics és Tóvizi játéka is kétséges. Sorokban Engedett... ...a televíziós társaságok nyomásának, az Európai Labdarúgó Szövetség (UE­FA), így ezentúl az európai találkozók szünetében az edzőkkel és szakvezetők­kel interjúkat készíthetnek a riporterek. (Reuter) Kijelölte... ...a Brazília elleni barátsá­gos mérkőzésre készülő keretét Alfio Basile, az ar­gentin labdarúgó-váloga­tott kapitánya. A névsor­ban botrányai ellenére is szerepel Diego Maradona. (APA) Másodszor is... ...megfellebbezte azt a pol­gári bírósági döntést a Nemzetközi Amatőr Atlé­tikai Szövetség (IAAF), amely 27,4 millió dolláros kártérítést ítélt meg a 400 méteres síkfutás világ­csúcstartójának, Butch Reynoldsnak. (Reuter) Berlinben... ...elkészítették a szeptem­beri női kézilabda Európa- bajnoki döntő csoport- beosztását. Magyarország a házigazda Németország, Románia, Oroszország, Csehország és Szlovákia társaságában a B-csoport- ba került, (dpa) A floridai... ...3,3 millió dolláros Lip- ton teniszbajnokságon a nők a nyolcaddöiitő, a fér­fiak pedig a harmadik for­duló . mérkőzéseit vívták. Utóbbiaknál kiesett a ti­zedik helyen rangsorolt Boris Becker, akit az ame­rikai Andre Agassi búcsúz­tatott. (dpa) Mai műsor KOSÁRLABDA. NB I, férfi rájátszás: Nyh. Ta­nárképző-Nagykörös, buj­tosi csarnok, 18.