Kelet-Magyarország, 1992. március (52. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-05 / 55. szám

1 ó Kelet-Magyarország SPORT 1992. március 5., csütörtök Ibráoy kieseti, Bakta még reménykedhet A labdarúgó Magyar Kupa eredményei Lemosták a Vasasról a krémet Labda nélküli küzdelem, akik bemutatják, a hazai Virtás (sötét mezben) és a bagi Kovács. BALÁZS ATTILA FELVÉTELE Ibrány, Baktaló- rántháza (KM — — K. Gy. — Mán) — Szerdán újabb mérkőzéseket ját­szottak a labdarúgó Magyar Kupában. Ibrányban, a szombaton köd miatt félbe­szakadt találkozó újraját­szására került sor, míg Bak- talórántházán — a 8 közé jutás első mérkőzésén — Bag csapata szerepelt. Eredmé­nyek. IBRÁNYI SZSE—SIÓFO­KI BÁNYÁSZ 1:3 (1:3, 1:1, 1:0). Ibrány, 1800 néző, v.: Szilágyi (Nyilas, Szabó I.). IBRÄNY: Vattai — Szirá- ki, Ignácz, Gyöngyösi, Her­mann — Zsiga, Bárdi, Szen­tesi, Kató — Nikhádi, Papp. Edző: Hermann László. SIÓFOK: Biró — Keszeg, Kolovits, Olajos, Zsadányi — Varsányi, Gregor, Meksz, Duró — Kámán, Fischer. Ed­ző: Varga István. CSERE: Varsányi helyett Máriási a 65., Kámán he­lyett Kirohmayer a 77., Szi- ráki helyett Dajka a 78., Zsiga helyett Mátyás a 105. percben. GÓLSZERZŐ: Bárdi a 42., Gregor (11-esből) a 48., Ko­lovits a 102., Fischer a 105. percben. SÁRGA LAP: Hermann a 7., Fischer a 47., Meksz a 89. percben. SZÖGLETARANY: 7:2 (4:1) a Siófok javára. Nyíltsisakos játékai kez­dődött a mérkőzés. A hazai csapat lépett fel támadólag, a Bányász védekezésre szo­rult. Negyedóra elteltével az NB I-es csapat vette át az irányítást, ettől kezdve mindkét oldalon akadtak helyzetek. A 22. percben már gólt kiáltott a közönség, de Kató 22 m-es lövését bravúrral tenyerelte szögletre Biró. A félidő hajrájában Zsadányi a kapufát találta el, majd a 42. percben vezetést szerzett az Ibrány. Papp remek labdával szöktette Bárdit, a csokolá­déképű fiú 18 m-röl rászúr­ta a labdát, amely Bírót is megtréfálva a léc alá vágó­dott, 1:0. Fordulás után hamar egyenlített a Siófok. A 16-os jobb oldalánál Hermann és Varsányi azo­nos helyzetben ütközött, mindenki meglepetésére Szi­lágyi 11-est ítélt, amelyet Gregor a kapu jobb oldalá­ba helyezett, 1:1. A második félidőben küz­delmes csata zajlott, további gól nem született, így hosz- szabbításra került sor. A sé­rültektől foltozott kiscsapat, hiába küzdött hősiesen, a rutinos ellenfél Kolovits majd Fischer révén két gólt szerzett, ezzel eldöntötte a továbbjutást. JÓK: Vattai, Ignácz, Her­mann, Bárdi, Papp, ill. Ke­szeg, Kolovits, Zsadányi, Meksz, Fischer. BAKTALÓRÁNTHAZA— BAGI FC 2:2 (0:0). Bakta- lórántháza, 2 ezer néző, v.: Varga S. (Marosvári, Zvo- lenszky). BAKTALÓRÁNTHAZA: Tóth A. — Borza, Kozma, Horváth, Barnucz — Tóth I., Maries, Kapin — Soós, Gdo­HARASZTOSI PAL FELVETELE Nyíregyháza (KM — K. Gy.) — Négy ember — négy kü­lönböző generáció. A nyír­egyházi stadion klubjában találkoztak az elmúlt napok­ban a rég- és a közelmúlt nyíregyházi labdarúgói. Az NYVSC-szakosztály vezeté­se vendégül látta a meghí­vottakat, majd „Örökös tag” elnevezéssel, igazolvánnyal láttak el hatvan volt játé­kost, ami a mérkőzések díj­talan megtekintésére jogosít. Képünkön balról jobbra: Pokrovenszki Pál, Bakos Bé­la, Gajdos Gábor, Szekré­nyes András. Manchester (AP) — Csak- megrendezését. Robert At- nem 100 millió dolláros, kor- kins brit sportminiszter be- mánygaranciával a birtoká- jelentése szerint a település ban Manchester városa hi- akkor is felépíti a 80 ezer. vatalosan is bejelentette, férőhelyesre tervezett új sta- hogy megpályázza a 2000-ik diont, ha a rendezés jogát évi nyári Olimpiai játékok nem nyerik el. krimi Hamburg (DPA) — „Ez egy krimi, aminek szerzője a sport” —; jellemzi Edwin Kleis (43) egykori nyugatné­met élsportoló új könyvét a DPA német hírügynökség. A „Keserű győzelem” szerzője az 1970-es években sikeres kalapácsvető volt: 1972-ben és 1974-ben német bajnok lett, indult az 1972-es mün­cheni és az 1976-os montreali olimpián. A hamburgi kiadónál 50 ezer példányban megjelent, a bűnügyi regény minden „kellékével” rendelkező mű bizonyára nagy sikert arat majd az olvasók körében. Főszereplője Sven Lucas, pályafutása befejezése előtt álló gereiyhajító, akit igaz­ságtalanul doppingolással vádolnak. A sportoló nem tehet mást, magánnyomozás­ba kezd: ki terjeszti ezt ró­la. Kutatása során több olyan helyre jut el — az üz­leti körök, edzők, sportolók világában —, ahol a tiltott szerekkel foglalkoznak. Meg­rázó élményt jelent számára egy, az öngyilkosságba me­nekülő magasugró esete. Mindezt érdekesen, képsze­rűen ábrázolja a sportolóból lett író, akivel a DPA inter­jút készített. Igor jól mutatkozott be A sötét mezes Aödrahmanovnak nem okozott gondot a két* tagú fővárosi sánc. balAzs attila felvétele vin, Virtás. Edző: Gajdos Gábor. BAGI FC: Rózner — Kin­cses, Kovács, Metzger, Pus­kás — Cseke, Huszárik, Nagy — Mundi, Győri, Tamás. Edző: Both József. CSERE: Tamás helyett Ge­rendás az 57., Puskás helyett Lipcsei a 68., Virtás helyett Benkő a 79. percben. GÓLSZERZŐ: Gdovin a 65., Mundi a 73., Borza (ön­gól) a 76., Maries a 81. perc­ben. SÁRGA LAP: Nagy a 36. percben. SZÖGLETARANY: 7:6 (3:4) a Baktalórántháza ja­vára. Nagy érdeklődés kísérte a kért csapat találkozóját. Már a 3. percben örülhetett vol­na a közönség, de Soós el­puskázta a helyzetet. Ne­gyedóra elteltével kiegyenlí­tett játék folyt, a hazaiak lelkesebben, a vendégek tervszerűbben játszottak. Szünet után elkezdődött a gólszüret, s ebben egyenlő­en vették ki részüket a csa­ljatok. A 65. percben Soós a jobb oldalról középre ívelt, Gdovin ügyesen lefordult őrzőjéről, s 8 m-ről a bal sarokba lőtte a labdát, 1:0. A 73. percben egyenlítet­tek a vendégek. Ezúttal Huszárik ívelt a hazai kapu elé, a felugró Mundi 10 m-ről fejelt a bal sarokba, 1:1. Három perccel később már vezetett az NB Il-es csapat. Metzger jobb oldali szög­lete után kavarodás támadt a hazai kapunál, végül Bor­záról a saját kapuba került a pettyes, 1:2. A 81. percben egyenlített a Bakta. Soós ezúttal a bal oldalon lépett ki, kapura lőtt, a visz- szapattanó labdát Maries 12 m-ről vágta a kapu köze­pébe, 2:2. JÓK: Kozma, Maries, Ka­pin, ill. Huszárik, Mundi, Győri. Mai műsor TEREMFOCI. Bereg Kupa, vásárosnaményi sportcsar­nok, 13,00. Nyíregyháza (KM — Mán) — Véget ért a házasság az NYVSC és a BIM-Trade kö­zött, így a röplabdások ismét csak „vasutasként” léptek pályára szerdán délután. Az elsőosztályú férfibajnokság legjobb négy közé jutásáért a Vasas ellen kezdték meg a két győzelemig tartó soro­zatot. NYVSC—FABULON-VA­SAS 3:0 (4, 5, 3). Bujtosi csarnok, 300 néző, v.: Békési, Babati. NYVSC: Nyúl, Nagy- pál, Abdrahmanov, Sztyepa- nok, Batai, Szilágyi I. Edző: Balázs István. Vasas; Spa- csenkó, Schmidli, Nagy, Sza­bó, Győri, Reviakine. Csere: Frecot, Veréb, Urbán, Do- mán. Edző: Marász János. I. JÁTSZMA (0:1, 11:1, 13:4). A vendégek szerezték az első pontot, aztán jó ideig csak asszisztáltak. A játszma vége felé egy pillanatig ki­engedtek a nyíregyháziak, de csak két pontot engedélyez­tek a Vasasnak, és tizenkét perc alatt hozták a szettet. II. JÁTSZMA (0:3, 10:3, 12:5). A szett eleji három pont ellenére a fővárosiak sem gondolhatták komolyan, hogy esélyük lehet. A ha­zaiak visszaálltak az előző játékrész hullámhosszára, és simán nyertek. III. JÁTSZMA (2:1, 7:2, 9:3). A tét már csak annyi lehetett, hogy egy órán belül véget ér-e a találkozó. Végül így lett, és a közönség vas­tapssal jutalmazta a nyír­egyháziak teljesítményét. Az előjelekkel most nem volt baj. Sok minden rende­ződött, ha nem is oldódott meg a csapat körül. Emellett a visszavágás is fűthette a hazaiakat, hiszen az alapbaj­nokságban kétszer is a fővá­rosiak nyertek. Végül sike­rült bosszút állni, sőt úgy ka­pott ki a fővárosi együttes, hogy egy játszmanyerésre való pontot sem tudott össze­gyűjteni. Azért, mert a ha­zaiak minden tekintet­ben felülmúlták ellenfelüket, nagyszerűen védekeztek a hálónál, és mezőnyben egy­aránt, jók voltak az .előkészí­tések, és eredményesek a be­fejezések. Egyszóval nagyon megverték a Vasast. Remél­hetőleg ennek lélektani elő­nyével utaznak majd pénte­ken Budapestre, a második találkozóra. A hazaiaknál jól mutatkozott be a Kijevből igazolt Abdrahmanov. „Ifjú reménységek" Czene, az ifikapus Kisvárda (KM — Abonyi I.) — Hogy Czene Csa­ba, a KSE ifjúsági csapatának kapu­sa tehetséges futballista, ahhoz nem fér kétség. Nem­csak azért, mert már ne­gyedik éve Kisvárdán véd, hanem azért is, mert az el­múlt évben három alka,- lommal is őrizte a megyei ifjúsági válogatott hálóját és ígértek neki egy meghí­vót a Tisza-csoport területi válogatottjába is. Persze a tiszaberceli fiatalembernek volt kitől örökölnie, hisz apja az NB II-ben, Mezőtú­ron védett valamikor. Bár, mint mondja, nem igazán kapustermet, még csak 177 cm, de ebbéli hiá­nyosságát rengeteg edzéssel próbálja pótolni, hogy mi­nél ruganyosabb legyen. Ebben segítségére van ed­zője, Veres István is, aki nagyon sokat foglalkozott vele, így sokat köszönhet neki. Erénye viszont a lab­dabiztonság és a védelem irányítása. A futballon kívül az idén komoly megmérettetés vár Csabára, hisz érettségire készül a Császy László Szakközépiskola számviteli tagozatán. Bár csak köze­pes tanuló, azért bízik ben­ne, hogy itt is helyt tud majd állni. Érettségi után dolgozni és védeni szeret­ne egy jó csapatban. Ha a KSE igényt tart rá, szíve­sen marad, ha nem, akkor megpróbálja szülőfaluja környékén. Miután imádja a focit és tehetséget is érez magában, mindenképpen szeretne va­lamilyen komolyabb ered­ményt elérni. Még akkor is, ha megítélése szerint Szabolcs messze esik a ma­gyar labdarúgás vérkerin­gésétől és így nehezebben figyelnek fel a tehetségek­re ... Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Olvasószerkesztők: Ésik Sándor, Páll Géza. Tervezőszerkesztők: Csonka Zsolt, Sipos Béla. Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB) 1054 Budapest V., Báthory u. 7. III. em. 8. Telefon: 111-4475. Szerkesztőség vezető: Görömbölyi László. Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401. Postafiókszá- mok: lapkiadó 25; szerkesztőség 47. Telefon: (42) 11-277. Telex: 73-344. Telefax: 16-624. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetés: 10-150. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza, Árok u. 15. Felelős vezető: Görbedi László mb. igazgató. Terjeszti a Debreceni Postaigazgatóság, 4046 Debrecen, Bethlen u. 1. Telefon: (06-52) 12-111. Igazgató: dr. Kovács József. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivatalokban, hírlapüzletekben, híríapkézbesítőnél és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/a közvetlenül, postautalványon vagy átutalással a Postabank Rt. 219-98636021.02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 249 forint, negyedévre 747 forint, fél évre 1494 forint, egy évre 2988 forint. Az áruspéldányok ára mindennap egységesen 9,90 forint. A terjesztéssel kapcsolatos észrevételeket és javaslatokat a Postaigazgatóság és a postahivatalok intézik. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. Indexszám: 25059 HU ISSN 0133-2058. Örökös tagok Sport­m mm h ' jp Kj W __M ■