Kelet-Magyarország, 1988. szeptember (45. évfolyam, 209-234. szám)

1988-09-26 / 230. szám

8 Kelet-Magyarország 1988. szeptember 26. Labdarúgó HB I MTK-VM­siker a örökrangadőn MTK-VM—Ferencváros örökrangadót rendeztek szom­baton a labdarúgó NB I. he­tedik fordulójában. A Hungá­ria körúti összecsapást a ha­zaiak nyerték. Tovább tart az újpestiek mélyrepülése, az edzőváltást követően hazai pályán is kikapott a lila-fe­hér gárda, a Siófok szerezte meg a három pontot. Miként a Tatabánya, amely Pécsről térhetett haza győzelemmel. A Békéscsabában újra bemu­tatkozott Pásztor, akinek megérkezett Svájcból-— a já­tékengedélye. Üröm az öröm­ben : a 90. percben rúgásért kiállították a csabai karmes­tert. MTK-VM—Ferencváros 2:0 (1:0). Hungária krt., 20 ezer néző, v.: Németh. A taktiku­saidban játszó kék-fehérek nyertek a többet támadó Fra­di ellen. Gól: Pölöskei, Ba­log. Békéscsaba—Videoton 1:0 (0:0). Békéscsaba, 7 ezer né­ző, v.: Kurmai. Fontos mécs­esét nyet-tek a hazaiak. Gól: Kvaszta. Újpesti Dózsa—Siófok 0:1 (0:0). Megyeri út, 1,5 ezer né­ző, v.: Győri. A tudatosabban futballozó vendégek elérték céljukat. Gól: Boda. Haladás—Veszprém 2:0 (1:0). Szombathely, 6 ezer né­ző, v.: Plasek. A rutin dön­tött a Haladás javára. Gól: Nagy, Elekes. PMSC—Tatabánya 1:2 (0:2). Pécs, 8 ezer néző, v.: Fekete. A hazaiak gyengén, a vendé­gek fegyelmezetten játszot­tak. Gól: Torna (11-esből), il­letve Kiprich, Plotár. Dunaújváros—Vác 0:2 (0:1). Dunaújváros, 4 ezer néző, v.: Szabó. A vendégek két gyors kontratámadása elég volt a győzelemhez. Gól: Balogh, Si­mon. Bp. Honvéd—Vasas 2:2 (11- esekkel 5:4). Góllövök: Fodor, Cseh, illetve Claude, Szaba­di. Zalaegerszeg—Rába ETO 1:0. Góllövő: Vadász. w&vő 39. HÉT 1, 1, 2, 2, 1, 1, 2, 1, x, x, x, x, x, 2. _______________ TUDÓSÍTÓINK VOL­TAK: Albert Zoltán, Fü- lep Kornél,'Haklik István, Kuliár Ferenc, Lingl Atti- ,1a, Mészáros László, Mol­nár Gusztáv, Revák Lász­ló, Szakács László. ÜGYELETES MUNKA­TÁRSAINK : Kovács György és Mán László. r Ez történt az HB ll-ban Ezúttal idegenben íj ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■ a szerencse döntött Lehel—NYVSSC 0:0 (11-esek: 2:5) Jászberény, ezer néző, v.: Pillér. Lehel SE: Havasi — Né­meth, Gulyás, Bukhán, Gep- hárd — Szántai, Sulyok, Váczi — Ludasi, Keresztesi, Pásztor. Edző: Péczely Sza­bolcs. NYVSSC: -Tóth P. — Szo- bonya, Szikszai, Boda, Cséke — Ács, Selyem, Tóth E., Ko­vács — Váczi, Szilágyi. Ed­ző: Buús György. Csere: Szilágyi helyett Nagy a 68., Váczi (J.) helyett Mosonyi a 71. percben. Sárga lap: Acs az, 57., Gep- hárd a 63. percben. Közepes iramban kezdtek a csapatok. Az első helyzet a házigazdák előtt adódott a 20. percben, ám Váczi szabadrú­gása után a védők mentet­tek. Majd húsz perc múlva a nyíregyházi Váczi került gólhelyzetbe, ám kivárt, így a hazaiak menteni tudtak. Az első félidő utolsó percében megszerezhette volna a ve­zetést a Lehel, de Ludasi az üres kaput sem tudta eltalál- ni. A második félidőben so­káig eseménytelen volt a já­ték, a 77. percben nagy ven- déghelyzet maradt kihaszná­latlanul, Kovács a kapu mel­lé lőtt. Két percre rá for­dult a kocka, most a Lehel előtt adódott lehetőség, előbb Pásztor lövését Tóth Péter . védte, majd Ludasi fejelt mellé. Két perccel a mérkő­zés lefújása előtt újra nagy lehetőséget halasztottak el a jászberényiek, Pásztor ugrott ki, de kecsegtető helyzetben fölé emelt. Tizenegyesek következtek: Mosonyi; Sulyok, illetve Váczi, Selyem, Nagy értéke­sítette, míg Szántai, Erdélyi, Gulyás, valamint Tóth E. és Cséke kihagyta. Péczeli Szabolcs: A mérkő­zés képe és a helyzetek alap­ján győzelmet érdemeltünk volna. Buús György: Alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét csapat kihagyta helyzeteit. A tizenegyeseknél már a szerencse döntött. Sárközi István További eredmények: Keleti csoport, további eredmé­nyek: DMVSC—Szeged 3:2, Eger —Szolnok 1:0, Baja—D. Kinizsi 0:0 (ll-esek 0:3), DVTK—ózd 1:0, Metripond—Szarvas 1:0, Hat­van—Kazincbarcika 0 :l, DUSE— Kecskemét 3:2. Keleti csoport állása 1. Metrip. 7 6-----------1 16- 5 18 2. Szolnok 7 4 1 — 2 14- 8 14 3. DMVSC 7 4 1 — 2 10- 7 14 4. Szarvas 7 2 3 1 1 7- 6 13 5. D. Kinizsi 7 2 2 2 1 8- 5 12 6. Diósgyőr 7 2 3 - 2 7- 9 12 7. Szeged 6 3 1 - 2 12- 7 11 8. Kecském. 7 3 — I 3 9- 8 10 9. K.barc. 7 2 1 1 3 7-13 9 10. DUSE 7 2 — 2 3 9-10 8 11. Baja 62—22 6- 78 12. NYVSSC 71132 7- 98 13. Lehel SE 7 1 1 3 2 6-11 8 14. Eger 721-44 -9 8 15. Ózd 7—223 5- 86 16. Hatvan 7 1114 4-96 A Szeged—Bája mérkőzés (3:1) eredményét az MLSZ játékveze­tői műhiba miatt megsemmisítet­te. Nyugati csoport: Mohács—Sop­ron 2:1, Szekszárd—Komló 0:2, Rákóczi FC—Keszthely 0 :2, Orosz­lány—BVSC 2:2 (11-esek 3:5), Épí­tők—Dorog 2:2 (ll-esek 2:4), Vo­lán—III. kér. TTVE 0:3, Tapolca— Nagykanizsa 3:3 (ll-esek 7:8), Csurgó—Csepel 1:2. Labdarúgó WB III Hazai győzelem Nyírtelken Honvéd Asztalos SE—Szeghalom 3:2 Nyírtelek, 300 néző, v.: Ferge (Tombor, Farkas). H. Asztalos J. SE: Holp — Kertész J., Tihor, Karóczkai, Holpb — Szalontai, Farkas, Csorba, Ludánszki — Mester, Szabó. Edző: Siska László. Szeghalmi SE: Szabó — Nagy, Csorba, Kovács, Zsom- bok I. — Csák, Kozák, Lu­kács — Zsombok II., Bress, Macskin. Edző: Búza Barna. Csere: Farkas helyett Ja­kab a szünetben, Macskin helyett Bagyinka a 69., Szabó helyett Szpodnyi a 81. perc­ben. Gólszerző: Bress a 9., Jakab az 53., Ludánszki az 57., Csák a 61., Ludánszki a 66. percben. Sárga lap: Szabó (Sz) a 71., Urr a 83., Ludánszki a 86. percben. A labdát vezető Ludánszki két góllal járult csapata győ­zelméhez. (Cs. Cs.) Megyei I. osztály Kilenc gól Baktán Nincs már nyeretlen csapat a megyei első osztályú labdarúgó- bajnokságban. A vasárnapi, he­tedik fordulóban az addig mind­össze egy pontot szerző Var- sánygyüre idegenben, Kislétán megszerezte az őszi szezonban el­ső győzelmét. Szintén idegenben . Tuzsérori is nyerni tudott a Má­tészalka. Az éllovasok közül Nagyecsed otthonában, míg Zá­hony vendégként ért el döntet­lent, így közöttük nem változott a helyzet. Kótaj. a Nyíregyházi Volán és Fehérgyarmat otthoná­ban tartotta a két pontot, mi­ként Baktalórántháza, aki fél tu­catot rúgott Tiszalöknek. igaz háromszor a vendégek is kapuba találtak. Nyh. VOLÁN DSC—Kemecse 2:0 (0:0). Zalka M. u. 350 néző. v.: Losonczi. Volán: Cziotka — Szat- ke, Dubóczki, Poór. Huszti. Ma­gyar, Mihályfalv.i*. Papp, Sram- kó (Kiss), Szuhár, Nagy (Erdei). Edző: Farkas Tibor. Kemecse: Borsy — Kolozsi, Kondor, Pethő, Gödény. Bácskái, Szántó. (Szu- nyogh II.. Lukács), Takács, Szu- nyogh I.. Vass, Visontai. Edző: Tolnai Csaba. A mérkőzés hajrá­ja döntött a hazaiak javáfa. Gól: Szuhár, Erdei. Baktalórántháza—Tiszalök 6:3 (4:1). Baktalórántháza 200 néző, v.: Varga. Baktalórántháza: Ma­ries I. — Juhász. Györfy. Koz­ma, Szilágyi, (Horváth), Szabó, Maries T.. Konzili, Gdovin, Ka- pin, (Trencsén.yi). Soós. Edző: Jávor Pál. Tiszalök: Murvai — Gőcze, Berki, Nemes. Péntek, Balogh T., Csatlós, Balogh Cs., (Lakatos), Hodászi, Pente, Rácz, (Aszalós). Edző: Csáki Miklós. Gyenge játékkal a gyenge csa­pat is legyőzhető. Gól: Szabó 3, Gdovin, Kapin, Maries T. (11- esből), illetve Csatlós 2. és Pén­tek. Nagyecsed—Nyírbátor 0:0. Nagy­ecsed, 500 néző, v.: Mónus. Nagyecsed: Kávási — Fehér (Ve­res K.), Tarcsa G.. Andalik, Fácska. Korbács. Molnár, Pelv- vás, Veres Cs., Koműm (Kosa), Képíró. Edző: Kokas Miklós. Nyírbátor: Szakács — Erdei, Er- dősi, Pelyvás, Czine. Lukács. Be- rettyán A. (Virágh), Tóth (Be- rettyán B.), Szalóki, Bécsi. Ba­lázs. Edző: Piros András. Min­den volt, csak futball nem, így igazságos döntetlen. Fehérgyarmat—Levelek 3:0 (1:0). Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Né­meth. Fehérgyarmat: Szálkái — Kondor. Ponczók, (Kiss), Docsa, Szabó, Piros, Czeglédi. Futó, Tóth, Lőricz, (Juhász), Gubacsi. Edző: Máthé Tibor. Levelek: Sza­bó — Svelta A., Ignácz, Lingl, Borbély, Király, Forgony, Pász­tor, (Törő), Csatlós. (Czirják), Sitku, Svelta Z. Edző: Takács János. A hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert. Gól: Gubacsi, Piros, Ju­hász. Kótaj—Nagyhalász 1:0 (1:0). Kó­taj, 600 néző, V.: Kerezsi. Kótaj: Rabcsák — Németh, Czeczeli, Si­mon, (Sánta), Varga. Lingl, Ke­lemen, Farkas, Csorba. Krasz- nai. (Szögyényi), Csorba L. Edző: Horváth Pál, Nagyhalász: Kiss — Ónodi, (Oláh), Csombók, ♦lágy, Ambrus, Herman. (Buda- házi). Szabó, Tompa, Vass. Ke­lemen, Korpái. Edző: Hegedűs János. Jó iramú mérkőzésen, megérdemelt hazai győzelem. Gól: Czeczdli. Tuzsér—Mátészalka 1:4 (1:1). Tuzsér, 100 néző, v.: Lőrincz. Tuzsér: Tóth J. — (Pinkóczi), Bárdi, Balogh, Nagy F., Fülöp, Révész, Nagy L., Barabás, Koz­ma (Tóth B.). Győri, So’hajda. Edző: Nagy Gábor. Mátészalka: Kiss—Barta, Virovecz, Márián, Kiss, Póti, Tardi, Kokas. Szilá­gyi, Tóth, Baracsi, Edző: Papp László. Megérdemelt vendégsi­ker. Gól: Sohajda, illetve Bara­csi 2. Tardi, Virovecz. Nagykálló—Záhony 1:1 (1:1)* Nagykálló, 200 néző. v.: Pecze, Nagykálló: Cziotka—Gazdag, Vi­mmmmmmmmmmmmmmammmmmmmmrnamm szokai, Gorzó, Bokri, Katona, Kaszab, (Ladányi). Vágó, Ko­vács, Imre. Tréfán (Papp). Edző: Gerliczki János. Záhony: Prá- mer — Tömöri. Hegedűs, Szabó, Vass, Dudás, (Révész), Rajzin­ger, Hegedűs II., Király, Dávida, (Kovács), Rácz. Edző: Eszenyí Dénes. Gyenge mérkőzés, igaz­ságos eredmény. Gól: Bokri, il­letve Rácz. Máriapócs—Varsánygyüre 0:2 (0:0). Kisléta, 200 néző, v.: Varga F. Máriapócs: Szabó—Magyar I., Szálkai, Nyisztor, Simon (Vá­mos), Magyar III., Abai (Orgo- vány), Papp, Bota, Hollósi, Hagymási. Edző: Szakács László. V.-gyüre: Oláh—Juhász, Kosa, Szűcs, Tóth, Rajzinger, Balogh, Súgta, Mándi, Papp (Kiss K.), Kiss B. Edző: Rajzinger Péter. A hazai csapat gyenge helyzet- kihasználása ‘Következtében a vendégek két adódó helyzetüket értékesítve megérdemelten nyer­tek. Gól: Mándi, Súgta. Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács napilapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefonszámok: központ (42) 11-277. Főszerkesztő: 11-218. Sportrovat: 40-329. Esti ügyelet: 15-124. Telexszám: (73) 344. Postá­ig italul- cím: Nyíregyháza, Pf. 47. 4401. Mátészalkai fiókszerkesztőség: Kölcsey u. 2. Telefon: 612. UM Telex: 73495. Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó VáUalat, Nyíregyháza. Zrínyi Ilona I, —u. 3—5. Telefon hirdetésügyben: (42) 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Postacím: SirajlinMqHIgfaBl Nyíregyháza, Pf. 25. 4401. Felelős kiadó: dr. Kárpáti Imre. Terjeszti a Magyar Posta. BlKiVafffiS IH előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta emm tm hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELÍR) Budapest.XIII. Lehel u. 10, a. — 1900 —, közvetlenül vagy postautaiványon, valamint átutalással a HELIR 215—95162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 43,— Ft, ne­gyedévre 129.— Ft, félévre 258,— Ft, egy évre 516,— Ft. Kérés nélkül küldött kézira­tokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza. Készül a Nyírségi Nyomdában. Nyír­egyháza. Árok u. 15. Felelős vez.: Jáger Zoltán. INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—2058. iiMiiiíBiÉiiiiÉÉúÉMiiiÉÉiliÉiiiiiiiiiiÉÚMiiiiÉUMjíiijjiiiúBiiiiiiÉiiiiliÉiiiÉiiiÉilÉiliMliÉn^ iTfrriügirtf*rVíÍÉMnMiÉMÍBÉMiwffiwnmMi^^MTrHiWiwnM~i A BAJNOKSÁG ÁLLASA: 1. Nagyecsed 7 4 3 — 11-5 11 2. Záhony 7 4 3 — 9-4 11 3. F.-gyarmat 7 4 12 16-10 9 4. Kótaj 7 4 12 10-6 9 5. Nyh. Volán 7 3 2 2 12-9 8 6. Bl.-lláza 7 3 2 2 1G-14 8 7. Mátészalka 7 3 2 2 14-14 8 8. Tuzsér 7 3 2 2 13-13 8 9. Nagykálló 7 3 2 2 10-10 8 10. Nyírbátor 7 14 2 12-9 6 11. Levelek 7 14 2 12-10 6 12. Nagyhalász 7 2 2 3 8-7 6 13. Máriapócs 7 1 3 3 6-14 5 14. V.-gyüre 7 115 9-13 3 15. Tiszalök 7 115 9-16 3 16. Kemecse 7 115 4-16 3 Szögletarány: 5:3 (3:2) az Asztalos SE javára. A 7. percben Kertész 25 m-es lövése alig kerülte a szeghalmi kaput. A 9. perc­ben viszont a vendégcsapat vezetett. Egy 25 méteres szabadrú­gást Bress okosan csavarta a hazai kapuba, 0:1. Negyedórás mezőnyjáték után Szalontai—Mester volt a labda útja, ez utóbbi be­adását Ludánszki nagy hely­zetben a kapu fölé fejelte. A 35. percben Szalontai jó beadásáról a kapu torkában lemaradtak a belsők. Szünet után a hazai csapat lépetit fel támadólag és az 53. percben kiegyenlített. Egy kapu elé lőtt labdát rosszul tenyereit ki Szabó, Jakab résen volt és 7 méter­ről élesen lőtt a bal alsó sa­rokba, 1:1. Az 57. percben újra a szeg­halmiak kapujába került a pettyes. Egy kapu előtti kavarodás során előbb a felső kapufát találták el a hazai támadók, a visszapattant labdát Lu- dánsZki továbbította a ven­dégek kapujába, 2:1. A 61. percben egyenlített a Szeghalom. Egy jobbról belőtt labdá­nál „elaludtak’ a védők, Csák 6 méterről a hálóba fejelt, 2:2. Egy perccel később Jakab már a kapus mellett is el­húzta a labdát, de kimaradt a lehetőség. A 66. percben vezetést szerzett az ASE. Valóságos „tűzijáték” után Ludánszki bombázott a léc alá, 3:2. Továbbra is a honvédcsa­pat támadott. A 71. percben a kitörő Mestert buktatták a 16-oson belül. Tizenegyes! A büntetőt Ludánszki — a sza­bálytalanul elmozduló kapus mellett — a jobb sarok mel­lé helyezte! A 75. percben még Szalontai szerezhetett volna gólt, de közeli lövését hárította a vendégek kapu­védője. Az első játékrészben gör­csösen, sok hibával játszotta hazai gárda, megérdemelt volt a vendégvezetés. Fordu­lás után nagyot javult az ASE csapatjátéka, ezúttal már gördülékenyebben folytak a támadások, s a fölény gó­lokban mutatkozott meg. A második játékrészben na­gyot javult ASE akár több góllal is nyerhetett volna. Jók: Kertész J., Szalontai, Ludánszki, Jakab, Jll. Ko­vács, Kozák, Zsombok II. Siska László: — Szünet utáni játékunkkal úgy ér­zem, megérdemelten nyer­tünk. Kovács György Tiszavasvári Lombik—Le- ninváros 3:1 (2:1). Tiszavas­vári, 1500 néző, v.: Szilvás:. T. Lombik: Varga — Sinka, Széki, Kalapos, Lakatos, Ve­res M. (Héci), Gyurján (Ba­lázsi), Kató, Bohács, Kiss M., Erdei. Edző: Gáspár László. A nagy lendülettel kezdő ha­zaiak már az 5. percben Kiss M. góljával vezetést szerez­tek (1:0). A 25. percben Ma­gyar bombagóllal egyenlített. A 38. percben ismét a jó for­mában játszó Kiss M. szer­zett találatot 2:1. Fordulás után sokáig a Leninváros szo­rongatott, de a hazaiak kont­rái „életveszélyesek” voltak. A 71. percben Kató 16 m-es jól eltalált szabadrúgása utat talált a leninvárosd kapuba, így alakult ki a végeredmény. 3:1. Taktikusan, jól játszott a Lombik, megérdemelten fektette két vállra jónevű el­lenfelét. A hazai győzelem mindemképpen megérdemelt. Jók: Sinka, Széki, Lakatos, Erdei, Kiss M. (a mezőny leg­jobbja), ill. Magyar. További eredmények: Haj­dúnánás—Kisvárda 1:1 (ll­esek: 3:5). Jászkisér—Raka- maz 0:3, Mezőcsát—Török- szentmiklós 5:2, Hajdúböször­mény—H. Szabó SE 0:0 (ll­esek: 4:2), Kaba—Balmazúj­város 2:1, Rákóczifalva—Be­rettyóújfalu 2:0. Tisza-csoport 1. Tiszav. 7 6 1 -------- 18- 4 20 2. Rakamaz 7 5 — 1 1 16- 5 16 3. Szabó SE 7 4 — 2 1 16- 3 14 4. H.-bÖSZ. 7 4 1 — 2 15- 9 14 5. R.-falva 7 3 2 1 1 10- 4 14 6. Kaba 7 3 2 — 2 11- % 13 7. Tszt.-mikl. 7 3 112 11-12 12 8. Leninv. 7 2 2 1 2 12- 9 11 9. Kisvárda 7 2 2 1 2 11-12 11 1». B.-újv. 7 2 2 1 2 5- 6 11 11. H.-nánás 7 1 2 2 2 7-10 9 12. B.-újfalu 7 1 1 2 3 9-14 7 13. Asztalos 7 1 — 2 4 7-15 5 14. Szeghalom 7 1 — 15 8-18 4 15. Mezőcsát 7 1 — 1 5 7-17 4 16. Jászkis. 7—115 3-19 3