Kelet-Magyarország, 1992. március (52. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-16 / 64. szám

1992. március 16., hétfő SPORT Kelet-Magyarországi 11 Detektet kapott a Volán A böjti szelek a győzelmet is meghozták A nyíregyházi Mészáros a gó (lövés pillanatában. BALÁZS ATTILA FELVÉTELE Nyíregyháza (KM — G. Dézsi Mária) — Szombaton, a Bujtosi Szabadidő Csarnokban győ­zelemmel fejezte be a kézi­labda-bajnokság második szakaszát az NYVSC NB I-es férfi csapata. Sajnos, a Tisza Volán ellen megszerzett két pont is kevés volt ahhoz, hogy csoportjuk negyedik helyéről feljebb jussanak. így a március 20-án kezdődő harmadik körben a Komlói Bányász otthonában vendé­geskednek. A két nyert meccsig tartó sorozatban az 5—8. helyért mérkőznek a csapatok. NYVSC—TISZA VOLÁN SC 27:25 (14:11). Bujtosi Sza­badidő Csarnok, 1200 néző, v.: Ambrus, Hummel. NYVSC: Szabó — Helinger 4, Bácsi 2, Kerekes 3, Kun 3, JANKOVICS 5, Mészáros 1. Csere. KRASZNIJ 9 1, BOCZÁK (kapus), Medve, Zeitler. Edző: Rácz Sándor. Tisza Volán: Fekete — Bá­rány 6 1, Ördög 1. BARTÓK 10 1, Sándor, Oszlánczi, Me­zei 4. Csere: DOBOS (kapus), Tenke 3, Szepes, Avar 1, Te­lek. Edző: Kővári Árpád. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Kétméteresek: 1 1, ill. 3 2. Az első percek legnagyobb eseménye — néhány gól mel­lett — az volt, hogy az ered­ményjelző tábla ismét elrom­lott, és egy — a kapu mellett levágódó — bomba eltalálta az éppen exponáló fotóst. A későbbiekben Kun szemfüles gólja, majd a hazaiakra fél perc alatt kiosztott két sárga lap „piszkálta” fel a nézőket. A félidő derekán dadogott a játékosok kezében a labda, ziccerek sora maradt ki mindkét oldalon, de úgy is lehet mondani, hogy a kapu­sok remekül védtek. Az utol­só percben Szabó, a nyíregy­háziak hálóőre a nyakával „hárított” egy erős lövést, minek következtében Boczák váltotta fel a kapuban. 30 éy a sportpályákon Beszélgetés egy búcsúmérközés ürügyén Nyíregyháza (KM — G. Dézsi M.) — Egy egyéni­ség ismét elköszönt. Laka­tos Zsuzsa szombaton, a soros bajnoki találkozón játszott utoljára a Taurus NB Il-es női tekecsapatá­ban. 30 évi aktív sportolás után akasztotta szögre a sportfelszerelést. Neve az újságok lapjairól, alakja a sportpályákról nagyon hiá­nyozni fog. Megszoktuk már az évek során, hogy mindig számíthattunk rá, a játékostársak bíztak ben­ne, felnéztek rá, a fiata­loknak önbizalmat adott a jelenléte. És ő mégis úgy döntött, búcsúzik a rend­szeres edzésektől, a játék­tól, átadja a helyét az utánpótlásnak. — Nehéz elhatározás volt, de most nyugodt szívvel adom át a helyem a fiata­labbaknak. Én már eleget játszottam, nekik is rutint kell szerezniük, hogy iga­zán jó játékosok lehesse­nek. — Nem várhattál volna még egy kicsit, hisz a teke olyan sportág, amely nincs korhoz kötve? — Nem emiatt, és nem is az eredménytelenség mi­att fejezem be — hisz még elég jól megy a játék —, hanem az vezetett, hogy egyszer úgyis abba kell hagyni. A munkahely is egész embert kíván, a sportban is teljesíteni kell, nehéz ma már ennek meg­felelni. — Mindenesetre neked eddig sikerült. Röviden el­mondanád, milyen sport­múltat takar ez a 30 év? — 15 év röplabdát és 15 év tekét. Még a középis­kolában kezdtem el a rö­pít, majd a Nyíregyházi Spartacus NB Il-es, később — három éven át — NB I­es csapatában játszottam. A Taurus elődjében, a Pál­ma SC-ben hagytam abba a versenyzést. Akkor egy év kihagyás után úgy gon­doltam, a teke lesz az a sport, amit levezetésként űzök egy darabig, de hogy 15 év lesz belőle, azt„ál­momban sem gondoltam. — Hát az biztos, hogy ezt nem sokan tudnák nőtársa­id közül utánad csinálni! De hogyan tovább? Csak nem a munkádnak fogsz ezentúl élni? — Arra is oda kell fi­gyelni, de azért a tekétől sem fogok elszakadni. To­vábbra is a csapat mellett maradok, mint technikai ügyintéző, sőt tagja va­gyok a Taurus SC elnök­ségének is. — És milyen emlékeket hagyott benned a búcsúmér­kőzés? Nagyon izgultál? — Egyáltalán nem, csak azért szorítottam, hogy egy jó eredménnyel kö­szönjek el, és ez a 421 fá­val sikerült is. Mindent köszönök a lányoknak és a Taurus vezetésének. Még találkozunk! JÓK KÖZÖTT A LEGJOBB A PÁRIZS - FOKVÁROS RALLYE ELSŐ HÁROM HELYÉN: ÉRTÉKESÍTÉS, MÁRKASZERVIZ, LÍZING MITSUBISHI DUNA INTERSERVICE Azonnali szállítással, raktárról kínáljuk a Mitsubishi haszongépjárművek 6 alaptípusának 27 változatát 3 év vagy 100 000 km teljes műszaki és 6 év korrózió elleni garanciával. Címünk: 1037 Budapest, Zay u 24. Tel.:188-9175 Tel./Fax: 188-9176 Megrendelhető még: KTF Kft. 4400 Nyíregyháza, Géza u. 8-16. Tel.: (42) 12-622/36 A MITSUBISHI MOTOKS A szünet után Bartók, a vendégek válogatott átlövő­je „mesterhármassal” indí­tott, és kiegyenlített. Sőt, nemsokára a Tisza Volán a vezetést is átvette. Jankovics „emberrel együtt” lőtt gólt, majd az NYVSC kettős em­berelőnyhöz jutott, de játé­kosai megijedtek a lehető­ségtől, nem tudták értékesí­teni a helyzeteket. Ekkor Rácz edző Bácsit ráállította a Tisza-partiak dobógépére, Bartókra, és innen kezdve a hazaiak végre azt játszották, amit tudnak. Boczák szenzá­ciós védéseivel és Krasznij hálószaggató góljaival 23 Tű­re módosult az eredmény. A vége előtt három perccel még feléledtek a vendégek, de már nem tudták megfor­dítani a mérkőzést. RÁCZ SÁNDOR (NYVSC): A múlt heti meccs miatt a padlóról kellett felállnunk. Ha a játéknak nem is, de a győzelemnek örülök. KŐVÁRI ÁRPÁI) (Tisza Volán): Elaludtuk mindkét félidő közepét, ezzel a fiatal — sorsdöntő helyzetekben hibázó — csapatunk sanszot adott a nyíregyháziaknak a győzelemre. A Pécs már 2:0-ra vezet Nyíregyháza (KM — Molnár Béla) — A Nyíregyházi Sotex Tanárképző NB I-es férfi ko­sárlabdacsapata szombaton lejátszotta a Pécsi PTSE el­len három nyert meccsig tartó sorozat második ta­lálkozóját. A hosszú utazás ellenére — Pécsett volt a mérkőzés — az első félidőt hárompontos előnnyel zár­ták, de a második játék­részben szoros küzdelemben alulmaradtak. Így az állás jelenleg 2:0 a Postás javára. A harmadik mérkőzésre március 21-én, szombaton Nyíregyházán kerül sor. PÉCSI PTSE—NYH. SO­TEX TK 90:87 (39:42). Pécs, 200 néző, v.: Péter, Forrai. Sotex TK: Szemerszki 7'3, TARASZOV 36 3. Bede 9 3, Skurin 19, SZALAI 14. Cse­re: Kis, Sitku 2. Edző: Schreiber József, Kovács Ti­bor. Az eredmény alakulása: 6. perc: 9:7, 13. p.: 23:23. 16. p.: 29:35, 25. p.: 51:44, 30. p.: 66:62, 38. p.: 80:80, 40. p.: 86:87! A vendégeknél beszállt a játékba Skurin és Sitku is, bár mindketten érezték még a sérülésüket. A hazaiak hárompontos kosárral kezd­tek. de Taraszov, Bede és Szalai révén fordított a ven­dégegyüttes. A főiskolások védekezése akadozott, de a félidő így is jól alakult. A második játékrészben vil­lámrajtot vett a Postás, kü­lönösen Rab és Varasdi szórta a kosarakat. Szalai révén egyenlő az állás, de a hazaiak távoli dobói hihe­tetlenül jól dobtak. Taraszov fáradhatatlan, csere nélkül játszik, mégis sorozatban hozta a pontokat, de egyik csapat sem tudott elhúzni. Az utolsó percben büntetők­kel még vezetett a vendég gárda, de a játékvezetők 10 másodpercen belül egy tá­madó és egy szándékos hi­bát ítéltek a Sotex TK el­len, s ezt már nem lehetett ellensúlyozni. A nyírségiek közül Taraszov és Szalai já­téka felelt meg az elvárá­soknak. SCHREIBER JÓZSEF: A sérüléseik és betegségek mi­att nyilvánvalóan a csapat fizikai állapota romlott, eb­ből következően a gyors já­tékunkat nem tudtuk ér­vényre juttatni. A játékve­zetők döntő helyzetekben hi­báztak a kárunkra. Rangadót nyert Baktalórántháza Megyei I. osztály Nyíregyháza (KM — D. M.) — Jól ! sikerült a Bakta- | lórántháza kupa-1 J főpróbája. Négy góllal terhelték meg a Nagy- kálló kapuját, ezzel túl van­nak a 60. találaton. Gólzápo­ros mérkőzést láthattak Zá­honyban a nézők, a nagy adok-kapokból a hazaiak ke­rültek ki győztesen. Feltá­madt a Nagyecsed és a Csen- ger, nagy arányú győzelmeik­kel örvendeztették meg fázós szurkolóikat. Összességében az otthon játszó csapatok si­kerét hozta a forduló, mely­ben nyolc együttes gólképte­lennek bizonyult. BAKTALÓRÁNTHÁZA— NAGYKÁLLÓ 4:2 (1:2), Bak­talórántháza, 500 néző, v.: Márta. Baktalórántháza: Vir- tázs I. — Tóth, Horváth, Kozma, Barnucz, Borza, Sós, Kapin, Maries, Gdovin, Vir- tázs II. (Benkő). Edző: Gaj­dos Gábor. Nagykálló: Cziot- ka — Viszokai, Horváth, Ku- lánda, Kigyósi, Farkas, Be- rettyán, Krasznai, Vágó, Tóth (Katona), Kaszab. Edző: Farkas Béla. Rangadóhoz méltó, jó mérkőzés. Gól: Gdovin 2, Barnucz, Maries illetve Vágó, Krasznai. KÓTAJ—ÜJFEHÉRTÓ 0:0. Kótaj, 200 néző, v.: Szlomo- nóczki. Kótaj: Hegyes — Ranyhóczki (Sziszák), Kor- soveczki, Harsányi, Sánta, Lingl, Müller (Fogarasi), Mi- hályfalvi, Tóth (Bak), Ádámszki, Ferkó. Edző: Ma- dalina György. Újfehértó: Cziotka — Lácza I., Kosko- vits, Lácza II., Lácza III., Papp, Kukk, Urr, Szalóki, Ludánszki, Lácza IV. Edző: Kukk Zoltán. CSENGEK—NYÍRBÁTOR 4:0 (1:0). Csenger, 300 néző, v.: Bodnár. Csenger: Mándi — Juhász P., Petrich, Juhász J., Osváth (Fehér), Dindili- gán, Tóth, Herczeg, Eszenyi, Szilágyi, Rózsa. Edző: Mold­vai János. Nyírbátor: Sza­kács — Erdei, Szegedi, Tóth, Lukács, Sachinger, Magyar (Munkácsi T.), Simái, Szilá­gyi, Bécsi (Szabó), Szpodnyi. Edző: Unchiász. Nagy ira­mú mérkőzés. Gól: Szilágyi S. 2, Eszenyi, Rózsa. SÉNYÖ—IBRÁNY 2:0 (0:0). Sényő, 200 néző, v.: Nagy. Sényő: Rapcsák — Mészáros, Szikszai, Rubóczki, Valér, Szobonya, Mónus, Bunkóczi, Balogh, Kanyári (Pataki), Il­lák (Knoblak). Edző: Kiss Miklós. Ibrány: Vattai — Szi- ráki, Ignácz, Herman, Gyön­gyösi, Bárdi, Darai, Szentesi, Kató, Nikhádi, Pap. Edző: Herman László. Megérdemelt hazai győzelem. Gól: Mónus, Knoblak. ZÁHONY—FEHÉRGYAR­MAT 5:3 (1:2). Záhony, 300 néző, v.: Hekmann. Záhony: Rácz — Szabó, Hajdú, Vass, Hegedűs Z„ Balázsi, Hege­dűs I., Győri (Gerzanics), Onder (Galgóczi), Márton, Pokol. Edző: Karasz Lajos. Fehérgyarmat: Czompa (Varga) — Juhász A. (Piros), Kiss, Cserepes, Kosán, Ür (Batár), Szabó, Juhász Zs., Gyüre, Lőrincz, Domokos. Edző: Tapasztó' Ferenc. For­dulatokban ' .bő.vélkédő, jó- iramú- mérkőzésen' njrert a hazai csapat. Gól: Hegedűs I. , Pokol, Márton, Balázsi, Galgóczi, illetve Domokos 2, Kiss. NYÍRKÁRÁSZ—NYÍRTE­LEK 2:0 (0:0). Nyírkárász, 250 néző, v. Tamaskovits, Nyírkárász: Tóth J. — Tóth J. , Kántor, Nyerges, Tóth L., Pogorilják (Kapin L.), Pető, Rácz (Fecsku), Oláh, Szántó, Kontra (Nagy). Edző: Komá­romi György. Nyírtelek: Szőr — Joó, Dankó, Horváth, Veres (Setét), Puki, Smiling (Farkas), Hudák, Muri, Lu­kács (Bertli), Szekrényes. Edző: Hudák Mihály. Jó já­tékkal tartotta otthon a két pontot a hazai csapat. Gól: Tóth J„ Tóth L. TISZALÖK—KISLÉTA 0:0. Tiszalök, 300 néző, v.: Du­dás. Tiszalök: Szőlősi — Aszalós, Gál, Szurkos, Su- haji. Marozs, Csatlós, Pen- the, Vass, Péntek, Losonczi (Zsoldos). Edző: Csáki Mik­lós és Bugya Ferenc. Kislé- ta: Andrejov — Szőke (Herczku), Magyar, Papp, Nyisztor, Bihari, Ujfalusi (Orgován), Illés, Torna, Föl- desi, Rézműves. Edző ^Pa­taki László. A hazai csapat akarását a lelkes vendégek ügyesen fékezték le. NAGYECSED—TYÚKOD 3:0 (2:0). Nagyecsed, 300 né­ző, V.: Varga. Nagyecsed: Andrejcsák — Gila, Tarcsa G„ Biró, Fácska, Bujáki, Tarcsa B., Bejer, Petrohai (Kosa), Kulik, Képíró (Fe­hér). Edző: Kovács László. Tvukod: Kiss Zs. — Péter, Loredán, Kasu, Tordai (Ma­gos), Fekete, Vaszusz, Szup- rák. (Bocsi), Vaszil, Kiss J. (Kiss Cs.), Kertész. Edző: Berki Béla. Kitűnő játékkal megérdemelt hazai siker született. Gól: Kulik 2, Kép­író. a bajnokság Állasa 1. Nagykálló 17 14 1 2 40-12 29 2. Bl.-háza 17 11 3 3 61-22 25 3. sényő 17 10 4 3 34-12 24 4. Kisléta »7 10 4 3 28-16 24 5. Záhony 17 8 5 4 43-23 21 6. Tiszalök 17 9 3 5 26-26 21 7. Nyírkárász 17 8 2 7 22-26 18 8. Üjfehértó 17 6 5 6 27-23 17 9. Ibrány 17 7 3 7 25-24 17 10. F.-gyarmat 17 7 — 10 32-41 14 11: Nyírtelek 17 4 5 8 22-31 13 12. Nyírbátor 17 5 3 9 19-30 13 13. Csenger 17 3 4 10 13-24 10 14. Tyúkod 17 3 3 11 19-41 9 15. Kótaj 17 3 3 11 12-43 9 16. Nagyecsed 17 2 4 11 22-50 8 Krocskó kikapott — a fedettpályás bajnokságon Érd (MTI) — Az idei fedettpályás versenyeken eddig kétszer találkozott egymással az or­szágos bajnokságon döntőbe jutott két teniszező. Egyszer Nagy Viktor, egyszer pedig Krocskó József győzött. Nagy Viktor ezúttal Érden bomba­formában játszott, biztosan nyerte el a Kádár-Trans Ku­pát. A párosak döntője izgal­mas csatát hozott. A szoros első két játszma után úgy tűnt, a saját pályájukon ját­szó Kircbkopf, Réthelyi ket­tős győz, hiszen a döntő szettben 2:0-ra elhúztak. Am végül is rövidítésben győzött a tapasztaltabb Hornok, Ke­resztes kettős. DÖNTÖK: férfi egyes: Nagy Viktor (Vasas)—Krocskó Jó­zsef (NYVSC) 6:3, 6:4. Férfi páros: Hornok Mik­lós, Keresztes Krisztián (BSE)—Kirchkopf Zoltán, Réthelyi László (PÁRA) 6:4, 6:7, 7:6.