Kelet-Magyarország, 1990. november (50. évfolyam, 256-281. szám)

1990-11-05 / 259. szám

8 Kelet-Magyaromig — stobt 1990. november 5. Vác az élei A labdarúgó NB I. szom­bati fordulójában kikapott a Bp. Honvéd, s mivel a Vác Debrecenben nyerni tudott, a Duna-parti együttes került az élre. A Veszprém elvesztette veretlenségét, a Bröndby el­len készülő Fradi kínkeserve­sen nyert a Volán ellen, ösz- szesen nyolc csapat bizonyult gólképtelennek. Eredmények: Siófok—Bp. Honvéd 1:0, Siófok, 2500 néző, v.: Kovács I. L. A szerencsésebb csapat szerezte meg a győzelmet. Gól: Páli. Péc»—Vasas 1:0, Pécs, 3 ezer néző, v.: Nagy L. Csak a két csapat küzdőképességét lehet dicsérni. Gól: Bérczy. Ű. Dózsa—Rába ETO 2:2, Megyeri út, 1500 néző, V.: Huták. A látottak alapján mindkét fél elégedett a dön­tetlennel. Gól: Bácsi, Miovecz ill. Virág, Mörtel. Tatabánya—Videoton 0:0, Tatabánya, 2 ezer néző, v.: Puhl. Jó védelmek, gyenge támadósorok, igazságos pont- osztozkodás. Békéscsaba—Veszprém 2:0, Békéscsaba, 4 ezer néző, v.: Hartmann. A lelkesebb, job­ban akaró viharsarkiak meg­érdemelten jutottak a két pont birtokába. Gól: Miklya, Szenti. Ferencváros—Bp. Volán 1:0, Üllői út, 10 ezer néző, v.: Végner. A görcsösen játszó FTC nehezen győzött egy olyan mérkőzésen, amikor a játékvezető az ellene folyó tüntetés miatt szüneteltette a játékot. Gól: Keresztúri. Szeged—MTK VM 0:0, Sze­ged, 4 ezer néző, v.: Lázin. Gyenge mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Debrecen—Vác 1:2, Debre­cen, 3 ezer néző, v.: Stamler. A korszerű labdarúgást ját­szó váci csapat megérdemel­te a győzelmet. Gól: Sándor ill. Nagy T., Füle. Az NB I. állása Ez történt a labdarúgó NB ll-ben Koppant az eső, rezgeti a háló Jó iramban indult a ta­lálkozó. A 10. percben Zuba- nics felvágásáért 19 m-es szabadrúgáshoz jutott az NYVSC. Turjánszki — mi­vel túl korán végezte el a rúgást— sárga lapot ka­pott. Két perc múlva Hor­váth fordulásból lőtt, Tóth biztosan hárított. A 18. percben vezetést szerzett a Nyíregyháza. Be­tűs 25 m-es szabadrúgása a jobb oldali kapufáról pat­tant vissza, Zubanics érke­zett és 6 m-ről a kapu kö­zepébe vágta a labdát. 1:0. A 21. percben balról be­ívelt labdát Turjánszki a kapust megelőzve fejjel jut­tatott a hálóba. A partjelző középre indult, Szabó já­tékvezető azonban — keze- zés címén — érvénytelení­tette a gólt. (Lelke rajta!) A 26. percben kettőre nö­vekedett a hazai előny. Egy jobb oldali szögletrúgás át­szállt Tasnádi kapuson, az előrehúzódott Bús magasan felugorva, 5 m-ről a kapu közepén fejelt a léc alá. 2:0. Támadásban maradtak a hazaiak. A 35. percben Ko­vács—Zubanics volt a lab­da útja, a szovjet vendég­játékos azonban 10 m-ről a kapu mellé talált. A másik kapunál Fütyü már csak Tóth kapussal állt szemben, a ravaszul nyesett labdát védte a nyíregyházi cerbe­rus. Szünet után meglepetésre a vendégek próbálkoztak. Egyik akciójuk során Ku- kely emelését Tóth a léc fö­lé tény erei te. öt perccel ké­sőbb előbb hazai gólt ér­vénytelenített Szabó játék­vezető, majd Erdei alig fe­jelt a léc fölé. Esett az iram, sokat csúszkáltak a játéko­sok. A 85. percben Szkunc átadásával Csehi iramodott Nyíregyháza—Kecskeméti TE 3:0 Nyíregyháza, várod stadion, UN néző, v.: Szabó 1. (Baj- Kai, Blrincsik). NTVSC: Tóth — Ssobonya, Bús, Drobni — Lelt, Molnár. Ko­vács, Csehi — Turjánszki, Belus, Zubanics. Edző: Sándor István. Kecskeméti TE: Tasnádi — Endre, Pataki, Gál, Nagy (,. — Boronkai, Laekovtch. Kátal — Fütyü, Horváth, Kukely. Edző: Sz. Tóth Antal. Csere: Lelt helyett Erdei az 51., Leekovich helyett Kuru-z az 58., Kukely helyett Berki a <(., Turjánszki helyett Szkunc a 75. percben. Gólszerző: Zubanics a 18., Bús a rí., Szkunc a 85. percben. Sárga lap: Turjánszki a IS., Pataki a lf„ Endre a Zí., Ku­kely a 47. percben. Kiállítja: Tasnádi a 85. percben. A hazaiak második gólját a védő Bús Iván fejelte. (E. E. felv.) A Lombik átaita helyét NB III A forduló legnagyobb meglepetése az élen álló Tiszavasvári hazai veresé­ge, a szerényebb képessé­gű ózdiaktól. Ezzel a Lombik csapata közel há­roméves hazai veretlenségi sorozata szakadt meg! Ma­gára talált Kisvárda, ezúttal elemében voltak a KSE tá­madói. Győzött a Levelek, pontot szerzett — vagy vesz­tett — Rakamaz. Az MMTK Mádon nem várt súlyos ve­reséget szenvedett. Ered­mények. SAJÖBÁBONY—RAKA­MAZ 1:1 (1:1), Sajóbábony, 600 néző, v.: Szabó I. Raka­maz: Pók — Riskó, Lo­sonczki, Goneth, Bolló, Hu- szák (Béres), Kosztyu (Da­rái), Szalontai, Vonyigás, Hidegh, Kákóczki. Edző: Tóth János. Lendülettel kezdtek a csapatok. A 10. percben a hazaiak szerez­tek vezetést. Lakatos indí­tásával Aranyosi iramodott meg és 12 m-ről helyezett a kapuba, 1:0. A 24. perc­ben egyenlített a Rakamaz. Vonyigás jobb oldali bea­dását Kosztyu 5 m-ről bom­bázta a kapuba. 1:1. LEVELEK—EDELÉNY 1:0 (0:0) Levelek, 500 néző, v.: Tóth S. Levelek: Pá­kózdi — Svelta A., Ignácz, Borbély, Bódi, Király, Krasznai (Csik), Sitku, For- gony, Horváth, Hajdó (Bo­ros). Edző: Takács János. Az első félidő leveleki me- zőny fölény ben telt el. A második játékrész köze­pétől még nagyobb sebes­ségre kapcsolt a hazai csa­pat, és a sorozatos támadá­sokat siker koronázta. A 78. percben egy jobb oldali beadás után Horváth 15 mé­terről óriási gólt lőtt. Jók: Pákózdi, Svelta A. TISZAVASVÁRI—ÓZD 0:1 (0:1), Tiszavasvári, 500 néző, v.: Hunyadi. Tisza­vasvári: Vámos — Sinka, Széki, Szurkos I., Lakatos, Balázsi (Szűcs), Nagy S. (Barcsa), Fecsku, Bohács, Kiss, Kató. Edző: Gáspár László. A 20. percben Pav­lovics ment el a bal szé­len, okosan gurított a bal sarokba. 0:1. A hazaiak vé­gig támadták a mérkőzést. Az ózdi játékosok arra rúg­ták a labdát, amerre álltak. Egyetlen valamirevaló kont­ra támadásukból azonban gólt értek el. A Lombik já­tékosai sok száz százalékos gólhelyzetet hagyott ki. KISVÁRDA—BALMAZ­ÚJVÁROS 4:0 (2:0), Kisvár­da, 600 néző, v.: Tuss. Kis­várda: Virtás — Bárdi, Ta­kács, Lipták, Balogh, Ru- bóczki, Badar, Galan (Davi- da), Simon, Ijgyártó, Bran- kovics, Szondi. Edző: Esze- nyi Dénes. A 37. percben Bárdi jól eltalált lö­vése 16 méterről vá­gódott a kapufáról a hálóba. 1:0. 40. perc: a jobb oldalról beívelt labdát Galan felhőfe­jessel továbbította a kapuba. 2:0. 60. perc: egy balról jövő beadást a vendégek kapusa kiejtett, Simon 3 méterről a hálóba kotorta a labdát. 3:0. 83. perc: a jobbról jövő bea­dást Simon 8 méterről fejelte a hálóba. 4:0. MÁD—MÁTÉSZALKA 3:0 (1:0). Mád, 800 néző, v.: Nyé­ki. Mátészalka: Sánta — Bartha (Szeles), Bodnár, Ba­yer, Márián, Súgta, Szabó (Shacinkher), Oláh, Kosa, Tóth, Szpodnyi. Edző: Papp László. 41. perc: Tirk 8 mé­terről a bal sarokba lőtt, 1:0. 55. perc: Tirk beadását Nagy öt méterről a hálóba továbbí­totta, 2:0. 75. perc: Nagy lab­dáját Tirk előrevetődve fejel­te a hálóba. 3:0. Minden csa­pa trészében jobb volt a Mád. Jók: Bodnár, Szabó, Oláh. Az NB III. további ered­ményei: Borsodi Volán—D. Kinizsi 3:1, Hajdúnánás—Le- ninváros 2:1, Hajdúböször­mény—Püspökladány 1:1. Az NB III. állása 1. Hajdúnánás 12 7 2 3 17:11 16 2. Rakamaz 12 6 3 3 18:11 15 3. Kisvárda 12 6 3 3 15:9 15 4. Bors. Volán 12 6 3 3 14:8 15 5. Tiszavasvári 11 5 5 1 10:5 15 6. Leninváros 12 5 2 5 16:11 12 7. Mátészalka 12 4 4 4 16:13 12 8. Edelény 12 4 4 4 10:11 12 9. Püspökiad. 12 4 3 5 16:17 11 10. B.újváros 11 5 1 5 14:17 11 11. Ózd 11 2 6 3 4:7 18 12. Mád 11 3 3 5 12:12 9 13. Levelek 12 3 3 6 7:14 9 14. Sajóbábony 12 2 5 5 10:22 9 15. Debr. Kinizsi 11 3 2 6 8:14 8 16. H.bösziirm 11 2 3 6 5:10 7 1. Vác 11 8 2 1 18:9 18 2. Bp. Honvéd 11 8 1 2 20:7 17 3. FTC 11 7 2 2 23:6 16 4. Veszprém 12 5 6 1 13:10 16 5. Tatabánya 11 5 4 2 14:11 14 6. Pécs 12 7 - 5 12:9 14 7. B.Csaba 12 5 2 5 15:14 12 8. Siófok 12 3 6 3 11:10 12 9. MTK-VM 12 4 3 5 13:16 11 10. Rába ETO 11 4 2 5 18:16 10 11. Szeged 11 3 4 4 6:12 10 12. Vasas 12 4 1 7 17:22 9 13. C. Dózsa 11 3 2 6 16:20 8 14. Videoton 11 2 3 6 11:19 7 15. Debrecen 12 1 4 7 5:14 6 16. Bp. Volán 12 2 - 10 12:29 4 44. HÉT 1. Szeged—MTK-VM x 2. Hannover—Hamburg x 3. Eintracht F.—Nürnberg x 4. Herta BSC—Duisburg 2 5. Kaiserslautern—1. FC Köln 2 6. Karlsruhe—VfB Stuttgart 2 7. Schalke 04—Braunschwelg 1 8. Osnabrück—Wattenscheid x 9. Ancona—Verona x 10. Cremonese—Ascoli 1 11. Lucchese—Salernitana 1 12. Pescara—Messina 2 13. Udinese—Foggia x 14. Meppen—Manncheim 1 Tudósítóink voltak Erdei Árpád, Fábián László, Havasi Sándor, Kaponyás Jó­zsef, Kolodzey Tamás, Kovács Béla, Mészáros László, Molnár Károly, Papp Lajos, Terebes- sy Attila, Varga Zsolt. Ügyeletes munkatársak: Dan- kó Mihály és Kovács György. meg a KTE kapuja felé, a 16-osnál azonban a kifutó Tasnádi szándékosan „elgá­zolta” a támadót. Szabó já­tékvezető piros kártyát mu­tatott fel a kecskeméti ka­pusnak, a középcsatár Hor­váth állt a helyére. A 89. percben megszüle­tett a végeredmény. Szkunc 18 m-ről lőtt, a lapos labda valósággal kipúposította az alkalmi kapuvédő hálóját. 3:0. Szemerkélő esőben kezdő­dött a mérkőzés. Az első fél­idő jelentős részében a tech­nikai fölényben játszó Nyír­egyháza irányított, a küzde­lem jórészt a vendégek tér­felén zajlott. Ekkor lendüle­tes volt a hazai támadósor, így született a kétgólos veze­tés. A második félidőben fel­jöttek a vendégek, kiegyenlí­tett játék folyt. Mindkét ka­pu előtt adódtak helyzetek, de ezek kimaradtak. A hajrá a hazaiak számára sikerült, Szkunc találata a biztos győ­zelmet jelentette. Jók: Tóth, Bús, Zubanics ill. Horváth, Gál. Miért nem ítélt gólt? Már­mint Szabó játékvezető, aki a 21. percben érvénytelení­tette Turjánszki találatát. Szabó János játékvezető: — Ügy láttam, hogy a nyír­egyházi játékos kézzel jut­tatta a labdát a kapuba, ezért nem adtam gólt. Turjánszki: — Teljesen sza­bályos körülmények között juttattam a labdát a kapuba. Nem tudom milyen gólt kell szerezni, hogy a bíró is meg­adja. A két edző nyilatkozata: Sándor István: — Az első félidőben nyújtott játék azt mutatta, kezdünk kilábalni a völgyből. Szünet után érthe­tetlenül visszaestünk, az ek­kor mutatott teljesítmény­nyel elégedetlen vagyok. Et­től függetlenül győzelmünk reális, megérdemelt. Sz. Tóth Antal: — A ta­lálkozó első részében a Nyír­egyháza volt jobb. megérde­melten vezetett. Ezt követően mi játszottunk mezőnyfö- lényben, de ezt nem tudtuk gólra váltani. A játék képe alapján a gólarány túlzott. Kovács György A NB U további eredmé­nyei: Diósgyőr—BVSC 1:1, Hatvan—DMTE 1:2, Csepel— Metripond 3:0, Salgótarján— Kazincbarcika 1:0, Kecske­méti SC—Szolnok 3:2, Baja- Egér 2:1, Kaba—Szarvas 0.0. Az NB II állása 1. Diósgyőr 12 7 5 — 26-12 19 2. Csepel 12 8 1 3 22-12 17 3. BVSC 12 6 3 3 16:15 15 4. Nyíregyh. 12 6 2 4 19- s 14 5. Kaba 12 4 6 2 12-10 14 6. K.-barcika 12 6 1 5 24-17 13 7. Salgótarján 12 5 3 4 18-14 13 8. Debr. MTE 12 5 3 4 15-13 13 9. Bajai SK 121 4 5 3 11-10 13 10. Szarvas 12 5 2 5 18-21 12 11. Kecsk. SC 11 3 5 3 16-18 11 12. Kecsk. TE 12 5 1 6 13-21 11 13. Eger SE H 4 1 4 18-18 9 14. Szolnok 12 2 3 7 9-21 7 15. Hatvan D. 11 1 2 8 8-18 4 16. Metripond 11 1 I 9 6-23 3 Megyei I. osztály Nyírbátor első győzelme A labdarúgó megyei baj­nokság I. osztályában Nyír­bátor megszerezte első győ­zelmét. Otthonában pontot vesztett Záhony, így is első a vasutascsapat. Nagyecse- den félbeszakadt a mérkő­zés, a fejleményekről la­punk keddi számában szá­molunk be. Győzelmével Fe­hérgyarmat elkerült az utol­só helyről. Eredmények. ZÁHONY—MARIAPOCS 2:2 (0:1). Záhony, 500 néző. v.: Szo- lomoniczki. Záhony: Orosz — Dudás, Hegedűs, Tömöri, Gal- góczi, Rajzinger (Rácz). Pokol, Onder. Győri (Kovács L.), Már­ton, Szabó. Edző: Gyüre Jó­zsef. Máriapócs: Biró — Szőke. Geizanics. Nyisztor, Tanyi. Bi­hari (Pénzes), Papp, Olés, To­ma. Földesi, Rézműves L. Ed­ző : Pataki László. Küzdelmes mérkőzésen alakult ki az igaz­ságos eredmény. Gól: Galgóczi, Márton, illetve Torna, Papp. FEHÉRGYARMAT—TYÚKOD 3:1 (3:0). Fehérgyarmat. 100 né­ző, v.: Mónus. Fehérgyarmat: Kárpáti, Cserepes. Kiss B„ Fu­tó (Kiss K.). Doesa (Futó J.), Tóth. Lörincz, Czeglédi, Ju­hász. Kondor, Juhász Zs. Edző: Horváth László. Tyúkod: Kiss — Orosi. Gajdlcs, Fekszi (Tur­. Szabolcs-Szatmár-Bereg társadalmi-politikai napilapja Főszerkesztő: DR. ANGYAL SÁNDOR. Főszerkesztő-helyettes: MARIK SÁNDOR Kiadja a Szabolcs Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: DR. KÁRPÁTI IMRE. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Nyíregyháza, Zrínyi u. 3-5. 4401. Szerkesztőségi postafiók: 47. Lapkiadó postafiókszám: 25. Telefon: 11-277. Telefax: 16-624. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetésügyben: 10-150. Telex: 73-344. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza Árok u 15. Felelős vezető: JÁGER ZOLTÁN. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető minden postahivatalban és hírlapkézbesítőnél. Budapesten: XIII. Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, negyedévre 315forint, fél évre 630 forint, egy évre 1260 forint. Meg nem rendelt kéziratokat nem örzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058 buez), Magos, Imre, Vaszusz, Kasu, Kiss (Szabó), Eszenyi. Adorján. Edző: Molnár Csaba. A régi formában játszó Fehér­gyarmat megérdemelte a győ­zelmet. Gól: Lőrincz 2, Kondor, illetve Turbucz. NAGYKÄLLÖ—KÓTAJ 1:1 (0:1). Nagykálló, 300 néző, v.: Nagy Sándor II. Nagykalló: Cziotka, Viszokai, Horváth. Papp, Burzó, Kaszab, Farkas B., Kigyósi, Tréfán. Vágó, Tóth. Edző: Farkas Béla. Kótaj : Nagy — Sánta, Korsoveczki, Ignácz, Révész Cs., Kertész, Mirgai, Ta­más, Csehi III., Rajhóczki, Bá­lint. Edző: Müller Ferenc. Jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen. Gól: Vágó, ill. Ker­tész. NAGYHALASZ—NYÍREGYHÁZI VOLÁN 4:1 (1:0). Nagyhalász. 200 néző. v.: Varga. Nagyhalász: Balogh, Hermann. Kegye. Csom- bók. Tátrai. Nagy. Budaházi S. (Visontai), Budaházi L.. Oláh. Kelemen Z., Kelemen R. (Kar- dellás). Edző: Hegedűs János. Volán: Homonnai — Farkas. Ma­gyar, Zákány. Homonnai, Tóth, Kontra, Garai, Mihály falvi, Sza- fián (Ferkó), Virágh (Csorba). Edző: Lovász Mihály. Biztos ha­zai győzelem. Gól: Kelemen Z., Oláh, Budaházi L., Zákány ön­gól, illetve Ferkó. NYÍRBÁTOR—BAKTALÓRANT- HAZA 1:0 (1:0). Nyírbátor, 150 néző, v.: Naményi. Nyírbátor: Dolhai — Szegedi, Erdősi. Fehér, Lukács, Berettyón, Bécsi. Tóth, Szabó. Csapos, Komán (Ur). Edző: Munkácsi Tamás. Bakta- lórántháza: Toronyi — Sós. Si­pos, Horváth, Tóth, Virtás. Nagy, Kapin, Maries, Gdovin. üarnuez (Gebri). Edző: Gajdos László. Jó játékkal első hazai győzelmét megszerezte Nyírbátor. Gól: Bé­csi. CSENGER—ÜJFEHÉRTÓ 2:0 (2:0). Csenger. 350 néző. v.: Ta- maskovics. Csenger: Nagy — Rózsa, Balogh, Szilágyi M., .lu- hász P., Szabó, Szilágyi T., Fe­hér Gy. (Juhász J.), Barcsai. Herczeg. Becző. Edző: Póti Sán­dor. Üjfehértó: Cziotka — N.yisz- tor, Koskovics. Lácza, Kukk, Kapomyák, Urr, Szalóki (Ger- gya). Barna. Polonkai (Petics), Hajdú. Edző: Aranyi László. Jó iramú mérkőzés, sok kihagyott helyzet után is megérdemelt ha­zai győzelem. Gól: Szilágyi T., Barcsai. NYÍRTELEKI HONVÉD—TI- SZALÖK 0:1 (0:1). Nyírtelek. 200 néző, v.: Ambrus. Nyírtelek: Hankószki — Dankó L., Szatke. Drab, Dankó Zs., Bertli. Kiss A., Takács, Cselószki, Gyüre. Boj­tok (Setét). Muri. Edző: fludák Mihály. Tiszalök: Murvai, Ba­logh II., Gál, Pente, Szuhai. Ba­logh I., Zsoldos, Hadászi (Réz­nek), Hegedűs, Péntek. Losonczi (Aszalós). Edző: Csáki Miklós. Gyenge játékvezetés mellett egyik csapat sem érdemelt győ­zelmet. Gól: Balogh I. A NAGYECSED—IBRANY mér­kőzés a 22. percben félbeszakadt. A találkozóról nem kaptunk részletes tudósítást. A bajnokság állása: 1. Záhony 12 7 5 — 19-11 19 2. Nagykálló 12 7 3 2 17- 7 17 3. Nagyhalász 12 7 2 3 25-13 16 4. Máriapócs 12 6 3 3 23-20 15 5. Bl.-háza 11 6 2 3 24-18 14 6. Csenger 12 5 3 4 22-17 13 7. Tiszalök 12 5 3 4 14-15 13 8. Üjfehértó 12 5 2 5 18-13 12 9. Nagyecsed 11 3 5 3 8- 9 11 Nyírtelek 12 3 5 4 8- 9 11 11. Nyírbátor 12 1 8 3 9-12 10 12. Ibrány 10 2 5 3 10-12 9 13. F.-gyarm. 12 3 2 7 12-24 8 14. Tyúkod 12 2 3 7 13-21 7 15. Kótaj 12 1 5 6 8-16 7 16. Nyh. Volán 12 1 4 7 12-25 6 (A félbeszakadt Nagyecsed— Ibrány találkozó eredményét nem vettük figyelembe.) NB I