Kelet-Magyarország, 1993. május (53. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-10 / 107. szám

16 Kelet-Magyarország SPORT 1993. május 10., hétfő Gól nélkül nem megy NB II: Tovább tart a Vasvári vesszőfutása Kiskőrös (KM - M. L.) — Nem megy az utóbbi időben a Tiszavasvárinak. A szurkolók mégis úgy gondolták, minden rossz sorozat megszakad egy­szer, s bíztak benne, hogy ez most hétvégén bekövet­kezik. Rosszul hitték. Kiskőrös-Tiszavasvári Alkaloida SE 1-0 (0-0). Kiskőrös, 2500 néző, v.: Stamler (Márta, Adóm). Kiskőrös: Kvasnyikov — Maczó, Makriczkij (Márics a szünetben), Tóth, Kincses, Hleba, Kecsmárik, Pecz- nyik, Szűcs, Bécs, Szauer (Csintalan a 66. percben). Edző: Teliinger Vilmos. Tiszavasvári: Szenderák — Sinka, Zubanics, Riskó (Kurolco a 66. percben), Lakatos, Balázsi, Paulik, Havelant, Bohács, Szurkos, Pitács (Glodeánu a 66. perc­ben). Edző: Kiss Miklós. Sárga lap: Paulik (15.), Sin­ka (57.), Bohács (75.). Kiál­lítva: Havelant (88.), utolsó emberként buktatott. Szög­letarány: 8:3. Szép számú közönség előtt a széltől erősen támo­gatott hazai csapat lépett fel támadólag. Az első említésre méltó eseményt a 10. percben Kin­cses szabadrúgása jelentette, amely alig kerülte el Szende­rák kapuját. A következő percben szép vasvári táma­dás végén Szurkos lőtt 16 tő­ről zúgó oldalkapufát. A ha­zaiak kapusa már verve volt. Egyre többet, és veszélye­sebben támadott a Kiskőrös, de egy-két szép ellentáma­A bajnokság állása 1. Debrecen 24 2. Kazincbarcika 24 3. Baja 24 4. Hatvan 24 5. Kaba 24 6. Gödöllő 24 7. Tiszavasvári 24 8. Kiskőrös 24 9. III. kér. TVE 24 10. Hajdúnánás 24 11. Szarvas 24 12. Budafok 24 13. Szeged 23 14. Eger 24 dást a vasváriak is vezettek. AII. félidő 5. percében esett a mérkőzést eldöntő egyet­len gól: egy előre vágott lab­dát Szenderák vetődve akart megszerezni, de kiejtette, és Szauer az üresen maradt kapu bal oldalába helyezett, 1-0. A váratlan gól felrázta a nyírségi együttest, játékosai egyre jobban kitámadtak, de igazi gólhelyzetig nem jutot­tak el. A 68. percben helyre­hozta hibáját Szenderák: Szűcs 8 m-es lövését óriási bravúrral védte. A 73. perc­ben viszont egyenlíthetett volna a Tiszavasvári: Szur­kos pontos beívelését Paulik az 5-ösről a kapus kezébe fe- jelete. A következő percben Kurilco nagy lövését men­tették önfeláldozóan a hazai védők. Sajnos, a gólínség tovább­ra is sújtja a vasvári gárdát, s még így is a játék képe alap­ján a döntetlen igazságosabb lett volna. A sok sérült (Fecsku, Szkunc, Széki) hiá­nya rányomta bélyegét a csapatjátékra, ráadásul Zu­banics és Glodeánu is bete­gen vállalta a mérkőzést. Kiss Miklós: Amelyik csapat nem tud gólt lőni, az általában vesztesként hagyja el a pályát. Nálunk az utóbbi időben sorozatban ez törté­nik. További eredmények: Salgótarján-Kazincbarcika 1-1, Debrecen-Hatvan 2-0, Szeged-Bag 2-0, III. kér. TVE-Kaba 2-0, Gödöl- lő-Baja 0-1, Hajdúnánás- Eger 0-1, Szarvas-Budafok 1-2. 12 7 5 30-14 31 11 6 7 31-18 28 12 4 8 32-24 28 9 9 6 23-23 27 9 8 7 26-20 26 10 6 8 30-25 26 9 7 8 32-25 25 11 3 10 35-29 25 978 30-27 25 8 8 8 22-22 24 8 8 8 25-32 24 789 17-27 22 8 5 10 30-33 21 7 5 12 24-31 19 TOTÓ-eredmények A 19. játékhét mérkőzéseinek tipposzlopa: 1. Békéscsaba - MTK 3:1 1 2. Nyíregyháza - Vác FC-Samsung 1:1 X 3. Siófok-Rába ETO 1:1 X 4. Bochum - Frankfurt 1:0 1 5. Nürnberg - Bayern München 0:0 X 6. Darmstadt - Chemnitz 4:0 1 7. Braunschweig - Wolfsburg 0:1 2 8. Ancona - Milan 1:3 2 9. Brescia - Atalanta 2:0 1 10. Internazionale - Lazio 2:0 1 11. Roma-Torino 4:5 2 12. Lecce - Ascoli 1:1 X 13. Cosenza - Cremonese 0:1 2 14. Kispest-Videoton-Waltham 3:0 1 Tudósítóink voltak: Erdei ványi Ferenc, Ragány Fe- Árpád, Fábián László, Islai renc, Sitku József, Somogyi Sándor, Kaposvári Ferenc, József. Kolodzey Tamás, Krasznai Ügyeletes munkatársa- Béla, Kuliár Ferenc, Loson- ink: G. Dézsi Mária és Horá- czi Imre, Nagy Tamás, Rád- nyi Zsuzsa. Vastaps az első félidőért NB I: Újabb egy pont a nyíregyháziak tarsolyában, nagy meglepetés az Üllői úton Nyíregyházi FC-Vác 1-1 (1-1). Városi Stadion, 10 ezer néző, v.: Varga S. (Pillér, Bede). NYFC: Bíró - Drobni, Kertész, Cselószki - Barna, Kovács, Molnár. Erdei, Papp - Tóth, Csehi Z. Edző: Burcsa Győző. Vác: Koszta - Bánfi, Nagy, Szalai - Puglits, Hahn, Hor­váth, Simon, Aranyos - Répási, Szedlacsek. Edző: Csank János. Csere: Szalai helyett Nyilas (34.), Szedlacsek h. Zsinka (68.), Barna h. Burchel (74.), Csehi Z. h. Kákóczki (87.). Gól: Bánfi (3.), Csehi Z. (21.). Szögletarány: 7-6 (6-2). Nyíregyháza (KM - ML - BT) — Ahogy fogy­nak a mérkőzé­sek, egyre izgalmasabb a bajnokság. A nyíregyháziak­nak most jön a neheze. Szombaton például a tabella élén álló váciakat fogadták, a legcsapatabbnak tartott magyar együttest. A találko­zó előtt jó egy órával rövid zápor frissítette a gyepet, amely nagy csata elé nézett. Meccs előtt mi másról is dis- kurálnak a drukkerek, mint a fociról. Az is téma volt, hogy a pénteki, újpesti döntetlen most kinek jó: a liláknak, a diósgyő­rieknek, illetve mit kamatoz­hatnak ebből a nyíregyháziak. Aztán utóbbit hamar elfeled­ték a drukkerek, mert a harma­dik percben már boldog váci kezek emelkedtek a magasba. Egy szabadrúgás legurítás után Simon jobbról kanyarítot- ta a labdát a hazai kapu elé. A nyíregyháziak talán még az embereket osztották el, és Bánfiról megfeledkeztek. Mert a szőke váci üresen ma­radt, a labda megtalálta, ő pe­dig rábólintott a kérdésre: kell a gól? Kellett. És ekkor kezdő­dött a csoda. A hazaiak nem rogytak össze, hanem elkezd­tekjátszani. Hajtottak, küzdöt­tek keményen, és formás ak­ciókra is futotta. A huszadik percben Varga S. nyugodt szívvel ítélhetett volna bünte­tőt, hiszen a váci tizenhatoson belül Hahn kézfejjel ért a lab­dához. Még el sem csitult a publikum zsivaja, amikor ege­kig szökött a boldogság. Szegény Pappnak nincs sze­rencséje. Az MTK ellen is lőtt egy nagy kapufát, most is ugyanazt a bal oldali tartót ta­lálta el mintegy 18 méterről. Ám most a labda a gólvonalon kezdett örömtáncba, Puglits nem tudott felszabadítani, így gólszerző portyáját éppen ar­rafelé tartó Csehi Zoltán pár lépésről a helyére küldte a lab­dát. Ismét dönteten volt, kez­dődhetett elölről a mérkőzés. És folytatódott a hazaiak jó já­téka. Egységes volt a csapat, mindenki tette a dolgát. Nem sok hiányzott a vezetés meg­szerzéséhez sem, Tóth kétszer is ott volt a közelében. Előbb fejjel akadt lehetősége, majd a hajrában lábbal. Sajnos hosszan vette át a labdát, és a lövés elakadt a védőkben, mi­ként Drobni kísérlete. Rég volt ilyen: a szünetre vonuló játékosokat vastaps köszöntöt­te, joggal. Ä második félidőben nagyot változott a játék képe. Be­szorultak a hazaiak, mert a Vác nekiindult. Szerencsére ezek a próbálkozások jósze­rivel csak egyszer jutottak el az igazi lehetőségig. A legna­gyobb helyzetüknél az első félidőben már említett kapufa észnél volt, és Szedlacsek feje­sét hárította. Az időnként fur­csán ítélkező játékvezető vala­mit törleszett a korábbiakból, mert egyszer Kertész kezét is eltalálta a labda a büntetőterü­leten belül. Aranyosnak akadt még egy kellemetlen lövése ám Bíró a helyén volt, és szög­letre hárított. Szóval futottak a váciak a két pont után, de ezen a szom­baton nem jött össze nekik, mert a másik csapat nem adta meg magát. A lefújás után is­mét taps köszöntötte a levonu­ló játékosokat. Az első játékrészben úgy játszott a hazai együttes, hogy ilyen játékkal bizonyára a kö­zépmezőnyben foglalna he­lyet, nem a kiesés ellen kellene így kell ezt komám! — gondolhatta a labdaszelídítő Molnár, mögötte Nagy figyel Harasztosi Pál felvétele menekülni. A legszervezet­tebb magyar együttes, a váci, bizony beszorult, és játékosai­nak csak statisztaszerep jutott. Ám annyira jó a bajnokság élén álló Vác, — a szerencse sem hagyta el őket —, hogy gólt nem kaptak. A szünet utá­ni játék alapján félő volt, hogy a listavezető nagy nyomása alatt összeroppanak a hazaiak, ám nem ez történt. Az alap már megvan, és úgy tűnik egyre teherbíróbb. Erre kellene egy csinos és biztonsá­gos falat húzni. Ilyen kilenc­ven percig tartó első félidők­kel. Burcsa Győző: Gratulálok a csapatnak, nemcsak a lelke­sedésért, hanem az első félidő­ben mutatott játékért is. Egy rendkívül jó Vác ellen szerez­tünk egy pontot. Csank János: Az első fél­időben nagyon gyengén ját­szottunk. A folytatásban már jobbak voltunk, de ziccereket nem tudtunk kialakítani, így győzelmünk elmaradt. További eredmények: Kispest-Videoton 3-0 (1-0), Pécs-Veszprém 1-0 (0-0), Siófok-Rába ETO 1-1 (0-0), Békéscsaba-MTK 3-1 (1—1), Csepel-Vasas 1-1 (1-0), Ferencv.-BVSC 0-2 (0-1). A bajnokság állása 1. Vác 2515 6 441-22 36 2. Kispest 2515 5 540-2335 3. FTC 2416 2 637-1934 4. Videoton 2513 4 8 37-30 30 5. B.csaba 2410 9 5 36-26 29 6. MTK 2510 7 8 41-30 27 7. Csepel 25 9 61024-29 24 8. Rába 25 7 9 9 29-32 23 9. Pécs 25 9 41229-32 22 10. Vasas 25 610 925-2822 11. Siófok 25 8 61127-3322 12. Diósgyőr 25 7 71123-36 21 13. BVSC 25 7 61221-29 20 14. Újpest 25 4111024-3319 15. NYFC 25 3121015-2818 16. Veszprém 25 5 614 21-4016 Négyből három döntetlen NB III: Csak a Mátészalka tudta itthon tartani a két pontot Nyíregyháza (KM) — Mind a négy harmadosz­tályú csapatunk íazai pályán játszott. Rakamaz-Ózd 1-1 (0-0). Rakamaz, 400 néző, v.: Mezei. Rakamaz: Vitkai — Gyön­gyösi, Losonczki, Csorna, Ke­gye, Szondi, Karóczkai, Ba­logh (Juhász), Herman, Ádámszki, Szekrényes (Hi- degh). Edző: Veigli Géza. 59. perc: A jobbról beívelt szabadrúgást a kapus röviden tenyerelte ki, a labdát Csorna a 16-osról emelte a léc alá, 1-0. 68. perc: Gyorsan elvégzett szabadrúgás után a keresztbe ívelt labdát az üresen maradt Komyijenko a rövidsarokba lőtte, 1-1. A vendégek sok apró sza­bálytalansággal, időhúzással végül elérték céljukat. Jók: Gyöngyösi, Csorna, Ádámszki. Nagykálló-Miskolci VSC 1-1 (0-1). Nagykálló, 300 néző, v.: Makó. Nagykálló: Pók — Kígyósi, Horváth, Igyártó (Cziotka), Migovics, Boda, Kaszab, Boros, Batrin (Balázs), Vágó, Muri. Edző: Eszenyi Dénes. 40. perc: Tábori jobb oldali beadása után Tóth a kapu kö­zepébe lőtt, 0-1. 89. perc: Vágó éles beadá­sát Boros a kapu közepébe bombázta, 1-1. Makó István változatos, ke­mény mérkőzésen búcsúzott az aktív játékvezetéstől, me­lyen a hazaiak álltak közelebb a győzelemhez. Jók: Kígyósi, Migovics, Boros. Kiállítva: Cziotka a 88. percben. Mátészalka-Hajdúszo- boszló 2-1 (2-0). Mátészalka, 500 néző, v.: Bukovitz. Máté­szalka: Nagy — Dorka, Gu- bányi, Szeles (Kocsány), Má­rián, Bíró, Kiss, Oláh, Gume- rov, Tóth (Őz), Piros. Edző: Vojtkó István. 11. perc: Tóth kiugratta Gu- merovot, aki a kifutó kapus fö­lött a hálóba emelt, 1-0. 28. perc: Gumerov jobb ol­dalról beadott, a tiszta hely­zetben lévő Oláh 8 m-ről a bal alsó sarokba helyezett, 2-0. 89. perc: Kapu előtti kava­rodásból a kapusról kipattanó labdát Szondi a hálóba lőtte, 2-1. A mezőnyben jól adogató vendégek több gólhelyzetet dolgoztak ki, de a hazaiak a kí­nálkozó lehetőségeket jobban értékesítették, s ez döntött. Jók: Nagy (kapus), Dorka, Kiss. Kisvárda-Balmazújváros 1-1 (0-1). Kisvárda, 1000 né­ző, v.: Vitányi. Kisvárda: Szőr — Czap, Brankovics (Kőrizs), Lipták, Oláh, Balogh (Szombathy), Kosa, Seres, Göncz, Lelt, Ruszin. Edző: Komáromi György. 41. perc: Lesre játszó hazai­ak között Deák kilépett, és gólt lőtt, 0-1. 61. perc: Ruszint a büntető- területen felvágták, a 11-est Lelt értékesítette, 1-1. A mérkőzést végig támadó hazaiak a helyzetek sokaságát hagyták ki, míg a védekezés­sel törődő vendégek a kisvár- daiak egyetlen védelmi hibáját is kihasználták. A bajnokjelölt ellen gólok­kal nyerhetett volna a hazai csapat. Jók: Szőr, Czap, Branko­vics, Oláh. További eredmények: Sa­jóbábony-Abaújszántó 2-0 (1-0), Bors. Ép. Vol.-Edelény 0- 2 (0-0), Derecske-Olefin 1- 3 (1—2), Szerencs-Bélapát- falva 2-0 (1-0). A bajnokság állása: 1. B.újváros 2416 7 157-24 39 2. Rakamaz 2413 6 5 37-25 32 3. Szerencs 2411 6 733-22 28 4. Kisvárda 2411 6 738-29 28 5. Edelény 24 812 4 28-19 28 6. Mátészalka2411 5 835-2727 7. Nagvkálló 24 711 6 25-23 25 8. Bors. Ép. 24 9 6 9 28-29 24 9. H.szoboszló24 8 7 9 28-31 23 10. Olefin 24 7 9 829-35 23 11. Ózd 24 6 9 929-34 21 12. Derecske 24 8 51128-37 21 13. MVSC 24 7 71027-4321 14. Abaújsz. 24 7 413 35-44 18 15. S.bábony 24 5 415 21-35 14 16. B.apátfalva24 4 416 20-4112 Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Szerkesztők: Ésik Sándor, Páll Géza, Sipos Béla. ♦ Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Igazgatóhelyettes: Marinkás Kálmánná. ♦ Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3-5.4401. Postafiókszámok: lapkiadó 25; szerkesztőség 47. Telefon: (42) 11-277. Telex: 73-344. Telefax: 15-124. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetés: 10-150. Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Buda­pest (ISB), 1054 Budapest V., Báthory u. 7. III. em. 8. Telefon: 111-4475. Szerkesztőségvezető: Dombrovszky Ádám. Hírügynökségek: MTI/AP. ♦ Készült a Kelet-Magyarország fényszedő rend­szerén. Vezető tördelő: Csonka Zsolt ♦ Nyomtatás: Inform Stúdió Kft., Debrecen, Balmazújvárosi út 11., telefon: 52/13-101. Felelős vezető: Szabó Tamás ügyvezető igazgató. ♦ Terjeszti a Debre­ceni Postaigazgatóság, 4046 Debrecen, Bethlen u. 1 .Telefon: (06-52) 12-111. Igazgató: dr. Kovács József. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivatalokban, hírlapüzletekben, hírlapkézbesítőknél és a Hírlap-előfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/a közvetlenül, postautalványon vagy átutalással a Postabank Rt. 219-98636021.02799 pénzforgalmi jelzőszámra. ♦ Előfizetési díj egy hónapra 315 forint, negyedévre 945 forint, fél évre 1800 forint, egy évre 3.408 forint. (Az árak az áfát is tartalmazzák.) Az áruspéldányok ára mindennap egységesen 14,80 forint. A terjesztéssel kapcsolatos észrevételeket és javaslatokat a Postaigazgatóság és a postahivatalok intézik. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058.