Kelet-Magyarország, 1991. szeptember (51. évfolyam, 205-229. szám)

1991-09-02 / 205. szám

Kelet-Magyarország SPORT 1991. szeptember 2., hétfő renn a papírforma NB I A labdarúgó NB I szom­bati fordulójában több vas­kos meglepetés születeti. Ilyen a BVSC, a Vác és a Haladás idegenbeli győzel­me. Kevesen gondolták, hogy a gyenkén rajtoló DVTK pontot szerez Pécsett. Két rangadóra is sor került: az FTC nehezen nyert a Vasas ellen, az UTE és a Kispest megosztozott a pontokon. Eredmények. FERENCVÁROS—VASAS 1:0. Üllői út, 15 ezer néző, v.: Varga S. Ennyivel jobb volt a Fradi. Gól: Kecskés (öngól). MTK—ZALAEGERSZEG 2:1. Hungária körút, 4 ezer néző, v.: Szilágyi. A kishitű vendgcsapat eleve feladta a találkozót. Gól: Hámori ill­ésből), Jován ill. Fújsz. SIÓFOK—VÁC 1:2. Siófok, 6 ezer néző, v.: Huták. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Régi tétel: a futballt gólokra játsszák! Gól: Duró ill. Szá­lai (11-esből). Simon. RÁBA ETO—VIDEOTON 3:0. Győr. 6 ezer néző, v.: Vágner. A győri csapat alig fél óra alatt biztosította ma­ga számára a győzelmet. Gól: Farkas, Rugovics (11-esből), Plotár. VESZPRÉM—BVSC 0:1. Veszprém, 4 ezer néző, v.: Drigán. Végig a Veszprém volt a kezdeményező, de gyenge támadói miatt vesz­tett. Gól: Balogh Z. TATABÁNYA—HALADÁS 0:2. Tatabánya, 3 ezer néző, v.: Bognár. Meglepetésre a vasi csapat aktívabb, gólerő- sebb volt. Gól: Borbás, Csa- nálosi (öngól). PÉCS—DIÓSGYŐR 0:0. Pécs, 7 ezer néző, v.: Kovács. A krónika szerint, ha a Pécs reggelig játszik, akkor sem rúg gólt! ÚJPEST—KISPEST 2:2. Üjpest, 12 ezer néző. v.: Né­meth. Izgalmas, jó mérkőzé­sen igazságos eredmény szü­letett. Gól: Eszenyi, Csepregi (öngól) ill. Marozsán, Hal­mai. Az NB I állása 1. Haladás 2 2 4-1 4 2. Kispest 2 11—4-23 Üjpest 2 11-4-23 4. Vác 2 11-3-23 5. BVSC 2 11-2-13 FTC 2 11-2-13 7. Pécs 2 11—1-03 8. Rába ETO 2 1—13-22 Siófok 2 1-13-22 Vasas 2 1—13-22 11. MTK 2 1—13-32 12. Tatabánya 2-111-31 13. DVTK 2—110-21 14. Veszprém 2----------2 1-4 — ZTE 2----------2 1-4 — 16. Videoton 2----------2 0-4 — H TOTÓ u_l2l 1, X, X, 1, X, 1, 1, X, 1, 2, 1, I, 2, x. Mai műsor Labdarúgás. Edzők mérkő­zése Szabolcs és Hajdú csa­patai között. Levelek sport­telep, 16. TUDÓSÍTÓINK VOL­TAK: Bereczki István, Ga­luska András, Kolodzei Tamás, Krasznai Béla, Kovács Lajos, Mészáros László, Molnár Károly, Nagy László, Orosz János, Radványi Ferenc, Somo­gyi József, Varga László és Varga Zsolt. ÜGYELETES ÁJUNKA- TÄRSAINK: Danko Mi­hály és Kovács György. Felemás forduló Hz KB III eredményei Ez történt az NB ll-ben Nyíregyháza—Bagi SE 3:0 (1:0) Nyíregyháza (KM — K. Gy.) — Városi stadion, 3 ezer né­ző. v.: Veress (Szabó A.. Bánóczki). NYVSC: TéglásL — Szatke, Kertész, Drobni, Cselószki — Csehi I., Kovács, \Nagy — /Zubanics. Cservonij, Szkunc. Ed­ző: Sándor István.' Bagi SE: Rosner — Mészáros, Ecker. Balogh, Májer — Ró­zsavölgyi, Lipcsei, Nagy, Magyar — Borgulya, Tamás. Ed­ző: Both József. Csere: Nagy (B) helyett Maglódi a szünetben, Magyar he­lyett Győri az 58., Nagy (Ny) helyett Besenyei a 61., Zuba- nics helyett Csehi Z. a 75. percben. Gólszerző: Cselószki. Szkunc, Csehi I. Sárga lap: Rózsavölgyi a 23. percben. (A mérkőzés előtt Szabó Tündét, az NYVSC úszóját köszöntötték a labdarúgók. A szakosztály nevében Cséke György virágcsokrot adott át az EB-ezüstérmesnek.) Alig érte el az 1-es számot az óramutató, máris a bagi- ak hálójában táncolt a lab­da. A bal oldalról végzett szogletrúgást követően, rö­viden mentettek a védők, a középre iveit labdát Cselósz­ki 8 m-ről vágta a léc alá. 1:0. Három perccel később Szkunc kecsegtető helyzet­ben Rosner kapus kezébe emelt. A hazai csapat irá­nyított, az újonc szervezet­ten védekezett. A 18. perc­ben Kovács cselezte magát a bagi 16-osig, de lövése elke­rülte a kaput. A félidő de­rekától ellaposodott a játék, a vendégek, lelkesedésük mellett sokat szabálytalan­kodtak ebben az időszakban. Szünet után rövid ideig a vendégek szorongattak, majd újra az NYVSC vette át az irányítást. Az 54. percben kettőre növekedett az előny. Cservonij vitte fel a lab­dát, majd a balösszekötő he­lyén induló Szkunc ele to­vábbított, a csatár 12 m-röl félmagas lövést küldött a hosszú sarokba, 2:0. A 80. percben Szkunc 30 m-es szabadrúgása alig szállt a kapu mellé. Egy perccel később Cservonij százszáza­lékos helyzetben elvesztette a labdát. A 83. percben gólt Tokió (MTI) — Holtversenyben a 18. helyen végzett az éremtáblázat-------------- szerint a magyar válogatott a tokiói atlétikai vb-n. „Elégedett vagyok ez­zel a ! helyezéssel — vont gyorsmérleget Mérei László szövetségi kapitány —.hi­szen az eddigi vb-k történe­tében a mostani a legsikere­sebb magyar szereplés. Ed­dig egyetlen érmet sem sike­rült szereznünk, most egy- egy ezüstöt és bronzot is el­értünk.” A szövetségi kapi­tány kiemelte, hogy a sikeres versenyzők mind fiatalabb korúak, ami reményt ad a jó olimpiai szereplésre Barce­lonában.” ' ■ : Az érmesekről, helyezet­tekről szólva elmondta, hogy Bagyula István; joggal, érde­melte ki a világ elismerését, fnem véletlenül | játszotta vissza többször is a ja­szerzett a Nyíregyháza, még­sem változott az eredmény. A bíró szerint Cservonij le­sen volt. És még nem volt vege. A 84. percben Csehi Z remek beadását Csehi I. közelről a kapusba lőtte! A 86. perc­ben már érvényes találat született. Csehi I. éles szögből, jobb­ról, a hosszú sarokba talált, 3:0. A hazaiak, miután az el­ső percben megszerezték az „idegnyugtató” gólt, mezőny­fölényben játszottak. Az újonc. megerősített hátsó alakzattal hárította a roha­mokat. A második félidőben olykor sziporkáztak a sza­bolcsiak. A vendégek ekkor is a kapujukra vigyáztak, — elöl kevés veszélyt jelentet­tek. Az NYVSC győzelme reális, megérdemelt. JÓK: Cselószki, Kovács, Cservonij, Szkunc, ill. Ecker, Lipcsei. pán televízió, kitűnő 5,90- es ugrását. Rendkívül éretten versenyzett a még csak 24 éves Horvát Attila a diszkoszvetésben. Hozzátette a kapitány: nem sokon múlt, hogy mindketten még szeb­ben csillogó érmet szerezze­nek. Gécsek Tibor negyedik helyet ért el úgy, hogy szov­jet versenyzőt előzött meg. Nyolcadik lett a mindössze 22 éves Kovács Judit és a 4x 400-as női váltó, amit Mérei László szintén kiváló ered­ménynek tart arra való te­kintettel, hogy 172 ország versengett Tokióban a helye­zésekért. Akik a legjobb nyolc közé kerültek, már magyar olimpiai csapatta­gok. A szövetségi kapitány név szerint még Ináncsi Ri­tát emelte ki, aki hétpróbá- ban országos felnőtt csú­csot javított' és ezzel a 11. helyre került, pedig tavaly még az Ifjúsági­SÁNDOR ISTVÁN: — Bi­zonyítottuk, hogy a begyako­rolt variációk eredményesek is tudnak lenni. BOTH JÓZSEF: — Egye­lőre még ennyi különbség van a két csapat közölt. Címképünkön: a harmadik gól előtti pillanat. Csehi Ist­ván elhúz és az üres kapuba gurít. AZ NB II TOVÁBBI ERED­MÉNYEI: Debreceni VSC— Hajdúnánás 4:1, Kazincbar­cika—Salgótarján 2:0, Szarvas—Kecskeméti SC 1:1, Kaba—Békéscsaba 3:2, Eger —Budafok 2:2, Szolnok—Sze­ged 0:2, Hatvan—Miske 2:1. Az NB II állása 1. Szeged 2 2-------7-1 4 2. Nyíregyháza 2 2------5-1 4 3. Debr. VSC 2 1 1-3-2 3 4. Szarvas 2 1 1-3-2 3 5. Hatvan 2 1 1-2-1 3 6. Békéscsaba 2 1 — 17-4 2 7. Kaba 2 1 — 14-4 2 8. Kecském. SC 2 — 2-1-1 2 9. Kazincbarcika 2 1—1 3-5 2 10— 11. Bagi SE 2 1-12-42 Hajdúnánás 2 1—1 2-4 2 12. BMTE 2 — 1 13-1 1 13. Miske 2 — 1 1 2-1 1 14. Eger 2 — 1 13-7 1 15. Salgótarján 2------2 1-4 0 16. Szolnoki M.W 2------2 0-3 0 ak között versenyzett. Végül is ez a vb fokozhatja a ma­gyar reményeket az olimpia előtt, noha a spliti Eb érme­sei — Szabó Dezső és Gécsek Tibor — ezúttal nem állhat­ták fel a dobogóra, de talán majd Barcelonában nékik is sikerül — mondta. A kapitány nem kívánta felsorolni azokat, akiktől többet várt, hiszen mindenki akart, becsülettel készült a versenyekre, csak éppen ez nem sikerült tökéletesre. Már megindult „házon belül” an­nak a kiértékelése, hogy egyesek miért maradtak el a várt teljesítménytől — je­gyezte meg és mindehhez hozzátette, hogy a 23 ver­senyzőből álló csapat mint­egy kétharmada ugyan nem hozta a formáját, de számos olasz vagy brit sportoló is elmaradt képességeitől, hol­ott ők 8Ö, illetve 100 fős csa­pattal indultak a vb-n. A labdarúgó NB III Tisza csoportjában, felemás fordu­lót játszottak a csapatok. Nagyhalász kikapott, Máté­szalka győzött. Levelek hazai pályán vesztett, csakúgy, mint a Kisvárda. Jól szerepel Ti- szavasvári, eddig még gólt sem kapott a Lombik-legény­ség. Eredmények. LEVELEK—RAKAMAZ 1:2 (1:0). Levelek, 700 néző, v.: Zahorán. Levelek: Pákózdi — Svelta A., Ignácz, Borbély, Erdősi, Király, Sitku, Barczi, Papp, Horváth, Svelta Z. (Forgony). Edző: Takács Já­nos. Rakamaz: Hankóvszki — Barna, Losonczki, -Goneth, Kegye (Csorna), Balogh, Ka- róczkai, Szalontai, Vonvigás (Türk), Hidegh, Kákóczki. Edző: Veigli Géza. 30. perc Hankóvszki — jó kainistelje- sítmény. Erdősi szabadrúgás után szép gólt fejelt. 1:0. 55. perc: egy jobb oldali szögletet Vonyigás fejelt a hálóba, 1:1. 83. perc. a sorfalról lapattanó labdát Karóczkai lőtte a bal alsó sa­rokba, 1:2. Rakamazi mezőfö­lény, kihagyott leveleki hely zetekkel, a döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Jók: Er­dős, illetve Hankóvszki és Vo­nyigás. TISZAVASVÁRI—DEB­RECENI KINIZSI 2:0 (1:0), Tiszavasvári. 1000 néző, v.: Kálmán. Tiszavasvári: Vámos — Sinka, Úri (Széki), Szűcs, Szarka, Balázsi (Nagy S.), Kosztyu (Nagy R.), Fecsku, Bohács, Szurkos I. Edző: Szikszai Lajos. 38. perc, egy 18 méteres szabadrúgást Bo­hács védhetetlenül lőtt a ka­pu bal oldalába, 1:0. 60. perc, Kosztyu egy beadást a rövid­sarokba pörgetett, 2:0. A ha­zaiak már a kezdéskor hatá­rozottan léptek fel. az első félidőben eldönthették volna a mérkőzést. Bohács a 15. percben tizenegyest hibázott, de emellett több száz százalé­kos helyzet is kimaradt. Vé­gül is a Lombik győzelméhez nem fért kétség. Jók: Sinka, Szarka, Kerek, illetve Mangu. Kun, Darányi. MÁTÉSZALKA—MISKOL­CI VSC 5:2 (3:1), Mátészal­ka, 1000 néző, v.: Pataki. Má­tészalka: Sánta — Bartha (Szabó), Krizán, Pap, Szeles, Kosa (Kiss), Törös, Oláh Szpodnyi, Tóth, Barcsai (Schalinger). Edző: Papp László. A hazai csapat nag' Parma (MTI) — A techni kai sportok hazájában Olasz­ország egyik legszebb go­kart stadionjában, a parmai Kartdromoban rendezték meg a hétvégén a legtekinté­lyesebb és legnépesebb ka­tegóriájú gokart világ- és Európa-bajnokságot. A versenyre 18 ország 177 sportolója nevezett, s az in­dulók között magyarok is voltak. Bakos András a kecskeméti Kart Klub tagja a Formula C. világbajnoki mezőnyben indult,‘s bejutott lendülettel kezdte a mérkő­zést. A 3. percben a jól érke­ző Törös a bal sarokba fejelt, 1:0. 13. perc, Szpodnyi a vál­tozatosság kedvéért a kapu jobb sarkába fejelt gólt, 2:0. 40. perc, kavarodás után Oláh volt eredményes, 3:0. 41. perc, a kiugró Kapitány 8 méterről lőtt a hazaiak háló­jába, 3:1. 78. perc, Kubiczki 30 méteres ívelése utat talált a szalkaiak kapujába, 3:2.88. perc, elfutás után a jól érke­ző Szabó 5 méterről biztosan lőtt a hálóba, 4:2. 90. perc, Törös baloldalt ugrott ki és megszerezte második gólját. 5:2. Két ellentétes félidőt lát­hatott a közönség, a második játékrészben a jól sikerült kettős cserével sikerült a megérdemelt győzelmet meg­szerezni. Jók: Törös, Oláh, Tóth', Barcsai, illetve Kapi­tány, Szlivka. Kiállítva: 85. percben, Kundrák. KISVÁRDA—EDELÉNY 1:2 (1:1), Kisvárda, 1200 né­ző, V.: Tajthy. Kisvárda: Virtás — Balogh, Takács, Lipták, Szondi, Kertész (Brankovits), Czető (Rajzin­ger), Badar (Oláh), Göncz, Simon, Béres. Edző: Eszenyi Dénes. 20. perc, szabadrúgás­ból Gonda volt eredményes, 0:1. 33. perc, egy beívelt lab­dát Czető helyezett a háló­ba, 1:1. 60. perc, Dór talált a kisvárdai kapuba, 1:2. Küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen a vendégek nagyobb akarata érvényesült. Jók Szondi, illetve Szűcs és Dór. BORSODI VOÍÁN—NAGY­HALÁSZ 3:0 (1:0). Miskolc, 1000 néző, v.: Németh V. Nagyhalászi Textiles: Vitkai — Hermann, Hegyes, Nagy B., Árokszállási, Tátrai, Vi- sontai (Mihályfalvi), Buda- házi, Oláh, Kardelás, Korpái. Edző: Hegedűs János. A ha­zaiak kezdtek jobban és a 32. percben Breznai talála­tával vezetést szereztek. 1:0. Fordulás után továbbra is a miskolci csapat szorongatott, előbb Vachter 2:0, majd Bo- hán lőtt gólt, így alakult ki a végeredmény. Á hazai gár­da minden tekintetben felül­múlta ellenfelét, biztosan nyert a gyenge támadójáté­kot felvonultató halásziak­kal szemben. Jók: Breznai, Vachter, ill. Hermann, He­gyes. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Tisza új város—Hajdúszobosz­ló 2 2, Szerencs—Balmazúj­város 2:0, Özd—Karcag 5:2. Tisza csoport 1. Ózd 2 2-------7-2 4 2. Tiszavasvári 2 2-------5-0 * 3. Rakamaz 2 2 — — 6-2 4 4. Szerencs 2 4 1-4-2 3 5. Kisvárda 2 1 — 1 4-2 2 6. Mátészalka 2 1 — 16-5 2 7. Misk. VSC 2 1 — 16-6 2 8. B. Volán 2 1 — 14-4 2 H.-szob. 2—2 — 4-4 2 •0. B.-újváros 2 1 — 13-3 2 U. Edelény 2 1-12-22 Levelek 2 1 — 12-2 2 13. T.-újváros 2 — 1 13-6 1 4. Karcag 2 — — 2 2-7 — 15. D. Kinizsi 2-------2 0-5 — 16. Nagyhalász 2-------2 0-6 — a 34 sportolót felvonultató döntőbe. A magyar pilóta biztatóan versenyzett, de egy körrel a befejezés előtt téve­sen értelmezte a bírói jelzést, s azt hitte már leintették a versenyt, de szerencséjére még időben eszmélt, folytat­ta a küzdelmet, de az addigi 11. helyét már nem tudta megőrizni, s végül 13.-ként ért célba. A győzelmet az olasz Allesandro Piccini sze­rezte meg, a második és harmadik helyen is honfi­társai végeztek. Tokiói mérleg Elsöprő olasz fölény Szabolcs-Szatmár-Bereg független napilapja. Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes. Marik Sándor. Olvasószerkesztők: Esik Sándor Páll Géza Tervezőszerkesztők: Csonka Zsolt, Sípos Béla. Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB) 1054 Budapest V.. Báthory u ^ Ili em 8 Te|ef0n 411-4475 Gorombolyi László. Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: dr. Harmati Sándor és dr. Kárpáti Imre ügyvezető igazgatók. Kiadó es Szerkesztoseg. Nyíregyháza Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401. Postafiókszámok. Lapkiadó: 25. Szerkesztőség: 47. Telefon: (42) 11-277 Telex- 73-344 Telefax- 16-624 Sportrovat (éjszaka! uzenetrogzito): 10-329. Hirdetés: 10-150. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza, Árok u. 15. Felelős vezető 'Jáger Zoltán Terjeszti aMagyarPosta Eiotizetheto minden postahivatalban es hírlapkézbesítőnél. Budapesten: XIII., Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési dn sav nőnapra 199 forint neqyed­SBS'Ä AZ á,“SPé“ány0k ára •»"•••» 790 <»"' **« — — * mm <*** mi, 12