Kelet-Magyarország, 1987. november (44. évfolyam, 258-282. szám)

1987-11-23 / 276. szám

8 Kelet-Magyarország 1987. november 23 Labdarúgó MB I Őszi elsfi: a Bp. Honvéd Szombati győzelmével a Buda­pesti Honvéd várhatja első hely­ről a tavaszi folytatást, a labda­rúgó NB I-ben. Mivel az ETO is nyerni tudott, az Üjpest pedig csak döntetlenül végzett, így a Rába-partiaké a második, a lila­fehéreké a harmadik hely. Még három találkozót játszottak szombaton, otthonában tartotta mindkét pontot a Pécs és a Sió­fok. a Vasas egyet szerzett za­lai kirándulásán. Vasárnapra ma­radt az örökrangadó, az MTK- VM—Ferencváros összecsapás, Debrecenbe a Váci Izzó látoga­tott. Ü. Dózsa—Tatabánya 1:1 (0:0). Megyeri út. 5 ezer néző, v.: Bay. Inkább nyert, mint veszített egy pontot a hazai csapat, a Tatabá­nya közelebb állt a győzelemhez. Gól: Steidl. illetve Vincze T. Bp. Honvéd—Békéscsaba 2:0 (1:0). Bozsik stadion, 8 ezer né­ző, v.: Makó. Az első és az utolsó negyedórában felpörgetett a Honvéd, ezzel biztosan nyert. Gól: Kovács, Gyimesi (11-esből). Rába ETO—Haladás 4:0 (2:0). Győr, 10 ezer néző, v.: Maczkó. Nagyszerű mérkőzésen kitűnően játszott a hazai együttes. Gól: Rubold 2 (egyet 11-esből), Szabó, iKiss. Zalaegerszeg—Vasas 1:1 (0:0). Zalaegerszeg. 4,5 ezer né­ző, v.: Plasek. Hiába volt több helyzete a hazaiaknak, csak egyszer tudtak élni a lehetőség­gel. Gól: Páli, illetve Szabadi (11-esből). Pécs—Kaposvár 2:1 (2:1). Pécs, 5 ezer néző, v.: Nagy B. Kikín­lódott két pontot gyűjtöttek be a hazaiak. Gól: Nagy, Lörincz, illetve Deákvári. Siófok—Videoton 2:1 (1:1). Sió­fok, 3 ezer néző, v.: Puhl. Sze­zonvégi játék, a jobban hajrázó Siófok győzelmével. Gól: Maro­zsán, Pardavi (11-esből), illetve Novath. Debrecen—Vác 4:1 (1:0). Debre­cen, 3 ezer néző, v.: Roxin. Meg­érdemelt hazai győzelem. Gól: Melis (3), Bücs, illetve Nagy T. MTK-VM—FTC 3:1 (3:0). Hun­gária krt., 15 ezer néző, v.: Molnár. Az örökrangadón a Fra­di besétált Verebes csapdájába. Gól: Pölöskei, Szeibert, Varga, illetve Bús. Az NB I. őszi végeredménye: 1. Bp. Honvéd 15 9 3 3 24-14 21 2. Rába ETO 15 8 4 3 24-15 20 3. Újpesti D. 15 7 5 3 29-15 19 4. Tatabánya 15 5 7 3 32-17 17 5. Pécs 15 6 5 4 18-14 17 6. Haladás 15 5 7 3 21-18 17 7. MTK-VM 15 7 2 6 28-29 16 8. Vasas 15 5 5 5 22-23 15 9. Váci Izzó 15 4 6 5 16-15 14 1». FTC 15 4 6 5 20-20 14 11. ZTE 15 5 4 6 15-19 14 12. Siófok 15 5 3 7 18-21 13 13. DMVSC 15 4 5 6 18-25 13 14. Békéscs. 15 3 6 6 12-26 12 15. Videoton 15 2 7 6 16-20 11 16. Kaposvár 15 2 3 10 14-36 7 A totó 47. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1, l, 2, 1, X, 1, 1, X, 1, X, X, 1, 1, X. TUDÓSÍTÓINK VOL­TAK: Farkas Tibor, Fü- lep Kornél. Kullár Ferenc, Ling Frigyes, Mészáros László, Molnár Gusztáv, Molnár György, Papp La­jos. Revák László, Svéda István. ÜGYELETES MUNKA­TÁRSAINK: Kovács György és Mán László. Labdarúgó NB II Győzelem Vásárhelyen Metripond—Nyíregyháza 1:3 A 3. percben kis híján vezetést szerzett a hazai együttes. Tasi pontos át­adását Bárány a kifutó Tóth P. fölött nagy helyzet­ben a kapu fölé emelte. Vá­laszként a 17. percben Bu- zsik puskázott el egy lehe­tőséget 40 méteres vágta után tíz méterről a kereszt­léc fölé lőtte a labdát. Azt követően bő negyedórán át a vásárhelyiek többet, a vendégek veszélyesebben rohamoztak. A félidő hajrá­jában vezetést szerzett az NYVSSC. A 38. percben Buzsik a bal oldalról szögletrúgásból ívelt középre, Tóth 1. késle­kedett a közbeavatkozással, és Boda 2 méterről a bal alsó sarokba gurította a labdát, 1:0. Szünet után három perc leforgása alatt öt szögletrú­gást kellett hárítaniuk Szik- szaiéknak. Ezután a nyír­egyháziak veszélyeztettek. A 73. percben Gere 20 mé­terről szabadrúgásból céloz­ta meg a hazaiak kapuját, Tóth I. azonban hárított. A 77. percben növelte előnyét a nyírségi gárda. A bal ösz- szekötő helyén kapura törő Gerét Miklós hátulról gán­csolta. A vásárhelyi védő megmozdulásáért sárgala­pos figyelmeztetésben része­sült. Gere állt a szabadrúgás­hoz letett labda mögé és húsz méterről a jobb alsó sarokba helyezett, 2:0. A 82. percben Pásztor lö­vését követően, a labda már túljutott Tóth Péteren, még­sem ért célba, mert egy víz­tócsa útját állta. Sűrűsödtek az események a találkozó hajrájában. A 86. percben szépített a Metripond: Jegesi bal oldali beadását követően Repka 8 méterről a kapu közepén a léc alá fejelte a labdát, 2:1. Mindenki arra számított, hogy a mérteggyáriak min­dent egy lapra feltéve küz­denek majd a kiegyenlíté­sért. Nem így történt! A 88. percben Gere bal oldalról a jobb összekötő helyén megiramodó Szobo- nyához továbbított és a jobb hátvéd 14 méterről, a jobb alsó sarokba helyezte a lab­dát, 3:1. A 90. percben Hurgulyt azért állította ki a játékve­zető, mert durván megsér­tette partjelző kollégáját. Nemcsaik a szalkiadó eső, s a metsző szél miarbt dide­regték végig a 90 percet a hódmezővásórhielyii szurko­lók. A látvány is felért egy kiadós ,,hidegzuhany- nyal”. A METRIPOND tá­madásra, az NYVSSC vé­dekezésre fektette a hang­súlyt. A rendkívül fegyel­mezetten védekező nyírsé­giek azonban az eilen táma­dások vezetéséről sem mondtak le. A megszerzett labdákkal rendszerint Ge­rét keresték, aíkii tértölelő átadásokkal indította az elöl helyezkedőket, vagy ha ia helyzet úgy kívánta, ő miaga iramodott meg az ol­dalvonalak melletti terüle­ten. A vendégek malmára hajtotta a vizet, hogy a ha­zái védők sokiat kömmyel- műsködtek ezen a délutá­non, minek következtében gyakran alakult sakk-matt helyzet kapujuk előtt. A nyomasztó METRIPOND fölény elleniére is megérde­melt győzelmet aratott Nyíregyháza. Jók: Tóth P., Szikszai, Boda, Gere, Drobni, Ács. illetve Kovács J., Tassá. Tóth János: — Fegyelme­zett és lelkes játékkal si­került valóra váltanunk tervünket. Most sajnálom csak igazán, hogy legutóbb vereséget szenvedtünk a Csepel SC-tői. Himer István: — Lelke­sen, de sok hibával játszot­tunk. Vereségünkért a já­tékvezetőt is okolom. Thékes István További eredmények: Salgótarján—Szeged 1:0, Bp. Volán—Szekszúrd 4:3, Ózd—III. Iker. TTVE 1:0, Csepel—Komló 0:3, Szolnok —Kecskemét 1:0, Veszprém —Kazincbarcika 0:1 (!), Dunaújváros—Ganz Mávag 2:0, Diósgyőr—Ájíka 1:0, Nagykanizsa—Eger 4:0. Az NB II állása: 1. Veszprém 19 II 3 5 25-14 25 2. Ózd 19 8 8 3 27-17 24 3. Szolnok 19 9 4 6 30-26 22 4. Diósgyőr 19 10 2 7 28-28 22 5. Szeged 19 8 5 6 30-17 21 6. Dunaújv. 19 9 3 7 30-21 21 7. Komló 19 8 5 6 30-24 21 8. Nyháza 19 9 3 7 30 28 21 9. Kecském. 19 9 2 8 30-28 20 10. Csepel 19 9 2 8 28-26 20 11. Bp. Volán 19 8 3 8 29-30 19 12. Eger 19 6 7 6 28-32 19 13. Salgótarj. 19 6 6 7 24-22 18 14. Nagyka. 19 7 4 8 21-26 18 15. Ajka 19 4 9 6 17-19 17 16. Metrip. 19 6 5 8 27-30 17 17. Hl. kér. 19 3 10 6 20-27 16 18. Kazincb. 19 4 7 8 14-20 15 19. GANZ-M. 19 5 2 12 18-33 12 20. Szeksz. 19 4 4 11 15-33 12 Három pont a zárófordulóban Kétszer Dunaújváros ellen Vasárnap az őszi zárófor­dulót játszották a labdarúgó NB III Tisza-csoportjában. H. Asztalos J. SE—Szegha­lom 2:1 (2:1). Nyírtelek, 200 néző, v.: Nyilas Cs. Asztalos SE: Vadon — Balogh, Rácz, Szamkó, Fürjes, Fige, Rostás, Molnár, Jakab, Kelemen, So- ós. Edző: Siska László. Már az 1. percben vezetést szer­zett az ASE, Jakab egy el­pattant labdát megszerzett és Tiszavasvári:- Megyei I. osztály Nagy várakozás előzte meg a megyei első osztály záróforduló­jának slágermérkőzését, a máso­dik helyen álló Varsánygyüre ti­szavasvári fellépését. A hazai szurkolók bizonyára sokáig fog­nak emlékezni erre a kilencven percre, hiszen a Lombik nagy­szerű napot fogott ki, és majd minden játékosa feliratkozott a gólszerzők listájára. Ami az egyik oldalon örömteli, a mási­kon már kevésbé: ha rosszat fognak álmodni a varsánygyü- rei játékosok, bizonyára ez a nyolcas jut majd eszükbe, ami gombócból is sok. A rangadó eredménye mellett a forduló nagy meglepetését a Máriapócs idegenbeli győzelme jelentette, féltucat gölt szerzett Kemecsén. Szintén vendégként nyert Zá­hony és Mátészalka, idegenben szerzett pontot Baktalőrántháza. Kemecse—Máriapócs 1:6 (0:4). Kemecse, 500 néző, v.: Adorján. Kemecse: Borsi — Szunyogh II.. Lisovszki, Kondor (Lipők), Ta­kács, Visontani, Pethő. Bocskai (Siska), Mester, Vass, Szunyogh I. Edző: Tolnai Csaba. Mária­pócs: Szabó — Magyar I., Orosz, Nyisztor, Magyar II., Herczku (Derzsi). Papp (Csoba). Simon. Üjfalusi, Baracsi, Földesd. Ejlzö: Szécsi Sándor. A vendég Mária­pócs nagyszerű játékával teljes mértékben rászolgált a nagyará­nyú győzelemre. Gól: Szunyogh I., illetve Földesi, Üjfalusi 2—2. Baracsi, Papp. Nyh. Volán DSC—Baktalóránt- háza 1:1 (0:0). Volán-pálya, 200 néző, v.: Tóth A. Volán: Vitkai — Kertész, Zákány. Poor, Huszti (Nagyidai), Kiss, Szatke. Mihály- falvi. Szuhár. Nedeczki (Krasz- nai). Raska. Edző: Farkas Ti­bor. Bl.-háza: Rostás — Horváth, Réti, Kozma J.. Papp. Trencsé- nyi. Konzili, Maries. Gdovin. Szabó. Rácz. Edző: Jávor Pál. A tervszerűbben játszó vendégek megérdemelten szerezték meg az egyik pontot. Gól: Raska, illet­ve Gdovin. Fehérgyarmat—Mátészalka 0:1 (0:1). Fehérgyarmat. 300 néző. v.: Fehér Z., F.-gyarmat: Szűcs — a hálóba továbbított. 1:0. To­vábbra is a honvédcsapat kezdeményezett, mégis a vendégek értek el gólt. A 23. percben Hirka nagy erővel 5 méterről talált a hazai kapu­ba, 1:1. A félidő befejezése előtt Molnár végigcselezte magát a vendégvédelmen, Rostáshoz továbbított, aki megszerezte a győztes talála­tot. 2:1. Fordulás után küz­delmes játék alakult, a játék­vezető nem állt feladata ma­gaslatán. További eredmények: Be­rettyóújfalu—Kisvárda 0:0, Püspökladány—Rakamaz 1:0, D. Kinizsi—Kaba 1:0, Lenin­város—Törökszentmiklós 0:2, Karcag—Balmazújváros 2:2. Rákóczifalva—DUSE 2:2, Jászberény—Hajdúböször­mény 1:0. őszi végeredmény 1. DUSE 15 10 4 1 35-18 24 2. D. Kinizsi 15 8 5 2 32-16 21 3. Jászberény 15 8 5 2 17- 8 21 4. Rakamaz 15 8 3 4 30-18 19 5. H.-bösz. 15 8 1 6 24-17 17 6. Kaba 15 .7 3 5 22-15 17 7. Tszt.-mikl. 15 7 2 6 22-21 16 8. Lenlnváros 15 5 5 5 27-27 15 9. Asztalos SE 15 5 4 6 20-25 14 10. B.-újváros 15 2 10 3 12-18 14 11. Kisvárda 15 4 5 6 16-17 13 12. P.-ladány 15 4 4 7 15-21 12 13. B.-újfalu 15 2 7 6 16-27 11 14. Rákóczit. 15 4 2 9 18-23 10 15. Szeghalom 15 4 2 9 29-35 10 16. Karcag 15 1 4 10 8-37 6 nyolc gombóc a vendégnek Szabó, Ponczók, Rlskó. Papp, Futó. Tóth (Czeglédi), Kondor. Juhász, Horváth, Veres. Edző: Badar József. Mátészalka: Kiss — Bartha, Virovecz, Kelemen. Zelizi, Márián, Tarcali (Tardi). Kokas, Kósa, Tóth, Barcsai (Kor­mos). Edző: Papp László. A döntetlen igazságosabb lett vol­na. Gól: Kósa. Tiszavasvári—Varsánygyüre 8:1 (3:0). Tiszavasvári, 800 néző, v.: Héri. Tiszavasvári: Varga — (Gyurján, Széki, Ambrusz (He­gyes), Lakatos, Veres (Molnár), Kató, Fecsku, Sinka. Kiss M., Szabó. Edző: Gáspár László. Varsánygyüre: Oláh — Tiba. Nagy. Gál, Sukta, Kovács (Új­vári). Szpodnyi, Balázsi, Gulyás. Balogh. Kiss. Edző: Kegye Ist­ván. A hazaiak végig kitűnően játszottak, és szebbnél szebb gó­lokkal szórakoztatták közönsé­güket. Gól: Molnár (2), Fecsku. Szabó, Széki, Gyurján, Lakatos, Hegyes, illetve Tiba. Levelek—Nagyhalász 2:0 (1:0). Levelek, 500 néző, v.: Varga. Le­velek: Pákozdi — Svelta, Törő, Ling, Bódi, Király, Forgony (Hajdú A.), Horváth, Pásztor (Csatlós), Hajdú T., Borbély. Ed­ző: Takács János. Nagyhalász: Kiss — Nagy B., Ónodi, Szabó I., Csombók, Szabó H.. Hegyes I., Hegyes II., Szoboszlai, Korpái. Oláh. Edző: Nagy Béla. Jó mér­kőzésen megérdemelten győzött a hazai csapat. Gól: Horváth, For­gony. Tuzsér—Záhony 0:1 (0:0). Tu­zsér. 200 néző, v.: Tassy. Tuzsér: Kepics — Herczku, Gazdag. Ko­vács, Raminszki. Révész Z., Ré­vész Cs.. Lovas. Fülöp. Lénárt. Barabás (Molnár). Edző: Revák László. Záhony: Prámer — Tö­möri, Hegedűs. Szabó F., Vass. Bálint (Prindik), Lelt, Gyüre (Ja­kab), Márton, Pokol, Szabó L. Edző: Eszenyi Dénes. A döntet- lenszagú találkozón végül egy öngól döntött a záhonyiak ja­vára. Gól: Raminszki (öngól). Nagy kálló—Tyúkod 4:0 (1:0). iNagykálló, 200 néző, v.: Orosz. Nagykálló: Czlotka — Tréfán. Viszokai. Bolkri, Gclsi, Katona, Kaszab. Csomány, Kovács, File (Sári), Papp. Mb. edző: Vass Miklós. Tyúkod: Katona — Sza- Jóki, Balogh B.. Rasu, Nyerges, Varga, Magos, Turbucz, Kovács, Balogh Gy., Eszenyi. Edző: Mitró Károly. A hazaiak nagyobb arányban is nyerhettek volna. Gól: Tréfán 2, Viszokai ((ll-es- ,ből). Csomány. Nagyecsed—Tiszalök 5:2. (A te­lefonvonal hibája miatt a talál­kozóról csak ennyit sikerült megtudni.) őszi végeredmény: 1. T.-vasvári 15 12 3 — 49-11 27 2. V.-gyüre 15 9 2 4 31-27 20 3. M.-szalka 15 8 3 4 32-17 19 4. Nagyecsed 15 6 7 2 29-18 19 5. Levelek 15 7 5 3 19-17 19 6. Záhony 15 6 5 4 25-19 17 7. Kemecse 15 7 3 5 19-23 17 8. Nagykállő 1? 6 3 6 26-19 15 9. Bl.-háza 15 5 5 5 34-29 15 10. F.-gyarmat 15 4 4 7 19-23 12 11. Volán D. 15 3 5 7 14-22 11 12. Tiszalök 15 4 3 8 25-36 11 13. Nagyhalász 15 4 3 8 17-32 II 14. Máriapócs* 15 5 2 2 29-29 10 15. Tuzsér 15 3 4 8 18-31 10 16. Tyúkod 15 1 3 11 12-45 5 * két büntetőpont levonva! Röplabda A hél végén kétszer találkozott egymással Nyíregyháza és Duna­újváros NB I-es férfi röplabda- csapata. Pénteken a dunántúli városban vívott első mérkőzésen a Szpari szép fegyvertényt haj­tott végre. 3:2-re nyert a Kohász ellen. Vasárnap Nyíregyházán került sor a visszavágóra. A szabolcsi­ak ezúttal is megadásra késztet­ték ellenfelüket. 65 perc alatt nyerték a mérkőzést. Nyíregyházi VSSC—D. Kohász 3:0 (6. 8, 14). Városi stadion, 200 néző. V.: Újhelyi. Zalánfi. NYVSSC: Bertók, Nagy, Szikszai, Strezeneczky, Varga, Prékopa. Csere: Basa, Izsai, Barabás, Bar- nuez, Kocsis. Edző: Járosi Já­nos. Az első játszmát könnyed játékkal nyerte a hazai csapat, mindössze 16 perc kellett a győ­zelemhez. A folytatásban előbb a Kohász csapata jeleskedett, majd az NYVSSC fordított és nyert. Izgalmas befejező játszmát lát­hatott a közönség. A vendégek kezdtek jobban, előbb 9:3-ra, majd l2:6-ra vezettek. Ezután ..feltámadt” a lelkes nyírségi csapat, előbb kiegyenlített, majd nagy csatában megnyerte a mér­kőzést. A nyírségi együttes min­den tagja dicséretet érdemei lel­kes játékáért. Közülük is ki­emelkedett Bertók, Strezeneczky és Prékopa teljesítménye. Támadásban a fehérben játszó NYVSSC. (Fotó: F. Z. felv.) Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottaága és a megyei tanács napilapja Főszerkesztő: Kopkm János zFíni2„Ilona u. S—5. Telefonszámok: központ (42) 11-277. Főszerkesztő. 11-218. Sportrovat: 10-329. Esti ügyelet: 15-124. Telexszám • /?3\ 344 Pngta­Telex^7349?^£ííi*Pf' 4q Mátészalkal öókszerkesztőség: Kölcsey ii. 2. Telefon: 612. Telex. 73499. Kiadj® a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat, Nyíregyháza, Zrínyi Ilona “r í' hl6161?.1] h*rdeté9ü*yben: (42) 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Postacím: 2?' ti?1" Felelös kiadó: dr. Kárpáti Imre. Terjeszti a Magyar Posta, előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesftőknél a posta Is a H£«Ptí«ö*eté8i és Lapellátási Irodánál (HEUR) Buda^esrv. HFi ír Í mim ,1#0° 7' közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a 2157**1M Pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 49.— Ft ne- ,^éYe 1 a'7, f‘. »««vre 258,- Ft, egy évre 919,- Ft. Kérés nélkül küldött kézüa- nerti örzünk meg és nem adunk vissza. Készül a Nyírségi Nyomdában. Nyír­egyháza, Árok u. 15. Felelős vez.: Jáger Zoltán. INDEXSZÁM: 29 099 HU ISSN 0133—2091. Hódmezővásárhely: 1000 néző. vezette Szabó B. (Vág­ner, Kiss B.). Nyíregyházi VSSC: Tóth P. — Szobonya, Szikszai./Uo- da,Ipséké — Gere, Drobni, Buzsik. Ács — Csehi II.I Vá- czi. Edző: Tóth János. V METRIPOND SE: Tóth I. — Hurguly. Miklós, Kovács J.. Zakar — Tasi, Pásztor, Kántor — Bárány. Csernus, Je­gesi. Edzőt Himer István. Csere:(Cséke helyett Kalapos a 64., Bárány helyett Rep­ka 69., Vaczi helyett Deli a 85. percben. Gólszerző: Boda a 38., Gere a 77., Repka a 86., Szobo­nya a 88. percben. Sárga lap: Kovács J. a 37., Miklós a 77., Gere a 80. percben. Kiállítva: Hurguly a 90. percben. Szögletarány 20:2, (6:2) a Metripond SE javára.