Kelet-Magyarország, 1991. október (51. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-14 / 241. szám

12 Kelet-Magyarország SPORT 1991. október 14., hétfő A gyepnek hiányzott az eső... Nagy hajrában fordított a Fradi • Pontot veszített a Szpari Debrecenben • Szálkán találtak csapatot Leltnek • Nagyhalász továbbra is nyeretlen, Levelek fóltucatot kapott NéBV gól Kiüli meccs Nyíregyháza (KM) — Leg­inkább csak boszankodhattak a szurkolók, akik a szerdai, belgák elleni válogatott meccs után, dacolva a rossz emlékekkel és a rossz idő­vel, kimentek a focipályákra. Az első osztály hétvégi for­dulója unalmas mérkőzése­ket, és gyenge színvonalat hozott. Talán a váciak véle­kedhetnek másként, hiszen csapatuk magabiztosan nyert az újonc egerszegiek ellen. Végül a fővárosi kék-fehérek számára is ünnep volt a szombat, hiszen az MTK biz­tosan nyert Tatabányán. VÁC—ZALAEGERSZEG 5:2 (3:1). Vác, 2 ezer néző, v.: Fazekas. A hazaiak listave­zetőhöz méltóan játszottak a gyengébb csapat ellen. Gól: Vig (2. perc), Orosz (11.), Ro- manek (45.), Répási (56.), Vig (73.), illetve Szalai (öngól, 13.), Gyurkity (90.). VESZPRÉM—ÜJPEST 0:0. Veszprém, 4 ezer néző, v.: Nagy. Az eredmény sokat is mondott a meccsről. SIÓFOK—VIDEOTON 0:0 Siófok, 4 ezer néző, v.: Dri- gán. Hat sárga lap, és más nem nagyon. FERENCVÁROS—RÄBA ETO 2:1 (0:1). Üllői út, 9 ezer riiző, v:: Molnár; Nagy haj­rával nyert a Fradi. Gól: Lip­csei (85.), Wukovics (89.), il­letve Urbán (30.). TATABÁNYA—MTK-VM 0:3 (0:2). Tatabánya, 3 ezer néző, v.: Bay. Rákosi Gyula első bajnokiját ülte a Bá­nyász kispadján, nem sok öröme lehetett. Gól: Iva­nics (43.), Balog (45.), Talapa (35.). VASAS—HALADÁS 0:0. Fáy utca, 3 ezer néző, v.: .Nagy IL Á vasiak jól bek- ksltők. BVSC—PÉCS 0:0. Szőnyi út, 3 ezer néző, v.: Bognár. Egyik csapat sem érdemelt győzelmet. DVTK—KISPEST 1:1 (0:1) Diósgyőr, 13 ezer néző, v.: Pillér! Nem volt egy súly­csoportban a két együttes. -Gól; Váczi (88.), illetve Pi- sont (2) (22., 68.), Kovács (2) (51., 60.). A bajnokság állása 1. Váci Izzó 8 4 4 — 18- 8 12 2. Kisp.-H. FC 8 5 2 1 16- 7 12 3. Ferencv. 8 3 5 — 10- 4 11 4. BVSC-MAV. 8 3 4 1 9- 7 10 5. MTK-VM 8 3 3 2 11- 6 9 6. Újpesti TE 8 2 5 1 12- 8 9 7. Siófok 8 4 1 3 12- 9 9 8. Haladás 8 3 3 2 9- 7 9 9. Pécsi MSC 8 3 3 2 4- 5 9 10. Vasas 8 3 2 3 11- 9 8 11. Rába ETO 8 2 3 3 7- 8 7 12. Veszprém 8 2 3 3 7-10 7 13. Vld.-Walth. 8 — 6 2 7-11 6 14. Diósgyőr 8 1 2 5 6-16 4 15. Tatabánya 8 — 4 4 5-15 4 16. Zalaeg. 8 — 2 6 5-19 2 TUDÓSÍTÓINK VOL­TAK: Albert Zoltán, Fá­bián László, Fülóp Kor­nél, Kolodzey Tamás, Ka- ponyás József, Mészáros László, Molnár Károly, Pataki Sándor, Somogyi József, Rád vány i Ferenc, Tóth Gyula. Varga Lász­ló. ÜGYELETES MUNKA­TÁRSAINK : Mán László és Tapolcai Zoltán. Elpuskázott lehetőség Ez történt a labdarúgó NB ll-ben Jól halászott Rakamaz Kovács György Szemerkélő esőben, csú­szós pályán kezdődött a já­ték. Az első percekben in­kább az NYVSC szoronga­tott, mégis a hazaiak előtt kínálkozott lehetőség. A 15. percben ígéretes akciót ve­zettek a nyírségiek, Csehi egy csel után 22 m-ről lőtt, labdája az oldalhálóban kö­tött ki. Két perccel később a kitörő Malisenkót a hazaiak kapujától 22 m-re Kiss há­tulról felvágta. A piros kár­tya példája volt az eset, de a bíró „csak” szabadrúgást ítélt. A DVSC próbálkozott, DebrecnH VSC—Nyíregyháza 0:0 Debrecen, 1590 néző, v.: Hanyecz (Lója, Zvolenszky). DVSC: Mező — Balogh, Kiss, Nagy L., Szilágyi M. — Sán­dor T., Sándor Cs., Tálba, Tóth, Váczi, Marginean. Edző: Nagykaposi Elemér. r NYVSC: Biró — Szatke, Kertész, Drobni.lcselószki — Cse­hi I., Molnár, Kovács, Cservonij — Malisenkó, Szkunc. Edző: Sándor István. v f Csere :tCselószki helyett Nagy N. a 41.,! Cservonij helyett Zu- banlcs 67., Tulba helyett Szilágyi T. a 68., Sándor T. helyett Dombi a 76. percben. Sárga lap: Cselószki a 20., Molnár a 31., Kiss L. a 44., Szatke az 53., Váczi a 78., Tóth a 87. percben. Cservonij, — ezúttal is precíz irányítás de a nyíregyházi védelem jól állt a lábán. A 23. percben Tulba lövése kerülte el Biró kapuját, válaszként Mcíi- senkó fordulásból, látványo­san alig lőtt a jobb felső sa­rok mellé. Félóra elteltével parázzsá vált a játék, a kö­zönség Cselószki kiállítását követelte. Sándor edző ha­mar döntött: a pirosra „esé­lyes” játékos helyett Nagy Norbertét küldte a pályára. A csere után Malisenkó egye­dül állt Mezővel szemben, de a hajdúsági kapusba lőtte a labdát! Szünet után az első veszé­lyes akciót a DVSC vezette, de Tóth veszélyes labdáját a keresztező Kertész szögletre vágta. Az 55. percben óriási lehetőséget szalasztott el a Nyíregyháza. Malisenkó kö­zépen vezetett támadás; — felrúgni sem tudták — a pettyes Cservonij elé kerüli, aki 12 m-ről, tiszta helyzet­ben a jobb sarok mellé dur- rantott! Három perccel ké­sőbb újabb bosszantó hely­zet maradt ki: Malisenkó immár másodszor állt egye­dül Mező kapussal szemben, akár cselezhetett volna, ő azonban közelről a vetődő kapust találta el. Az ellen­akció során Marginean nagy helyzetben a kapu fölé küld­te a labdát! A 65. percben a román idegenlégiós megis­mételte előbbi alakítását, most Drobnitól szorongatva, az égbe lőtte a pettyest! A befejezés előtti fertályórában Hanyecz játékvezető rendre a hazaiak javára „tévedett”, miközben szándékos buktatá­sért újabb debreceni kiállí­tást elmulasztott. Nem tu­dom, milyen minősítést kap a JB ellenőrétől, de lelkiis­meretével is illő lenne elszá­molnia! zeteket. Hanyecz játékvezető negatív ténykedését még a hazaiak is elismerték. Fiilep Kornél nyugdíjas újságíró, a Hajdú megyei JB korábbi elnöke így fogalmazott: „Gusztustalan volt Hanyecz működése, aki nem csak hi­bázott, többet is tett an­nál ...”! JÖK: Mező, Nagy L., Sán­dor Cs., Tóth, ill. Kertész, Drobni, Cservonij, Molnár. NAGYKAPOSI ELEMÉR: — Inkább küzdelem folyt, mint játék, sajnos nem volt góllövő csatárunk. SÁNDOR ISTVÁN: — A DVSC ellen otthonában pon­tot szerezni nem kis teljesít­mény. Csapatomtól jobb já­tékot vártam, de az ered­ménnyel elégeídett vagyok. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Salgglass—Bagi SE 0:2 (0:0), Miske—Szeged SC 0:1 (0:0), Kecskeméti SC—BMTE-Tör- ley 2:3 (1:2), Hajdúnánás— Kazincbarcika 2:1 (1:0), Hat- van-Deko—Kaba 2:0 (1:0), Szarvas—Békéscsaba 1:5. A Keleti csoport állása: Molnár, — magabiztos véde­kezés Nagy lehetőséget puská­zott el a nyíregyházi csapat. Olyan mérkőzésen játszott döntetlenül, amelyet meg kellett volna nyernie. Az első félidőben közel egyenlő erők küzdelme folyt, fordulás után azonban az NYVSC játékosai hagyták ki a nagyobb hely­1. Szeged 8 6 2 — 13- 2 14 2. Békéscsaba 8 5 1 2 22- 8 11 3. Nyíregyh. 8 5 1 2 13- 6 11 4. Hatvan-D. 8 4 3 1 10- 5 II 5. Kaba 8 4 2 2 15- 9 10 6. H. Bocskai 8 3 3 2 8- 9 9 7. DVSC 8 2 4 2 14- 8 8 8. Kecsk. SC 8 2 4 2 9- 9 8 9. Bag 8 3 2 3 11-12 8 10. Szarvas 8 3 2 3 9-14 8 U. Eger 8 2 3 3 10-16 7 12. Kazincb. 8 3—5 10-13 6 13. BMTE-T. 8 2 15 10-19 5 14. Szolnok 8 2 1 5 5-16 5 15. Salgglass 8 1 2 5 5-12 4 1?. Miske 8 — 3 5 6-12 3 Még egyszer a Lelt-ügy Kisvárda (KM — A. I.) — Túlzás nélkül állíthatjuk. Ki­sebb fajta felháborodást vál­tott ki a kisvárdai futball- szurkolók körében a hír, mi­szerint Leit József, a KSE egykori futballistája térítés- mentesen a Mátészalka lab­darúgója lett. A felháboro­dás valószínűleg jogos, hisz a hírben emlegetett jó kap­csolat inkább jellemző volt Kisvárda és Nyíregyháza kö­zött, elég ha csak a ma is az NYVSC-ben futballozó Kovácsra és Molnárra gon­dolunk (ők is Kisvárdáról kerütlek oda), a súlyemelés­ről, ökölvívásról már nem is szólva. Ezért is kérdeztük a Lelt-ügy hátteréről dr. Oláh Albert polgármestert. aki egyébként a város sportjá­nak lelkes támogatója és in­formációink szerint komoly lépéseket tett Lelt visszako­zásáért. — Szurkolóink tájékozta­tására el kell mondanom, hogy több alkalommal is tárgyaltunk Pók Istvánnal és Neumann Gáborral. ígéretet tettek arra, hogy Lelt ked­vezményben Kisvárdára iga­zolhat. és ha egyáltalán ki­adják, elsősorban mi jöhe­tünk szóba. Amikor Kis­várda edzőmérkőzést játszott Nyíregyházán, akkor a játé­kossal is megegyeztünk. Az­tán, amikor már a konkrét egyezséget akartuk megköt­ni, akkor Pók Istvánt egy­szerűen nem találtuk. A múlt héten hétfőn újra tár­gyaltunk, de akkor Lelt vé­telára már ötvenezer forint­tal nőtt. Igaz, akkor is meg­ígérték, hogy a játékos hoz­zánk kerül. Múlt csütörtökön Lelt megérkezett hozzánk, ám olyan igényeket támasz­tott. amelyeket a klub jelen helyzetben képtelen teljesí­teni. Mindezek után úgy gondo­lom, joggal vonható kétség­be a nyíregyházi együttmű­ködési szándék, mert mi­közben ígérgettek, közben már megegyeztek Mátészal­kával. Az pedig jó lenne, ha nem az NYVSC állapítaná meg, hogy kinek a feljutását támogatják. Ügy látszik, er­re az a legegyszerűbb mód­szer, hogy a tőlünk elvitt játékost „térítésmentesen” átadják Szálkának ... KISVÁRDA—TISZAÚJ- VÁROS 4:1 (2:1). Kisvárda, 600 néző, v.: Nagy S. Kisvár­da: Pók — Bárdi, Takács, Lipták, Rajzinger, Kertész. Brankocics (Badar), Czető (Göncz), Oláh, Simon, Béres. Edző: Eszenyi Dénes. 9. perc: Béres 25 méteres szabadrúgása a bal felső sa­rokba vágódott, (1:0). 34. perc: Szoboszlai kapás­góllal egyenlít, (1:1). 43. perc: Béres beadását Oláh fejelte a hálóba, (2:1). 51. perc: A kitörő Gönczről leperdülő labdát Oláh lőtte a kapuba, (3:1). 65. perc: Egy kapu előtti dulakodás után a játékvezető a kisvárdai Takácsot az öltö­zőbe küldte. 83. perc: Durvaságáért ugyanerre a sorsra jutott az újvárosi Járai. 85. perc: Oláh visszagurí- tásából Badar 14 méterről kilőtte a bal hoszú sarkot, (4:1). Jó iramú mérkőzésen a na­gyobb akarásai küzdő hazai­ak megérdemeltek nyertek. Jók: Lipták, Brankovics, Oláh. NAGYHALASZ—RAKA­MAZ 1:3 (0:2). Nagyhalász, 600 néző, v.: Németh. Nagy­halász: Vitkai — Herman, Hegyes, Mihályfalvi, Nagy> Csorna (Szabó), Budaházi, Vi- sontai, Árokszállási, Korpái, Tanyi. Edző: Hegedűs János. Rakamaz: Hánkóvszky — Su- bert, Csorna, Goneth, Kegye, Balogh, Karóczkai, Szalontai. Vonyigás, Hidegh, Kákóczki. Edző: Weigli Géza. 5. perc: Kegye húzott el a bal oldalon és tíz méterről a hosszú sarokba vágta a lab­dát, (0:1). 10. perc: A korán kapott gól megzavarhatta a halászi­adat, mert a mentem akaró Nagy saját kapuját vette be. Öngól, (0:2). 70. perc: Szép vendégtáma­dás végén Hidegh talált kö­zelről a hálóba, (0:3). 75. perc: Góllá érett a ha­zaiak későn jött nagy aka­rata, Árokszállási révén. (1:3). A végig jobban játszó Ra­kamaz megérdemelten nyert Jók: A halásziak közül senkit nem lehet kiemelni, illetve Vonyigás, Hidegh, Ba­logh, Csorna. TISZAVASVÄRI—SZE­RENCS 2:1 (1:0). Tiszavasvá- ri, 800 néző, v,: Mezei. Tisza- vasvári: Vámos — Sinka, Széki, Riskó, Szarka, Balázsi, Úri, Fecsku, Bohács, Szur­kos I. (Nagy R.), Kerek (Szűcs). Edző: Szikszai Lajos. 15. perc: Mintaszerű akció végén Szurkos beadását Úri fejelte a jobb sarokba, (1:0). 75. perc: Fecsku a felező­vonalról indulva egyedül ve­zette kapura a labdát, s a ki­futó kapus felett okos gólt lőtt, (2:0). 80. perc: Búza 18 méteres szabadrúgását védhetetlenü) vágta a jobb felső sarokba, (2:1). Ha nem fog ki olyan jó napot a vendégek kapusa, akár tucat góllal is megter­helték volna kapuját a vas- váris támadók. Jók: Riskó, Balázsi, Úri, Fecsku. EDELÉNY—MÁTÉSZAL­KA 1:0 (1:0). Edelény, 700 néző, v,: Makó. Mátészalka: Sánta — Szabó, Krasznai (Kiss), Szeles, Márián, Bar- tha, Tardi (Törös), Oláh, Lelt, Tóth, Szpodnyi (Scha- linger). Edző: Tóth János. 38. perc: Szabadrúgás után a sorfalról lepattanó labda Göndör elé került, aki közel­ről a hálóba lőtt, (1:0). Magabiztos hazaiak, jobb teljesítmény, megérdemelt győzelem. Jók: Sánta, Márián, Szeles. Kiállítva: Göndör (Ede­lény) az 52. percben, illetve Bartha (Mátészalka) a 80. percben. ÓZD—LEVÉLEK 6:0 (4:0). Özd, 1500 néző, v.: Csáki. Levelek: Pákozdi — Svelta, Erdősi, Papp, Borbély, Boros, Krasznai, Sitku, Király. Horváth, Bérezi. Edző: Ta­kács János. A hat gólból Piecsovics és Búd kettővel vette ki a ré­szét, Tokár és Paulovics eggyel-eggyel. A híradások szerint akár kétszer ennyit is rúghatott volna az Özd. Jók: Pákozdi, Krasznai, Barczi. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: D. Kinizsi—Karcag 2:2 (1:0), Miskolci VSC—Haj­dúszoboszló 0:1 (0:1), Borso­di Volán—Balmazújváros 3:3 (2:2). A bajnokság állása 1. Ózd 8 5 3 — 24-10 13 2. Rakamaz 8 6 1 1 17- 7 13 3. T.-vasvárl 8 6 — 2 22- 9 12 4. M.-szalka 8 4 2 2 29-10 10 5. Szerencs 8 3 4 1 16- 9 10 6. Edelény 8 4 2 2 6- 5 10 7. Hajdúszob. 8 3 3 2 15-16 9 8. B. Volán 8 3 2 3 14-12 8 9. Kisvárda 8 3 14 17-13 7 10. Miskolc 8 2 3 3 10-12 7 11. D. Kinizsi 8 2 2 4 8-11 6 12. Karcag 8 1 4 3 14-25 6 13. Levelek 8 3 — 5 8-19 6 14. B.-újváros 8 13 4 10-15 5 15. Nagyhalász 8 — 3 5 6-19 % 16. Tiszaújv. 8 — 3 5 4-17 3 Komlón nem sikerült Nyíregyháza (KM) — Kemény hetet zártak az NYVSC BIM Tra­de kézilabdázói, hiszen kétszer is idegenben léptek pályára. A baranyai kirándulás első fordulóját eredményesen zárták, mert csütörtökön pontot szereztek Pécsen. Szombaton délután Komlón lépett pályára a csa­pat, a jó formában lévő ha­zaiak ellen. KOMLÓ—NYVSC BIM TRADE 33:19 (16:8). Komló, ezer néző, v.: Kliment, Papp. NYVSC: Szabó — Bácsi, Hel- linger 4, Kerekes 3, Medve 3, Jankovics 4, Papp 1. Cs.: Boczák (kapus), Krasznij. Berényi 1, Kun 3, Zeitler. Edző: Rácz Sándor. Sajnos beigazolódott az előjel, a Fa- ludi Mihály irányította kom­lóiak nem véletlenül szere­pelnek eddig magabiztosan a bajnokságban. Már az első játékrészben nagy előnyhöz jutottak a hazaiak, amit a szünet után csak fokozni tud­tak. Szabolcs-Szatmár-Bereg független napilapja. Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Olvasószerkesztők: Ésik Sándor, Páll Géza. Tervezőszerkesztők: Csonka Zsolt, Sipos Béla. Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB) 1054 Budapest V., Báthory u. 7. III. em. 8. Telefon: 111-4475. Szerkesztőségvezető: Görömbölyi László. Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5.4401. Postafiókszámok: lapkiadó 25; szerkesztőség 47. Telefon: (42) 11-277. Telex: 73-344. Telefax: 16-624. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetés: 10-150. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza, Árok u. 15. Felelős vezető: Jáger Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető minden postahivatalban és hírlapkézbesítőnél. Budapesten: XIII., Lehel u. 10/a. Irányítószám: 1900. Előfizetési díj egy hónapra 199 forint, negyedévre 597 forint, fél évre 1194 forint, egy évre 2388 forint. Az áruspéldányok ára mindennap egységesen 7,90 forint. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. Indexszám: 25059 HU ISSN 0133-2058.