Kelet-Magyarország, 1991. november (51. évfolyam, 256-281. szám)

1991-11-11 / 264. szám

1991. november 11., hétfő SPORT Kelet-Magyarország 1 1 Igazán szép volt, fiúk! Étszállás az andorrai gépre Nagyszerű játék, biztos győzelem Nagypál és Nyúl kettős sánca várta Racaru labdáját. Balázs attila felvétele Nyíregyháza (KM — Mán László) — A kézilabdameccs nagyszerű alap­hangulatot adott izombaton este a röplabda CEK-visszavágó előtt. Énéi­től is bizakodva várták a nérkőzést a mieink, hiszen íz első találkozón idegenben íyerni tudtak 3:l-re. Így nár csak rajtuk múlott, hogy ikerül-e a nagy bravúr, be­ütni a második fordulóba. mészáros Miklós, a kézisek (y úró ja nyugodtan várta a neccset, hiszen ő már meg- ilmodta az eredményt, azt, iogy győzni fog a csapat. Az lmoknak pedig hinni kell, igyanis a craiovai találkozó lőtt Nagy Attila bizonyult negbízható álmodozónak, s kkor bejött a jóslat. NYVSC-BIM TRADE— NIVERSITATEA CRAIOVA :0 (5, 9, 13). Bujtosi Szabad- dő Csarnok, háromezer né- ő, v.: Hoffmeister (osztrák), lorváth. NYVSC: Nagy, Ba- ai, Nyúl, Nagypál, Szilágyi, Iztyepanok. Csere: Varga, dezei, Zajácz. Edző: Balázs stván. Craiova: Georgescu, Tásuica, Dudás, Margineau, ltoian, Groza. Cs.: Racaru, Jobre. Edző: Constantin Chi- iga. I. JÁTSZMA (0:2, 4:2, 9:3, :5). Román pontokkal indult visszavágó, ám 0:2 után be­ndultak a mieink. Nagysze- űen nyitottak (főként Nagy- iái és Batai), a jó szervák :övetkezményeként a vendé­lek nem tudtak első szán- ékből hatékonyan támadni, lem úgy a hazaiak, akik ki- űnő akciókkal gyűjtögették pontokat, és magabiztosan ózták az első szettet. II. JÁTSZMA (0:3, 4:4, 9:4, 0:7, 12:9). Nem tett jót ne- ünk a pihenő, leült a csa- at, így a craiovaiak három onttal elhúztak. Tovább zonban nem tudtak, mert jra felpörgött a hazai együttes- A kitűnő nyi- tásfogadások eredményeként szebbnél szebb támadásokat vezettek és fejeztek be pon­tosan. Aztán 12:7-nél égy pi­cit leálltak, a gyengébb sáncmunka két vendégpontot eredményezett. Majd ismét jöttek az ászok, ebben a já­tékrészben főként Nyúl szer­váit kimagaslóan, és a jó nyitások meghozták az ered­ményt. A játszma elnyerése egyben már a továbbjutást is jelentette. III. JÁTSZMA (0:1, 3:1, 3:3, 6:3, 6:7, 9:9, 14:9, 14:13). Tulajdonképpen akár három szettet is elveszíthettek volna a hazaiak, a siker már meg­született. Az utolsó játék­részben tudat alatt talán egy kicsit ki is engedtek a mieink, ezért volt ilyen szo­ros az eredmény. Pályára léphetett Varga, Mezei és Zajácz is, de a győzelem csak nem akart összejönni. Sőt, meccslabda után a ven­dégek' felzárkóztak 14:13-ra. Még ekkor sem volt különö­sebben nagy az izgalom, hi­szen autót nyitottak a vendé­gek, majd egy hosszú labda­menet végén pályán kívülre ütötték a labdát. Jöhettek a pezsgők, megvolt a meccs. A papírforma hazai sikert ígért, ám nem tűnt könnyű­nek a visszavágó. Egyrészt a román kupagyőztes jobb csa­pat annál, mint amit ottho­nában produkált, másfelől a nyíregyháziaknak nem iga­zán ment eddig a játék a bujtosi csarnokbán. Mosta­náig, mert a szombati telje­sítmény megszakította ezt a rossz sorozatot. A játék min­den elemében azt nyújtották a mieink, amit mindig sze­retnénk látni. A ragyogó nyi­tásokkal kevés esélyt adtak az ellenfélnek a jó támadás­szervezéshez. Amikor eddig mégis eljutottak, ott volt a nagyszerű sánc, ha pedig ezen is átjött a labda, követ­kezett a labdamentő mezőny­munka. És támadhattak, mégpedig legtöbbször igen eredményesen. Amikor úgy adódott, parkettabontó bom­bákkal, ha úgy lehetett, rafi­nált ejtésekkel, vagy éppen okos sáncrahúzásokkal. ösz- szességében rövid időszakok­tól eltekintve nagyszerűen, látványosan játszottak a mieink. A vendégek? Bizo­nyára jó csapat a craiovai, ám egy együttes mindig annyit tud játszani, ameny- nyit az ellenfél megenged. Szombaton pedig a nyíregy­háziak alig engedték szóhoz, pontosabban játékhoz az egyetemistákat- Űk voltak a hallgatók, mi pedig az egye­temi tanárok. A győzelem a második fordulót jelentette, ahol nagy valószínűséggel andorrai ellenfél követke­zik. Remélhetőleg ilyen já­tékkal, és eredményességgel. 1 legjobb támadás a védekezés? :ontos kőt pont a riválistól Az ötgólos Jankó vies Baruta (3-as) és Papp L. segédleté­vel a földre került. Ám a labdát itt sem engedte el, ez a nagy akarás jellemezte a nyíregyháziakat. BALÁZS ATTILA FELVÉTELE | Nyíregyháza (KM I — mán) — Még ff ' a lépcsőkön is ül- / tek, olyan sokan----------- voltak kíváncsiak bujtosi sportszombat első őadására, a bajnoki kézi- ibda mérkőzésre, amelyen a azaiak egy sikeres Pécs él­ni találkozót követően fo- idták a komlóiakat. Faludi Hhály együttesével szem- sn volt törleszteni való, hi- :en Komlón nagyon kikap- ik a mieink. A találkozó őtt, az öltözőben Rác£ Sán- br á türelmes játékra hívta ■1 játékosai figyelmét. Ar­1, hogy ne engedjék rohan- i a vendégeket, mert az a amlóiak fegyvere. NYVSC BIM Trade—Kom- 25:19 (13:8). Bujtosi Sza- ididő Csarnok, háromezer ;ző, v.: Soltész, dr. Soós. YVSC: Bozák — Mészáros Jankovics 5, Medve 1, Ké­kes 3, Hellinger 3, Bácsi 2. . Cs.: Szabó (kapus), rasznij 3, Berényi 2, Zeit- r. Edző: Rácz Sándor. omló: Sevcov — Szentes, íruta 1, Tolsztih 1, Keszt- :lyi 4, Papp L- 4, Czakó 1. Kulcsár (kapus), Takács, ipp G., Bognár 7/4, Burán Edző: Faludi Mihály. KidZ- ások: 14, illetve 4 perc. étméteresek: 3 2, illetve 6 4. Pár percnyi góltalanság án a vendégek találtak elő- ör a kapuba, utána két- er Szergej. Ezt követően 4:2-re megugrottak a kom­lóiak, de ismét eredményes volt a moldáviai óriás. Az­tán a 12. percben kettős em­berelőnyhöz jutottak a ven­dégek, de a döntő pillanatok­ban jól küzdöttek a mieink, sőt Jankovics gólt is tudott lőni, amire csak eggyel vála­szoltak a baranyaiak. A 22. percben, a beindult Bácsi, Baczák kitűnő indítá­sával 7:7-nél egyenlített és elkezdtünk igazán- játszani. Kerekes, Bácsi, Jankovics egyaránt a komlói kapuba talált, a félidő végén pedig Mészáros növelte az előnyt, amely immár ötgólos volt. Szünet után ott folytatta a csapat, ahol abbahagyta, Be­rényi, Bácsi és Hellinger fel­váltva lőtték a gólokat, így a- 10. percben már 20:10-re vezetett a csapat. Sajnos, ezután egy kicsit megeléged­tek a mieink, feljöttek a vendégek 22:16-ra, és 23:17- re. Belementünk egy amo­lyan adok-ikapokba, ez pedig nem nekünk kedvezett. Nagyon fontos meccs várt a hazaiakra, hiszen a rivális­tól kellett megszerezni a pontokat. Attól a Komlótól, amely otthonában nagyon el­páholt minket. Így talán a vendégeknél volt a pszihikai előny, a mieink mögött vi­szont ott voltak a lelkes, né­pes szurkolótábor. Annak ellenére, hogy kefm- lói vezetéssel indult a meccs, a mieink nem zavarodtak meg. Főként a védekezésben nyújtottak nagyszerű telje­sítményt, ami megfelelő ön­bizalmat adott a támadá­sokhoz is. összességében itt sem volt nagy gond, bár tü­relmesebb akciószövögeté­sekkel talán még többször találhattunk volna a vendé­gek kapujába. A nagy előny birtokában egy kicsit leült a csapat, de szerencsére a két csapat szombati játékának különbsége csak a vendégek fellángolását engedélyezte. Elmaradt a La Fontane-i vég, a sajtot nem engedtük kié­nekelni a szánkból. A győ­zelemmel nagy lépést tett a csapat az eredményes sze­repléshez. Legközelebb no­vember 19-én, a Rába elleni kupameccsen láthatja a ha­zai közönség kedvenceit, re­mélhetőleg hasonlóan ered­ményes mérkőzésen. Vadiyugali csetepaté a kótaji meccs utál Megyei I. osztály Nyíregyháza (KM — TZ) — A két szomszédvár, Kótaj és Ibrány csatája a lefújás után ökölpárbajjal fejeződött be, amelyben úgy hatvan fel­bőszült szurkoló osztogatta, s kapta a pofonokat. A vad­nyugati csetepaté oka állító­lag az volt, hogy a kiesés el­len „kemény eszközökkel” küzdő kótaji játékosok bele- menéseit csak a bíró tudta elnézni, az ibrányiak nem. A játékvezető megúszta néhány jól irányzott köpéssel, míg mások (az ibránvi szakosz­tályvezetőtől kapott infor­máció szerint) nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedtek. A forduló meglepetése, hogy Nyírbátor folytatja zu­hanórepülését, miközben ak­kora gombócokat nyel le, mint az otthonában kapott négy gól az utolsó Fehér- gyarmattól. Az éllovasok he­lyezésükhöz méltóan győze­lemmel vették ezt a fordulót, közülük a Nagykálló és a Kisléta idegenben játszva. BAKTALÓRÁNTHÁZA— SÉNYÖ 3:0 (1:0). Baktaló- rántháza, 800 néző, v.: Fo­dor. Baktalórántháza: Tóth A. — Tóth I. (Kodák), Koz­ma, Horváth, Barnucz, Ka- pin (Benkő), Maries, Borza, Soós, Gdovin, Virtás. Edző: Gajdos Gábor. Sényő: Rab- csák — Mészáros, Szikszai, Novák, Nagy, Szoöonya, Ká­nyán (Balogh), Ványi, Ma­gyar, Kiss, Illák (Kovács). Edző: Pavelcsák Pétét. Az ismert neveket felvonultató két csapat jó mérkőzést ját­szott. Gól: Mészáros (öngól), Maries (11-esből), Gdovin. NYÍRBÁTOR—FEHÉR­GYARMAT 0:4 (0:2). Nyírbá­tor, 300 néző, v.: Ambrus. Nyírbátor: Dolhai — Erdei, Terdik, Biró, Lukács, Komá­romi, Szabó, Szegedi (Bagi), Ignácz (Farkas), Bécsi, Tóth. Edző: Unciás Demeter. Fe­hérgyarmat: Czompa — Ju­hász, Kosán, Cserepes, Ju­hász, Domokos, Gvüre, Hor­váth, Lőrincz, Ur, Batár. Ed­ző: Tapasztó Ferenc. Nyírbá­tor városának labdarúgást szerető közönsége nem ilyen szégyenteljes játékot érde­mel. Gól: Gyüre 2, Batár, Ur. KÓTAJ—IBRÁNY 2:1 (0:0) Kótaj. 200 néző, v.: Sorbán. Kótaj: Krasznavölgyi — Ranyhóczki, Lingl, Sziszák, Sánta, Müller, Bak, Tóth, Korsoveczki, Farkas (Oláh), Lukács (Balázs). Edző: Ma- dalina György. Ibrány: Deák — Sziráki (Szentesi), Ignácz, Herman, Gyöngyöst, Bárdi, Balogh, Zsiga, Kató, Mikhá- di (Kulcsár), Papp. Edző: Hermán László. Megérdemelt hazai siker. Gól: Müller, Szi­szák, illetve Zsiga 11-esből. CSENGER—KISLÉTA 0:1 (0:1). Csenger, v.: Mónus. Csenger: Kimpián — Szabó Cs.. Barbul, Szilágyi M., Ju­hász P., Szabó F., Dindiligán (Takács, Rózsa), Osváth, Ju­hász J., Herczeg, Szilágyi S. Edző: Póti Sándor. Kisléta: Szakács — Szőke, Nyisztor, Papp, Simon, Ujfalusi (Ku- lánda), Tornak, Csehél y, Il­lés, Rézműves, Földesi (Ma­gyar). Edző: Pataki László. Kritikán aluli játékvezetés mellett küzdelmes mérkőzés. Gól: Rézműves. ZÁHONY—TISZALÖK 3:2 (0:0). Záhony, 400 néző, v.: Tasi. Záhony: Orosz — Sza­bó, Hegedűs I., Hajdú, Vass, Onder (Balázsi), Gerzanics, Hegedűs II. (Csernyu), Győ­ri, Márton, Pokol (Kovács). Edző • Somkereki György. Ti- szalök — Murvai — Gál, Ke­rekes, Aszalós, Suhai, Maros, Csatlós, Pente, Kurucz, Pén­tek, Losonczy. Edző: Csáki Miklós és Bugya Ferenc. A védők döntötték el a mérkő­zést. Gól: Győri 2, Márton, illetve Péntek, Losonczi. ÜJFEIIÉRTÓ—NAGYKÁL- LÓ 1:3 (1:0). Újfehéríó, 600 néző, v.: Vida. Újfehértó: Czictka — Lácza S., Katona, Papp. Lácza J. (Kukk), Haj­dú, Lácza F., Urr, Szalóki, Barna, Polonkai. Edző: Ara­nyi László. Nagykálló: Cziot- ka — Viszokai, Horváth, Ka­lapos, Kígyósi, Farkas J. (Kovács), Kaszab, Berettyán, Farkas B., Vágó, Tóth. Edző: Farkas Béla. Jó iramú mér­kőzésen a második félidei játéka alapján megérdemel­ten nyert a vendégcsapat. Gól. Barna, illetve Tóth 2, Vágó. NYÍRKÁRÁSZ—TYÚKOD 1:0 (1:0). Nyírkárász, 200 né­ző, v.: Adorján. Nyírkárász: Tóth J. — Kapin, Kántor (Nagy), Nyerges, Rácz, Tóth J., Dudás, Kontra, Oláh, Fecsku, Tóth László. Edző: Komáromi György. Tyukcd Kiss Zs. — Magos, Kasu, Bodnár, Tordai, Fekete, Kiss J., Vaszusz, Kiss Cs., Ker­tész, Szabó. Edző: Berki Bé­la. A hazai csapat a sok gól­helyzetből csak egyet tudott értékesíteni. Gól: Dudás. NAGYECSED—NYÍRTE­LEK 2:2 (2:1). Nagyecsed, 200 néző, v.: Franyó. Nagy­ecsed : Dorhán — Balogh, Andalik, Biró A„ Sikesdi Cs., Petrohai, Tarcsa B., Pojer, Gila, Czine, Kulik (Petro­hai A.). Edző: Mitró Károly. Nyírtelek: Szőr — Szuhánsz- ki, Dankó, Hudák (Tóth), Puki, Horváth, Setét (Bertli), Seres, Szálkai, Muri, Schmil- ling. Edző: Hudák Mihály. Küzdelmes mérkőzésen dön­tetlen született. Gól: Gila, Pojer, illetve Muri, Schmil- ling. A bajnokság állása 1. Nagykálló 12 10 1 1 29- 6 21 2. Kisléta 12 9 2 1 24- 8 20 3. Bl.-háza 12 8 2 2 47-12 18 4. Záhony 12 7 3 2 33-13 17 5. Sényő 12 fi 3 3 24-10 15 6. Tiszalök 12 7 1 4 22-21 15 7. Nyírkar. 12 6 2 4 18-21 14 8. Üjfehértó 12 5 2 5 21-18 12 9. Ibrány 12 5 2 5 18-17 12 10. Nyírbátor 12 3 3 6 14-21 9 11. Kótaj 12 3 2 7 10-33 8 12. Nyírtelek 12 2 3 7 14-2fi 7 13. Csenger 12 2 2 8 9-19 6 14. Tyúkod 12 2 2 8 15 $3 fi 15. Nagyecsed 12 1 4 7 17-37 6 16. F.-gyarm. 12 3 — 9 14-34 6 Népes mezőny az esős erdőben Globus Kupa, tájfutó verseny Nyíregyháza (KM) — A kellemetlen, esős idő ellenére igazán népes mezőny jött össze a Globus Kupa nem­zetközi rangsoroló tájékozó­dási futóversenyre. Vasárnap a Nagykállóhoz közeli Ha­rangod környékén huszonegy kategóriában végül három- százhatvanan vágtak neki a jellegzetesen nyírségi terep­nek. A legrangosabb kategó­riában Oláh György (Mg. Fő­iskola és Lóvási Katalin (Miskolci EAFC) állhatták a dobogó legfelső fokára A sportág legrangosabb hazai versenyének részletes ered­ményét lapunk keddi számá­ban közöljük.