Kelet-Magyarország, 1993. június (53. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-01 / 125. szám

16 Kelet-Magyarország SPORT 1993. június 1., kedd Nyírbátor már bajnok Megyei I. osztály: Kisléta hetet rúgott % Baktalóránthá­za-Sénvő 1-0 y (1-0). Baktaló­" *— rántháza, 800 néző, v.: Nagy II. Baktaló- rántháza: Virtás I. — Tóth, Benkő, Bamucz, Dudás, Nagy, Virtás II., Maries, Gdovin (Lamos), Sós, Czipf. Edző: Jávor Pál. Sényő: Rabcsák — Mészáros, Szik- szai, Pataki, Zsiga, Szobo- nya, Mónus, Balogh (Illák), Valerij, Rubóczki, Knoblok. Edző: Szobonya József. Sok helyzetből egyet kihasználva megérdemelten nyertek a hazaiak. Gól: Dudás. Vásárosnamény-Nyír- karász 1-0 (0-0). Vásáros- namény, 600 néző, v.: Éva. Vásárosnamény: Papp S. — Varga T., Nagy, Papp J., Sukta, Varga J., Berettyán, Mándi, Balogh (Homyák), Szpodnyi, Hasik (Illés). Ed­ző: Tóth József. Nyírká­rász: Tóth — Kapin, György, Kántor, Rácz, Cze- tő, Badar, Kontra (Kubányi), Fecsku, Oláh, Nyerges. Ed­ző: Badar Zoltán. Megérde­melt hazai győzelem szüle­tett. Kiállítva: Rácz (55. perc). Gól: Sukta. Ibrány-Záhony 0-0 (0-0). Ibrány, 500 néző, v.: Szlomóczki. Ibrány: Vattai — Kulcsár, Bárdi, Hermán, Horváth, Bíró, Balogh, Szentesi (Mátyás), Kató, Szász, Dobránszki (Szilá­gyi). Edző: Kulcsár Sándor. Záhony: Kovács — Dudás, Hegedűs Z., Galgóczi, He­gedűs I., Balázsi, Andropov, Rácz, Lipcsei, Márton, Po­kol. Edző: Gerliczki János. A szerdai kupa győzelem után gyenge teljesítményt nyújtott a hazai csapat. Újfehértó-Nyírbátor 0-0 (0-0). Újfehértó, 1000 néző, v.: Hajdó. Újfehértó: Han- kószki — Lácza S., Dubócz- ki, Katona, Lácza J., Bagoly, Kukk (Papp), Polonkai, Sza- lóki, Koskovits (Hajdú), Spisák. Edző: Szilvási Ist­ván. Nyírbátor: Kormos — Szegedi, Erdősi, Unchiás, Lukács, Balogh, Lőrincz (Simái), Szalontai, Schac- hinger, Krasznai, Kertész (Tóth). Edző: Tóth János. Kemény, küzdelmes mérkő­zésen sok helyzet maradt ki­használatlanul. Nyírtelek-Nagyhalász 0-2 (0-1). Nyírtelek, 200 A bajnokság állása: néző, v.: Jekő. Nyírtelek: Cservenyák (Mokánszki) — Farkas, Puki, Czuczor, Kraj- nyák, Setét, Kozák, Berth, Buttyán, Czupper (Vanc- zák), Szlovenszki (Muri). Edző: Varga János. Nagy­halász: Kormány — Korso- veczki, Kelemen, Nagy B., Sánta (Hajdú), Földi, Árok­szállási (Horváth), Nagy A., Kovács, Ónodi, Türk (Kapo- nyás). Edző: Korpái Ferenc. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a szerencsésebb csapat nyert. Gól: Kelemen, Árok- szállási. Tarpa-Levelek 2-1 (1—0). Tarpa, 400 néző, v.: Maróthi. Tarpa: Hegyi — Csapó, Simon, Holp, Fice, Tivadar, Varga, Kuncz (Tóth), Szécsi, Nagy (Ve­ress), Szűcs (Szász). Edző: Nagy Elek. Levelek: Szabó — Nagy, Ihász, Kapdos, Takács, Bagoly, Molnár (Homyák), Horváth, Oláh, Szép, Borbély. Edző: Maj- láth János. Á hazaiak na­gyobb arányú győzelmet ér­demeltek volna, a gólokon kívül két kapufát is lőttek. Gól: Csapó, Szűcs, illetve Molnár. Fehérgyarmat-Csenger 0-0 (0-0). Fehérgyarmat, 600 néző, v.: Varga. Fe­hérgyarmat: Szűcs — Ju­hász, Nagy, Kosán (Csere­pes), Gyüre, Kövesligeti, Kondor, Bodnár, Hadadi (Kovács), Urr, Domokos (Varga). Edző: Tapasztó Fe­renc. Csenger: Varga — Fe­hér (Rózsa), Szilágyi I., Ju­hász I., Juhász II., Petiik, Ozsváth, Szilágyi II., Bar­csai, Eszenyi, Herczegh. Ed­ző: Szilágyi Gábor. A két szomszédvár rangadóján igazságos pontosztozkodás született. Kisléta-Tiszalök 7-0 (3-0). Kisléta, 200 néző, v.: Zahorán. Kisléta: Babicz — Borza, Orosz, Arezanou, Nyisztor, Bihari, Herczku, Tanyi, Császár (Vránszki), Illés, Rézműves. Edző: Ka- nyári Zoltán. Tiszalök: Szőllősi — Kiss, Gál, Ujj, Szuhai, Nagy (Maros), Csat­lós, Péntek, Papp, Pente, Asztalos. Edző: Csányi Ist­ván. Ilyen arányban is meg­érdemelt a hazaiak győzel­me. Gól: Herczku 2, Illés, Borza, Tanyi, Rézműves, Nyisztor. 1. Nyírbátor 28 20 6 2 67-14 46 2. Sényő 28 15 9 4 64-26 39 3. Csenger 28 17 5 6 59-37 39 4. B.Iórántháza 28 16 6 6 63-33 38 5. Újfehértó 28 15 6 7 57-30 36 6. Fehérgyarmat 28 13 9 6 57-30 35 7. Záhony 28 15 5 8 53-26 35 8. V.namény 28 14 4 10 53-43 32 9. Kisléta 28 12 4 11 45-47 28 10. Ibrány 28 7 12 9 46-37 26 11. Nyírkárász 28 8 8 12 51-58 24 12. Nagyhalász 28 6 10 12 35-43 22 13. Tiszalök 28 8 4 16 34-63 20 14. Levelek 28 6 2 20 30-76 14 15. Tarpa 28 3 6 19 30-62 12 16. Nyírtelek 28 - 1 27 19-136 1 Tudósítóink voltak: Ka- Szécsi Zoltán, Varga János, posvári Ferenc, Kiss Pál, Varga László. Kolodzey Tamás, Kuliár Fe- Ügyeletes munkatársa- renc, Láda Bertalan, Pénzes ink: G. Dézsi Mária és Ho- Sándor, Rebák András, rányi Zsuzsa. Két pont Bagról • Bag (Mészáros TpK László) — A Bag y tabellán elfoglalt * __ helye ellenére ne­héz mérkőzés várt a Tisza- vasvárira. A hetek, ponto­sabban 8. hete tartó nyeret­lenségi sorozat elbizonytala­nította az Alkaloida játéko­sait, kezdték elhinni, hogy csak ennyire képesek. Ám vasárnap megtört a jég, győ­zelemmel tért haza a csapat, s remélhetőleg ezzel az ön­bizalom is helyreáll. Bagi FC-Tiszavasvári Al­kaloida SE 1-2 (0-1). Bag, 500 néző, v.: Mohácsi (Dr. Bozóki, Marcsok). Bag: Erdély — Róza, Ec­ker, Tóth A., Mészáros, Soós, Fehér (Magyar az 54. perc­ben), Fekete, Tóth P., Szamosi (Korolovszki a 27.), Tamás. Edző: Vépi Péter. Alkaloida: Kahiányi (Szen­derák a 35.) — Sinka, Széki, Havelant, Riskó, Kurilco, Fecsku, Zubanics, Paulik, Szurkos (Balázsi a 85.), Szkunc. Edző: Kiss Miklós. Sárga lap: Szkunc a 30., Tóth P. az 53., Havelant az 59. percben. Szögletarány: 6-10 A 3. percben Paulik hosszú keresztlabdájával Szurkos lé­pett ki a jobb összekötő he­lyén, és 11 m-ről biztosan lőtt a hazaiak kapujának jobb alsó sarkába, 0-1. A 65. percben egyenlített a Bag: Fekete les­ről indult, meglőtt labdájába Szenderák csak beleütni tu­dott, és az a gólvonalon túlra vánszorgott, 1-1. A 68. perc­ben Szurkos adott kitűnő lab­dát Szkuncnak, aki lefutotta a hazai védőket, és a kiinduló kapust megelőzve a kapu kö­zepébe emelt, 1-2. Meglepetésre a hazaiak helyzetükhöz mérten sokkal jobb játékot mutattak, mint azt várni lehetett. így igen küzdel­mes, helyenként durva játék alakult ki. A vasváriak nem játszottak igazán jól, de óriási akarattal küzdöttek, hogy újra érezzék a győzelem ízét. Ez sikerült, és a későbbiekben so­A bajnokság állása: kát számíthat az itt begyűjtött két pont. Sajnálatos, hogy Ka­hiányi kapust igen súlyosnak tűnő sérülés miatt kellett le­cserélni. Vépi Péter: Két gyengén játszó csapat közül most a sze­rencsésebb nyert, amelyet a bíró is támogatott. Kiss Miklós: Nagyon örü­lök a régóta várt győzelemnek. Gratulálok a fiúknak, és remé­lem, ez önbizalmat ad a csa­patnak a soron következő ran­gadó jellegű mérkőzésekhez. További eredmények: Eger-Budafok 4-1, Hajdúná- nás-Debrecen 0-0, Kaba-Sal- gótarján 4-2, III. Kér. TVE- Gödöllő 2-2, Kazincbarcika- Kiskőrös 1-1, Baja-Szeged 2-0, Hatvan-Szarvas 3-2. 1. Debrecen 27 14 8 5 39-16 36 2. Kazincbarcika 27 12 8 7 38-21 32 3. Hatvan 27 11 10 6 27-25 32 4. Kiskőrös 27 13 4 10 41-32 30 5. Kaba 27 11 8 8 33-26 30 6. Baja 27 13 4 10 35-31 30 7. Tiszavasvári 27 10 9 8 37-29 29 8. Gödöllő 27 11 7 9 33-28 29 9. III. Kér. 27 10 8 9 37-32 28 10. Hajdúnánás 27 9 9 9 23-23 27 11. Szarvas 27 9 9 9 29-36 27 12. Budafok 27 7 9 11 20-34 23 13. Eger 27 8 6 13 32-39 22 14. Szeged 26 8 6 12 31-40 22 15. Salgótarján 26 6 6 14 32-50 18 16. Bag 27 3 9 15 20-45 15 Átadta helyét a Rakamaz NB III: Idegenből öt pont, itthon egy sem termett a Nyíregyháza (KM) — Mind­er össze egy csapat játszott hazai pá- yán az NB III Tisza cso­portjában. Ez sem hozott azonban kitörő örömöt, ugyanis a Rakamaz folytatta negyedik hete tartó nyeret­lenségi sorozatát. A Nagy- kálló már szombaton meg­mérkőzött az utolsó helye­zett Bélapátfalvával, és köte­lező győzelmet aratott. Kis- várda kiütötte Hajdúszo­boszlót, míg a Mátészalka- Szerencs rangadó pontosz­tozkodást hozott. Szerencs-Mátészalka 1-1 (1-1). Szerencs, 600 néző, v.: Németh. Mátészalka: Nagy — Bartha, Gubányi, Szeles, Márián, Bíró, Kiss (Kocsány), Oláh, Gumerov, Tóth, Piros. Edző: Vojtkó István. 7. perc: Tóth 27 m-es sza­badrúgása a bal felső sarokba vágódott, 0-1. 36. perc: Trubnyikov jobb oldali beadását Planéta 3 m-ről fejelte a kapuba, 1-1. Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: Nagy, Szeles, Tóth. Rakamaz-Borsodi Építők V. 1-2 (0-1). Rakamaz, 300 néző, v.: Fodor. Rakamaz: Vitkai — Herman, Losonczki, Csorna, Szondi, Karóczkai, Kegye, ^ Hidegh, Szekrényes, Darai, Ádámszki. Edző: Veig- li Géza. 10. perc: Jobb oldali indítás után egy játékos hátán irányt változtató labdát Kerényi P. a hálóba helyezte, 0-1. 47. perc: Kényszerítőzés után a visszakapott labdát Le- hoczki másodszorra a hálóba fejelte, 0-2. 71. perc: Jobb oldali szöglet után Darai fejjel szépített, 1-2. A hazai csapatból hiányzott a tűz, a lelkesedés, így a ven­dégek megérdemelten sze­rezték meg a két pontot. Jók: a hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni. Bélapátfalva-Nagykálló 1-3 (0-1). Bélapátfalva, 100 néző, v.: Dávid. Nagykálló: Pók — Migovics, Horváth, Nagy S., Kígyósi, Szűcs, Ka­szab, Igyártó (Balázs), Boros, Muri, Vágó. Edző: Eszenyi Dénes. 45. perc: Középre ívelt lab­dára rosszul mozdult a hazaiak kapusa, és Muri az üres kapu­ba gurított, 0-1. 58. perc: Szabadrúgást kö­vetően a kipattanó labda Boros elé került, aki 16 m-ről a bal felső sarokba lőtt, 0-2. 75. perc: Vágó 18 m-es sza­A bajnokság állása: badrúgása a kapu jobb oldalá­ba vágódott, 0-3. 82. perc: Horváth a kifutó kapus fölött emelt a hálóba, 1-3. Kiegyenlített első félidő után fölényben játszott ugyan a hazai csapat, ám a gólokat mégis a nagykállóiak szerez­ték. Jók: Vágó, Boros, Migo­vics. Hajdúszoboszló-Kisvárda 1-3 (1-2). Hajdúszoboszló, 400 néző, v.: Bodnár. Kisvár- da: Szőr — Czap, Takács, Lip- ták, Oláh, Béres (Szombathy), Kosa, Seres (Balogh), Göncz, Lelt (Kőris), Ruszin. Edző: Komáromi György. Gól: Lipcsuk (24.) ill. Oláh (15.), Seres (19.), Szombathy (75.). Megérdemelt vendég- győzelem. Jók: Szőr, Takács, Kosa, Oláh. További eredmények: Miskolci VSC-Derecske 3-3, Ózd-Abaújszántó 2-1, Bal- mazújváros-Olefín, Edelény- Sajóbábony 0-1 1. Balmazújváros 27 18 8 1 64-26 44 2. Kisvárda 27 14 6 7 46-31 34 3. Rakamaz 27 13 7 7 41-33 33 4. Szerencs 27 12 8 7 41-25 32 5. Mátészalka 27 13 6 8 45-31 32 6. Edelény 27 8 13 6 29-24 29 7. Nagykálló 27 8 13 6 30-26 29 8. B. Volán 27 11 7 9 33-30 29 9. Ózd 27 8 9 10 35-40 25 10. Hajdúszoboszló 27 8 9 10 30-35 25 11. Olefin 27 8 9 10 33-46 25 12. MVSC 27 8 8 11 35-49 24 13. Derecske 27 8 7 12 32-44 23 14. Abaújszántó 27 8 4 15 41-49 20 15. Sajóbábony 27 6 4 17 23-40 16 16. Bélapátfalva 27 4 4 19 23-52 12 Parádés 45 perc • Nyíregyháza "A (KM) — íror­y szágban pró­— bálta presztí­zsét helyreállítani szom­baton a magyar labdarú­gó-válogatott. A legna­gyobb név csapatunkban a még mindig jól hangzó Puskás Ferertc szövetségi kapitányé volt, hisz az is­mertebb focisták — Kip- rich, Kovács Kálmán, Détári - ezúttal kimarad­tak a keretből. A végered­ményt tekintve nem volt rossz húzás. Irország-Magyarország 2-4 (2-0) Dublin, Lansdowne Ro­ad, 25 ezer néző. V.: Lloyd (Caulfield, Cooney). Íror­szág: A. Kelly — Morris, OLeary, Staunton — Mc- Goldrick, Keane, Whelan, Kemaghan, Sheedy — Quinn, D. Kelly. Magyar- ország: Petry — Telek — Csábi, Lőrincz — Bánfi, Pi- sont, Márton, Urbán, Ke­resztúri — Orosz, Eszenyi. Csere: Keane helyett McLoughlin a 15., Kemag­han h. Babb a 33., Staunton h. Hardy a 38., Eszenyi h. Hamar, Bánfi h. Balog (mindkettő a szünetben), K. Kelly h. Cascarino az 51., Whelan h. Byme a 71. perc­ben. Gólszerzők: Keane az L, Quinn a 4., Hamar a 49., Hamar a 65., Balog a 85., Urbán a 87. percben. Szögletarány: 5:3 (3:1). Valószínűleg sokan spó­roltak áramot szombat este, hisz Petry már 4 perc eltelte után kétszer szedhette ki kapujából a labdát. „Itt ne­künk nem terem babér” — gondolhatták sokan, s in­kább lementek a gyerekkel egyet sétálni, fagyit nyalni. S mekkorát csalódhattak, mert igaz, az első félidő va­lóban feledhető, de a má­sodik játékrészre egy telje­sen új, megtáltosodott Pus­kás-csapat jött ki. Igaz, eh­hez kellett az ír kapitány nagyvonalú cselekedete is, aki már a 15. percben úgy gondolta, épp itt az ideje, hogy a fiatalokat is játszas­sa. Sorra cserélte be a kis- padon ülő „zöldeket”, akik­ről bebizonyosodott, nem képesek helyettesíteni a kezdőket. Nem így a ma­gyar oldalon, ahol Hamar pályára lépésével megvál­tozott a játék képe. Az újonc csatár beállását köve­tően két góllal tette le név­jegyét, majd Balog is csere­ként talált a hálóba. Ekkor már verve volt az egész ír gárda, s ezt kihasználva Ur­bán parádés góllal adta meg a kegyelemdöfést a John Charlton által eltaktikázott csapatnak. . TOTÓ 2^ 22. hét 1 1 2 1 x x 1 X 1 X X X X ______________________________1 || Kelet­lüaprorszag $ 'S2ABOÉCS-SZATMÁR-BEREG : 'FÜGGETLEN NAPILAPJA Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Szerkesztők: Ésik Sándor, Páll Géza, Sípos Béla. ♦ Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Igazgatóhelyettes: Marinkás Kálmánné. ♦ Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3-5.4401. Postafiókszámok: lapkiadó 25; szerkesztőség 47. Telefon: (42) 311-277. Telex: 73-344. Telefax: 315-124. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 310-329. Hirdetés: 310-150. Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB), 1054 Budapest V., Báthory u. 7. III. em. 8. Telefon: 111-4475. Szerkesztőségvezető: Dombrovszky Adám. Hírügynökségek: MTI/AP. ♦ Készült a Kelet-Magyarország fényszedő rendszerén. Vezető tördelő: Csonka Zsolt ♦ Nyomtatás: Inform Stúdió Kft., Debrecen, Balmazújvárosi út 11., telefon: 52/313-101. Felelős vezető: Szabó Tamás ügyvezető igazgató. ♦ Terjeszti a Debreceni Postaigazgatóság, 4046 Debrecen, Bethlen u. 1. Telefon: (06-52) 312-111. Igazgató: dr. Kovács József. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivatalokban, hírlapüzletekben, hírlap­kézbesítőknél és a Hírlap-előfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/a közvetlenül, postautalványon vagy átutalással a Postabank Rt. 219-98636021.02799 pénzforgal­mi jelzőszámra. ♦ Előfizetési díj egy hónapra 315 forint, negyedévre 945 forint, fél évre 1800 forint, egy évre 3408 forint. (Az árak az áfát is tartalmazzák.) Az áruspéldányok ára mindennap egysége­sen 14,80 forint. A terjesztéssel kapcsolatos észrevételeket és javaslatokat a Postaigazgatóság és a postahivatalok intézik. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058. NB II: Nyolc forduló kellett az újabb győzelemhez