Kelet-Magyarország, 1993. szeptember (53. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-13 / 213. szám

16 SPORT Kispesti kiütés NB I: Focifieszta a Bozsik-stadionban m Nyíregyháza (KM) — Még y pénteken, két _*_? __ ponttal tért haza Szombathelyről új edzőjével a BVSC, Vácról pedig egy- gyel a Rába. Szombaton délelőtt az MTK-Ferencvá- ros örökrangadó pontosz­tozkodással ért véget. Dél­után örömmámorban úszott a kispesti pálya, hiszen a ha­zaiak átgázoltak a Csepelen. Békéscsabán sem volt ki­sebb a bál, ott a Pécs került padlóra. A soproni újoncran­gadón pontot szerzett a DVSC, a Siófok az Újpest, a Vasas pedig a Videoton el­len nyert a legkisebb kü­lönbséggel. Eredmények: Szombat- hely-BVSC 0-1 (0-0), Vác-Rába ETO 2-2 (1-0), MTK-FTC 1-1 (1-0), Bé- késcsaba-Pécs 5-0 (2-0), Kispest-Csepel 8-1 (5-0), Vasas-Videoton 1-0 (1-0), Sopron-Debrecen 1-1 (1—0), Siófok-Újpest 1-0 (1-0). V bajnokság állása: 1. Ferencváros 5 4 1 14-4 9 2. DVSC 5 4 1 - 8-4 9 3. Kispest 5 4-1 19-6 8 4. Békéscsaba 5 3 11 13-4 7 5. Vác 5 2 3 - 8-67 6. Csepel 5 3 11 9-10 7 7. Rába ETO 5 2 2 1 9-7 6 8. Siófok 5 2 - 3 5-6 4 9. Újpest 5 2 - 3 5-7 4 10. Videoton 5 113 7-7 3 11. Sopron 5 113 5-9 3 12. MTK 5 - 3 2 4-8 3 13. Vasas 5 113 3-9 3 14. BVSC 5 113 4-12 3 15. Haladás 5 1-4 3-72 16. PMSC 5 - 2 3 4-14 2 Szálkái gólzápor NB III: Egymástól szerezték a pontokat # Nyíregyháza Tk (KM) — Máté­y szalka-MVSC ■ /• __ 4-0 (2-0). Máté­szalka, 800 néző, v.: Német Mátészalka: Nagy — Bartha (Gumerov), Gubányi, Bíró, Márián, Kocsány, Kiss, Oláh, Bellus, Tóth (Dorka), Szelihov (Piros). Edző: Vojtkó István. A hazai csapat végig irányította a játékot, minden csapatrészben jobb volt, az eredmény a vendégekre néz­ve hízelgő. Gól: Tóth 3, Oláh Jók: Márián, Bíró, Tóth. Nagykálló-Rakamaz 2-1 (1-1). Nagykálló, 250 néző, v.: Zahorán. Nagykálló: Pók — Kígyósi, Horváth, íjgyár­tó, Migovics, Boda, Muri, Boros (Balázs), Tóth A. (Nagy S.), Vágó, Heczel. Edző: Eszenyi Dénes. Ra- kamaz: Vitkai — Gyöngyö­si, Szondi, Csorna, Kegye, Pásztor (Juhász), Karóczkai, Kiss (Szekrényes), Hidegh, Ádámszki, Szilágyi. Edző: Veigli Géza. Változatos, kemény mér­kőzésen a hazaiak sok hely­zetet hagytak kihasználat­lanul, de így is megér­demelten nyertek a kemé­nyen védekező Rakamaz ellen. Gól: Boda, Muri illet­ve Hidegh. Jók: Muri, Boda, Boros, Ijgyártó ill. Gyön­gyösi, Hidegh, Szilágyi. Nyirbátor-Kisvárda 1-1 (1-0). Nyírbátor, 1600 néző, v.: Ficze. Nyírbátor: Kör- mös — Szegedi, Szilágyi, Lipők, Lukács, Balogh, Szabó (Magyar), Szalontai, Lőrincz (Bécsi), Unchiás (Simái), Tóth. Edző: Tóth János. Kisvárda: Szőr — Czap, Takács, Lipták, Oláh, Hegyes (Ruszin), Dudás, Seres (Popovics), Kósa, Lelt, Béres (Bárdi). Edző: Komáromi György. Összességében ragyogó, igazságos döntetlennel záru­ló mérkőzést láthatón a szép számú közönség. Gól: Szegedi illetve Lelt. További eredmények: B. Volán-Olefin 2-1, Tiszafü- red-Szerencs 0-0, Nagy- csécs-Edelény 1-0, Derecs- ke-Ózd 1-0, Püspökla- dány-HajDúszoboszLó 3-1. A bajnokság állása 1. Szerencs 5 3 2 - 11-4 8 2. Kisvárda 5 3 11 15-3 7 3. Nagycsécs 5 3 11 6-4 7 4. Mátészalka 5 2 2 1 8-2 6 5. Ózd 5 2 2 1 6-1 6 6. Tiszafüred 5 2 2 1 9-5 6 7. Nagykálló 5 2 2 1 6-8 6 8. Püspökladány 5 2 1 2 8-7 5 9. B. Volán 5 2 1 2 7-6 5 10. Edelény 5 2 1 2 3-3 5 11. Olefin 5 2 - 3 7-7 4 12. Nyírbátor 5 1 2 2 3^1 4 13. Rakamaz 5 2 - 3 5-9 4 14. MVSC 5 113 3-12 3 15. Hajdúszoboszló 5 - 2 3 4-12 2 16. Derecske 5 1-4 4-19 2 Futball csak a hajrában volt NB II: Szvisztun mentette meg a csapatot és már az ötödik góljánál tart Nyíregyháza (KM - M. L.) — Nyíregyházi FC-Kazincbarci- ka 1-0 (1-0). Nyíregyháza, ezer néző, v.: Varga (Márta, Vilmányi). NYFC: Bíró — Csóka, Drobni, Cselószki — /Barczi, Molnár, Kovács, ^Bagoly, Papp — Szvisztun, Vajda. Edző: Burcsa Győző. Kazincbarcika: Fülöp — Szamosi, Raducu, Szentidai — Göndör, Lukács, Molnár, Szabó, Kiser — Tanka, Hanyecz. Edző: Kálmán Vil­mos. Csere: Bagoly h. Csehi (a szünetben), Barczi h. Kertész (55. perc). Gól: Szvisztun (70). Az első félidő végén átkoz­ták magukat azok, akik ilyen programot választottak egy szomorkás vasárnap délután­ra. Jólesően lehetett volna szundikálni az eseménytelen játék alatt, ám a tévé nem közvetítte a találkozót, a lelá­tókon pedig hűvös volt az ilyesfajta időtöltéshez. Egy szó mint száz, nem volt mit tapsolni, a félidő végén pedig joggal fütyült a publikum. Per­sze nem örömében, hanem bosszúságában. A második játékrész ugyan­úgy folytatódott, majd elkez­dődött a hazai helyzetek soro­zata. Mert annak ellenére, Itt még szerencséje volt a barcikaiak kapusának hogy nem sziporkáztak a vendéglátók, bizony többször is megrezegtethették volna a barcikaiak hálóját. Volt dolga Fülöp kapusnak, de a másik oldalon Bíró sem tétlenkedett. Aztán a hetvenedik percben megtört az átok, Molnár lépett ki a vendég védők között, hosszan szöktette magát, ám a labda kipattant a kapusról ép­pen Szvisztun elé, aki tíz mé­terről nem hibázott. Vajda és Csehi is járhattak volna gól­táncot, ám pontatlanok voltak. A vendégek előtt is adódott helyzet rendesen, de Bíró résen volt. Az utolsó percben Raducu háromméteres lövését tornázta ki, így maradt a győzelem. Jó hetven percig küszködött a hazai együttes. Érthetetlen, hogy miért van ilyen görcs a játékosokban, hiszen hazai pá­lyán játszottak, és ők voltak az esélyesebbek. Nem az akarat­tal, hanem a produkcióval volt gond, amiben nagyot kell javulni az elkövetkezendő ta­Balázs Attila felvétele lálkozókon. Összességében kínkeservesen született meg a győzelem, amely akár na­gyobb arányú is lehetett volna. Igaz, legalább ilyen közelség­ben volt a pontvesztés is. Burcsa Győző: Elmond­hatom, hogy rossz játékkal is meg tudtuk nyerni a mér­kőzést, ami nem kis teljesít­mény. Kálmán Vilmos: Tipikusan egygólos mérkőzés volt, amit a játék képe alapján nekünk kellett volna megszereznünk. Most sem rezegtek a hálók NB II: A szerencsével sem álltak hadilábon a szarvasi védők # Tiszavasvári “A (Mészáros L.) — y Vegyes élmé- JL~. __ nyekkel rendel­keznek a Tiszavasvári Alka­loida másodosztályú lab­darúgói a szarvasi csapatról. Tavaly idegenben fölénye­sen, 6-0-ra verték őket, aztán Vasváriban a Békés megyeiek nyertek. Vasárnap lehetett javítani.­Tiszavasvári Alkaloida- Szarvas 0-0. Tiszavasvári, 1500 néző, v.: Birincsik (Zvolenszky, Mezei) T. Alka­loida: Kahiányi - Sinka, Szé­ki, Havelant, Riskó - Zuba- nics, Kurilco, Fecsku, Rása - Pitács, Szkunc. Edző: Kiss Miklós. Szarvas: Hanyecz - Takó, Hirmler, Szlopóczki, Holp - Gebri, Iliczi, Janis, Major - Rácz, Pisont. Edző: loan Patrascu. Csere: Zubanics helyett Szurkos (5,43. perc), Iliczi h. Cziglédszky (76.), Janis h. Truczka (86.) Sárga lap: Riskó (50.), Takó (57.), Szlopóczki (66.), Gebri (75.) Nagy iram jellemezte az el­ső negyedórát. A szarvasiak teljesen visszaálltak saját tér­felükre, közben ahol lehetett, keményen aprították a hazaia­kat. Az első eseményt Have­lant 20 méteres kemény lövése jelentette, amely alig kerülte el a kapu jobb alsó sarkát. A 22. percben Pitács hátrahúzásos emelése a két kapufa találko­zásánál csattant, és onnan ke­rült a mezőnybe. Folyamato­san támadtak a hazaiak, de képtelenek voltak feltörni a szerencse által is támogatott szarvasiak védelmét. A ven­dégek ráadásul elég kíméletle­nül játszottak. Ennek köszön­hető Zubanics korai sérülése. A félidő utolsó percében Ku­rilco veszélyeztetett, egy jobb oldali szögletet a kapufára csavart. A második félidőben is foly­tatódott a „kiszorítósdi”. A szarvasiak „ki tud nagyobbat rúgni a labdába” jelszóval ját­szottak. A vasváriak pedig zsi­nórban végezhették el a sza­badrúgásokat és a szögleteket: eredmény nélkül. Szkunc a 67. percben lőhetett volna gólt, de csúnyán a kapu fölé bombá­zott. Nem sokkal később Fecs­ku kihagyta a meccs helyzetét. Sinka visszagurítását öt méter­ről, senkitől sem zavartatva az égbe küldte. A 80. percben ki­sebbfajta csoda történt: a szarvasiak kapura lőttek. Első kísérletük majdnem gólt ered­ményezett, hiszen Rácz lövése egy védőn megpattant, így Ka- hiányinak bravúrra volt szük­sége. összességében a vendégek teljesítették céljukat. Nem ép­pen közönségvonzó játékkal, de elvitték az egy pontot. A vasváriak hajtottak ugyan, de ezen a napon semmi nem jött be nekik. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egy pár játékos igen gyengén játszott. Jellemző a mérkőzés összké­pére, hogy a második félidő­ben 20 percnél nem volt többet játékban a labda. Kiss Miklós: A végig anti- futballt játszó ellenfél méltó partnerre talált a játékvezető­ben. így nem kis szerencsével elvihették az egy pontot. loan Patrascu: Nagyon értékes pontot szereztünk egy igen jól felkészített ellenfél otthonában. További eredmények: Di­ósgyőr-Eger 4-1 (l-0),Tisza- kécske-IH. Kér. 1-1 (0-0), Szeged-Hajdúnánás 0-1 (0-1), REAC-Kaba 0-2 (0-1), Balmazújváros-Kiskő- rös 1-4 (0-3), Hatvan-Gödöl- lő 2-0 (1-0). Botladozó Bicskeiék Zürich (AFP) — Úgy tű­nik, alaposan megtorpant a svájci bajnokságban a volt magyar szövetségi kapi­tány, Bicskei Bertalan együttese, az FC Luzern. Tucéék ugyanis a 10. fordu­lóban az őszi idény legsú­lyosabb vereségét szenved­ték el, Zürichben a helyi FC Zürichtől 4:0 arányban kikaptak. A Bicskei-csapat ezzel pillanatnyilag „kívül- rekedt” a bűvös első nyolc mezőnyéből, jelenleg ki­lencedik. Ismert, Svájcban az első nyolc klub marad első osztályú, a további négynek a play-off küzdel­mek jutnak osztályrészül. A bajnokság állása 1. Diósgyőr 5 4 1 - 16-6 9 2. III. kér. 5 3 2 11-3 8 3. Hatvan 5 3 11 B-77 7 4. Nyíregyházi FC 5 3 - 2 9-4 6 5. Tiszavasvári 5 2 2 1 6-4 6 6. Kiskőrös 5 2 2 1 10-9 6 7. Tiszakécske 5 2 2 1 7-6 6 Kaba 5 2 2 1 7-6 6 9. Szarvas 5 2 2 1 5-5 6 10. H.nánás 5 2 1 2 8-8 5 11. Eger 5 2 1 2 9-12 5 12. Kazincbarcika 5 1 2 2 7-6 4 13. REAC 5 11 3 3-9 3 14. Gödöllő 5 1-4 6-82 15. Balmazújváros 5-14 5-11 1 16. Szeged 5 - - 5 1-12 TOTO 37. hét 1, x, 1, 1, 1. X, 1, 1, X, 2, 1, 1, 1, X. Tudósítóink voltak: Bodnár Tibor, Erdei Árpád, Kakukk István, Kiss Pál, Kovács Béla, Krasznai Béla, Nagy Tamás, Ragány Ferenc, Rebák András, So­mogyi József, Szabó Mik­lós, Varga László. Ügyeletes munkatár­saink: Mán László és Nyé­ki Zsolt. szabolcs-szatmar-bereg FÜGGETLEN NAPILAPJA Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Szerkesztők: Ésik Sándor, Páll Géza, Sipos Béla. ♦ Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Igazgatóhelyettes: Marinkás Kálmánné. ♦ Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3-5.4401. Postafiókszámok: lapkiadó 25; szerkesztőség 47. Telefon: (42) 311-277. Telex: 73-344. Telefax: 315-124. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 310-329. Hirdetés: 310-150. Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB), 1054 Budapest V., Báthory u. 7. III. em. 8. Telefon: 111-4475. Szerkesztőségvezető: Dombrovszky Adám. Hírügynökségek: MTI/AP. ♦ Készült a Kelet-Magyarország fényszedő rendszerén. Vezető tördelő: Csonka Zsolt ♦ Nyomtatás: Inform Stúdió Kft., Debrecen, Balmazújvárosi út 11., telefon: 52/313-101. Felelős vezető: Szabó Tamás ügyvezető igazgató. ♦ Terjeszti a Debreceni Postaigazgatóság, 4046 Debrecen, Bethlen u. 1. Telefon: (06-52) 312-111. Igazgató: dr. Kovács József. Előfizethető az Inform Stúdió Kft. hirlapkézbesítőinél, a kiadóban és a regionális szerkesztőségekben, postautalványon vagy átutalással az Inform Stúdió Kft. Postabank Rt.-nél vezetett 349-98911 023-02322/7007 pénzforgalmi jelzőszámára, valamint megrendelhető a kiadó címén. ♦ Előfizetési díj egy hónapra 315 forint, negyedévre 945 forint, fél évre 1800 forint, egy évre 3408 forint. (Az árak az áfát is tartalmazzák.) Az áruspéldányok ára mindennap egységesen 15,40 forint. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058. x 2