Kelet-Magyarország, 1993. június (53. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-07 / 130. szám

16 Kelet-Magyarország SPORT 1993. június 7., hétfő Őszi formában NB II: vasvári siker a vegyészrangadón Tiszavasvári (Mészáros László) — A múlt héten végre újra győzni tudott az NB II-ben az Alkaloida, így valamelyest optimistábban várták a bajnokság hajrá­ját. Vasárnap az osztályo- zós helyre pályázó Kazinc­barcika volt az ellenfél. T. Alkaloida-Kazincbar- cika 2-0 (1-0). Tiszavasvári, 1500 néző, v.: Birincsik (Mészáros, Bartos). Alkaloida: Szenderák - Sinka, Széki, Riskó, Zuba- nics, Balázsi, Szurkos, Fecs- ku, Paulik, Szkunc, Kurilco. Edző: Kiss Miklós. Kazincbarcika: Májer - Szabó, Sztahon, Csipke, Pri­bék, Kondás, Lukács, Kö­rösi, Zsiga, Balogh, Temo- ván. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: Csipke helyett Csillag (49. perc), Szurkos h. Pitács (60.), Temován h. Hanyecz (65.). Gól: Szurkos (12.), Zu- banics (86.). Sárga lap: Sztahon (21.), Balogh (27.), Szurkos (44.). Szögletarány: 4-8. Az első 10 percben csak kóstolgatták egymást a csa­patok. Sok volt az eladott labda és a felesleges szabály­talanság. A 10. percben vi­szont Szkunc ugrott ki a jobb­összekötő helyén, de lövés helyett leadta a labdát, így a védők felszabadíthattak. Két perc múlva megszerezte a vezetést a hazai csapat. Sin­ka ment el a jobb oldalon, mintaszerű beadását Szurkos magasra felugorva, 7 m-ről fejelte a bal alsó sarokba, 1-0. A 20. percben Szurkost fellökték a 16-oson belül, a nyilvánvaló 11-es helyett a játékvezető továbbot intett. Teljesen megzavarodott a Barcika, a hazaiak középpá­lyásai ebben az időszakban szabadon építhették támadá­saikat. Már ezekben a percekben is kitűnt, hogy a találkozó magas színvonalú és jó iramú. A 28. percben Körösi lőtt a léc fölé. Később egyre többet támadtak a vendégek, de a vasváriak minden kont­raakciója veszélyes volt. Előbb Szkunc, majd Paulik hibázott. A második játékrész első percében tovább növelhette volna előnyét a hazai gárda. Zubanics nagy lövését azon­ban Májer bravúrral védte a bal alsó saroknál. Nagy volt a barcikai nyo­más, de a vasváriak dolgoz­tak és hagytak ki újabb hely­zeteket Kurilco és Szurkos révén. A 70. percben egyen­líthettek volna a vendégek, de Hanyecz ötösön elvétette a labdát. Az utolsó negyed­órában mindent egy lapra tet­tek fel a vendégek, és alapo­san beszorították Kiss Miklós tanítványait. A hazai védők, élükön Szenderákkal kitű­nően játszottak, és meghiúsí­tották az ellenfél valamennyi próbálkozását. Majd a 86. percben megkapta a ke­gyelemdöfést a Kazincbarci­ka. Fecsku jobboldali vissza- gurítását Zubanics két szép csel után védhetetlenül vágta a kapuba, 2-0. A mérkőzést követően, hosszú idő után, végre újra zúgott a „Szép volt fiúk!”. A hazaiak valóban meg­érdemlik az elismerést, mert lelkesedésből újra jelesre vizsgáztak a jó képeeségű barcikaiak ellen. Győzelmük értékét külön növeli, hogy két kulcsemberük — Bohács és Havelant — csak a lelá­tóról figyelhette a mérkőzést. Kiss Mikós: A vegyész­csapatok rangadóján őszi játékunkra és lelkesedésünk­re emlékeztetve, egy igen jó csapatot győztünk le, meg­érdemelten. Kálmán Vilmos: Nagyon jó iramú és jó színvonalú mérkőzésen, érzésem szerint az egyik pontra rászolgál­tunk volna. További eredmények: Salgótarján-Hajdúnánás 2-1 (0-0), Szeged-Kaba 2-2 (1-2), Budafok-Bag 4-0 (1-0), DVSC-III. kér. TVE 1-1 (0-0), Kiskörös-Hatvan 1-1 (0—0), Szarvas-Baja 5-1 (3-1), Gödöllő-Eger 0-2 (0-1). A bajnokság állása 1. DVSC 28 14 9 5 40-17 37 2. Hatvan 28 11 11 6 28-26 33 3. Kazincbarcika 28 12 8 8 38-23 32 4. Tiszavasvári 28 11 9 8 39-29 31 5. Kiskőrös 28 13 5 10 42-33 31 6. Kaba 28 11 9 8 35-28 31 7. Baja 28 13 4 11 36-36 30 8. III. kér. 28 10 9 9 38-33 29 9. Gödöllő 28 11 7 10 33-30 29 10. Szarvas 28 10 9 9 34-36 29 11. Hajdúnánás 28 9 9 10 24-25 27 12. Szeged 28 9 7 12 34-42 25 13. Budafok 28 8 9 11 24-34 25 14. Eger 28 9 6 13 34-39 24 15. Salgótarján 28 7 6 15 34-52 20 16. Bag 28 3 9 16 20-49 15 Tudósítóink voltak: Bod­nár Tibor, Erdei Árpád. Fazekas Gyula, Islai Sándor, Losonczi László, Nagy Ta­más. Papp Ferenc, Radványi Ferenc, Ragály Ferenc, So­mogyi József, Varga László. Ügyeletes munkatársunk: Mán László. Elszalasztották a nagy lehetőséget Fél óráig minden jól ment, aztán a csepeliek fordítottak, és így hiába nyert a Vasas Nyíregyházi FC-Csepel 1-2 (1-1) Nyíregyháza, 6000 néző, v.: Szilágyi (Nagy, Letrich). Nyíregyházi FC: Bíró - Drobni, Kertész, Cselószki - Szatke, Erdei, Kovács, Burchel, Molnár - Tóth, Csehi T.. Edző: Burcsa Győző. Csepel: Szieben - Ács, Bognár, Nagy - Süveges, Tyukodi, Somogyi, Tompos. Szabó - Stefanov, Jakab. Edző: Varga István. Csere: Szatke helyett Kákóczki (53.), Csehi T. h. Csehi Z. (59.), Jakab h. Gyimesi (65.), Stefanov h. Palacian (89.) Gól: Szatke (19. p.), illetve Szabó (45.), Jakab (47.) Sárga lap: Burchel (25.), Somogyi (39.) Szatke (44.), Bognár (61.), Ács (71.) Szögletarány: 10-3 (3-2). Nyíregyháza (KM - ML-BT) — A meteoroló­gusok megint nem csípték el. A beígért fel­hős, záporos idő helyett nap­sütés és nagy meleg várta a résztvevőket szombaton dél­után a nyíregyházi stadion­ban. A hazaiak számára lét- fontosságú volt a győzelem megszerzése, míg a vendég csepelieknek nem volt élet­bevágó a találkozó. A fővá­rosi edző, Varga István feje már a meccs előtt is fájt, ám nem az izgalomtól. A Csepel edzőjét egy vírus támadta meg, így lázasan ült a kis- padra. Minden úgy indult, ahogyan kellett. Voltak hazai helyze­tek, és már a játékrész félideje előtt a csepeli kapuban pihent a labda. Erdei nagyszerűen ló­dult meg a bal oldalon, a bea­dásra nagyszerűen ugrott fel Szatke, és fejjel talált Szieben hálójába. Na ez megvan — gondolhatták a szurkolók. Sorsdöntő mérkőzésen előny a csapatnál, most már nyugod­tan lehet játszani. Még helyzet is akadt, ám Csehi Tibor (aki korábban lábbal próbálkozott) fejjel szinte meghámozta a labdát, nem találta el rendesen. Aztán beütött a baj. Az első félidő rendes játékidejéből másodpercek voltak hátra, amikor betlizett a hazai véde­lem. Szabó forgolódott a tizen­hatoson belül, talán arra gon­dolhatott, hogy legalább egy szögletet kiharcol. Aztán azon vette észre magát, hogy a fél­relépő Cselószki szabad utat adott neki. A vörös hajú cse­peli lépett még párat, majd a bal felső sarokba vágta a lab­dát. A szünet után jó két perc­cel eldőlt minden. Ezúttal Jakab elé került a labda, aki a hazai tizenhatoson belülre került, majd a balösszekötő helyéről kilőtte a rövid felsőt. Pedig a rádión jött a jó hír, hogy a Vasas vezet a rivális újpestiek ellen. Sajnos a piros-kékek csak így tudtak segíteni, gólt nem lőhettek a nyíregyháziak helyett. Akik próbálkoztak, gyűrtek, mentek előre, még Drobni is alkalmi centerré vál­tozott. Igazi gólízű helyzethez azonban talán csak Burchel ju­tott, aki egy szabadrúgás le- gurítás után tolt még a labdán, majd elengedte a „balost”. Szieben már elvetődött a má­sik irányba, ám a lábába meg­akadt a labda, bravúrral hárí­tott. Ráadásul a csepeliek akár növelhették volna az előnyü­ket, ám már nem összpontosí­tottak megfelelően, így ők is hibáztak. Igen ám, de náluk volt a vezetés. Egyszer a cse­peli hálóba került a labda, ám Tóth kézzel ütötte be, mint Maradona, így semmit sem ért vele csapata. Maradt a csepeli siker, a vendégek először nyertek Nyíregyházán. Az első fél óra után nem soknak tudtak örülni a szurko­lók. Akkor sem remekelt a csapat, ám nem játszott rosz- szul, és ami a legfontosabb: gólt szerzett. A játékosok azonban nem tudtak igazi előnyt kovácsolni ebből, és két figyelmetlenség tovább sodor­ta a kiesés felé a csapatot. Igaz, a szakadékba még nem esett be az együttes, ám egyre vékonyabb az a bizonyos éle­tet mentő kötél. Szerdán Bé­késcsabán lép pályára az együttes, egy óriási barvúr, no meg az újpestiek veresége ese­tén dönthet az utolsó talál­kozó. De csak szerdai pont­szerzés esetén. És végezetül essék szó Szi­lágyi játékvezető ténykedésé­ről is. Aki olyan érzékeny volt, Burchel (labdával a kezében) már a megítélt szabad­rúgás elvégzéséhez készülődik. Stefanov (9-es) még vitatkozik, de Szilágyi játékvezető hajthatatlan Szekeres Tibor felvétele hogy a ,Jc- a...” kórus után a főrendezőt kérte, de ő elég ma­gas lóról beszélgetett a pályán lévő játékosokkal. Ráadásul elkövetett jó pár nagy hibát. Rajta kívül mindenki észre­vette, hogy Tompos az első perctől ütötte-vágta Burchelt, ám nem figyelmeztette a cse­pelit, csak a hazait (őt jogo­san). Amikor kedve volt be­számította az ápolási időket, amikor nem, akkor ment az órája. Ä gólhelyzetbe került Tóthot a tizenhatos előtt pár méterrel felvágó Bognárt csak sárgával büntette (kiállítás du­kál az ilyenért). ítéleteivel a hajráig a hazaiakat sújtotta, utána viszont őket támogatta. Ennek ellenére természetesen nem az ő számlájára írható a vereség. Burcsa Győző: Úgy érzem nagyon nagy lehetőséget sza­lasztottunk el. Az első fél órá­ban az történt a pályán amit mi akartunk, de két figyelmetlen­ség miatt az ellenfél fordítani tudott. Még mindig nem adtuk fel! Varga István: Bár a szünet­ben még csak titkon reméltem győzelmünket, a helyzetek alapján mégis megérdemelten nyertünk. További eredmények: Vác-Ferencváros 1-3 (0-2), BVSC-Siófok 1-2 (0-0), Videoton-Békéscsaba 0-0, Vasas-Újpest 3-1 (1-0), Diósgyőr-Rába ETO 0-1 (0-0), MTK-Pécs 1-1 (1-0), Veszprém-Kispest 1-2 (0-1). A bajnokság állása 1. Kispest 28 17 5 6 49-27 39 2. Vác 28 16 7 5 44-26 39 3. FTC 28 17 3 8 45-27 37 4. B.csaba 28 11 12 5 40-29 34 5. Videoton 28 14 5 9 38-31 33 6. MTK 28 12 8 8 48-35 32 7. R. ETO 28 10 9 9 36-34 29 8. Csepel 28 11 6 11 27-31 28 9. Siófok 28 10 711 34-35 27 10. Vasas 28 7 12 9 30-31 26 11. Pécs 28 10 6 12 32-34 26 12. Diósgyőr 28 7 912 25-39 23 13. BVSC 28 8 6 14 25-34 22 14. Újpest 28 411 13 28-41 19 15. NYFC 28 31213 16-36 18 16. Veszprém 28 5 6 17 22-49 16 Nyolc gólt láthattak Kisvárdán NB III: Nagykállóban nyert Rakamaz, otthonában botlott nagyot Mátészalka Mátészalka-Ózd 1-4 (0-1). Máté­szalka, 500 néző, v.: Szilvási. V1MTK: Nagy - Bartha, Márián, Bíró (Szelihov), Gu- bányi, Szeles, Kiss, Gumerov, Oláh, Tóth, Piros. Edző: Vojt- kó István. Ezen a találkozón sem ját­szottak sokkal gyengébben a hazaiak a korábbi hetekhez képest, ám a helyzeteket nem tudták értékesíteni Oláhék. Ennek pedig csakis vereség le­hetett a vége, bár a gólkülönb­ség egy kicsit túlzott. Gól: Tóth (11-esből, 46.) il­letve Farkas 2 (55., 74.) Her- cegh (5.), Komyijenku (70.). Kiállítva: Márián (55.). Kisvárda-Bélapátfalva 6-2 (3-1). Kisvárda, 900 né­ző, v.: Szemán. KSE: Szőr - Czapp, Takács, Lipták, Oláh (Kőrizs), Brankovics, Kosa (Szombathy), Seres (Balogh), Göncz, Lelt, Ruszin. Edző: Komáromi György. 9. p.: Seres legurítását Lelt éles szögből a rövid sarokba vágta, 1-0. 14. p.: Seres kapáslövéssel növelte az előnyt, 2-0. 28. p'.: Oláh szintén kapás­lövéssel talált a hálóba, 3-0. 35. p.: Védelmi hiba után Pálinkás szépített, 3-1. 52. p.: Göncz beadását Ru­szin felhőfejessel jutatta a ka­puba, 4-1. 61. p.: Oláh beívelését Szombathy lőtte a hálóba, 5-1. 78. p.: Mikó kilépett a védők közül, és a kapus mellett el­lőtte a labdát, 5-2. 83. p.: Ruszin egyéni akció után állította be a végered­ményt, 6-2. Végig a hazaiak irányították a játékot, egy percig sem for­gott veszélyben győzelmük. Örvendetes volt a várdaiak gólratörő játéka, a gólok mel­lett háromszor is csak a kapufa mentett. Jók: Ruszin Branko­vics, Göncz, Lelt. Nagykálló-Rakamaz 1-2 (0—2). Nagykálló, 350 néző, v.: Ficze. Nagykálló: Cziotka - Kígyósi, _ Horváth, Boda, Migovics, ígyártó (Balázs), Kaszab, Boros, Szűcs, Vágó, Muri. Edző: Eszenyi Dénes. Rakamaz: Vitkai - Szondi, Losonczki, Csorna, Kegye, Pásztor, Karóczkai, Darai (Szekrényes), Herman, Ádám- szki (Balogh), Hidegh. Edző: Veigli Géza. 11. p.: Kegye kilépett a vé­dők közül és kilőtte a hosszú sarkot, 0-1. 23. p.: Hidegh elesett a 16- oson belül, a büntetőt Loson­czki értékesítette, 0-2. 75. p.: Vágó 20 m-es sza­badrúgásból szépített, 1-2. Változatos, kemény, jó ira­mú mérkőzésen hiába játszott nagyszerűen a hazai csapat, a szintén remeklő Rakamaz el­len nem tudott pontot szerezni. Jók: Migovics, Kaszab, Vágó, illetve Vitkai, Szondi, Darai, Hidegh. További eredmények: Ole- fin-MVSC 2-1, Abaújszán- tó-Balmazújváros 2-4, B. Volán-Szerencs 2-1, Sajó- bábony-Hajdúszoboszló 2-5, Derecske-Edelény 2-0. A bajnokság állása 1. B.város 28 19 8 1 68-28 46 2. Kisvárda 2815 6 7 52-33 36 3. Rakamaz 2814 7 7 43-34 35 4. Szerencs 2812 8 8 42-27 32 5. M.szalka 2813 6 9 46-35 32 6. B. Volán 2812 7 9 35-31 31 7. Nagykálló 28 8 13 7 31-28 29 8. Edeiény 28 8 13 7 29-26 29 9. Ózd 28 9 9 10 3W1 27 10. H.boszló 28 9 910 35-37 27 11. Olefin 28 9 910 35-47 27 12. Derecske 28 9 712 34-44 25 13. MVSC 28 8 812 36-51 24 14. A.szántó 28 8 416 43-53 20 15. S.bábony 28 6 418 25-45 16 16. Bialva 28 4 4 20 25-58 12 Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Szerkesztők: Ésik Sándor, Páll Géza, Sípos Béla. ♦ Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Igazgatóhelyettes: Marinkás Kálmánné. ♦ Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3-5.4401. Postafiókszámok: lapkiadó 25; szerkesztőség 47. Telefon: (42) 311-277. Telex: 73-344. Telefax: 315-124. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 310-329. Hirdetés: 310-150. Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB), 1054 Budapest V., Báthory u. 7. III. em. 8. Telefon: 111-4475. Szerkesztőségvezető: Dombrovszky Adám. Hírügynökségek: MTI/AP. ♦ Készült a Kelet-Magyarország fényszedő rendszerén. Vezető tördelő: Csonka Zsolt ♦ Nyomtatás: Inform Stúdió Kft., Debrecen, Balmazújvárosi út 11., telefon: 52/313-101. Felelős vezető: Szabó Tamás ügyvezető igazgató. ♦ Terjeszti a Debreceni Postaigazgatóság, 4046 Debrecen, Bethlen u. 1. Telefon: (06-52) 312-111. Igazgató: dr. Kovács József. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivatalokban, hírlapüzletekben, hírlap­kézbesítőknél és a Hírlap-előfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/a közvetlenül, postautalványon vagy átutalással a Postabank Rt. 219-98636021.02799 pénzforgal­mi jelzőszámra. ♦ Előfizetési díj egy hónapra 315 forint, negyedévre 945 forint, fél évre 1800 forint, egy évre 3408 forint. (Az árak az áfát is tartalmazzák.) Az áruspéldányok ára mindennap egysége­sen 14,80 forint. A terjesztéssel kapcsolatos észrevételeket és javaslatokat a Postaigazgatóság és a postahivatalok intézik. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058. Effl TOTÓ ~ 2] 23. hét 2,2,2, x, 2,1, 2,2,1, 1,1, l,x, X.