Kelet-Magyarország, 1991. április (51. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-15 / 87. szám

12 Kelet-Magyaronxág — Sport 1991. április 15. A labdarúgó NB ll-ben történt Megszenvedett győzelem Nyíregyháza — Hatvan 3:0 Városi stadion. 2600 néző, v.: Horváth Gy. (Lett-rich, Szabó). f NYVSC: Varga — Szobonya, Drobni, ^Kertész, Nagy — Lelt, Molnár. Csehi — Zubanics. Bús. (Szkunc. Edző: Sándor István. Hatvan DEKO: Nagy — Szabados. Káröly, Gebhard, Tóth — Krasnyásziki. Tuifel. Orovecz. Farkas — Nylkos, Borostyán. Edző: Tóth Dénes. Csere: Kertész helyett Erdei a 24.. Szkunc helyett Kovács a 61.. Nylkos helyett Gömöri a 63.. Tuifel helyett MartLnenko a Ti. percben. Gólszerző: Molnár a 4., Csehi a 77.. Zubanics a 85. percben. Sárga lap: Kertész a 18., Orovecz a 37.. GeWhard a 38., Károly a 72., Farkas a 78. percben. Most nincs gyászban Mátészalka NB III NB I Kipukkadt az MIK A labdarúgó NB I szombati fordulójában akadt néhány vá­ratlan eredmény. Pécsett a bíró segítette egy ponthoz a Fradit. Kikapott az Üjpest, az MTK, a Békéscsaba, a Tatabánya. Ered­mények. PÉCS—FERENCVÁROS 1:1. Pécs, 15 ezer néző. v.: Kovács L. Telt ház, kitűnő hangulat. Az, hogy az FTC egy pontot el­könyvelhetett, csak a játékveze­tőn múlott. Gól: Lovász, ill. Du- kon. MTK—VESZPRÉM 0:1. Hungá­ria körút, 3 ezer néző. v. Hart­man. A vendég jól játszotta a szerepét, a házigazda viszont lépten-nyomon belesült. Gól: Ru- govics. SZEGED—TATABANYA 4:2. Szeged, 3500 néző, v.: Fazekas. A hazaiak ezúttal felülmúlták a Bányászt, amely ,.nagy mellény­nyel” futballozott. Gól: Cigan (2). Kovács (ll-esből), Takács, ill. Süveges, Simon. VIDEOTON—RAB A ETO 1:1. Székesfehérvár, 7 ezer néző. v.: Vágner. Az eredmény igazságos, egyik csapat sem nyújtott a győ­zelemhez szükséges teljesít­ményt. Gól: Muzsnay, ill. Vai- dean. BP. HONVÉD—BÉKÉSCSABA 3:0. Kispest. 5 ezer néző, v.: Puhl. A kispestiek annyit nyúj­tottak. amennyi a biztos győze­lem megszerzéséhez szükséges. Gól: Gregor 2 (egyet ll-esböt), Vincze. VÁC-VOLAN FC 3:1. Vác, 4 ezer néző, v.: Drigán. A sereg­hajtó Volán nem vallott szé­gyent. a gólokat azonban a vá­ciak szerezék. Gól: Répási, Füle (ll-esből), Zombori, ill. Fábry. SIÖFOK—ÜJPEST 3:0. Siófok, 4 ezer néző, v.: Márton. Kár, hogy a nagy küzdelemben a já­tékvezető nem tett különbséget a kemény és a durva játék kö­zött. Gól: Zare, Kirchmayer, Ma­gyar. VASAS—DEBRECEN 0:0. Fáy utca, 3 ezer néző, v.: Roxin. A Vasaos számos helyzetet elhibá­zott, a Debrecen ,,okosan” véde­kezett. Az NB I állása 1. Bp. Honvéd 21 15 4 2 40-13 34 2. FTC 21 14 4 3 39-13 32 3. Vác 21 13 4 4 33-22 30 4. Veszprém 21 9 9 3 23-14 27 5. Pécs 21 11 4 6 24-14 26 6. Tatabánya 21 9 7 5 26-22 25 7. Videoton 21 6 7 8 27-29 19 8. Siófok 21 5 9 7 16-20 19 9. MTK 21 7 4 10 24-30 18 10. Rába ETO 21 5 7 9 25-29 17 11. Békéscs. 21 7 3 11 21-28 17 12. Szeged 21 6 5 10 16-25 17 13. Üjpest 21 6 3 12 20-32 15 14. Vasas 21 5 4 12 23-34 14 15. Debrecen 21 4 6 11 15-26 14 16. Volán FC 21 5 2 14 20-41 12 A 22. FORDULÓ: Békéscsaba— MTK, Újpest—Pécs, Győri Rába ETO—Vasas, Tatabánya—Siófok, Debrecen—Szeged, Ferencváros —Bp. Honvéd. Veszprém—Vác, Volán FC—Videoton. Tapogatódzó játékkal kezd­tek a csapatok, de a 4. perc­ben már vezetést szerzett az NYVSC. Egy jobbról belőtt szabad­rúgást röviden mentettek a védők. Molnár 20 méterről laposan a bal alsó sarokba talált. 1:0. Továbbra is a hazaiak szo­rongattak, a Heves megyei együttes ritka ellentámadá­sokkal kísérletezett. A 20. percben Búst elbújtatták a hatvani 16-oson, de a bíró nem sípolt. A 22. percben egyenlítési alkalmat szalasz­tott el a DEKO. Borostyán középen egyedül vezethette a labdát Varga kapujára, de körülményeskedett. odalett a helyzet! Két perccel később cserélt a Nyíregyháza: Ker­tész helyett Erdei állt be, Bús beáilós lett! Ebben a fél­időben kevés említésre méltó esemény történt. Szünet után valamelyest élénkült az iram, a Hatvan vezette az első támadást és hagyta ki a helyzetet. Az 58. percben labdarúgásban ritka esemény történt. A pálya kö­zepén hárman ugrottak fel a labdáért, a hatvani védő lö­kött. Szkunc és Erdei elte­rültek a füvön. Az előbbit öl­ben, az utóbbit hordágyon vitték le a pályáról, később mentőautó érkezett, mind­kettőjüket a kórházba szállí­totta. Tíz emberrel folytatta a hazai gárda. A közönség, különösen a B-közép érezte, szükség van a biztatásra, zúgott a „Hajrá Nyíregyháza!”, nem is szü­netelt a mérkőzés végéig. A 77. percben növelte elő­nyét a hazai csapat. Csehi 30 méter szabadrú­gása Nagy kapus kezéből ke­rült a vendéghálóba. 2:0. fis még nem volt vége. A 86. percben — a közben eleredt esőben — Lelt indult meg a jobb oldalon, beadá­sát az érkező Zubanics 16 méterről vágta a hatvani ka­pu jobb oldalába, 3:0. A gól után a vendégek szo­rongattak, eredmény nélkül. Altató taktikával kezdtek a csapatok, s a tervük csaknem tökéletesen bevált ebben az időszakban. A pályán „da­rabokra tördelt” futballozás folyt, kevés említésre méltó eseménnyel. Fordulás után változott a kép, az ellenfél is nekibátorodott. A hajrában azonban érvényesült a na­gyobb tudás, a hazaiak be­biztosították a győzelmet. A közönség lelkesen megtapsol­ta csapatát! JÓK: Varga, Drobni, Mol­nár ill. Gebhard. SÁNDOR ISTVÁN: — Rit­ka eset labdarúgásban, hogy ennyi időt emberhátrányban játsszon egy csapat. Ügy ér­zem. győzelmünkhöz nem kell magyarázat. TÓTH DÉNES: — Gratu­lálok a Nyíregyházának és további sikereket kívánok. Kovács György A 22. FORDULÓ: Baja­Nyíregyháza, Csepel—Diós­győr, Metripond—BVSC, Kecskeméti SC—Szarvas, Kazincbarcika—Eger, Sal­gótarján—Kecskeméti TE. Hatvan—Kaba, Szolnok— DMTE. TOVÁBBI EREDMÉNYEK:Ká­bái Egyetértés—Csepel 1:2 (0:1). Diósgyőri VTK—Kecskemét: SC 2:1 (0:0), BVSC—Mávtranssped— Bajai SK 1:1 (0:0). Kecskeméti TE—Kazincbarcika 2:3 (1:2), Deb­receni MTE—Metripond 1'3 (0:1), Eger SE—Szolnoki MÁV MTE 1:1 (0:0), Szarvas—Salgótarjáni Síküveg 1:1 (0:1). az NB ii Állasa 1. Diósgyőr 21 12 8 1 11-17 32 2. Csepel 21 14 3 4 35-13 21 3. BVSC 21 11 7 3 29-18 29 4. Nyíregyh. 21 11 5 3 33-11 27 5. Kaba 21 9 8 4 31-18 26 6. Baja 21 9 7 5 19-15 25 7. Eeer 21 8 5 8 30-26 21 8. DIM TE 21 7 7 7 21-24 21 9. K.-barc. 21 9 2 10 40-36 20 10. KSC 21 5 10 6 27-28 20 11. Szarvas 21 7 5 9 25-34 19 12. Saig. S. 21 5 7 9 21-28 17 13. KTE 21 6 4 11 19-40 16 14. Hatvan 21 4 3 14 18-31 11 15. Szolnok 21 3 5 13 16-39 11 16. Metripond 21 3 4 14 14-36 10 Vasárnap a labdarúgó NB III. 21. fordulójában rangadót nyert Rakamaz. Az élen lévő Mátészalka Debrecenben nyert, így most nincs gyász­ban a szálkái csapat. Megle­petés a Levelek pontszerzése Hajdúnánáson. Eredmények. SAJÓBÁBONY—KISVÁR- DAI SE 0:0, Sajóbábony, 500 néző, V.: Fazekas. Kisvárda: Virtás — Balogh, Takács, Szondi, Göncz, Igyártó, Cze- tő. Oláh, Rubóczki, Galan, Simon. Edző: Eszenyi Dénes. Közepes színvonalú mérkőzé­sen, helyzetei alapján a ha­zaiak közelebb álltak a győ­zelemhez. Inkább a Sajóbá­bony támadgatott, a KSE azonban megfelelően védeke­zett, így maradt a gólnélküli döntetlen. A mérkőzésen a várdaiaknak is volt százszá­zalékos gólhelyzetük. ezt azonban kihagyták a táma­dók. Jók: Göncz, Oláh, Ga­lan. D. KINIZSI—MÁTÉSZAL­KA 0:2 (0:0). Debrecen, 100 néző, v.: Czirba. MMTK: Sánta — Barta, Papp (Piros!, Győrfi, Márián, Tarái, Kosa, Oláh, Szpodnyi, Tóth Z. (Kiss), Szeles. Edző: Papp László. Az első félidőben ki­egyensúlyozott játék folyt, az MMTK ekkor is veszélyesebb voLt. Fordulás után a ven­dégcsapat vette át az irányí­tást és az 55. percben veze­tést szerzett: Oláh remekül húzott el a jobb oldalon, be­adását az érkező Tóth Z. 8 m-ről lőtte a kapuba, 0:1. Továbbra is a listavezető ve­szélyeztetett. s a 76. percben növelte előnyét. Ezúttal Tar- di nyargalt el a jobb olda­lon, visszagurítását ezúttal is Tóth Z. lőtte a debreceni ka­puba, 0:2. A minden csapatrészben jobb Mátészalka megérde­melten jutott a Két bajrjoki pont birtokába. Jók: Tóth Z., Tarái, Márián, Szeles. RAKAMAZ—TISZAVASVÄ Rí 4:2 (1:1). Rakamaz, 1500 néző, v.: Tóth S. Rakamaz: Pók — Riskó, Losonczki, Neuzer, Csorna, Szalontai, Hidegh, Subert (Bollo), Bé­res, Kosztyu, Kákóczki (Ba­logh). Edző: Tóth János. Ti- szavasvári: Vámos — Sinka. Széki, Balázs, Szatka, Nagy Szűcs), Kertész, Kató. Bo- hács. Szurkos, Kiss M. Edző: Gáspár László. Nagy iram­ban kezdődött a mérkőzés. A hazaiak mindjárt támadólag léptek fel a zárt védekezést választó vendégekkel szem­ben. A 10. percben egy ellen­akció végén Bohács 24 mé­teres mesterien csavart sza­badrúgása utat talált a háló­ba, 0:1. A 34. percben Kosz ­tyu az egész vasvári védel­met kicselezve lőtt közelről a kapuba, 1:1. 58. percben Ká­kóczki éles szögből leadott lövését Vámos Béres elé te- nyerelte, aki közelről a há­lóba kotorta a labdát, 2:1. 61. percben Bohács egy ro­vtáén felszabadított labdára lecsapott, és a kapu jobb sar­kába lőtte, 2:2, A 70. perc­ben ismét Kosztyu egyéni ak­ciója volt eredményes. 3:2. 81. percben Béres szemfüles- sége újabb gólt hozott. 4:2. A szabolcsi rangadón, a végig sportszerű mérkőzésen, bizto­san nyert a hazai csapat a jól kontrázó vendégek el­len. Jók: Riskó, Kosztyu, Bé­res. Balogh, illetve Bohács, Kertész, Szurkos, Kiss M. További eredmények: Haj­dúnánás—Levelek 2:2, Bor­sodi Volán—Hajdúböször­mény 4:2, Tiszaújváros—Sze­rencs 2:3, Ózd—Balmazújvá­ros 1:0. Püspökladány—Ede- lény 0:2. Tisza-csoport 1. Mátészalka 21 12 5 4 39-21 29 2. Ózd 21 11 7 3 26-10 2S 3. Rakamaz 21 12 3 6 34-20 27 4. Hajdúnánás 21 12 3 6 34-22 21 5. Tiszavasv. 21 9 8 4 27-19 2( 6. Borsodi V. 21 10 5 6 21-13 2i 7. Balmazújv. 21 10 5 6 29-27 2! 8. Kisvárda 21 10 4 7 24-18 2‘ 9. D. Kinizsi 21 9 4 8 22-24 2: 10. Edelény 21 6 7 8 17-17 11 11. Tiszaújv. 21 8 2 11 25-21 II 12. Szerencs 21 6 4 11 22-30 1( 13. Sajóbábony 21 4 7 10 18-34 1! 14. Levelek 21 5 4 12 19-38 1: 15. H.-bösz. 21 3 4 14 18-35 II 16. P.-ladány 21 3 4 14 16-42 II A 22. FORDULD: Máté szálka—Özd, Tiszavasvári— Borsodi Volán, Levelek—Sa jóbábony, Kisvárda—Tisza újváros, Edelény—Rakamaz Szerencs—D. Kinizsi, Hajdú böszörmény—Hajdúnánás, Balmazújváros—Püspök] a- dány. Szerdán a Népstadionban Erdeit a mezénél fogva rántották vissza a 16-oson. (Elek Emil felvétele) Megyei I. osztály Az éJovasok rossz napja Idegenben szenvedett vereséget a bajnokság első két helyezettje, mégis megtartotta vezető helyét. Meglepő a Baktalórántháza nagyarányú győzelme Tyúkod ellen. Megkezdte a felzárkózást Kó- taj, győzelmével a 13. helyre lépett elő. Tovább tart a Nyiregyhá- zi VOLÁN vesszőfutása, újabb vereségével erősen leszakadt a me­zőnytől. baktalórAnthaza­TYÚKOD 4:1 (2:1). Baktalóránt- háza, 300 néző, v.: Gombkötő. Baktalórántháza: Tóth A. — Tóth 1., Horváth, Kozma, Barnucz, Trencsényi (Oláh). Sós, Maries, Virtás, Nagy (Juhász), Gdovin. Edző: Gajdos Gábor. Tyúkod: Kiss — Magos, Gajdics, Fekszi, Kasu, Péter. Vaszusz, Turbucz (Kertész), Szabó, Fekete, Tordai (Kií>s). Edző: Molnár Csaba. Sok kihagyott helyzet ellenére is biz­tos győzelem. Gól: Gdovin 2, Sós. Tóth I., illetve Tordai. C ’ENGER—NAGYHAL ASZ 2:0 (1:0 . Csenger, 700 néző, v.: Za- hor n. Csenger: Mándi — Juhász P.. Szilágyi T., Szilágyi M., Ju­hász J., Ozsváth, Balogh (Szabó F.), Takács (Fehér), Herczeg. Barcsai, Becző. Edző: Póti Sán­dor Nagyhalász: Balogh —Her­mann. Hegyes. Nagy, Kelemen R., Tátrai, Visontai (Árokszállá­si), Budaházi, Oláh, Kelemen Z. (Szabó Z.), Kardellás. Edző: He­gedűs János. Küzdelmes mérkő­zés, igazságos eredmény. Gól: Herczeg, Fehér. ÜJFEHÉRTÓ-ZÁHONY 2:1 (2:0). Üjfehértó, 900 néző, v.: Hé- ry. Üjfehértó: Cziotka — Lácza 5., Dubóczkl, Lácza F., Lácza J.. Polonkai, Koskovits, Urr, Sza- lóki (Petics), Kukk, Hajdú (Ka­tona). Edző: Aranyi János. Zá­hony: Orosz — Dudás. Hegedűs, Pokol A.. Onder (Szabó F.), Raj­zinger, Pokol Zs. (Lipcsei), Rácz, Győri. Márton, Szabó. Ed­ző: Gyüre János. Az aranyvonat Üjfehértón tilos jelzést kapott. Gól: Lácza S., Szalóki, illetve Rajzinger. TISZALÖK-NYÍREGYHÁZI VOLÁN 2:1 (1:1). Tiszalök. 400 néző, v.: Varga F. Tiszalök: Murvai — Maros, Gáli, Aszalós, Suhaji. Balogh, Csatlós, Pente. Vass (Kerekes). Péntek. Loson- czi. Edző: Csáki Miklós és Bu- gya Ferenc. Volán: Balázsi — Farkas, Mihályfalvi, Zákány, To- masovszki, Szaffián (Virágh), Ferkó (Kertész), Garai, Adámsz- ki, Kontra, Banka. Edző: Nagy Tamás. A hazai csapat sok kiha­gyott helyzetével magának tette nehézzé a mérkőzést. Gól: Pen­te 2. illetve Adámszki. NAGYKÁLLÓ-NYÍRTELEK 4:1 (2:1). Nagykálló, 400 néző, v.: Monus. Nagykálló: Cziotka — Tréfán, Horváth, Farkas S., Papp, Kaszab, Farkas B., Kígyó- si, Mányák (Veres), Vágó, Tóth. Edző: Farkas Béla. Nyírtelek: Vattai — Slovonenszki, Hernádi, Drab, Dankó, Bertli, Seres, Puki, Csécsi, Szekrényes, Muri (Mo- kánszki. Hernádi). Biztos játék­kal győzött a hazai csapat. Gól: Vágó 2, Tóth 2, illetve Muri. NAGYECSED—FEHÉRGYAR­MAT 2:0 (0:0). Nagyecsed, 300 néző. v.: Márton. Nagyecsed: Andrejcsák — Bujáki. Andalik, Sikesdi, Fácska, Kosa (Czine), Szoboszlai, Gila (Kulik), Pely- vás, Petrohai, Képiró. Edző: Mitró Károly. Fehérgyarmat: Kárpáti — Cserepes, (Kiss B.), Docsa. Juhász Zs., Kosár. Hor­váth, Czeglédi, Lőrincz, Kelemen, Kiss (Juhász A.), Szűcs. Edző: Horváth László. Küzdelmes mér­kőzésen, megérdemelt hazai győ­zelem született. Gól: Andalik (ll-esből). Kulik. KÓTAJ-MARIAPÓCS 3:2 (1:1). Kótaj, 400 néző, v.: Nagy .József. Kótaj: Hajdú — Révész, Tamás, Barna, Ignácz (Ranyhóczki), Lingl. Bessenyei, Csehi, Sánta, Tóth, Harsányi. Edző: Lengyel László. Máriapócs: Sersényi — Szőke, Gerzanics, Papp, Pénzes (Nyisztor), Ujfalusi (Magyar), Cserhály, Bihari, Illés, Földesi, Tanyi. Edző: Pataki László. Meg­érdemelt hazai győzelem. Gól: Csehi, Bessenyei, Barna, illetve Bihari. Tanyi. IBRÄNY—NYÍRBÁTOR 3:1 (2:1). Ibrány, 500 néző. v.: Sor­bán. Ibrány: Vitkai — Sziráki, Ignácz. Hermán, Gyöngyösi, Da­rái, Balogh, Mátyás (Huozmami), Kató, Szuhár. Dajka (Koltai). Edző: Hermán László. Nyü-bár tor: Szakács - Szegedi, Bodnár, Erdei, Lukács. Komáromi, Szabó. Berettyón, Tóth (Kozma), Hege- düs (Fehér). Komán. Edző: He­gedűs László. Küzdelmei mér­kőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Gól: Darai, Szuhár, Kató, illetve Komán. Kiállítva: Fehér. A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Nagyhal. 21 12 5 4 36-29 29 2. Záhony 21 11 7 3 32-19 29 3. N.-kálló 21 11 5 5 31-17 27 4. Bt.-háza 21 12 2 7 46-33 26 5. Csenger 21 11 4 6 42-31 26 6. Tiszalök 21 10 5 6 29-26 25 7. Üjfehértó 21 10 4 7 31-20 21 8. M.-pócs 21 9 6 C 38-36 24 9. Ibránv 21 S 7 6 28-23 23 10. Nyírbátor 21 4 10 7 19-27 13 11. Nagyecs. 21 6 6 0 17-31 18 12. Tyúkod 21 5 6 10 22-33 16 13. Kótaj 21 4 6 11 20-31 II 14. Nyírtelek 21 4 6 11 16-27 14 15. F.-gyarm. 21 5 3 13 20-35 13 16. Ny. Volán 21 2 6 13 22-40 10 A 22. FORDULÓ: Záhony— Kótaj. Fehérgyarmat—TJjfehér­tó. Nagyhalász—Nagyecsed. Nyírtelek—Csenger, Nyírbátor— Nagykálló, Tyúkod—Tiszalök, Máriapócs,Baktalórántháza, Nyh. Volán—Ibrány. EB-selejtezö a Szovjetunió ellen Még két nap ... Labdarúgá­sunk hívei ezekben a napokban a magyar válogatott felé irá- nyúlnak, szerdán EB-selejtező mérkőzés lesz a Népstadionban. Az ellenfél nem más mint a Szovjetunió nemzeti válogatott­ja, ez előreveti a nagy küzdelem árnyékát. Hogy mi lesz az eredmény? Esetleges siker ese­tén, nemzeti tizenegyünk nagy lépést tehet az EB nyolcas dön­tőbe jutás felé. A találkozó iránt igen nagy az érdeklődés a nyugdíjas- és diák­jegyek nyolcvan százaléka már elkelt, sokan jönnek külföldről — a Kárpátaljáról — is. Mészöly Kálmán szövetségi kapitány már kihirdette a keretet, amely így fest: Petry, Brockhauser, Mónos, Garaba, bisztl L., Limperger, Szalma, Váczi, Palaczky, Nagy T., Kozma, Détári, Bognár, Lő­rincz, Marozsán, Horváth Cs., Kiprich, Kovács K., Gregor, Vincze. A magyar bajnokságban szereplők szombaton este talál­koztak az MLSZ-ben, majd Ta­tara utaztak. A kilenc külföldi­ből heten vasárnap érkeztek, Kiprich és Détári hétfőn jön. A mérkőzést német bírók diri­gálják, Schmidhuber fújja a sí­pot, Föckler és Albrecht lesznel a segítői. A mérkőzés 19 órako kezdődik, a tévé helyszíni köz vetítésben sugározza az össze csapást. TUDÓSÍTÓINK VOL­TAK: Albert Zoltán, Fá­bián László, Haluska Atti­la, Lingl Attila, Losonczi Imre, Orosz János, Halus­ka András, Szász Simon és Varga László. ÜGYELETES MUN­KATÁRSAINK : Kovács György és Dankó Mihály. Szabolcs-Szatmár-Bereg független napilapja Főszerkesztő: DR. ANGYAL SÁNDOR. Főszerkesztő-helyettes: MARIK SÁNDOR. Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: DR. HARMATI SÁNDOR és DR. KÁRPÁTI IMRE ügyvezető igazgatók. Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401. Kiadó postafiók- szám: 25. Szerkesztőség postafiókszám: 47. Telefon: (42)11-277. Telex: 73-344. Telefax: 16-624. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetés: 10-150. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza Árok u. 15. Felelős vezető: JÄGER ZOLTÁN. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető minden postahivatalban és hírlapkézbesítőnél. Budapesten: XIII. Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési díj egy hónapra 165 forint, negyedévre 495 forint, fél évre 990 forint, egy évre 1980 forint. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058. M Kelet agyarország T0?p|